Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Daha önce oluşmuş çatlaklar için burdaki önerilere bakabilirisn; fakat yeni oluşumları engellemek için bence. Başka bir alternatif de çatlak oluşacak diye tahmin ettiğin yerlere günlük buğday ve bağdem yağı sürebilirsin. Umarım işe yarar...

Son düzenleyen: Moderatör:
selam arkadaşlar bendede ayı dert var iki doğum yaptım tatlı badem yağını duymuştum 5 sene öncee ilk oğluma hamileyken hiç oralı bile olmadım ah kafam eşkem sürseymişim ozaman lar tabi daha cahildim ozamanlar nebilim karnımın türkiye haritasına döneceğini neyse ikinci oğluma hamileyken akıllandım badem yağını kullandım ve ilk doğum çatlaklarının rengi beyaz tenliyim ayrıca nerdeyse belirsizleştirdi. ikinci hamileliği öğle atlattım. bi rahatsızlık geçirdim ani kilo kaybı yaşadım ve ondan kaynaklanan çatlaklar oluştu .şimdi tekrar badem yağı kullanmaya başladım en azından belirsizleştiriyo ,,ayrıca fındık yağı kullanıyorum badem yağından daha etkli özellikle hamilelik ve doğum sonrası çatlakları önlüyomuş vucudu sıkılaştırıyo toparlıyo devam ediyorum bakalım çok memnunum sadece üşenmemk gerekiyo .

Güzellik merkezinde çalışan bir bayanla konuşmuştum. Onun da çatlak problemi varmış bir zamanlar, onları geçirmek için çeşitli aletler fln denemiş çalıştığı güzellik merkezinde, çatlaklarımı çok özlüyorum demişti. Çatlaklar yaraya dönüşmüş, çok kötü olmuş. Sonradan ne yaptı bilmiyorum, umarım geçirmiştir ve bizde bir yolunu bulup geçirebiliriz. Ben her banyo da bebek yağı sürüyorum birkaç yıldır. Azalma olmadı ama yenilerinin oluşmasını önlüyor sanırım. Ya da ben buna inanmak istiyorum :)

ben bugün dermatoloğa gittim ahali, ergenlik dönemimde göğsümde ve bacaklarımda çatlaklar oluşmuştu, yaklaşık 8-9 senelik dedim. Bana bi merhem yazdı, bugün akşam kullanmaya başlıcam bilgilendiririm sizi, bu merhem ağır ameliyatlardan sonra yara izlerinin giderilmesi için kullanılıyormuş. Ayrıca sanırım çok pahalı ve sadece dermatologlar yazabiliyormuş, bilgilerinize .)

Biçok kişiden duydum hatta gördüm..mesela hamilelik sırasında sürekli karnına badem yağı sürenlerin hiç çatlağı olmamış..demekki zamanında almak gerekiyo önlemleri..badem yağı yada kayısı çekirdeği yağı ii gelebilir..ama olanları geçirirmi bilmiorum..

ben 4 haftamı bitirdim..şu anda iyi gidiyor en azından kötü görünümü azaldı çok faydasını gördüm..6 ay kullanmam gerekliymiş bakalım.sidoşun dediği gibi çatlaklar tam anlamıyla asla geçmez hamileyken ne kadar önlem alsanda çatlıcak vücut çatlıyo ben hamileyken neler sürdüm bi faydası olmadı.benim beklentim zaten tam anlamıyla geçmesi deyil sadece biraz daha hafiflete bilmek oda başarıyla devam ediyo.dediğim gibi görünümleri çok çok çok azaldı kırmızılık gitti çok dikkatli bakıldığında belli oluyo buda bana göre bi mucize:))

mrb
arkadaşlar ben çatlaklar için (SURUVER) kullandım faydasını gördüm el,dudak,topuk,yüzümede sürdüm faydası oldu valla sizde deneyin derim iyi bir krem eczanelerde bulabilirsiniz

Merhaba arkadaşlar, benim aktar salyangoz kremini tavsiye ediyor çatlaklar için çok iddialı konuştu. Ben kremi sadece yüzüme kullandım. Çatlak olan bölgelerede kullanıcm. Bakalım deneyp göreceğz

:enbuyukkk:slm bayanlar ben dün aktardan awe adlı cilt bakım yağı aldım (çatlaklara kesin çözüm ) olduğunu bana söylediler 15 gün boyunca sabah akşam masaj yaparak sürülüyormuş benim bugün 1. günüm eğer faydasını görürsem kesinlikle size ileticem 14 gün sonra maliyeti de 43 ytl. sevgiler.

kesinlikle acnellys ve madefecassol u kullanma ben kullandım cok pişman oldum hafifletiyor görünümünü ama ciltini cok fazla tahriş ediyor kuruyor ve aşırı kaşınıyor tammamen üst derini soyuyor alt derinde kanıyor cok feci birşey ya haladaha düzelmiş degil cildim pişman oldum vallahi kullandıgıma sürdüm yerin derisi hala cok ince bırakalı cok oldu ama hala gecmiş degil en ufak kaşımamda dahi derim soyuluyor ve kanıyor kesinlikle denemeyin catlaklı hali daha iyiyidi

bademyagı,susamyagı.kakaotagı.havucyagı,cilekyagı,novuxol krem,bebe yagı heeeeepsini sürdüm 35 haftalık hamileyim karnım catlak cutlak.gene de yılmıycam fındık yagını ve kayısı yagını ayrıca kremleri deniycem.ama en önemlisi bol su içmek bundan eminim.ayrıca badem yagından sanırım tüylerim beslendi kafamçokkarıştı ne yapsak gecmeyecek ama belki hafifler.Allah yardımcımız olsuuun.yazmaya devam kızlar.

bende acneylse ve madecassol kullandım bacaklarımın arasında da vardı çok kötü oldu kahverengi hemen bıraktım..dün aktardan "aktarım" die bi yosun yağı aldım.aynısefa die bi kremde vardı ama yosun yağı daha ii gelir dedi aynı zamanda selülit göz altı morluğu cilt sarkması incelme hepsine ii geliyomuş.bugün denemeye başlıycam bakalım artık inşl çözüm olura.s.

Bayanların pek çoğunu rahatsız eden vücut çatlakları, ergenlik döneminden itibaren çıkmaya başlar. Hamilelik, bilinçsizce yapılan diyetler, bu çatları daha çok artırır

--------------------------------------------------------------------------------

YENİ DOKU ÜRETİYOR
Ancak ilerleyen teknoloji, kadınların bu sorununa da yeni çözümleri beraberinde getiriyor. Bu son yeniliklerden biri micro peeling. Tüm güzellik merkezlerinde uygulanan bu yöntem özellikle bacak, kalça ve bel çevresinde çok etkili oluyor. Bu yöntem alüminyum oksit adı verilen ince kristal taneciklerin cilt yüzeyinde soyma etkisi yaratarak problemli tabakanın atılması ve alttan yeni doku üretimi esasına dayanıyor.

EN UYGUN ZAMAN KIŞ Micro peeling genellikle 10 seanslık kürler şeklinde uygulanıyor. Acısız ve cilt açısından herhangi bir risk içermeden tamamen yok etmese bile çatlaklarda gözle görülür derecede iyileşme sağlayacak şekilde sonuca ulaştırır. Bu işlem ile beraber güneş ışınları bağdaşmayacağı için sonbahar ve kış ayları işlemin uygulanması açısından en doğru dönemlerdir.

ben radyo frekans dalgarıyla tedavi oldum geçmedi kayısı yağı ne denli geçirir Allah bilir..

önceden badem yağı limon suyu ve dövülmüş aspirini eşit miktarda karıştırır uygulardm çatlaklara sonrada spor yapardım baya bir faydası oluyor.ama bnmki 7-8 yıllık çatlaklar olduğu için habibullah hocanın önerdiği madecassol ve acnelysi deniyorum bakalım iyi gelcekmi? başka kullanan ve iyi sonuç alan varmı?

Bir krem aldım bugün kullanmaya başladım bakalım faydası olacakmı 1 ay kullanma süresi var sonucu sizle paylaşacagım inşlh verdigim para boşa gitmez. bu kremi aranızda kullanan varmı ve sonuçu ne oldu bana yazarsa sevinirim.

kızlar bende birşey önericem beyaz vazelin kullanın çatlaklara kuzenim kullandı ve çok azaldı onunkiler iki ay kadar felan her gece sürdü üşenmeyen kullansın

vazelinin iyi geldiğini bende duymuştum .Başlayayım ozaman kullanmaya bir an önce ya.Yaza kadar en azından birazcık azalsın

Arkadaşlar,
eğer zayıf ve kilonuz sabit olduğu halde çatlaklarınız oluşmuşsa bu içerden gelen bişeydir. demekki vücutta bazı şeyler eksik A,C,E vitaminleri, su gibi..cildin nem dengesini korumak gerek.. aslında bluğ çağına giren bütün kızların nemlendirici losyonlar kullanması gerekir. Bitkisel yağlarda kullanılabilir bazıları gerçekten çok yararlıdır. internet, gazete, tv vs.. iletişim araçlarından edindiğim bilgilere dayanarak oluşmuş çatlakların tedavisi oldukça zor, zahmetli ve pahalı olduğunu söyleyebilirim çünkü estetik cerrahiye giriyo yada lazerli tedavi ancak pembe renkteki çatlakların tedavisinin daha mümkün olduğunu da duydum evrimini henüz tamamlamadığı için tedaviye daha çok yanıt veriyormuş. Ergenlik döneminden hemen sonra benim de basen bölgemde hafif çatlaklar oluştu ama ben geç farkettiğim için bişey yapamadım. O yüzden oluşmuş çatlakları tedavi yerine bazı basit bakım kürleriyle bunun oluşmasını engelleyebiliriz. 15-20 günde bir kese olarak ölü derileri vücuttan atmak gibi, sıcak soğuk duş masajı gibi banyodan hemen sonra vücut nemliyken nemlendirici losyon sürmek gibi yine haftada bir bir bitkisel yağla masaj yapmak gibi (kayısı , badem, susam, portakal yağı gibi), hızlı kilo alıp vermemeye dikkat etmek gibi, yediklerimize içtiklerimize dikkat etmek ve gerekli mineral ve vitaminleri almak gibi, egzersiz yapmak gibi, bol su içmek gibi bu şekilde cildin elastikiyeti korunur, bu bakım önerilerine kilo almaya başladığımızı farkettiğimiz dönemlerde 2-3 katı ağırlık vermeliyizki işe yarasın.Bunlar benim okuduğum ve araştırdıklarımdan aklımda kalanlar şimdide internetten bulduğum çatlaklardan korunmak için neler yapılması gerektiği ile ilgili bir yazı da ekliyorum..

Korunmak için neler yapmalı?
Ne yazık ki, oluşan çatlakları yok edecek mucize bir reçete yok; kalıcılar. Ama, oluşumlarını ısrarlı bir bakımla engellemek mümkün. İşte tavsiyelerim:

* Cildinizi her gün bir kremle nemlendirin. Kremler hem çatlamaya karşı cilde gereksinim duyduğu suyu verecek, hem de cildin esneme kapasitesini artıracaktır.

* Bol, bol su için.

* A, E ve C vitaminleri yönünden zengin yiyeceklerle beslenin.

* Spor yapın.

* Kısa süreler içinde kilo alıp vermemeye çalışın.

* Hamileyseniz, kilonuzu doktorunuzun önerdiği sınırlar içinde tutmaya özen gösterin.

* Çatlakların tedavisi daha erken dönemlerde iken bir dereceye kadar mümkün olduğundan bu dönemleri kaçırmadan uzman dermatoloğunuzla görüşmeniz daha doğru olacaktır, ancak çok ileri aşamalardaki çatlaklar yani beyaz renkte ve dikey çatlakların ne yazık ki daha çok etkin bir tedavi şekilleri bulunamamıştır, mekanik dermabrazyon, kriyoterapy veya lazer tedavi sonuçları ise hala o kadar yüz güldürücü değildir, ancak bazen bir dereceye kadar bölgedeki yoğunluk ve belirginliği kaybettirelebilir. Yapılan tedavi sonuçlarının sizi hayal kırıklığına uğratmamak için tabi ki doğru kişilere baş vurmanız lazım.
Hamilelik döneminde daha sık rastlanır!
İnsan cildi çok esnektir. Ancak cilt kendi kapasitesinin üzerinde esnerse, o zaman cilt altındaki kolajen lifler yırtılır. Cilt çatlakları özellikle genç kızlarda buluğ çağında, vücutları aniden kadınsı değişimler gösterdiğinde ve aynı şekilde vücut geliştirme sporu yapan erkeklerde görülür. Cildin alt dokusunun yırtıldığı yerde kırmızı – mavimsi çizgiler oluşur. Bu çizgilerin oluşmasına en uygun yer; karındır. Bu çatlakların göğüs ve bacaklarda görülme olasılığı da oldukça yüksektir. Aşırı kilo alımı bu çatlakların en önemli sebeplerindendir. Özellikle hamilelik döneminde bu tip çatlaklara daha sık rastlanır. Göğüslerde süt toplanması, göğüslerin büyümesine ve ağırlaşmasına yol açarken, göğüs kenarlarında da çatlamalar görülebilir. İlk başlarda belirgin olan bu çizgiler zaman içinde solar, gümüş beyazımsı bir renk alır. Ancak kişi eski kilosuna dönse bile bu çizgiler hiçbir zaman tam anlamıyla kaybolmaz. Hamilelik döneminde ciltte gerilme olan bölgeleri koruyucu ürünlerle nemlendirmek ve esnemeye hazırlamak çatlaklara karşı etkili bir önlem olabilir.

Hamilelik döneminde uygulayacağınız doğru bakımlar çatlakların sayısını minimalize etmenizi ve daha sonra bu konuda çok fazla çaba serf etmemenizi sağlayacaktır. Kozmetik ürünlerin doğru seçimi ve hamilelik süresince düzenli bir şekilde uygulayacağınız bu ürünler sayesinde çatlakları oluşabilecek minimal dereceye indirmek mümkün, tabi bu doğru karar ancak doğru bir fizik muayene ve cilt tipi tespit edildikten sonra yapılır.

Çatlakların tıbbi tedavilerinde hangi yöntemler uygulanıyor?
Çatlakları yüzde 100 geçirecek herhangi bir yöntemin olmaması ile birlikte en çok kullanılan yöntemler lazer ve karboksiterapi yöntemleridir, lazer için ayda bir ortalama 3-5 seanstan sonra çatlaklarda yüzde 60, yüzde 100 başarı elde edebilirken, karboksiterapi yöntemleri sayesinde ortalama 8- 10 seanslık uygulamalardan sonra hem cilt kalitesinde genel düzelme ve toparlanma ve hem çatlaklarda yine yüzde 60- yüzde 100 başarı elde edilebilir.

KONUYU BİRAZ UZATTIM AMA ÇATLAK VE SELÜLİT CİBİ CİLT SORUNLARINDAN KURTULMAK İÇİN BU BAKIMI UYGULAMALARINI BİR HAYAT FELSEFESİ HALİNE GETİRMEK GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM15-20 GÜNLÜK YADA 1 AYLIK BİR BAKIM ARDINDAN KENDİİN BIRAKINCA TEKRAR OLUŞMA RİSKLERİ ÇOK BÜYÜK O YÜZDEN DÜZENLİ VE DENGELİ BESLENME + VÜCUT BAKIMI + EGZERSİZ ANCAK BU ŞEKİLDE OLUŞMALARINI ENGELLEYEBİLİRİZ!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…