Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

arkadaşlar merhaba ,

eminönüne geçenlerde gittim ve herşeyimi ordan almaya karar verdim sizden de öneri almak isterim :

Çelik tencere seti , çaydanlık , cezve , çbk takımı --> Hisar

Seramik tencere seti -> Moneta ya da Delimano

Düdüklü --> Fissler

Kahvaltı Seti -> Bernardo ya da Noble Life

Günlük Yemek Takımı ve Misafir Yemek Takımında çok kararsızım Winterbach da beğendiğim oldu Hisar da oldu Jumbo , Güral ve Kütahya da begenmedim :S
baska nelerden önerirsiniz ayrıca günlük çbk takımı nerden alınır ?

arkadaşlar merhaba, bizde düğün hazırlığı yapıyoruz bi çok eşyayı hallettik gibi yatak kaldı ne alalım bi türlü karar veremedik işbir yatakları nasıl acaba fikri olan var mı kullanan

Merhaba Canım,

Yatak biraz şahsi birşey. Kimisi sert yatakta, kimisi yumuşak yatakta yatmayı sever.
Kiminin sert yatak her yerinin tutulmasına, kiminin de yumuşak yatak her yerinin tutulmasına sebebiyet verir.
Benim tavsiyem, İşbir Yatak, Yataş gibi yerlerden yatak almanız. Müstakbel eşin ile giderek ortopedik, orta sertlikte bir yatak işinizi görecektir diye düşünüyorum. Hem yatak konusunda uzman bir yerden aldığınızda daha iyi olacaktır.
Umarım istediğin yanıtı verebilmişimdir.

Benim yatağım İşbir yataktan, visko yatak. Biraz pahalı, fakat kayınvalidem aldı hediye olarak.
O yüzden fiyatı konusunda ben bir sıkıntı yaşamadım.
İyi bir yatak her zaman pahalı olacaktır, ucuz ürünlerden kaçınmanızı tavsiye ederim.
Yatağınızın uzun ömürlü olmasını ve sağlıklı bir uyku uyumak istiyorsanız, biraz kesenin ağzını açmakta fayda var...

Jowissa markası nasıl? özellikle catal kaşık bıcak seti şu desenli olanlardan.

Kalitesi kullanımı falan nasıl ?

Jowissa çin malı, benim çeyizimde hem porselen baharatlığı hemde desenli çkb takımı var, ben züccaciye magazsnda çalışıyordum kullananlar memnun oldugundan kendimede aldım

evet bende ondan aldım.kararma falan yapmaz inşallah ya , ya da desenlerinde silinme .

Sanmıyorum tatlım ama bende memnun kaldıkları için aldım bilemicem çünkü kullanmadım henüz :)

Teşekkür ederm canım insallah bi sorun cıkmaz:)

Jowissa hiç duymadığım, ilk kez sizden duyduğum bir marka.
Benim anlamadığım, piyasada o kadar türk markası, kaliteli çelik markası dururken, neden çin ürünlerini tercih ettiğiniz?
Bütçe açısından ise eğer, bir noktada anlıyorum.
Fakat diğer yandan, bir ürünü aldıktan sonra, küflenme, çizilme, desen kaybı yaşadıktan sonra, gidip bir başka takım almak size daha pahalıya patlamayacak mı?

Bir siteden bulmuş olduğum yorumu direk olarak aktarıyorum...
Jowissa markasını ne duydum, ne de gördüm... O yüzden yorum yapamıyorum.
Size önerebileceğim tek şey (bu yazımın başından beri böyle!) çin ürünlerinden uzak durun.
Bu tabak takımı, bardak takımı için geçerli değil, camdır porselendir...
Fakat çelik ürünlerde "aman ucuz olmuş oldu" dersin, daha sonra 2 katı para ödemek zorunda kalırsınız!
Demedi demeyin...

Ya hep diyorum, araştırmadan hiç birşey almayın... Ne çeyiz için, ne de ileriki alışverişlerinizde.
Misal bir düğün için bir abiye bakmak ne kadar önemliyse, evinize alacağınız her üründe aynı şekilde önemli.
Sebebine gelince, zaten senin yaşadıkların ortada, en büyük sebep bunlar işte.
Bazı satıcılar kendilerini çok uyanık zannediyorlar. Neyse çok geçmiş olsun.. İnşallah böyle birşey bir daha yaşamazsın...

Amway ürünlerine gelince, duyumsadığım kadarıyla kaliteli ürünler satıyor, fakat hiç kullanmadım.
Sadece kulaktan dolma bir bilgidir bu. O yüzden çok detaylı birşey diyemeyeceğim bu konuda.
Lakin, eğer halihazırda böyle bir takım mevcutsa, başka bir takım almana gerek yok.
Günlük ymk takımı, günlük su tkm, günlük çkb tkm, misafir ymk takımı, misafir çkb takımı alırsın olur biter.
Tencere takımlarında hazır olmuş olur.

Tencerelerde bir de teflon tencere tavsiye edeceğim.
Muhakkak en azından bir pilav tenceresi ve bir makarna tenceresi bulundur.
İşini görecektir, zaten fazla aşırıya kaçmaya gerek yok o konuda.
Bir de 22 veya 25 cm (hangisi senin için daha kullanışlı olacaksa) teflon tavan bulunsun yeterli.
Çok abartıya kaçmaya gerek yok. Zaten evlendikten sonra yemek yaparken sen kendi ihtiyacını fark edeceksindir.
Kendi ihtiyacına göre gerekecek diğer yan ürünleri alırsın sonra...

Umarım bilgiler yardımcı olabilmiştir.

Merhaba,

Herşeyini eminönünden alarak gayet iyi yaparsın, çünkü piyasada bulabileceğin en ucuz ürünleri orada bulacaksındır.
Fakat, dikkat etmen gereken bir husus, özellikle marka aldığın ürünlerde gerçekten "yetkili satıcı" mı ona dikkat et.
Çünkü aldığın ürünün garantisinin bulunması önemli, özellikle tencere takımı, çkb takımı, düdüklü gibi ürünlerde.
Herhangi bir sıkıntı sorun çıkarsa eğer tencerelerinde (kulp değişimi, kabak çatlaması, çkb çizik veya pas v.b gibi) ürünü garantiye gönderebilmelisin. Bunu iyice sorup soruşturduktan sonra gönül rahatlığı ile alışverişini yapabilirsin...

Günlük çkb takımlarını alabileceğin "şurası" diyeceğim bir yer yok. Günlük takımlar genelde fiyat açısından daha uygun olan, ama yine de kaliteli olmasını önerdiğim takımlardır. Sebebi ise günlük kullanılması, her gün yıkanacak, her gün belki makinaya girecek, o yüzden paslanma, çizilme, aşınma ihtimalleri çok daha yüksek olacak. Benim almış olduğum günlük takımım yurtdışından, gümüş kaplama bir takımdı, 8 kişilik olduğu için günlük kullanıyorum. Neredeyse gün aşırı bulaşık makinasına giriyorlar, 6 aydır kesintisiz olarak hemde. Çok memnunum, paslanma yapmadı, çizik dahi yok...
O yüzden sende ar-yıldız, korkmaz, emsan gibi ürünlerin ister 12 kişilik (arkadaşlarıma da bu takımı çıkartırım dersen eğer, ben öyle yapıyorum) istersen 6-8 kişilik takımlarından alabilirsin. Ben her daim 12 kişilik takımdan yanayım, çünkü misafir takımının yetmediği yerde, bu takım destek olabilir sana...

Tabak takımlarına gelince, porselendir neticede kırılgandır. O yüzden binlerce lira sarf etmeden önce bir kez daha düşün derim. Elbetteki kaliteli, şık, kusursuz görünümlü bir takım olmasını bende dilerim senin için, fakat para verirken bir kere daha düşünmekte fayda var. Hisar'ın ve Jumbo'nun takımları fiyatlar açısından başka takımlarla boy ölçüşemeyecek derecede pahalı. Sen sanıyorum ki, zaten kendi bütçene göre hareket edeceksindir. İyi araştırmanda fayda var, yine parça garantisini soruştur derim.

Düdüklü tencereye gelince, benim zaten bu konuyla ilgili olarak önceki sayfalarda yapmış olduğum güzel bir araştırma mevcut. Hem kalite hem de marka açısından. Fissler çok iyi bir marka, düdüklülerde önde gelen bir marka. O yüzden iyi bir seçim yaparsın derim. Fakat boyutta dikkat etmende fayda var, ne çok küçük bir düdüklü tenceren olsun, ne de çok büyük. Küçük alırsan eğer, kalabalık misafirler için hazırlayacağın yemeklerde, porsiyon açısından sıkıntın olur. Çok büyük alırsan da yıkama, saklama konusunda yer sıkıntısı yaşayabilirsin. Benim düdüklü tencerem 8 LT her anlamda bana yetiyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Şimdiden ne alırsan al, hayırlı olmasını dilerim...

Aynen, ders oldu bana canım, artık özellikle schafer görünce kaçıyorum..
Ben seramik tencere seti almayı düşünüyordum moneta öneriyorlar ama bilemiyorum tabii?
Zaten günlük takım ve misafir takımlarını halletim, bardaklar falan kaldı canım..

Neyse, herşeyde bir hayır vardır diyelim o zaman...
Bardak takımlarını nasıl düşünüyorsun peki?
Günlük ve misafir takımlarını hallettiysen, zaten pek birşey kalmamış geriye demektir.
En çok onlar oyalamıştı beni

Evet, iade etmeseydim ben aylar önce çeyizin ç' si yokken vitrinin önünden geçip aşık olduğum bu takımı alamayacaktım meselaa. :) Porselen grubumun hepsini bernardo' dan aldım, çiçekli ve soft desenli ürünlerden seçtim.
Bardak takımları hem misafir, hemde günlük olması lazım sanırım misafir takımımı ekleyim buraya ben sade, düz modeller olur diye düşündüm bir de senin fikirlerini alayım canım..

Eki Görüntüle 674108

Son düzenleme:

Tabakların çok şirin ve güzel, tabii country tarzında.
Ben daha modern tabakları tercih ediyorum, sebebi ise çok farklı desenlerde bardaklar kullanmak mümkün.
Fakat herkesin zevki ve tercihidir. Ben tabaklarını beğendim.
Yanlış görmediysem tabakların kenarlarında altın yaldız var değil mi?
Eğer öyleyse çok şık ve bardak seçiminde sana yardımcı olacak bir detay.

Bir sofra hazırlandığında, herşeyin uyum içinde olması masaya şıklık katar.
Hem de zengin gösterir, o yüzden bardaklarda önemli bir detaydır bana göre.
Şimdi gelelim bu takım ile hangi bardakları kullanabileceğine.
Benim bakış açıma göre (zevkler ve renkler tartışılmaz neticede karar ve zevk senin, benimki sadece bir öneri)
Şu bardaklar uyumlu olabilir. Tabaklarında iri desenler olduğu için, bardakların ya sade, ya da hafif desenli olursa, tabaklarını boğmaz. Tabakların öne çıkmış olur...

Ya kesme takımlardan kullanacaksın, ki bunlar sadelik ve zerafeti yansıtır, çünkü kesme takımlar bir klasiktir... (kimi sevmez klasikliğinden dolayı, fakat ben çok şık buluyorum aynı zamanda kesme şekillerinde desen olarak seçenekler mevcut.)

veya yine sade fakat şık kalın şeritli yaldız barındıran bardak takımı seçebilirsin. Bu da tabaklarının kenarındaki altın yaldız ile uyum sağlar. Gümüş sakın alma, itici olur, uyumsuz kaçar...
Eki Görüntüle 674143

Veya benim favorim... uçuk pembe bir bardak takımı alacaksın, tabaklarının desenleri ile uyum sağlayacak.
üzerindeki ince yaldız da, yine tabaklarının kenarlarındaki yaldızla uyumlu olacak...

Ben country tarzını çok eskilerden beri seviyorum, country dediğim de herkes tuhaf bir şekilde yüzüme bakardı, bende adını araştırarak öğrendim, normalde açık renkli mobilya, çiçek desenli kırlentler, perdeler diye anlatırdım :) neyse inşallah bir evim olursa görürsünüz derdim. Tabii şimdi bir çok kişi öğrendi neyden bahsettiğimi.
Cıvıl cıvıl şeyleri seviyorum, soft ve açık renkler içimi açıyor sinirlenip bunaldığım da kendimi yemyeşil, ahşap şömineli bir evde hayal ederim genelde rahatlamak, huzuru bulmak için.
Ama gelelim en önemli meseleye karışıklığı ve fazla eşyayı hiiiiç sevmiyorum! Aksesuar vs. her şey kararında olmalı, boğmamalı beni. Bu fikrimle tezat düşüyorum bir şeyler görüp beğendikçe Allahtan bol param yok :)
Evet canım altın yaldızlar var, çok beğendiğim bir model hem ağır duruyor, hem de istediğim gibi çiçek desenli dediğim gibi modern çizgileri sevemiyorum.. Bu arada bardak takımlarından ilk model ve 3. modeli beğendim, ama en çok 3. model cezbetti beni, çok romantik görünüyor..

Nerden bulabilirim?

Son düzenleme:

Çok iyi ve güzel fikirlerin var canım. Önemli olan zaten ne istediğini bilmek.
Orası senin evin, senin yuvan olacak.. Her ne kadar müstakbel eşinin de düşüncesi önemli olsa da.
İnan bana evlendikten 3-5 gün sonra onun ev ile alakası sadece dinlenmek ve huzur bulmak olacak.
O yüzden eşyalar konusunda taviz verme (benim verdiğim noktalar oldu keşke vereseymişim)...

Bardak takımları olarak bende ilk ve 3. çok beğenerek paylaştım seninle.
Linkini sana msj olarak gönderdim... Umarım yardımcı olabilmişimdir...
Perde ve tül konusunda English Home'a bak derim... Oradaki tüllere bitiyorum ben.
Fakat benim pencerelerim standart boyutta değiller malesef, o yüzden oradan tül alamamıştım kendime.

Banyo konusunda da country düşünüyorsan (bütçen yeterse eğer) Home Sweet Home'a bakabilirsin.
İndirimlerini muhakkak takip et, aynı zamanda Tepe Home'da bu konuda başarılı diyebilirim.
Bir çok seçenek barındırıyor...
Aklıma gelmişken paylaşmak istedim, sana da bir fikir olur en azından...

Evet canım oraların müdavimiyim zaten, erkek arkadaşım tepehome' daki mobilyaları görünce bunlar ne yaşlandığımı hissediyorum demişti ilk başta, gerçi tepehome' un countryleri baya bir ağır, sonra ikeaya gittik, onları görünce çok hoşuna gitti modeller, bende fazla karıştırmak istemiyorum işime, çünkü aynı dediğin gibi olacak, erkekler için evin eşyaları, mobilya, halı kilim deseni önemli değil ki? Onları genelde maddi boyutu ve sağlamlığı ile ilgilenirler genelde..

Ya benim eşimde aynısını demişti, ne zaman Tepe Home'a girsek "annenemden kalma bunlar" diye burun kıvırıyordu. Sonuç itibariyle zaten biz mobilyalarımızı Doğtaş'tan aldık. İkea'ya da çok baktık ama orada da birşey beğenmedi. Kalitesizmiş ürünleri... Çok biliyor ya beyfendi
Nitekim ikimizin isteğinin ortasını bulduk.
Yemek takımı ve tv ünitesi konusunda ben kararsızdım, onun istediği oldu. Ben şu an çok beğenmiyorum.
Yatak odası ve salon benim istediğim gibi olduğu için de ses çıkartmadım. Çünkü beyaz eşyalarda benim istediğim gibi oldu.
Hadi dedim bari onlar onun istediği gibi olsun nolacak.
Fakat eve yerleşince "keşke farklı birşey seçseymişiz" demişliğim oldu.
Zamanla ısınıyor insan alışıyor o ayrı, fakat iyi araştırmak kendi zevkini yansıtan şeyler almakta fayda var...

Son düzenleme:

Aynı benim erkek arkadaşım bu ne ya milattan kalma bunlar demişti, bir de o şeye takılıyor eskitme olduğu için kimi desen yerleri soyulmuş gibi duruyor ya, şuraya bak böyle işçilik mi olur diyor?
Koltuk grubu konusunu hiç sıkıntı etmiyorum, babamın mesleği büro koltuk ve kanepeleri çünkü, aynı zamanda özel sipariş geldiğinde istenen ev koltuk grubunu da yapıyor. Bu yönden şanlıyım, mobilya konusunda da önce imalat olan yerleri araştıracağım, en son hazır modellere yönelirim diye düşündüm.

Country tarzına baya alıştı erkek arkadaşım, bu bahsettiğim yemek takımını aylar önce vitrinden görüp beğenmiştim, çeyiz alışverişim, ne zaman yapacağımla ilgili hiç bir fikrim yoktu sadece beğeni :)

Artık yavaştan bir şeylerden başlayım dediğim de ise fiyatı yüzünden elemiştim, farklı bir model alacakken erkek arkadaşım sen bunu beğenmiştin hatırlıyor musun? Onunla bunun arasında pek bir fark yok deyince ki, ben fiyatsal değerlendirme hiç yapmamıştım, diyorum ya onlar genelde fiyat ve sağlamlıkla ilgileniyorlar, onu almış oldum çokta iyi oldu gerçekten.

Ne kadar yardım etseler de yuvayı dişi kuş yapar derler, bayanın yükü daha ağır, evin herşeyinden bayan sorumlu oluyor, bayanın tercihleri konusunda erkeklerin bir adım geri de durması taraftarıyım.

Son düzenleme:
Umarım jowissadan sıkıntı yaşamayız ya, çokta ucuz değil gerçi baharat takımı 50 tl idi tee 3-4 yıl önce Gerçi ben görerek aldım onu onlarda bi sıkıntı yokta çtl bıçak takımıda şansmza artık

Merhabalar , yorum için teşekkür ederim
Ben btün çeyiz ürünlerimi hep pahalı ve kaliteli aldım. Bu günlük olduğu için ve ucuz oldugu için tercih ettim. Ayrıca aldıktan sonra züccaciyede çalışan bir tanıdıgımız var ona danıştım . o ürünlerden çok sattıklarını ve hiç bi şikayet olmadıgını söyledi. Onu duyunca içim daha cok rahat etti. Napalım kadere artık , bi riske girdik yani bi sorun çıkarsa da atar yenisini alırım sonunca ölüm yok ya ... :))

sevgili souvvenir yazılarını pür dikkat okumaya çalıştım ama tabi hepsini bitiremedim :) sana bir şey sormak istiyorum . çeyiz alışverişine yeni başladım dün mağazaları dolaştım bilindiği gibi çoğunun çeyiz kapmanyası var. en çok aryıldızın ve korkmazın kampanyaları arasında kaldım. ikisinin de çeliğine güveniyorum ama yemek takımları nasıldır sence ? kampanyalar şöyle;

bu aryıldızın kampanyası (buna hediye olarak oldukça kapsamlı kahvaltı takımı vereceklerini söylediler)

bu da korkmazınki. (seçtiğiklerinin toplam fiyatından 400 liralık indirim yapıp seramik set hediye veriyor)

canım güzel ve değerli yorumun için gerçekten teşekkür ederim =)
fissler den düdüklümü aldım ancak hisar tencere takımını da bozmadıkları için şuan 2 düdüklüm oldu fissleri verip ütü almayı düşünüyorum hisarınki de kullanışlıdır die düşünüyorum .. eminönünde sabah 10 akşam 7 tüm cumartesimi harcayarak herşeyi kolayladım çbk takımı solingen ve hisar arasında kalsam da tercihim hisardan yana oldu , bone china misafir yemek takımım ve çelik tencere / sahan / çaydanlık grubu da hisardan şimdilik herşey içime siniyor , aşağıdaki linkten çeyizime göz atabilirsiniz en kısa zamanda eksikler tamamlanacak inşallah =)

http://www.kadinlarkulubu.com/ceyiz...-ceyiziiiii-burdan-buyrun-2.html#post29784181

Şahsen Korkmazın seçeneği daha fazla göründü gözüme benim :) Aryıldız çok sınırlamış....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…