Çerkez'lerin buluşma noktası...

yaşın okadar da yok eğer adetlerinde sorun yoksa hiçde geç değil artık çağımızda 60 yaşında bile anne oluyolar benim o söylediğim arkdaşımda 37 sinde anne oldu ...

aman aman allahtan o düzenli... premenopozal bi durum falan yok... hem anne hem baba tarafımdaki kadınlar en az 50 yaşını görmüş menopoz için... malum menopoz da genetik bi durum kadınlarda eğer ekstra bi hastalığı yoksa ve ilaç kullanmıyorsa

o zaman süper...bence biraz kendine haklısızlık yapıyosun..bukadar üzme kendini ..ya bu arada bayadır böyle denk gelmemiştik iyi oldu ya ..özletiyosunuz kendinizi ...evet çalışanın hali daha bi zor oluyo ..olsun özlendiğinizi bilin...

ya evet aslında olabilir ama doktorlar bazen o kadar lanet oluyoki şöyle bi durum olabilirmi diyosun..çok biliyosan kendin muayene etseydin diyolar ..ben böyle manyağın birini dövüyodum nerdeyse...aslında o başka bişeydi ama kızımla ilgiliydi yine bağırsak enfeksiyonu olduğunda hemde özel bi hastanede oluyo bu serum takıcaklar koluna bi kolunu delik deşik ettiler damar bulamadılar öbür kolunu deliyolar yine habire yavrum tabi bu arada hem canı yandığı için hemde korktuğu için bağırıyo ağlıyo dayanamadım yanına girdim ..manyak hemşire kızıma bağırıyo elini kaldırır gibi yapıyo o sinirle elini bi tutmuşum kırıyomuşum nerdeyse...delirmiştim....bide bana kalkıp hanfendi dayanamıyosanız getirmiyceksiniz...tabi hastanenin sahibi olan doktor geldi müdahale etti olaya ..kadını işten çıkardılar...yani kadında değil daha 18 yaşında felan dı ..işinden olduğuna üzüldüm ama ...çocuğum söz konusu olunca değişiyo durum ...ya biz doktordan yana hep şansızlık yaşadık ..güya hep önerilen doktorlara gidiyoruz sinir oldum bak yine ..benim eşim ..alüminyumcu,yani panjur,alüminyum doğrama,katlanabilir cam sistemleri giib işler yapıyo kendi atölyemizde ,satış mağazamızda bi kaç ay içinde balon oldu ..yani 2 ay desem anca ..aslında çok üzgünüm ..aaa neyse bi şirket hep söylüyodu eşime oda şimdi değerlendirmeye aldı bakalım..artık hayırlısı...

evet maalesef şans önemli bu durumlarda.. ben de diyarbakıra gelmeden daha araştırdım kadındoğum uzmanı... aradım taradım tek isim buldum.. buraya geldim yine aynı isim... gittim doktora ama hsg filmi çektirme aşamasında hoş olmayan bi tecrübe yaşadım... sırf doktorun inadı ve bana cahil hasta muamelesi yapması yüzünden.. yarın farklı bi doktora gideceğim... sağlık önemli.. ama aynı zamanda sağlıkçının psikolog gibi davranması da gerekli.... işini iyi yapması yetmiyor maalesef... aynı zamanda psikolojik destek veremeyecek ve empati kuramayacak kişi sağlık sektörünü iş olarak hiç seçmesin.... bu bir gerçek....
eşinin durumuna gelince... ahh ahh canım .. o da ayrı bi konu.. bu krizde esnaf olanların Allah yardımcısı olsun derken cancazımın eşi de esnaf çıktı :1no2: ırakşu anda parlayan bir pazar.. nereye gitme ihtimal var??? kuzey ıraktır muhtemelen ... türkler genelde orada iş yapıyorlar bildiğim kadarıyla.... erbil falan.... benim eşim polis.. daha doğrusu özel harekatçı... o nedenle ıraktaydı.. ama o bağdattaydı geçen yıl.. 4.5 ay kaldı

Son düzenleme:
bende sıkı bi rejime girdim kilo vercem ...kararlıyım bu sefer...

amanın bu da ayrı bi konu işte delikafadulden diyarbakır ailk geldiğimdfe temmuzdu.. bi sıcak bi sıcak... hem sıcaktan hem de yemeklerden 1.5 ayda 7 kilo verdim.... yemekler yağlı, tuzlu ve paso et.. ben sebzeciyim... yağ ve tuzdan da çok haz etmem... ama maalesef 5 ayda öğle saatlerinde çalıştığım için dışarda yemek zorunda kaldığımdan damak tadım değişti.. alıştım.. havalar da soğuyunca sıcak etkisi yüzünden iştah kapanması da ortadan kalktı.... hatta son zamanlarda evde yemek yaptığımda kendi yemeklerim bile tuzsuz geliyor... eşim de "senin damak tadın değişti" diyor.. verdiğim kiloların tümünü de büyük başarıyla geri aldım :1no2: bugün marketten sebzealdım.. birazdan yapıp yarın işr götüreceğim... öğle saatlertinde bundan sonra sebze yiyeceğim.. yanında bir dilim kepek ekmeği.. neyime yetmiyor ... üstelik de tansiyonum da yine fırladı.. halbuki 2 sene önce doktorum tansiyom hapımı kesmişti kilo verdiğim için... burada yemek düzenim yine tansiyonumu zıplattı... hamilelik düşünen bir anne adayı olarak bu duruma ekstra özen göstermem lazım

evet sorma hep bi aksilik ...allah hepimizin yardımcısı olsun..senin eşinin işide çok zor ..allah önce onalra güç kuvvet versin...galiba kuzeyırak...ben kadın doğumcu konusundada çok taliihsizdim ..hala öyleyim bende polikistik over var ..adet göremiyorum ama birtürlü doktoruna denk gelmedim ..yeni bir doktor önerdiler ona gidicem artık bunda da bişey olmazsa .gidicem hastaneye şansıma kim gelirse..diycem belki o zaman adam gibi biri denk gelir..

haklısın...kilonu kontrol altında tut ..tabi tansiyonunuda...bende doğumdan yaklaşık 5-6 ay sonra almaya başladım..geçen sene 10 kilo kadar verdim..şimdide 10 kilo fazlam var ..yavaşyavaş sporla verdim..hala plates yapıyorum..yeme alışkanlığı kesinlikle çok önemli seni yinede sebzelerine dön şekerim et yemeği küllüyen zarar...

evet sorma hep bi aksilik ...allah hepimizin yardımcısı olsun..senin eşinin işide çok zor ..allah önce onalra güç kuvvet versin...galiba kuzeyırak...ben kadın doğumcu konusundada çok taliihsizdim ..hala öyleyim bende polikistik over var ..adet göremiyorum ama birtürlü doktoruna denk gelmedim ..yeni bir doktor önerdiler ona gidicem artık bunda da bişey olmazsa .gidicem hastaneye şansıma kim gelirse..diycem belki o zaman adam gibi biri denk gelir..

işte buyur.. halbuki sen izmirdesin... bana göre daha şanslısın.. alternatif daha fazla olması lazım ama denk gelmeyice gelmiyor işte :1no2:

ohh ne guzel valla bı bahanen olur işte nasılsa yengen varmış kuuşumm
yaa kızlar kılo demeyın ben bıktım yıllardır rejım yapmaktan yaa
yapmıyorum artık ama yapmam gerekıyor benım koca kızıyor bana çok kılo aldım dıye offf offf kafamçokkarıştı

gerçekten bitanesi bana sadece doğum kontrol hapı verdi 6 ay kullan gel dedi .kullandım ...6 sonra gittim devam et dedi ne zaman geleyim konrole dedim ne kontrolü dedi ..iyide benim hastalığımda gerileme yokki dedim..adetlerin düzene girmiştir dedi hayır dedim..benimle niye inatlaşıyosun dedi ..neyse onu bıraktım başka bi doktora gittim ..sende iltihap var dedi..kistlerim dedim .ne kisti dedi..
başka bi doktora gittim kim sana kistin yok manyakmı dedi ..yani kafam oldu bi dünya ....

ah ah benimkide sormayın ...veremezsin diyo bana ama inat ettim bu sefer bizim kk da varya hani grup olarak kilo veriyosun diyet bölümünde ....oraya baktım onlarla yapıcam bu işi birileriyle rekabet içinde olursam daha kolay olur sanki..

ah ah benimkide sormayın ...veremezsin diyo bana ama inat ettim bu sefer bizim kk da varya hani grup olarak kilo veriyosun diyet bölümünde ....oraya baktım onlarla yapıcam bu işi birileriyle rekabet içinde olursam daha kolay olur sanki..

bılmıyorumkı haklısın galıba ıstersen beraber başlayalım kk dakı dıyete ne dersın belkıde ıyı olur ....
benım en az 9 kılo vermem gerekıyor oyy anam oyy verılırmı bu kılolar yaaa delikafadulden

neyse canlarım ben kaçıyorum artık benım koca uyandı galıba,,,,,:asigim: bı şeyler hazırlayayım ...
kendınıze ıyı davranın... önce huzur mutluluk saglık çok önemlı gerısı yavaş yavaş olur gıder sızlerı çok öpuyorummm a.s.

ben de öpüyorum cümlenizi ... iyiki varsınız.. iyiki sizleri bulmuşum a.s.

neyse canlarım ben kaçıyorum artık benım koca uyandı galıba,,,,,:asigim: bı şeyler hazırlayayım ...
kendınıze ıyı davranın... önce huzur mutluluk saglık çok önemlı gerısı yavaş yavaş olur gıder sızlerı çok öpuyorummm a.s.

olur abam benim ben 70-79 aralığında olanlardayım..pazartesi başlıycak kilonu veriyosun vaktin olursa bir bak istersen...bizde seni tanıdığımız için çok mutluyuz ..ya ben başdan söyledim zaten ..hepinizi çok seviyorum tepem atınca kendimi kk nın şevkatli kollarına bırakı veriyorum..yok yokki..

arkadaşlar kadınlar isterse herşeyi yapar!:lepi:kilo da neymiş bu kadar büyütmeyin!...yerimseniben

ooo.. hoşgeldin derincim... hayırdır? kızı uyuttun mu yoksa :jeyyar:

ya kızlar izmir coştu bir gök gürlemesi anlatamam...of çocukluğumdan beri korkarım şu olaydan ...

ooo.. hoşgeldin derincim... hayırdır? kızı uyuttun mu yoksa :jeyyar:

ne uyuması çalışma masasının üstünde dans ediyor hihoyyytondan önce yaptıklarını hiç sorma:bbo: ona hippopçı kardeşlerini açtım tam oldu!laelaelaelaelae

X