Çalışmak İstemiyorum

Çocuk yapsın kesin çözümü.
Diğer konuda da kızcağız kayınvalidem bakmıyor diye istifa edicem diyordu bence tam süper bahane. Bakıcı’ya güvenemiyorum
Bu kadar borç sorun içinde bir bebek eksikti zaten.
Bebegin ihtiyaçları hamilelik hepsi para demek aklı varsa borçları bitirmemiş bebek yapmaz.

Ben de istemiyorum. Çalışmayayım diyorum kaldı ki eşimin kazancı çok iyi yurt dışında. Şöyle yan gelip yatayım diyorum aaa sonra aklıma geliyor dünyanın bin türlü hali var kimsenin eline bakma düşüncesi ağır basıyor.
Sizin çalışmama isteği kusura bakmayın şımarıklık tek maaş geçinemediğinize göre

evlenmeden once esinize soyleyerek bir yola ciksaysiniz madem calismak istemiyorsunuz bunu kabul eden bir adamla evlenseydiniz boyle olmazdi

Çok geçmiş olsun.
Sonradan nasıl anladınız? Eşiniz özellikle yıllarca bununla zorlanmıştır

2. işin geliri de yetmezse 3. işi mi bulsun? Ev kira bir sürü borç yapılmış, ne için? 2 yetişkin evlensin diye. Millet sabahın karanlığında bebeğini bırakıp gidiyor. Evet bazıları küfrediyordur ama çalışmazsa çocuğunun karnı yarım doyuyordur. Üstüne başına eksik alabiliyordur. Asıl sizin gibilerin lafına takılmamaları lazım. Kadınlar asalak gibi olsun asalak gibi yaşasın istiyorsunuz. Maddi gücü parası birikimi olmasın kocası ve kocasının ailesine boyun eğsin istiyorsunuz.
Çalışmayan geliri birikimi olmayan kadın boşanmak isterse siz mi gidip bakacaksınız destek olacaksınız? Adamların verdiği nafakayla sadece çocuğun karnı doyuyor. Kreşi kılık kıyafeti doktoru hastanesi maması ek gıdası... siz mi vereceksiniz bunları?

çoğumuz öyleyiz
kusura bakmayın da ultra tembelsiniz
bi yerde yazmışsınız galiba kaynımın borcunu ödediler bana gelince ödemiyorlar diye
orada haksızlık var tabi

teşekkür ederim, size de çok geçmiş olsun inşallah geçici birşeydir

ben de her iki kızımın beslenmesini de evden gönderiyorum, okullarındaki yemeklerden yemiyorlar
Allah beterinden korusun, dermansız dert vermesin ama işte böyle şeylerde olabiliyor hayat dediğimiz düz çizgide ilerlemiyor ki

Çok geçmiş olsun.
Sonradan nasıl anladınız? Eşiniz özellikle yıllarca bununla zorlanmıştır
çok teşekkür ederim

ilk teşhis küçük kızıma konuldu; büyük kızımda yıllardır süregelen bir demir eksikliği vardı, doktoru demir eksikliği deyip ilaç yazıp gönderiyordu, benzer şekilde küçük kızımda da demir eksikliği çıktı ve yine ilaç yazıp kullanmasını istediler.
ilaçları kullanırken başka bir çocuk doktorunun methini duydum, dedim götürelim bu hocaya bir de o görsün, o doktorumuz dedi bir çocuk da bu kadar kansızlık hiç normal değil, ya iç organlarında kanama vardır ya da çölyaktır. onun üzerine testleri yapıldı ve teşhisi kondu.

küçük kızımda çıkınca hepimizin yaptırması gerektiğini söyledi, çünkü çölyak genetik geçişli bir hastalıkmış onun üzerine büyük kızım ve eşim de test yaptırdı onlarda da çıktı

aslında eşimin son 3 senedir ciddi şikayetleri vardı, kan değerleri çok düşüktü ama o zamanki doktoru bunu hiç araştırmadı, hep dedim başka bir doktora daha git Allah korusun daha önemli birşeyin vardır belki önlemini alalım diye ama eşim doktor konusunda ne yazık ki pasif kaldı hep

Wes testi mi yaptırdınız?
Biz de onu yaptırdık hala muallak konu.
Tüm aile üyelerimize yaptılar bizimle beraber. Şu an hala analiz aşamasında. Bu arada da diyet deniyoruz o sebeple.
Glüten tüketmemek iyi geldi oğluma ama genel olarak herkese iyi gelen bir şeymiş zaten..

bu testler yapıldı kızlarıma ve eşime, buradaki sonuçlar neticesinde de endoskopiye girdiler

wes ne bilemedim, hatta sorunuz üzerine e nabıza baktım öyle bir test yapılmamış hiç

oğlunuzda gluten hassasiyeti de olabilir ki o çok şükür ki çölyak kadar zorlayıcı olmuyormuş, çölyak derneğinden duymuştum

size ve oğlunuza yapıldı mı iga testleri

fikrine saygı duymakla beraber katılmıyorum, insanımızın eğitimli olması, donanımlı olması, donanımını iş hayatında kullanması ülke ekonomisinde ve toplumun gelişmişlik seviyesinde önemli bir rol oynar
çok şükür ki artık kadınlarımız iş hayatında, yeteneklerinin, potansiyellerinin farkındalar
kadınlarımızın değişik değişik zihniyetlere bürünüp kendilerini iş hayatından, başarılardan çekmemesi gerektiği fikrindeyim
belki çok iyi bir yönetici olacak, belki alanında çok başarılı olacak ama ne yazık ki kendisi bile farkında değil ve ben evde oturayım kocamın parasıyla geçineyim diye bir tercih yapmışsa toplum açısından üzücü bence .
baktığın zaman günün sonunda iş kişisel tercihe dayanıyor ama kişisel tercihlerimiz de toplumu yönlendiriyor aslında

Normalde önceden bir erkeğin maaşı tüm aileyi geçindirmeye yetiyordu, şimdi dönem iki maaşla anca geçinebilinen bir zamana döndü. Yoksa az bir azınlık dışında zaten çalışmayı seven yoktur. Para gelsin geçinelim diye çalışıyoruz sevdiğimizden değil yani

Bit youtuberın videosunda izlemiştim
Devlet çölyak hastalarına aylık belirli bir meblağ para veriyormuş.
Başvurdunuz mu?
Belki ona sıra gelmemiştirx duymamışsınızdır diye yazmak istedim

Bit youtuberın videosunda izlemiştim
Devlet çölyak hastalarına aylık belirli bir meblağ para veriyormuş.
Başvurdunuz mu?
Belki ona sıra gelmemiştirx duymamışsınızdır diye yazmak istedim
çok teşekkür ederim ilginize

evet bilgi vermişlerdi ama komik bir rakam verdikleri destek 250-300 TL gibi birşey o da iki paket makarna ancak oluyor

başvurduk daha doğrusu eşim başvurdu ama henüz yatmadı

zenginler de boş durmuyor ki
benim çevremde kocasından zengin olan kadınlar belki bizim gibi sabah 9 akşam 6 çalışmıyor ama
yok dernekti yok vakıftı yok bilmem neydi bunlarla ilgileniyor başkalarına faydalı oluyorlar
çocuğu olsa bakalım uyumaya zamanı olacak mı

öyle olanları da var tabi

E heralde, zengin adam netsin Diyarbakır karpuzu gibi öğleye kadar yatan kadını?

WES ayrıntılı bir genom (hadi DNA diyelim) sekanslama yöntemi

ama bu sekanslamaların hiçbirini devlet ödemiyor (diye biliyorum) bazı özel hastanelerin kişiselleştirilmiş tıp merkezleri yapıyor
bunu yapmak da yorumlamak da ayrı bir uzmanlık alanı

sizi sekansladık sizde çölyak çıktı diye bir şey de yok esasen ama bir çeşit skorlama -yatkınlık gibi düşünebilirsiniz.

Hangi mesajınızı alıntılasam zor karar verdim. Hepsi ayrı fecaat. Yaşınız kaç Allah aşkına? Daha beş sene çalışmışsınız girdiğiniz tripler maşallah.
Yazık size demek 7 yaşından beri okula gittiniz vah vah

O değil madem o kadar piremsessiniz neden bekarken 4 sene çalıştınız da şimdi evlenince psikolojiniz kaldırmamaya başladı? Bekarken babanız sizi evde oturtup bakmadı diye mi evlenip eşe ve daha kötüsü ailesine kendinizi baktırma fikri aklınıza geldi? Otursaydınız ailenizin evinde babanız size baksaydi madem çalışmak istemiyorsunuz.
Evde yatıp eşinizin ailesinden para isterken hiç utanmayacak olmanıza da pes!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…