Çerkez'lerin buluşma noktası...

yok cnm bende sakaryalıyım ve burda yaşıyorum.
pastacı kıza düzceliyim demişisinya ondan sordum cnm.
doğru daha önceden söylemiştin sakarya da oturduğunu.
biran unutmuşum kusura bakma cnm.

önemli değil canım olabilir burda birçok arkadaşımız var unutabiliriz sakarya merkezdemisin :1hug:

arkadaşlar babamın
dedesi
kafkasyadan istanbula
gelmiş
yerleşmişler.
abhaza sanırım
vefat etti babacım
annem cerkez değil
ama biliyormusunuz ? ben yıllarca
çerkez olduğumu
gizledim. çerkezlerin
çok
hain ve inatçı
olduğunu
söylerlerdi
evet
saklamıyorum
inatçıyımdır
ama hain değil
aksine
çok
özveriliyimdir.
sadece şunu
merak
ediyorum
gerçekten
lazlar ı çok
seviyorum onlarla bir yakınlıgımız olabilirmi.benim için öğrenirmisiniz
çok teşekkür ediyorum tekrar görüşmek
umuduyla:dance:

cerkez düğünleri
gerçekten
çok
güzel
,ve çok
asil
çerkezliğimle
gurur duyuyorum
şimdi arkadaşlar
. sizlerle
tanıştığıma
çok sevindim. umarım
sizlerle daha çok yazışır güzelliklerimizi
paylaşırız.
saglıklı günler
dilerim.a.s.

benmi yok ben çerkes değilim:)))komşularımız,arkadaşm vardı nerelerde bilmiyorum aradığı sorduğu yok:KK43:(( komşular çerkes
seviyorum ya onları,bizim buralarda çok kayserini köylerinde,bende çerkes gibiyim ya düğünlerine gitmek istiyorum hiç görmedim inşallah kısmet olur

merhaba bende çerkesim. Annem Mahoş yalovalı, babam şapsığ o da yalovalı. Sözlüm de çerkes, tokatlı bjeduğ. Çerkesce anlıyorum fakat konuşamıyorum. Daha önce bu kısma hiç bakmamıltım, çok sevindim sizleri gördüğüme :))

merhaba bende çerkesim. Annem Mahoş yalovalı, babam şapsığ o da yalovalı. Sözlüm de çerkes, tokatlı bjeduğ. Çerkesce anlıyorum fakat konuşamıyorum. Daha önce bu kısma hiç bakmamıltım, çok sevindim sizleri gördüğüme :))

bende şapsığ ım canım düzceliyim sakaryada oturuyorum bende sevindim canım allah tamamına erdirsin :1hug:

merhaba arkadaşlar bende abzahım aslen konyalıyım annemde babamda adıge evliyim ankarada oturuyorum hepinize selamlar

Aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniza.s.

Ela34 canım çerkeslere yönelik hain ve inatçı olurlar sözlerini sana söyleyen kişi bence seni dolduruşa getirmeye çalışmış. Nedenini bilmiyorum ama ilk defa duyuyorum hain ve inatçı suçlamasını. İnatçılık bir yere kadar kabul edilebilir ama kim görmüş hainliğimizi, bunu söyleyen şahıs ne kötülük görmüş çerkeslerden sormanı tavsiye ederim. Net cevap alamazsan bil ki asıl hain kendisidir:)

arkadaşlar babamın
dedesi
kafkasyadan istanbula
gelmiş
yerleşmişler.
abhaza sanırım
vefat etti babacım
annem cerkez değil
ama biliyormusunuz ? ben yıllarca
çerkez olduğumu
gizledim. çerkezlerin
çok
hain ve inatçı
olduğunu
söylerlerdi
evet
saklamıyorum
inatçıyımdır
ama hain değil
aksine
çok
özveriliyimdir.
sadece şunu
merak
ediyorum
gerçekten
lazlar ı çok
seviyorum onlarla bir yakınlıgımız olabilirmi.benim için öğrenirmisiniz
çok teşekkür ediyorum tekrar görüşmek
umuduyla:dance:

çerkeslerin inatçı olduğu çok doğru.öyle olmasa yıllardır özgürlükleri uğruna savaşmazlardı.Kurtuluş Savaşı öncesi düşman işgaline karşı tüm ayaklanmalarda çerkeslerin ayak izleri vardır. hain oldukları ilan edilen çerkes milleti yaşadığı topraklar için seve seve canını vermiştir ve vermeye devam edecektir. ayrıca çerkeslerin hain olduğunu düşünenlerden çok bu miletin ne kadar onurlu bir millet olduğunu düşünenler de var...

lazlar konusuna gelince;lazlar çerkeslerden yıllar önce bu topraklara yerleşmiş bir kafkas halkıdır.gelenek ve göreneklerimiz ayrı. sempatin bundan kaynaklanıyo olabilir yerimseniben

selam herbela cım
teşekkür ederim verdiğin bilgiler
için
çok haklısın demek aynı yeri paylaştığımızdan olsa gerek eline
yüreğine sağlıka.s.

İnşallah hayırlısıyla , iyi dileklerin için teşekkür ederim Haydeç. hangi sülaledensin? ben Blaneğabse' yim.

selam ben düzceden adigeyim.buraya yeni üye oldum.:dance::dance:haydec sülalesindenim.babam koyu cerkezdi.çokda güzel konusurdu çerkesce.yeni adigelerle tanısmak ümidiyle.

be abhaz kızıyım ama olsuuun beni de aranıza alın: )akyazı beynevit den ajibha yım ben

çerkezlerin oldukça fazla olduğunu görmek duygulandırdı beni,tüm çerkez arkadaşlarım merhabalar,sizleri çok seviyorum....

İnşallah hayırlısıyla , iyi dileklerin için teşekkür ederim Haydeç. hangi sülaledensin? ben Blaneğabse' yim.

slm canım şapsığ boyundanım haydeç sülalem canım düzceliyim memnun oldum ne güzel çoğalıyoruz :1hug:

burda her heçen gün çoğalmamız bana gurur veriyor zaman zaman azalıyoruz kimse uğramıyor diye üzülüyorum :1hug:

haydeccıgım uzulme ...
yorum yazmasakda ...bu topıge her gun ugruyoruz...yureklerımız bulusuyor....
sevgımız de gururumuzdur :) .....

sevgıler hepınıze.....

X