Çalışmak İstemiyorum

Çocuk yapabilir ya da KPSS çalışabilirsiniz.
Çocuk yaparsanız evde oturmanız daha anlaşılır olur, hatta maaş alsam da bakıcıya gidecek vs dersiniz.
Hem ileride "sana çocuk verdim, ben çocuğumuza kendimi adadım, kariyerimi (?) feda ettim" dersiniz eşiniz çalış derse.
Boşanırsanız size de nafaka bağlanır çocuk harici.

Yani bence çok saçma fakat bu şekilde iki örnek bizzat biliyorum. Siz de bu şekilde deneyin şansınızı bir.

düğün zamanı eşimin ailesi yüzünden bizim bu kadar borcumuz var, biraz da onlar destek olsun istiyorum.
Ya olmazlarsa ya da olamazlarsa?
Bence hastalık bulma yerine yaşlı başlı demeyin eşinizin anne babasına iş bulun. 5 sene çalışmışsınız size de yazık. Gelin almayı biliyorlar düğün evlilik masrafı ödemeyi bilmiyorlar. Kocanıza da gece ek iş ayarlayın, düğün borcu bitince ev araba borcuna sokun. Kolay mı öyle nazlı bir prensese talip olmak? Sizin aileniz ne masraf yaptı düğün için, onlara niye hesap çıkarmadınız?

Hani artık yıllardır evli falan olsanız kocadan bıksanız anlarım ama daha yeni evlisiniz hiç mi acımıyorsunuz eşinize? Üstelik adam açıkça söylemiş destek ol demiş.

Eşi eğer çalışmamasını desteklemiyor bir de üstüne ille çalış diyen biriyse hayatı dar eder kadına o işler öyle kolay değil

Aa hoşgeldiniz, gözlerimiz yollarda kalmıştı.

Konu sahibi çalışmak istemiyorsa baştan söyleseydi, eşi de ona göre evlenmezdi belki.
Çalışırken koca bulup evlendikten sonra "ivi giçindirmik sinin girivin" diyerek adama ve ailesine yıkılmaya çalışmak tek kelimeyle dolandırıcılık.

Zengin bulma kısmına aşırı katılıyorum. Elalemin garibanını bulup sonra tek maaş yetmeyince vay efendim niye böyle oluyor. Hayır zengin de öyle rahat yatırmaz, o adam da senden çalışmak olmasa da yine birtakım sorumluluklar isteyecektir ama en azından maddi sıkıntın olmaz, haftada 6 gün erken kalkacağına 3 - 4 gün falan kalkarsın yani. Çocuk deniyormuş, sanki çocuk yatıracak onu öğleye kadar, ahhh kolaya kaçtıkça iyice zora koşuyor kendini haberi yok.

Yok kız yetişilmiyor benim maaşım komple çocuğa gidiyor. Eşiminkiyle geçiniyoruz.
Bir arkadaş işten çıkıp ikinci çocuğu yaptı. Kafasını duvarlara vuruyor işten niye çıktım diye. Büyüğü okula başladı çünkü masraflar coştu bir yanda bebek. Fena gerçekten.

Öyle vallaha. Kreş fiyatlarini duyunca sok olmustum..insanlar normal maas ile nasil yetissin. Hani krese gitmesin, normal cocuk ihtiyaclar da dünyanin parasi. Yani konu sahibi hamile kalir yirtarim diye düsünpyorsa yaniliyor. Parasizligin cilesini hep en cok kadinlar ve cocuklar ceker.

Bence de katılıyorum.
Adamın mesaisi 8-5 olsa, 5ten sonra boşboş yatacağına taksiye servise çıksın, part time garson olsun.
Totosu yemiyorsa evlenmeseydi,
gül gibi kızın başını da yakmasaydı

İroni mi organ eksikliği mi

Adam çalışan bir eş istemiş ve öyle birini seçmiş. Konu sahibi evlenmeden önce ben çalışmak istemiyorum dese muhtemelen eşinin tercihi olmayacaktı çünkü adamın geliri evi tek geçindirmeye yetmiyor. Kendisi de gidip zengin koca bulsaymış madem öyle.

Bu durumda konu sahibi adamı bariz kandırmış oluyor. O yüzden kendisi çalışmak zorunda.

Hepsini geçtim konu sahibi kocası bakmazsa kocasının ailesi ona baksın istiyor. Dönsün baba evine kendi babası baksın o zaman.

Evlenmek değil evcilik oynamak istemiş prenses.

bir de öngörülemeyen masraflar da olabilir hayat bu

2 ay önce eşimde ve iki kızımda çölyak çıktı ve glutensiz beslenmeye geçtik ve glutensiz ürünler inanılmaz pahalı
2 aydır mutfak masrafımız inanılmaz arttı, iki kişi çalışmamıza rağmen zorlanmaya başladık

şu devirde, hele ki tek maaş yetmezken ben çalışmıyorum demek gerçekten şımarıklık geliyor bana

Son zamanlarda böyle çok konular açılıyor twitter gibi yerlerde de benzer muhabbetler var demek ki bir toplum mühendisliği deneniyor kadınları iş hayatından soğutmak için.
çalışmak sadece erkeklere özelmiş kadın çalışamazmış gibi algı yapılıyor o ataerkil fikirler değişmedi kadınların zihninde azıcık sıkıya gelen ay ben yoruldum diyor işi bırakmak istiyor.
yapmayın ya. çalışmak zor iş hayatı zor ama yarın elin adamından kazığı yediniz mi sizi ayağa kaldıracak da elinizdeki mesleğiniz işiniz olur.
bu ucuz oyunlara gelmeyin.
kadınlar da çalışacak üretecek.
böyle konuları planlı buluyorum bir yerlerden talimatla açılmış gibi..

Kazık kadar kadınsınız eliniz ayağınız tutuyor utanmıyor musunuz anlamıyorum ki parazit gibi milletten geçinmeye. Ayağının üstünde durup kendi paranı kazanmak kadar güzel şey var mı şu hayatta. Evde oturup napacaksınız ailelere de zor çocuğunu büyüt evlendir sonra 2 kişi olup hala para beklesinler.

Yani ben şu an kreşe başlattım. 3 yaşına geliyor. Çalışmasam bile bence bu yaşta yarım gün de olsa kreşe gitmesi lazımmış. Evde mümkün değil. Sosyalleşmeleri lazım. Nasıl olacak o zaman. Kreşe gitmesinle de olmuyor ki.

bu vazife nerede verilmiştir?
peki erkek evini terkettiğinde bu kadın 5 parasız kaldığında sen mi bakacaksın ona?
köylü eski zihniyetlerinizi genel geçer gerçek gibi sunup pek çok kadının vebaline giriyorsunuz resmen.

Çok geçmiş olsun. Benzer bir süreçten geçiyoruz ama bizimki geçici olabilir bir umut

karaciğerimizde bir rahatsızlık var. Neyse ki zamanında özel sigorta yaptırabilmişim çalıştığım için iş yerimden uyguna yaptırmıştım. Teşhis aşamasına yine de sigortanın karşılamadığı şeyler oldu. Babamdan borç aldım yeri geldi.
Devlete gitsen ölme eşeğim ölme.
Bizim de çölyak dışı glüten hassasiyetimiz çıktı. Şu an biz de glütensiz sütsüz bir diyet uyguluyoruz ve bu hassasiyetimize dikkat edecek kreşe de dünya para bayıldık.

Küfretmelerine rağmen çalışıyorlarsa ağza ele bakmak istemedikleri içindir. Herkeste kaynanamgil borcumuzu ödesin diyecek yüz olmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…