Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

canım ben çeyizime çelik sahan seti aldım şuan evde kullanıyoruz elimiz ayağımız oldu resmen az yemekleri ısıtmada saklamada sos yapımında aklına ne gelirse:) tavsiye ederim

Son düzenleme:
canım ben çeyizime çelik sahan seti aldım şuan evde kullanıyoruz elimiz ayağımız oldu resmen az yemekleri ısıtmada saklamada sos yapımında aklına ne gelirse:) tavsiye ederim

hımm peki sence yapışmazlar daha mı kullanışlı olur çeliklere göre?

Aryıldız ve Korkmaz çelik açısından düzgün markalar, o yüzden herhangi birini tercih ettiğinde çok sıkıntı yaşamayacaksındır.
En azından bilindik ve ürününün arkasında duran markalar, ama yine de her daim belirttiğim gibi garantilerine göz at...

Gelelim şimdi soruna, kapsamlı bir kahvaltı seti senin işini görmez... Zaten yazılarımın ilk başlarında da kahvaltı setlerinin ne kadar gereksiz olduğundan bahsetmiştim. 7 aylık evli olarak, şimdi şimdi anlıyorum ki, kahvaltı seti malesef ki çok atıl kalıyor. Yumurtalıklar, minik kahvaltı kaseleri vs. çok kullanılmıyor. En azından ben işlevsel anlamda kullanamıyorum. Zaten günlük yemek takımımın içinde ufak pasta tabakları ile, geniş servis tabaklarım mevcuttu. 12 kişiliğe tamamladığım için, elimde şu anda ekstradan 6 geniş servis tabağım, 6 ufak pasta tabaklarım mevcut. Bazen "almasaymışımda olurmuş" dediğim oluyor malesef...

Ben hala kendime seramik tencere alamadım biliyor musun? Geçen gün Papilla diye bir marka var duymuşsunuzdur az çok, onun ürünlerinden mevcut benim çeyizimde ve memnunum kullanımından, onun bir seramik tenceresini gördüm 18 cm, yani ufacık tefecik bir tencere, ama fiyatı 60 TL... Esse'de bu tarz tencereler 100 TL üzerinde geziyor, Korkmaz'a hiç deyinmiyorum...

Eğer seramik tencere vereceklerse, bence bunu değerlendirmende fayda var, fakat boyutlarını sor. Çok kocaman tencereler işini görmeyebilir, sebebi ise, zaten tencere takımında kullanamayacağın (ancak çok fazla misafirin olacakta, o zaman kullanacağın) boyutlarda tenceren olacak... Verecekleri takıma bak, araştır, ona göre seçimini yap derim.

Bir de porselen takım olarak (ymk tkm) ne veriyorlar? Kendi ürünlerinden mi, yoksa anlaşmalı oldukları x bir markanın ürünü mü? Bunu da sorgula derim, sebebi ise, takımından bir parça kırıldığında tekrardan aynısını bulabilme imkanın olur mu? bunu sorarsan ilerisi açısından kafan rahat olur... Genel anlamda söyleyebileceğim, nasılsa 2 seçenek arasında kalmışsın. İkisinin arasında en çok hangisine ihtiyacın var, en çok hangisi senin işini görecek ve hangisi hoşuna gidiyor, ona göre karar vererek tercihini yapabilirsin...

Umarım yardımcı olabilmişimdir canım... Şimdiden hayırlı uğurlu olsun çeyizin...

Hayırlı uğurlu olsun çeyizlerin, inşallah aşk ile huzur ile kullanırsın bütün eşyalarını...

Vermiş olduğun linke baktım, çok şirin duruyorlar ve kullanışlı bir halleri var.
Fakat aklında bulunsun, bu tarz şeyleri makinaya atamıyorsun...
Kapakları bulaşık makinası ısısına dayanabilecek şekilde üretilmemiş, aynı zamanda emaye hiç birşeyi makinaya atmamak gerekli, sebebi ise üzerinde bulunan kaplama kalkar... Bilgin olsun diye belirtmek istedim...

Gelelim ne alman gerektiğine. Eğer ben yumurta severim, her gün olmasa da illa haftasonları yumurta yaparım diyorsan, sahan seti al derim. Fakat her sahan setini alma. Artık teflonlar tarihe karışmak üzere. Almışken (ki hele çeyize olunca) seramik almanda fayda var. Cem'in ve Papillon'un (fiyatları diğerlerine göre daha uygun olduğu ve kalite açısından iyi oldukları için verdim bu markaları) sahan setleri mevcut...

Eki Görüntüle 681237 bu Cem'in seramik seti. Bence rengi çok hoş (farklı rengide vardı yanlış hatırlamıyorsam) eğlenceli görünümlü.. Tabii şahsi fikrim... Ama elzem birşey değil bu set. Yumurta yapmak, omlet yapmak sadece 1 tavaya bakar bana göre. Benim sahan setim Hisar takımın içerisinde vardı, hiç kullanmadım, kullanacağımı da sanmıyorum... Öyle kenarda duruyorlar. İlerde belki hediye olarak götürürüm birilerine diye düşünmeye de başladım doğrusu...

Diğer yandan örnek olarak vermiş olduğun Verda ufak tencerelerden zaten almanda fayda var, neden dersen... Yemek ısıtmak gerektiğinde, kalan yemeği daha küçük birşeye kaldırmak gerektiğinde çok kullanışlı oluyorlar. Elbette saklama kapların olacaktır, onların yeri ayrı. Fakat o saklama kaplarında sakladıklarını da elbet ısıtmak durumunda kalacaksındır. Kos koca tencerelerde ufacık birşeyi ısıtmak pek makul olamıyor... O anlamda bu tarz ufak tencereler imdadına koşacaktır.

Bende 3'lü ufak tencere seti mevcut. Annaneciğim sağolsun, almıştı zamanında. Şimdi tepe tepe kullanıyorum. Hemde aldığı öyle marka falan değil, eften püften bir ufak çelik tencere seti, fakat çok sağlam çıktılar... Ne adı belli ne sanı, lakin çok seviyorum o tencereleri. Bir arkadaşım da Karaca'nın ufak çelik tenceresini hediye etmişti, 2 sefer makina gördü, direk çöp... O yüzden ürün alırken dikkat edin ve iyi araştırın arkadaşlar...

hımm peki sence yapışmazlar daha mı kullanışlı olur çeliklere göre?

teflonu kastediyorsun sanırım ama bence ömrü uzun olmaz teflon sonuçta teflonu ömürlük kullanamazsın ama çelik öyle değil daha sağlıklı bence.

Teflon'u ömürlük kullanamazsın diye birşey yok... Tabii bir çok doktor artık "evime bile sokmam" diyor teflon için, o ayrı... Fakat teflon kullanıma göre yıllarca sırları bozulmadan saklanabilecek bir ürün. Sadece bulaşık makinasına girmemeli, sert bir cisim ile çizilmemeli içi, teflon için uygun olan servis araçları ile kullanılmalı... Aslında teflon kullanmak zor birşey değil...

Ama hiç birşey ömürlük değil bana göre, doğru kullanılmadıktan sonra...

sanırım ben set almak yerine 1 çelik bir de seramik alıcam :)
En Hesaplı Cem CAS22 Ardıç Seramik Sahan 22CM | deveyuku.com'da
En Hesaplı Korkmaz A1636 Violetta 16cm Omlet Sahan | deveyuku.com'da

verdanın o üçlü mini seti hem ısıtmada hem de saklamada kullanılabiliyor. şeffaf bi kapağı var. o açıdan da kullanışlı olur sanırım...

yorumların yardımların için çoook teşekkürlerrr

Şahsen Korkmazın seçeneği daha fazla göründü gözüme benim :) Aryıldız çok sınırlamış....

Teşekkür ederim canım :) Aryıldızın da renk ve model seçeneği var ancak burda gösterilmemiş mağazada istediğini seçebilirsin dediler.

Öncelikle teşekkür ederim. Kahvaltı takımı konusunda yazını okumuştum haklısın ben de düşünmüyordum ama mağazada görünce çok hoşuma gitti hemen alasım geldi :) Günlük yemek takımı olarak bime 24 parça güral porselen yemek takımları gelmişti 2 tane alarak 12 kişilik yaptım. Kahvaltı takımı olarak onların servis ve pasta tabaklarını kullanırım diyordum ama dediğim gibi şimdi alsam mı diye aklım karıştı :26:
Bugün Esse'de seramik 2 tencere 1 tava 170 liraydı yanlış hatırlamıyorsam. Korkmazın tencerelerini de mağazada görmüştüm ama incelemediğim için büyüklüklerini hatırlayamadım.
Açıkçası yemek takımı konusunda hiç bir fikrim yok çünkü sormak aklıma gelmedi ama yarın ya da cuma tekrar bakmayı düşünüyorum kesin sorarım. Tekrar teşekkürler :)

souvvenir nasılsııın bu başlığı da özlemişim ne zamandır bakmamıştım çeyizlerini yeniden inceledim tekrar güle güle aşkla kullan diyorum
buzluğu altta olan dolaplar sence nasıl diye soracaktım kii bir baktım senin dolabın öyleymiş:))
memnun musun daha mı pratik oluyor öyle diye soracaktım bir de hisarın düdüklü tenceresinden memnun musun?
ben hiç düdüklüde yemek yapmadım patlar korkusu var bende :18:
o yüzden pratik güvenilr bişey arıyorum fisslerin modelini beğendim ama bilinenden de şaşmak istemiyorum hisarı önerir misin??

arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. sormak istediklerim var sizlere :) ekte yer alan kutuları gören bilen markası ne söyleyebilecek olan varmı. şimdiden teşekkürler :)

Eklentiler

• $attachment.jpeg
    6,9 KB · Görüntüleme: 48
Mehaba arkadaşlar Hayırlı Cumalar öncelikler:) ben yer temizleyici olarak vileda mı ? magic mop mu kullanmak mantıklı. kullanıp memnun olan var mı

Selam kızlar, bi sorum var?

Elektirikli yani garanti kapsamına giren, ev eşyalarınızı küçük ev aletlerinizi v.s, ne zaman almaya başladınız?
Misal 1 yıl sonra evleniceksiniz fakat blendır yada işte ne biliyim elektirikli süpürge alıp çeyizinize koydunuz.Eee zaten 2 yıl garanti kapsamında, 1 yılı kullanmadan gitti garantisi yok yere.

Bunu nasıl yaptınız? Garanti kapsamında olan eşyaları düğüne 2 ay kala mı almalı?

Mehaba arkadaşlar Hayırlı Cumalar öncelikler:) ben yer temizleyici olarak vileda mı ? magic mop mu kullanmak mantıklı. kullanıp memnun olan var mı

canım ben kohlemann marka dışı yeşil renk bi buharlı makine aldım. hem sade buharla hem de deterjanla kullanılıyor. ama viledam da eskiden kalma var. makine ne olur ne olmaz belki bozulur diye yedekte basitinden bi vileda almanda yarar var bence

souvvenir nasılsın??
düşüncelerine önem veriyorum en baştan beri takipteyim uzun zamandır göremiyorum umarım bana yardımcı olabilirsin. uzun zamandır kahvaltı takımı arıyorum çok desenli şeyleri sevmiyorum bernardo da ki romance serisini çok beğendim. fakat onun da bir porselen serisi var fincan takımlı bir de yeni çıkan bone china serisi. fakat bone china serileri sır üstüymüş bulaşık makinesinde yıkanır diyor ama kararsız kaldım. sende bone china daha zarif ve sağlam oluyor demiştin yanılmıyorsam.. ya bi fikir versen canım porselen olanı mı alayım yoksa bone china mı ? sence?

Kızlar hangi başlığa yazıyım bilemedim umarım doğru yerdeyimdir :)) English home un internet sitesinden alışveriş yapan olmuştur elbet. Siparişleriniz kaç günde geliyo acaba?Benim bugün 5. gün oldu ve hala kargoya verilmemiş sabırsızlanıyorum artık ...

Canım ben siparişimi verdim, İstanbul içine 2 günde gönderdiler. İstersen müşteri hizmetlerini arayıp bir sor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…