Çerkez'lerin buluşma noktası...

inanın arkadaşlar bende gurur duyuyorum çok mutlu oluyorum böyle devam eder inşallah:1hug:

Benim eşimde çerkes arkadaşlar bende çerkes gelini oluyorum :) aslen Bolu'luyum bende.

slm dün misafir kız geldi köye bizde muhabbet yaptılar onlar salonda oturdular bende oturma odasında bir gürültü oyun oynuyorlar bu tabi doğal ama seslerini duyuyorum hiç bizim zamanımızdaki gibi değil çocuklara muhabbetin ne olduğunu bile öğretememişiz nasıl olucak anlamadım bizlerin muhabbetleri böylemiydi birbirlerine bile saygı yok derneğede gidiyo bu çocuklar ne yapıcaz arkadaşlar nasıl öğreteceğiza.s.

Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz:1hug:

http://www.youtube.com/watch?v=9F46QaIKwy8&feature=related

Videonun çevirisini sağ taraftaki linkte de bulabilirsiniz ama ben yine de yazmak istiyorum.

Bir hatırlatma eminim puan vermeyi unutmazsınız arkadaşlar.

Değerli Adıgem,

Dünya Çerkes Birliği olarak sana sesleniyoruz. Bu çağrımızı içtenlikle dinleyeceğini ve düşünce birliğimize katkı sağlayacağını umut ediyoruz.

Adıgeler, yüzyıllardır diğer halklarla kardeşce ve uyum içinde yaşarken, kendi öz varlığını sürdürmesinin gerekliliğini de, tarihi boyunca kanında hissetmiş, onurlu ve seçkin bir halktır. Acılarla dolu binlerce yıllık tarihimizden süzerek günümüze taşıyabildiğimiz en önemli değerimiz dilimizdir. Bizi birbirimize bağlayacak, geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak altın taçlı Elbruz ile simgelenmiş anavatanımız ve dilimizdir. Bu nedenle; bugün kendini aldatmayı istemeyecek her Adıge bilmektedir ki, ulusumuzun duygu, düşünce, umut ve endişeleriyle örülmüş anadilimiz Adıgece göz göre göre yok olmaktadır.

Kanını damarlarımızda taşıdığımız atalarımız adına,

Sizi çağıran anavatanınız adına,

Geleceğimizin aydınlık mı yoksa karanlık mı olacağını belirleyecek çocuklarımız adına,

Lütfen, güzelim anadilimiz Adıgecemizi koruyalım! Dünyamızın, nereye gideceğini elbette Allah bilir. Ancak; bugünkü gençlerimize, yarın hesabını veremeyeceğimiz bu haksızlığı yapmayalım. Allah’ın bize sunduğu bu güzel dili onlardan söküp almayalım. Gelecek neslimizin anadili ile yetişmesinin en önemli okulu ailedir.

Yüce Allah adına,

Evinde Adıgeceyi koru!

Çocuğunla Adıgece konuş!

Adıge ile Adıgece konuş!

bende düzceliyim canım çerkezima.s.

cnm düzce de kafkas oyunlarını oynayan bir folklor ekibi var.
Belki duymuşsundur. ordaki düğünlere de çıkıyorlarmış.
bizim düğünümüzüde şereflendirdiler. :dance:
çokk beyenildi çokkk.:dance:

cnm düzce de kafkas oyunlarını oynayan bir folklor ekibi var.
Belki duymuşsundur. ordaki düğünlere de çıkıyorlarmış.
bizim düğünümüzüde şereflendirdiler. :dance:
çokk beyenildi çokkk.:dance:

canım ben sakaryada yaşıyorum ekip olduğunu bende duydum ama denk gelmedim düzcenin neresindensin:1hug:

X