Çalışmak İstemiyorum

tam 24 senedir aralıksız çalışıyorum,

2 evladım var, emek emek her şeyimizi kendimiz aldık, ben de ara ara çok ama çok yoruldum, bıktım, ama daha dün ilk defa eşime '' artık bıraksam mı '' dedim.....

yaşım 45 bu arada :)
velhasıl şu an baktığımda bazı kadınları asla anlayamıyorum, madem durumunuz bu başkasına minnet eylemek nedir ? sizler yarın ana/baba olacak ve çocuklara örnek olacaksınız, bu şekilde yaşamayı nasıl olur kendinize ve ailenize normal görürsünüz ...
bunun acizlikten başka açıklaması yok, evet çok yoruluyoruz, evet kendimize asla zamanımız kalmıyor, evet senelerdir erken uyanmaktan ( üstelik haftanın 6 günü çalışıyorum ) cidden mental olarak tükendik ama bulduğunuz çözüm bu mu gerçekten :)

kendi çözümünüzü kendiniz bulacaksınız, kimse şöyle zor bi dönemde kimseye yük olamaz zaten, olmamalı da...

kusura bakmayın ama insanlardan yalan uydurmasını bekleyecek kadar acınacak durumdasınız, acilen toparlanmalısınız, zira bu dediklerinizi eşiniz ya da ailesi duysa gözlerinde zerre değeriniz kalmaz...

son olarak ben de eşiniz için üzüldüm....

muhakkak araştıracağım çok teşekkürler

Bir tanıdık baya zengin ve ünlü bir adamla evlendi. Aralarında 40 yaş kadar fark var ve kadın baya taş

Evlenince calişmayabileceginizi eşinize soylemis miydiniz? Bu konularda acik olmali iki tarafta ve anlaşmali bir karar alinmali evlilik oncesi.

Evlenene kadar calisip, evlenince pat diye evde olayim dogru bir sey degil. Belki adam özellikle calısan birini istiyordu?
Borclar neden ailesi yuzunden? Ailesinin özel giderleri icin mi borc ödüyorsunuz yoksa kendi dugun borclarinizdan mi "ailesi yuzunden" diye bahsediyorsunuz. Dugunse o borc sizin borcunuz.

Kadınların bazılarına göre değil gerçekten çalışmak.Misal evden calisirim diyor ya konu sahibi, girse bir telekominikasyon firmasinin musteri hizmetlerine.Verseler ona da vardiyalı calisma ama ben boyle dememistim,istememistim der.Der de der yani.Borçlariniz bitesiye kadar disinizi sıkacaksiniz.Sonrasina rahata erince biraz bakarsiniz duruma.Uzgunum yoksa yeni aldiginiz daha taksitleri bitmeyen çeyinizini kemirirsiniz acliktan.Maddi sikintilar yuzunden esinizle de araniz bozulur daha 1 yil olmadan bir de ustune.Daha hangi olmasi kuvvetle muhtemel felaket senaryosunu yazalim size?

Bir de gercekten evlenmeden once konusmadiniz mi calismak istemediginizi falan?

kendi düğün borcu

ama
aile başka çocuğu evlenirken daha çok şey yapmış bunlara daha az yapmış
yani düğünün daha fazlasını ödemeleri gerekirmiş -diye düşündüğü için- borç aile yüzünden diye bir çıkarıma varıyor

başlığa istinaden: valla ben de istemiyorum. ama eş ailesi evimi geçindirsin diye ona güvenerek evlenmediğim için mecbur çalışıyorum. hani koskoca insanlarız ya, evimizi geçindirmek sadece eşimin ve benim sorumluluğumuz ya o açıdan..

Herkes neden bu kadar sinirli ya, kadın altı üstü çalışmak istemiyorum demiş. Herkes çalışmak zorunda mı? (Aşırı yoğun çalışan bir kadınım)
yooo değil.

kocası seve seve bakıyorsa
babadan atadan zenginse
kendine bir güvencesi varsa, sonradan muhtaç olmayacaksa

kendisi bilir, bize ne ki, istemiyorsa çalışmasın

ama bu kadın ben çalışmıycam, borç da var, kocamın parası da yetmeyecek çalışmazsam diyor
ailesi baksın, borçları zaten o yaptı diye üste çıkıyor

ben bunu hangi yalanla yapabilirim diyor.

bana yalan bulun diyen birine burada sinirlenilmesi normal değil mi?

Esimin bir suru kardesi var hepsi bizden once evlenmiş, eltim de var kime ne yapilmis bilmiyorum, sormadim da.
Bu aileler de kendi başlarina iş aciyor, geline niye anlatiyorlar ki ötekilere ne yapildigini vs her şeyi.

Esimin bir suru kardesi var hepsi bizden once evlenmiş, eltim de var kime ne yapilmis bilmiyorum, sormadim da.
Bu aileler de kendi başlarina iş aciyor, geline niye anlatiyorlar ki ötekilere ne yapildigini vs her şeyi.
bu da güzel soru.

sizde aileler ortak tanıdık bulmak konusunda sıkıntı çeker, hatırladığım kadarıyla siz eşimin köyüne vs. gitmiyorum demiştiniz geçenki konuda. belki bizim oralar gibi herkesin herkesi bildiği bir ortam varsa eltiler vs. kimse kimseye karışmasa bile ortak tanıdıklar bilebilir, ihtimal.

bizde de aileler kalabalık... genel olarak herkese aynısını yapmaya gayret ederler
ama dünya hali yani niyet edersin gayret edersin, e olmaz. hastalık gelir, bi sıkıntı olur. ekonomi ortada. ya da hesap hatası olur.

hani iyi niyetli bile olsan olmayabilir bazen istediğin gibi.

Bence düşünce tarzın yanlış bana göre yanlış sana göre doğru olabilir o farklı .. genç kadınsın çocuk da yok anladığım kadarıyla kendi paranı kazanıp yemek gibi lezzetlisi yok bence güçlü kadın olmak ayakta kendi çabalarınla durmak güzel ayrıca ev içinde bir kişi tek çalışması biraz haksızlık eşin bütün gün çalışıp eve hem ekmek getirip hemde borçları temizlemesi nekadar zor o eller ayaklar ne emek veriyor kısacası bir kişinin eşşek gibi tek çalışmasına karşıyım güzelce borçlarınızı temizleseniz daha sonra çocuk olmadan biraz da hayatın keyfini çıkarmaya çalışsanız veya birikim yapıp kendinize faydalı şeylerde bulunabilirsiniz. Ailelerden özellikle de erkek ailesinden fazla bişey beklemeyin. Biz evlendiğinizden beri belimizi doğrultamadık destek de görmedik tam tersi borç içinde destek çıktık elimizden gelenin herzaman daha fazlasını yaptık sıfıra sıfır elde var sıfır.. Kendi Ailen belki destek çıkabilir ama eşinin tarafından bekleme zaten hiç bir anne baba evladını geçindirmek için evlendirmiyor çok saçma herkes babasının evinde kalsaymış ozaman. Ben şahsen bir kadının sürekli evde oturup temizlik yapmasını hoş bulmuyorum çalışıp aynı zamanda ev işleri yemek de yapılabilir bir tek ben miyim bilmiyorum ama işten gelince ayaklarım ağrısa da mutfağa direk girip yemek yapmayı o yorgunlukla eşimle bişeyler yapmayı sonra o yorgunluğun tadını çıkarmayı seviyorum emek verdiğim belli ya hissediyorsun bana daha lezzetli geliyor iki kişinin çalışıp kazanması benim annem 60 yaşında hala çalışıyor kayınvalidem 50 yaşında hala çalışıyor evi geçindirme derdindeler bir kadın kendini eve kapatmamalı hiç bir erkeğin eline bakmamalı ama bir kişiyi de eşşek gibi tek çalıştırmak da ayıp bence eşinin piskolojisi bozulabilir hem ailesinden destek görmüyor hem eşinden çok sıkıntılı bir süreç

Herkes neden bu kadar sinirli ya, kadın altı üstü çalışmak istemiyorum demiş. Herkes çalışmak zorunda mı? (Aşırı yoğun çalışan bir kadınım)

Valla ben de çok çalışan biriyim ama sıkıldım artık birkaç yıl oncesine kadar kariyer mariyer derdim ama şimdi çalışmanın da amk cvmin de diyorum yorulmuşum

Şu mesajınızdan sonra konuyu ciddiye alma ihtimalim kalmadı. Ah zavallı yavrucak ya ahhaha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…