Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Güzel günlerde kullanın, evet herkes hisarı tavsiye ediyor, benim de gönlüm ondan yana şimdilik bakalım araştırayım biraz,fiyatı da iyi.

çok iyi almışsınız gerçekten. Sanırım dolaşıp bakmak lazım biraz. Teşekkür ediyorum

Son düzenleme:

Faydalanmana sevindim, ceyiz cok detayli birsey oldugu icin, insan bastan o kadar gozunde buyutmuyor fakat isin icine girince anliyorsun ne kadar detayli oldugunu. Ben de evlenmezden evvel o kadar onem vermezdim, fakat evlilik surecine girdikten sonar benim yardimci olabilecek kimse yoktu etrafimda. Herseyi kendim arastirdim ve kendim bir sekilde halletmeye calistim. Tek basina ugrasinca hakikaten zorlaniyor insan. O yuzden boyle bir topic acarak arkadaslarin da bundan faydalanmasini istedim.

AskINihan, hic bir zaman hic bir urunu dolasip gezmeden, icine sinmeden almamani tavsiye ederim. Benim tencere takimlarim Hisar (tam takim duduklusu caydanligi da dahil) cok memnunum ve herkese de tavsiye ediyorum. Zaten marka olarak Hisar belli bir yerde, adamlar omur boyu garanti veriyor urunlerine daha ne olsun degil mi?

Cevapların için çok teşekkür ederim Souvvenir, dediğin gibi aslında zorlu bir süreç olduğunu yeni yeni anlıyorum. Sonuçta kendi yuvana seçiyorsun, çoğu şey yıllarca kullanılıyor, içimize sinmesi de çok önemli. benim sıkıntım sanırım gezecek vaktimin olmaması. Ben küçük bir ilçede çalışıyorum burdan bir şey alamam. Gerçi daha söz bile yok ama başlamak istiyorum artık...Bakalım bir şekilde olur inşallah. Hisar hakkında hep olumlu şeyler duyuyorum gönlüm şimdilik ondan yana, bakalım almak nasip mi

topiğin hayırlı olsun eve interneti bağlattığımda baştan sona kadar okuyacağım:)

hisar için güzel yazılar yazmışsın canım benim tencere takımım korkmaz ,korkmaz için kimi zaman olumlu kimi zaman olumsuz yorumlar alıyorum. sen ne düşünüyorsun korkmaz hakkında yorumlar neler canım?

tupper hastası olaraktan bu yazın çok iyi geldi bana gayet açıklayıcı bilgiler vermişsin canım çok saol.

kiler, süper rondo ,zeytinyağlık ve çift süzgeç hariç diğerleri bende var şöyle bir sorum var bende bu kileri çok merak ediyordum genişliği nasıl hani patatesi içinden alırken zorlanıyor musun? o kısmı dar gibi geldi ban ,sonuçta sadece haşlamalık patates almıyoruz.

birde süper rondo dediğin bir de bunların minikleri var hangisini tavsiye edersin almayı düşünüyorum ama karasızım baya büyük görünüyor resimde.

iade ettiğin ürünleride paylaşır mısın canım şu anda sadece tupperware alıyorum.

kuru gıda (oval set ) bahaatlıkları saklamak için nasıl iyi midir sende varmı? peri setin fiyatı nedir?

Çelik olarak ben korkmazın takımını almayı düşünüyordum fakat sonra vazgeçtim çtl bçak takımda olduğu için.

Son düzenleme:
Bende calistigim donemlerde ceyiz konusunda cok SIKINTI yasayanlardanim. Hele bir de Istanbul gibi bir sehirde olup (bundan kastim uygun fiyata bulunabilecek urunlerin satis yerlerinin cok olmasi) yerinden kipirdayamamak gibi durumum vardi. Is hayati malesef ki insani bazen cok bagliyor.

Fakat ben buna ragmen yilmadim ceyizimde bulunan bir cok parcayi internet uzerinden aldim. Nevresim takimlarimi,pike takimlarimi elyaf yorganlarimi, yastiklarimi, alezlerimi, mutfak icin gerekli olan bir cok malzemeyi... Nasilsa urunleri kredi karti ile alip taksitle oduyordum, boylelikle parca parca kendimi yormadan odedim herseyimi, ayni zamanda urunler kapiya teslim oldugundan yorulmadim. Fakat onemli bir detayi da belirtmek isterim burada, gezemesem dahi (uygun fiyatli magazalari) baska magazalardan urunlerin hepsini inceledim, internetten uygun fiyata bulup aldim.
Bir cok internet sitesi artik magazalardan cok daha uygun fiyata sunuyor urunleri, magazadakilerden de farklari yok hic birinin. Bilindik kaliteli urunleri internetten almani tavsiye ederim, hem zamandan hem de enerjiden tasarruf oluyor... Simdiden herseyin hayirli olsun...

Merhaba, tesekkur ederim, umarim sayfanin sana da faydasi dokunur...

Bende korkmaz hakkinda hem iyi hem kotu yorumlar aldim desem yeridir. Ama biraz tartisilir bir konu bana sorarsan, hele ki evlenip ev hanimi olduktan sonra birseyleri insan daha iyi idrak ediyor. Urunler kalite anlamindan elbette cok onemli, dayanikli olmalari ve celigin kalitesi muhim. Fakat olay sadece burada bitmiyor, biraz kisinin kullanimina da bagli bir durum soz konusu. Herkes ayni sekil ve ayni hassasiyetle esyalarini kullanmayabiiliyor. Tabii bu ayri bir nokta...

Sen ne kadardir tencerelerini kullaniyorsun? Veya daha yeni mi aldin?

Korkmaz bildigim kadari ile urunlerini Turkiye`de degil Cin`de yaptiriyor.
Bu acidan biraz tedirginim. Artik o kadar cok sey Cin`de uretiliyor ki (Jumbo dahil) artik kalite anlaminda nedirler ne derecededirler bilemiyorum. Ancak sahsen kullanilip urunlere tam manasiyla yorum yapilabilir diye dusunuyorum.

Diger yandan bende korkmaz`in tost makinasi, kahve makinasi ve demlikli kettle`i mevcut. Demlikli kettle`ini tavsiye etmem (cay demlemek acisindan, yoksa kettle gorevini gayet iyi goruyor, fakat cay soguyor ve hic lezzettli olmuyor, o yuzden sadece kettle olarak kullaniyorum kendisini). Demlikli kettle`in eksilerini bir kenara atarsak eger, hepsini bir senedir kullaniyorum (asagi yukari) herhangi bir sorun yasamadim. Gayet memnunum. Korkmaz`in evimde sadece bu urunleri mevcut, bunlara bakaraktan fena olmadiklarini soyleyebilirim...

Kendime Korkmaz alir miyim/miydim diye sorarsan eger, elimdeki butce ile orantili olarak biraz daha bekler, paramin uzerini tamamlayarak Hisar alirim. Zaten benim tencere takimlarim hisar ve cok memnunum, omur boyu da garantisi oldugu icin gonlum rahat. Herkese de tavsiye ederim...

Canim tupper urunler gercekten cok kullanislilar. Ben elimden geldigince alinmasi ve alinmamasi gereken urunleri hatirladigim kadari ile onceki yazilarimda paylasmistim. Onlardan bir kontrol etmeni rica edecegim bu konuda...

Ben baharatlik ve kuru gida setini kullaniyorum, cok kullanisli. Ayni zamanda su serisi var, onu da tavsiye ederim. Arpa sehriye, tel sehriye ve bulguru onda sakliyorum gayet dayaniyor. Ben tupper satisi yapmadigim icin fiyatlari konusunda pek bilgim yok. O yuzden tupper`in kendi sitesinden fiyatlarini kontrol edebilirsin, ayni zamanda haftalik kampanyalarini da sitesinde bulabilirsin. Satis yapan bir temsilcin varsa, urunlerin arti ve eksi yonlerini de onlardan ogrenebilirsin, boylelikle kendi isine yarar ve kullanim alanina uygun urunler alabilirsin. Bir de tavsiye edecegim sey, hemen herseyi almaya calisma. Biraz bekle, oncelikli olan urunleri al (kuru gida saklama, dograma, ufak saklama kaplari, kahvaltilik kaplari vs. gibi) cok gerekli olmayanlari sona birak, evlendikten sonra da ihtiyacini daha iyi anlayacaksindir. O zaman gercekten ihtiyacini gorecek urunler alirsin... Ufak bir tavsiye...

Kilerlerimden cok memnunum, bende iki tane var, biri sogan digeri patates icin. Esimin teyzeleri ve kuzenleri ilk bende gorduler, daha yeni cikmisti ben aldigimda, herkes ikiser adet edindiler... Ben cok memnun kaldim, 5kg kadar patates/sogan aliyor tanesi. Evde 2 kisi olunca zaten cuvalla patates/sogan almiyoruz, cucukleniyor. Kilerin en guzel yani da bu, cucuklendirmiyor ve uzun sure dayaniyor patates/soganlarim... Iki kisi iken gercekten cok hizli tuketilemiyor bircok sey.

Çeyizde en çok olması gerekenlerden biri tupper ürünleri bence de

Evet cok gerekli, fakat ihtiyaca gore alinmasinda fayda var derim...
Her urunu kullanisli veya ihtiyaca yonelik demek yanlis olur.
Iyi arastirip, gercekten gerekliler alindigi taktirde, cok islevli ve hayat kurtarici gibiler...

Çok teşekkür ederim detaylı cevabın için canım. Hayırlı olsun dileklerin için de öyle...
İş gerçekten elini kolunu bağlıyor insanın.İnternet konusunda çok mantıklı davranmışsın. Yani önceden görüp baktığın bildiğin bir şeyi rahatlıkla alabilir insan. Ben şimdi bakıyorum ama yeri nasıldır, kumaşı, boyası nasıldır vs. birçok tedirginlik yaşıyorum. O yüzden vaktim olduğunda gezip sonra internete bakıcam. Tabi kredi kartımın olmayışı da bir diğer dezavantaj bu konuda, hiç de sevmem kendilerini ama mecbur kalıyor insan.
Çok sağ ol yeniden

canım yazılarının çok teşekkür ederimmmm..

bende bu yazdıklrından sonra 1 takım hisar tencere takımı almaya karar verdim.. Aslında haklısın kullanımda çok önemli ,teflon tencerelerde de mesela aynı şekilde bu geçerli oluyor..

bu tupperwarelerin geneli almış bulunmaktayım dayanamadım hep aldım komşumuzu kızı getiriyor bir ürün almadan eve geçemiyorum 1000 tl borcum var, aslında bir anda yüklenmek iyi değildi ama onu alayım bunu alayım derken kaptırdım kendimi , dayanamıyorum hastalık haline geldi..

kuru gıdaları ablama almıştım ondanda olumlu olumsuz yorum geldikten sonra alacaım.su seti bende de var canım.. ona ne koyarım bilmiyorum nohut kuru fasulye felan olur galiba..

kiler konusunda daha göremedim açıkçası boyutunu geldiğinde bakıp ona göre alacağım..çuvalla almıyoruz evet ki patates de hemen tüketilen yiyecek.

bakalım birde bernardo ürünleri hakkında yorumlarınıda beklemekteyim .kahvaltı takımı almayı düşünüyorum .

bu kahvaltı takımını almayo düşünüyorum.ayrıyeten brde pasta takımı almayı düşünüyorum 12 kişilik olarak pasta tabaklarını almayı düşünüyorum..

Hayirli olsun canim simdiden... Bernardonun urunlerini bende begeniyorum, fakat kahvalti takimi konusunda uzun uzun fikirlerimi ilk sayfalarda belirttim. Karar senin. Cok tabak lazim oldugu anlarda gercekten ekstra tabaklarinin olmasi insanin isine yariyor, fakat onun haricinde kahvalti takiminda bulunan o porselen demlik kesinlikle kullanilmiyor. Ilk alindigi gunden beri benim porselen demligim mutfak dolaplarimin en ust ve en ulasilmaz yerinde sus misali duruyor... Bir bakima bana gore gereksiz harcama oldu. Fakat esimin ailesi cok genis oldugu icin, gerektigi zamanda tabaklar imdadima yetismiyor degil. Inkar edemem...

bu sitedeki fiyatlar cok pahalı benim nevresim papilion 82 tl ye aldım burda 105 tl diyor farka bakar mısın!

Papillon nevresim dedigin eger Ozdilek markanin modeli ise, gercekten iyi fiyata almissin. Hatta nereden aldiysan paylasirsan sevinirim, kendime bile almayi dusunurum.. Sarev zaten Sarar markasinin urunu oldugu icin bir cok markaya nazaran daha pahali bir marka. O yuzden diger markalar ile fazla karsilastirmamakta fayda var derim. Urun kalitesi tartisilmaz, ben sarev nevresim takimi kullaniyorum cok memnunum sahsen herkese tavsiye ederim... Urunlerde bana gore yapilmasi gereken en onemli sey, tek bir yerin fiyatlarina takilip kalmamak. Bir cok farkli markanin bir cok farkli urunleri cesitli sitelerde satiliyor. Her daim kampanyalari takip etmeye calisirsaniz eger, fiyat karsilastirmasi yaparak zaten en uygun urun alinacaktir kanisindayim. En azindan zamaninda ben ceyizim icin aynisini yaptim ve cok yararini gordum...

merhabalar bi soru sormak istiyorum fikirlerinizi söylermisiniz

yemek takımım şu

Eki Görüntüle 743044

kristal takımımda ona uygun olarak şu

Eki Görüntüle 743043

şöyle söylim ben avmde çalışıyorum çeyizimi ürünlerin geliş fiyatıyla alıcam ama su tak biraz pahalı almalıyım yoksa su takımı olmadanda olurmu çeyizim ???

Son düzenleme:

bu kahvaltı takımında demlik porselen yok zaten, kütahya porselen almayı düşünüyordum fakat demlik porselen verdikleri için oradan almaktan vazgeçtiydim. göründüğü şekilde ürünler mevcut bu kahvaltı takımında.

pasta takımının bir tek ısıtılı mumlu demlik istemiyorum ama içinde dahil olduğu için almak zorundayım maalesef ki ona da başka birşey koyar değerlendiririm diye düşünüyorum.. bitki çayı gibi mesela. pasta takımını 12 kişilik almak istiyorum tabak olarak 6 kişilik az gibi geliyor sonuçta yengem felan geldiğinde kullanmak için 6 kişilik az geldi gözüme ama bana pahalıya mal olacak sanırım.

çaycı hiç önermediğini okudum ve almaktan vazgeçtim sayende.:)

bence hiç gerek yok ben kendime set yapıcam sarmaşık desenli su bardaklarından ve en azından günlük zamanda da kullanırım bunlar bi tuaf oluyo vitrin süsü gibi bence kesinlikle alma ama yinede sen bilirsin :26:

Merhaba, sahsi gorusumu belirtmek gerekirse, bende kendi misafir yemek takimimi su takimi ile ayni desenlerde aldim, yani tam takim almistim. Fakat ceyiz urunlerimi gelis fiyatindan alabilmek gibi bir sansim yoktu, sen bu anlamda cok sanslisin... O yuzden tavsiyem al tabii ki, neden dersen, bir misafir geldigi zaman, masayi kurdugunda ve tam takim seklinde tabaklarini serdiginde gercekten cok $IK duruyor. Fakat tabii ki renkler ve zevkler tartisilmaz. Ayni zamanda vitrine cok guzel susluyor bu parcalar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…