Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
hamilelikten dolayı baldırımın üst kısmında oluşmaya başladı göbeğimdede oluşursa diye koştum badem yağı aldım her akşam yatmadan önce göbeğime baldırıma sürüyorum masaj yapıyorum hafiftende vuruyorum kan akışı hızlansın diye hafiften azalma oldu bide banyoda çatlak olan bölgelere soğuk suyu yuvarlak daireler yaparak tutulması öneriliyor buda banyo su masajıymış onuda deneyecem üşümezsem.

canım sakın ihmal etme. sabah akşam badem yağıyla yada kakao yağıyla mutlaka masajını yap. sonra benim gibi çoooookkkkkk pişman olursun...

bu karısımın fomulu nedır acaba

Yosun yağı, Portakal yağı, Çilek yağı, Kayısı yağı, Yasemin Yağı, Kantron yağı, Susam yağı, Avakado yağı bunların hepsini bir kapta karıştırın. Bu ideal bir sıkılaştırıcıdır. Bu karışımı uygulamadan önce yosun sabunuyla banyo yaparsanız. Yağların emilimi daha iyi olacaktır.

bu yağlar canım. hafta iki kez duştan sonra masaj yaparak sürüyorum.

istanbuldaa imkan çok ama herşey çok pahalı canm yaniii maddi gücün varsaa vandanda kalkıp gelirsin yoksa burnunun dibindeki yerde işine yaramaz ben herşeye razıyım gececek desinlerrr yıllarca çalişip ödemeye bilee beni üzen daha gencecık yasımda böle olmam ewlenmeden çocuk sahibi olmadan 2 3 kılo aldım allahım yeni çatlaklar hemen oluşmuş ne yapıcam anlamıorm :KK43::KK43: bu sitede amerıkalı bi doktordan yazılmiş doğal bi karısım vardı yazan bayanın 2 haftada etkısını görmüş falan deneyiptee sonuc alan var mı..hee birde bu strivectin kremiinı bır yakınımdan duydum hamılelk çatlaklarını gecırmiş ki doğum yapalı 10 sene oluyoo oda pahalı ne yapmalı yaww

bende çatlaklar var ama çok derin ve bir çok krem kullandım geçmiyor ama en iyisi vazelin o çatlak yerleri dolduruyor ve görünüm biraz hafifliyor

slm uzun zamandır mac arkadaşımın yazılarını takip ediyodum ama sonra kayıplara karıştı:çok üzgünüm: yaklaşık 2aydır onun önerdiği kremleri kullanıyorum ve çatlaklarım geçiyo tahmini yüzde 30-40 oranda geçti. ilk zamanlar acnelyse yi fazla sürdüğüm için çok tahriş oldu acıdan dokunamıyodum sonra günlerce soyuldum ve bi süre acnelyseye ara verip sadece madecassol sürdüm şimdi her iki kremi düzenli olarak kullanıyorum hafif bi acı hissettiğim zaman acnelyseye bikaç gün ara veriyorum

cnm ben ilk kullanmaya başladığımda sadece acnelyseyi kullanıyodum sabah akşam bolbol sürüp yediriyodum hangi akla hizmet ediyosam artık aklım sıra önce deriyi soyucam ya 5inci gün bir kabardı kıpkırmızı oldu acıdan dokunamıyodum sonra tırstım bir hafta acnelyseye ara verdim ve geçene kadar günde 3kere madecassol sürdüm o gün bugündür yıkıyom valla. yani şöyle diyim sabah madecassol akşama doğru azıcık acnelyse yatıcağım zaman ılık suyla iyice yıkayıp tekrar madecassol sürüyorum. bidaha öyle bi sorun yaşamadım ama her ihtimale karşı bugün beklazon pomad alıcam.

Merhaba!
Vücutta oluşan çatlakları tedavi etmek için bir yerde şöyle bir uygulama okudum (yaklaşık 1 sene ):
Medicassol.................sabah
Acnelyse Krem..........akşam
Evigen Ampul............haftada 2-3 defa

ARKADASLAR BU TARİFİ SİTEDEN OLDUGU GİBİ KOPYALADIM.. BİR DOKTORDA ONAY VERMİŞTİ BU TARİFE O SİTEDE..

ben sadece madecassol kullanıyorum yaklaşık 2 ay pek bir düzelme yok ama uzun zaman kulanmak gerekiyormuş ya ben de kullanıyorum. diğerlerini de kullanmadan faydasını görmüyor muyum acaba?

Acnelsy krem soyuyor madecassol ise onarıyor soyulan deriyi sadece madecassolun faydalı olacağını sanmam günde bir kere acnelsy iki kere madecassol diye yazılmış.

BU ARADABAŞKA FORUMLARDADAYAZDIM. BONİE KREMİ 2 AY KULLANDIM.BİRAZ AZALTTI GİBİ AMA TAM DEĞİL.BENİM ÇATLAKLARIM ÇOK .ÖZELLİKLE SON GÜNLERDE İYİCE KAFAYA TAKTIM SÜREKLİİNTERNETTE ÇÖZÜMLER ARIYORUM.HERKES BİŞEY SÖYLÜYOR.KAFAM ÇORB AOLDU VALLA...NASILKURTULCAZ BİLMİYORUM...

yabancı sitede bulduğum bir formül
1/4 fincan hindistancevizi yağı
2 çorba kaşığı kakao yağı
2 çorba kaşığı tatlı badem yağı

bunları kısık ateste eritiyoruz ısınıyo biraz el yakmayacak kadar soğudugunda sorunlu bölgeye masaj yapıyorus

çatlak izlerine iyi geldiği yazıyor

ben ara verdimm canım çoktahriş oldu ya acaip te kaşınıyorum şimdilik ara verdim ama ben inanmıyorum artık geçirmicek gibi geldi ümüdimi kaybettim burda bi arkadaş deniz tuzuylamı ne ovuyorum yazmıştı onu bulup tarifi iyice alıp onu denizem offffffffffffffffff geçmicek ya bari azalsa artık biraz
Vazgeçmek yok.... Artı, dün de kakao yağı ve buğday yağına başladım, kaçamıcaklar benden...

Son düzenleyen: Moderatör:
çatlak oluşmadan önce kaşınırmış işte o zaman çilek yağı önlermiş çatlağı suna dumankayanın tavsiyesi :)

kızlar yazınız dikkatimi çekti ve benim şu an kullandığım kremi önermek istedim.aslında başka arkadaşlarada yazmıştım daha önceki tarihlerde.bu çok etkili bir krem ama iyatı biraz pahalı gelebilir.eczanelerden temin edebilirsiniz.ismi stravectin cd ayrıca kırışıklıklara botox etkisi yapıyor.isterseniz internettende inceleyebilirsiniz.ben sahibinden . com sitesinden 170 ytl ye aldım yani bayağı bir kar ettim çünkü normal fiyatı 290 .

çatlaklar için etkili bi krem tavsiye edebilirim boniecream. bu ürün 4 6 gün içinde etkisini göstermeye başlıyor. fiyatı ve ürün hakkında bilgi almak istiyorsanız xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx adresinden bu ürüne ulaşabilirsiniz

arkadaşlar bende cilt doktoruna sivilce izlerim için gitmiştim bir de çatlaklarımı sorduğumda bana acneylse iyi gelio ondan kullan demişti.bende şimdi kullanmaya başladım yarın eczaneden medacassol u alıcam.bnm de dizimin arkasında bir de kalçalarım da var :KK43: inş. geçer yaa :çok üzgünüm:

arkadaşlar soyuluo die üzülmeyin.çnkü soyucu bir krem ve biraz ara verirseniz geçiyor.ben yüzüm için kullandım sadece sivilce izi olan yere sürüosunz bütün yüze deil.mrk etmein arkadaşlar geçiyor emin olabilirsinz

herkese merhaba...ben uzun suredir takip ediyorum ama bu ilk mesajım.
bende catlakzede biriyim:KK43: 1,5 aydır medicassol merhemi kullanıyorum.bu aradada bazı yağları vucut losyonuna karıştırıp kendi çapımda sıkılaştırıcı krem yaptım.ama aklıma bişey takıldı,simdi bu sıkılaştırıcı kremler veya benim kendi karıştırdıgım yağlar daha fazla catlamama sebep olurmu acaba?cunku cu catlaklar cildin elastik olmayısından kaynaklanıyosa ve hızlı kilo alıp vermeden ortaya cıkıyosa..ben bu kremle boyle birşeye sebep olmuş olurmuyum kendi ellerimle...anlatabildimmi bilmiyorum:))..
herkese gecmiş olsun...

arkadaşlar biraz çok şey sordum ama bu medacassol krmin fiyatı ne kdr acaba ?

6-7 ytl civarı bişe olsa gerek cnm ama saglık sigortan varsa devlet ödüyo sadece acnelyse i ödemiyo

lisa teşşekürler canım bende kullanmaya baişlicam çünkü acnelyse bende hem çok kaşontı hemde morarma yaptı korktum açıkçası:bbo:

X