Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Ya canim inanamiyrm ben sitesine baktim buna benzer bi T akim var ama bu aynisi degil benzetmis olabilirmisin yoksa gercekten tipatip aynimi cok heyecanlandim inan

Yani şimdi böyle söyleyince kendimden şüphelendim çünkü ilk senin begendigin modele baktım sonra erkek arkadaşım başka bir takım begenince vazgeçtik bence aynısıydı bernardoda da aynı takımın benzeri var çünkü ama yanılıyor da olabilirim :) fırsatın var ise bir gidip bakmanı tavsiye ederim canım

peki canim tesekkur ederim firsatim olan en kisa zamanda kesinlikle gidicem cok merak ettim ya kalitesini durusunu belkide benim brgendigimin aynisi vardr belki de kavusurum hadi hayirlisi

Merhaba tekrardan...
Bana ozel mesaj ile bu bahsettigin yerin tam tarifini verebilir misin?
Bir gun mutlaka eminonune yolum dusecektir (cok yakin zamanda olmasa da) bir gidip bende inceleyeyim. Belki kendime de bir takim alabilirim...
Benim de baya ilgimi cekti dogrusu...

ay canim cok super okur ya ben acayip sardim oraya netten faln modellerine baktim cok merak ettim adlinda hep birlikte gitsek bigun ne guzel olur ayarlayabilsek

Benim bu aralar farklı planlarım olduğu için sadece bakmakla yetinicem ama mutlaka sözüm söz fotoğraflıcam :) ben hafta içi izinli olabiliyorum yoksa ümraniyede buluşma ayarlıyacaklardı Özlem , Ayşegül falan en son katılamıyorum malesefki işi bırakıcam en sonunda ya

Ben özelden mesaj atamıyormuşum onun için yazdığım mesajı buraya kopyalıyorum umarım net olmuştur.

Merhabalar :)) aslında bende hiiç bilmiyorum oraları ama sora sora bulduk :) mercan yokuşundan yukarı çıkarken sağ tarafta magazalar var zaten kütahya porselen satan bir dükkan var onu görünce ki kocaman gözünden kaçmaz onun bir üst sokağında küçük bir tabelası var ama dikkat edersen görünüyor biriz bonechina die inşAllah bulabilirsin.. Süleymaniyeden de aşağı inerken solda bakalım gidip begenecek misin :)

canım sende bendensin ya desene bende hafta içi izinli oluyorum hatta ozlemle aysegul ıkeya gıtcekmıs ozlem saolsun bana da teklıf ettı ama benımde ızın gunum yuzumden malesef katılamıycam onlara

Canim cok tesekkur ederim.. Karaca ile gorustum, eski urun oldugu icin uretilmiyor(( hic biyerde bulamiyorum.

Gunluk catal kasik onerisi olan var mi kizlar??

Arkadaslar,

Caydanlik ve krep tavasi alicam bu konuda bana yardimci olabilir misiniz?

Ayrica kepce,yemek kasigi vb. gibi seylere ihtiyacim var. nerden alabilirim, hangi markayi onerirsiniz?

Tesekkur ederim vermis oldugun bilgiler icin. yakin zamanda eminonune gidebilirmiyim bilmiyorum ama mutlaka bir gun yolum o tarafa dusecektir. gidip gordukten sonra yorumlarimi ve fikirlerimi sizlerle paylasirim...

Arkadaslar,

Caydanlik ve krep tavasi alicam bu konuda bana yardimci olabilir misiniz?

Ayrica kepce,yemek kasigi vb. gibi seylere ihtiyacim var. nerden alabilirim, hangi markayi onerirsiniz?
merhaba.. sen saniyorum daha yeni ceyiz alisverisine baslayan arkadaslarimizdansin. oncelikle sana tavsiyem bu konunun ilk sayfalarina mutlaka goz atman. celik tencere setleri' celik markalari' tabak takimlari ve daha bircok konuda detayli bilgi bulacaksindir.
celik caydanlik ve tavalar konusunda da genis bilgi onceki sayfalarda paylastim diye hatirliyorum. Ama yine de kisaca bilgi vermem gerekirse, benim kullandigim misafir ve gunluk caydanliklarim ayri, misafir aydanligim cay takimi ile birlikte (tepsisi, cay bardaklari, cay kasiklarivs.) hisar marka. Tencere takimimin bir parcasiydilar. gunluk kendime orta boy bir caydanligi indirim zamani esse'den almistim. essenin bazi urunlerini cok begeniyorum. indirimlerini takip etmeni tavsiye ederim.
Diger gerecler icin ise, zaten 12 kisilik catal kasik bicak takimi icerisinde servis setleri mevcut. Fakat ayrica ben almak istiyorum dersen yine esse magazasini tavsiye ederim. Veya korkmaz, hisar, emsan gibi celik markakarina bakabikirsin..umarim verdigim bilgiler yardimci olmustur.

Son düzenleme:
böyle başlıklar açılması çok güzel :) ben hem evim küçük hemde yer yok diye nerede ise hiç fazla birşey hatta eksik alanlardanım. mesela çatal bıçak setini tek 12 parça aldım. eskiyene kadar hem kendim hemde misafirlerim için kullanacağım. sonrasında çok çizilmeler olursa yeniden almayı düşünüyorum. hem sonrasında sıkılıp yenilemek ihtiyacı duyuyor insan.

ayrıca küçük ev eşyalarını da evin içine girince aldım. neyin eksik olduğunu o zaman anlıyorsunuz. ama eşiniz tembel ise ve sonrasında bir şey almak ona zor gelecek ise bunu tavsiye etmiyorum. çünkü sonrasında onlara kolay kolay bir şey aldıramıyorsunuz :)

bir arkadaşım mutfağına girince eksiklerini al demişti. şimdi aksesuarları mor tercih ediyorum uyum olsun diye.

bence eksiklerinizi yazın ve duruma göre alışverişe çıkın. ben beyaz eşyaları çok araştırdım ve normal fiyatta olanlarından aldım. memnunum ama bence vaktiniz yoksa ve araştıramayacaksanız iyi para verin ve iyi marka alın. siemens gibi. iyi çıkmayınca başınıza bela oluyorlar. sonrasında değiştiririm demeyim erkekler çok yanaşmıyor. :)

Son düzenleme:

merhaba, mesajları tek tek okuduğum için ancak 21. sayfaya gelebildim kaç günde :) emeğiniz, paylaşımınız için çok çok teşekkür ederim, en önemli şeyleri zaman ve deneyimlerinizi ayırıyorsunuz. benim gibi bu işlere yeni bulaşmış olanlar başta olmak üzere birçok arkadaşımın hayatını bu stresli dönemde kolaylaştırdığınız büyük bir gerçek. bir de yaklaşımınıza bayıldım "herkesin zevki ayrıdır, önemli olan içinize sinenleri almanız", biliyoruz ki biraz bilgi sahibi olan çoğu insan kendi beğenilerini dayatmaya bayılır hoş öyle olsa sizi guru ilan etmezlerdi sanırım. çok ve iyi yaşayın!

Son düzenleme:

plastiklerle ilgili sanırım 3 ve 7 uzak durmamız başlıcalar bir de tek kullanımlık olarak sağlıklı olanları defalarca kullanmamak lazım pet şişeleri tekrar doldurup kullanıyorum ona da dikkat etmek lazım ama pratik oluyor diye yapıyoruz işte:26:

Guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim, gec donus yapmis olabilirim nolur kusura bakmayin. Bu aralar farkli telaslar icerisinde oldugum icin, eskisi kadar foruma giremiyorum. Yine de elimden geldigince takip etmeye calisiyorum. Sormak istedikleriniz olursa cekinmeden sorun, elimden geldigince de yardimci olmaya calisirim...

Evet dedigin cok dogru, benim evlilik surecimde de etrafimdaki bir cok kisi kendi dogru bildiklerini diretmeye calistiklari icin cok SIKILMISTIM. Cunku herkesin her esyayi kullanim alani, sececegi materyaline kadar zevki farkli olacaktir dusuncesindeyim. Benim tecrubeli tanidiklarimdan tek istedigim sadece konu ile bilgisi oldugu seyin yarar ve zararlarini paylasmalariydi o kadar. Fakat onlar diretmede israr edince bende dayanamayip kendi kollarimi sivadim. Bu vesile ile de bu topigi actim. Boylelikle herkesi de bilgilendirmek istedim...

Gun gectikce de goruyorum ki faydali bir topic oldu. Ben evleneli 1 seneyi asti, ama hala ceyiz urunlerine goz gezdirmeden edemiyorum. Ozellikle internet alisveris sayfalarinda, sanirim biraz ilgi alaniyla alakali. Hele ki sizzler gibi guzel yorumlar yapan arkadaslari gordukce gercekten cok seviniyorum, topic amacina ulasiyor...

Son zamanlarda bir kaniya vardim ki, genel anlamda plastiklerden uzak durmak gerek. Eger imkani olanlar varsa borcamin bir cok urunu var vakum kapakli, kilit kapakli vs. seklinde. O urunlerden almalarini tavsiye ederim. Kahvaltilik olarak muhakkak cam kullanilmali dusuncesindeyim mesela. Temizlemesi kolay oluyor ve koku sinme durumu olmuyor.

Ben Tupperware ile donattim neredeyse ceyizimi. 1 seneyi askindir kullaniyorum ve aldigim her urununden cok memnunum o ayri, ama bazen diyorum bu kadar masrafi acaba dogru mu yaptim? Cam urunler almam daha az fiyata mal olabilirdi. Yine de kalitesiz ve nasil uretildigi belli olmayan bir plastic urun yerine, Tupperware alinmasindan yanayim. Bunu da belirtmeden gecemeyecegim (tabii ki maddi durum elveriyorsa)

Son zamanlarda gozum hep cam mutfak gereclerine gitmiyor degil... Belki de donemsel heves ile alakali. Mutfak sonsuz birsey, her gun yeni bir urun ciktigi icin, insan bazen nefsine yenik dusuyor sanirim...

farklı telaş diyince nickinin altındaki yazıyı farkettim sen de benim kusuruma bakma ne olur, sağlıkla, mutlulukla al yavrunu kucağına inşallah! ne kadarlık diye mi sorayım, ne kadar kaldı diye mi bilemedim

resmen artık çevremdekilerle konuşmama kararı aldım diyebilirim aynen yukarıda yazdıkların nedeniyle! her boş dakikamı internette ya da mağazalarda, marketlerde ürün incelemeye adamaya başladım ben de bir de fazla eşya istemiyorum, maddi olarak da çok açılmak istemiyorum bu yüzden daha da çok elemek gerekiyor. zaten listemi evlenene kadar bitiremeyeceğimi baştan kabul ettim ama yapmışken detaylı bir liste yaptım ki sonrasında da aaa bu evde bir şeyler eksik ama ne demeyeyim planlı gideyim istedim

plastik ürünlerde sadece birkaç bilinen markaya güvenirdik yıllardır ama artık elden geldiğince cam kullanmaya başladık bizden aynen dediğin gibi borcamların kilitli kapaklıları yemekleri saklamak için çok kullanışlı çeyize de onların büyük değil de orta boylarından almayı düşünüyorum 2 şer kişilik bölmek için, çünkü cam ağır oluyor haliyle ve ben özellikle aç olduğumda ellerim çok dermansız oluyor evde kazalarım meşhurdur

annem 65 yaşında ve hala her gittiği mağazada gözü mutfak eşyalarında desem her şeyi açıklar sanırım tabii şimdi benim üzerimde heveslerini gidermeye çalışmıyor değil, bir de bir heves alıp bir kereden fazla kullanmadığı şeyleri gözümün önünden bant gibi geçirmesi yok mu, istersen bunu alabilirsin, bak ben kullanamadım ama sen kullanırsın bir de alışverişte elimi attığım ufak tefek şeyler olduğunda "aa ondan var evde hiç kullanmadım" ben tabii ben niye hiç görmedim

merhaba arkadaşlar ben bu gün korkmazdan tam takır 1750 lıraya yemek takımı kahvaltı takımı çatal bıçak takımı tencere takımı aldı.ilk alışverişim yarın ürünleri almaya gıtcem bu gun bunu görenler urunler hakkında da fikirlerini söylerse eger belkı begendıklerımı degıstırebılırım.yardım edın lutfen?

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: a1727_k.jpg
Görüntüleme: 0
Büyüklüğü: 34.4 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: FO,4649,44,korkmaz-yemek-takimi-86-parca-a8408-yemek-takimlari-korkmaz-1zc0900265d.jpg
Büyüklüğü: 16.1 KB (Kilobyte)İsim: A8920 Diana Collection 30 Parca Kahvalti Tak-228x228.JPG
Büyüklük: 12.9 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 463076.jpg
Büyüklüğü: 32.7 KB (Kilobyte)

Bİ BAKIN LÜTFEN INTERNETTEN GÜZEL FOTOLARINI BULAMADIM YENI ÜRÜNLER OLDUGU ICIN GALIBA O KADAR ARASTIRDM FAKAT TAMN TAKIMINI BULAMADIM.BAKIN VE FIKIRLERINIZI SOYLEYIN LUTFEN.fiyatı nasıl baya ındırım yaptırdım.ama netten de bı bakın ve yardımcı olun lutfen.bende bı korkmaz hayranıyım.eger goremıyorsanız lutfen kendı sayfama bakın.

Son düzenleme:
merhabalar :)
yakın zamanda sözlendim malum hızlı bir şekilde çeyiz alışverişine başladık :)
bir kaç marka hakkında fikirlere ihtiyacım kullandıysanız ya da fikriniz varsa yorum istiyorum :)

Vita+Verde (Seramik tencere ve tavalar için)
RCR (Kristal bardak takımı)
Mitterteich (porselen yemek takımları ve servis tabakları)
Luminarc (cam tabak takımları)
Umbra&Candia (vakumlu saklama kapları kavanoz vb)

şimdiden teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…