Çalışmak İstemiyorum

Tabii ki haklısınız ama 7 yaşından beri senelerce okul için erken kalkmak sonrasında ara vermeden iş hayatı.. Geç kalkabildiğim son dönem okul zamanı yaz tatilleriydi. Bunu demek istiyorum işte evliliğimin tadını çıkaramadan evden çok işyerindeyim
E erken yatın siz de. Erken yatıp dinlenince zaten sabah kendiliğinden dinç şekilde uyanıyor insan.

valla ben bu siteye yeni üye olmuşken bi yorumumda kendimden bahsederken , koca parası yeme kafasında biri değilim dedim diye bütün site beni linç etmişti
vay efendim o cümle kadınları aşağılamakmış kadınlara hakaret etmekmiş
al işte yani koca parası yeme kafası tam olarak bu konunun ta kendisi
kadın zora gelemiyor kendini kocaya ve koca ailesine yaslama moduna bürünmüş
şu konuya ve konu sahibine aklı başında kaç kadın saygı duyabilir ?
Koca parası yiyene, yemek isteyene -kocası da razıysa- söyleyecek bişeyim yok. Ama kadın kayınbaba parasına göz dikmiş yahu. Asalaklığın nirvanası.

Evcimen olduğunuzu evlendikten sonra mı anladınız? Anne babanızın evinde dilediğiniz kadar otursaydınız madem.

Yani konunuzu neresinden tutsak elimizde kalıyor zaten. Yalan aramanıza mı yorum yapsam, düğün borçlarını alakası olmayan kayın ailenize yıkmaya çalışmanıza mı bilemedim.

Normal koşullarda eşlerin ortak kararla farklı bir sorumluluk paylaşımı yapmalarına karşı değilim ama bu konuda eşiniz sonuna kadar haklı. Mecbur mu bu pahalılıkta tek başına uğraşmaya?

Evlenince çalışmak istemeyen çok kadın var garip bir şekilde ve bu bana çok itici geliyor. Evimde oturayım, temizlik yapayım falan. Sıkılmayacak mısın evde? Hayır durumun müsait olsa kendine hobi edinirsin, gezersin yersin içersin diyeceğim de o da yok. Borcun varsa çalışacaksın tabi ki yapacak bir şey yok. Kayınaile borcunuzu ödemek zorunda değil.
bi de bunların evlendikten sonra kpss perileri gelen versiyonları var :KK70:
gelmiş 30 yaşına , o yaşa kadar kpss aklına bile gelmemiş
evlenince evde boş boş duruyor demesinler diye kpss çalışıyorum ayakları yapıyorlar :KK53:
derdi kpss ile atanmak olan insan üniversiteden mezun olur olmaz hallediyor zaten o konuyu
kimse kimseyi kandırmasın

Koca parası yiyene, yemek isteyene -kocası da razıysa- söyleyecek bişeyim yok. Ama kadın kayınbaba parasına göz dikmiş yahu. Asalaklığın nirvanası.
benim söyleyecek şeyim her zaman oldu ve olmaya devam edecek. çünkü her bireyin ekonomik özgürlüğü olması gerektiğini savunuyorum
konu sahibinin eltisi de çalışmıyormuş galiba bu kadın eltisinin evine giren paraya da göz diker :olamaz:

evlenince evde boş boş duruyor demesinler diye kpss çalışıyorum ayakları yapıyorlar :KK53:
derdi kpss ile atanmak olan insan üniversiteden mezun olur olmaz hallediyor zaten o konuyu
Aha fikir verdin, şimdi kpss çalışmak için işten çıkacak 😂

Şu an aynı durumda olan bir arkadaşım var :) Evlenmeden önce senelerce çalıştı. Evlendi, daha 3 ay falan oldu 2 işe girdi çıktı. Evini özlüyormuş :) Şimdi de kpss çalışıyor. Evimi özlüyorum, evimde yemek temizlik yapmak istiyorum demeler başladıysa arkasından bir kpss hazırlığı gelir. Hiç şaşmaz :)

benim söyleyecek şeyim her zaman oldu ve olmaya devam edecek. çünkü her bireyin ekonomik özgürlüğü olması gerektiğini savunuyorum
konu sahibinin eltisi de çalışmıyormuş galiba bu kadın eltisinin evine giren paraya da göz diker :olamaz:
Ekonomik özgürlük mevzusu çok kişisel. O kısmın başkasını ilgilendirdiğini düşünmüyorum ben. Sonuçlarına katlanacak olan kişinin kendisi.

Eltiyi borçlu çıkarma potansiyeli var konu sahibinde 😂

milletten dilenerek yaşamak istiyorsan hayat senin.

bu arada öyle bir yazmışsınız ki sandımki yılllardır çalıştınız yoruldunuz evde 2 çocuk var falan filan. hiçbiri yok. tek sebep tembellik sanırım. bunun için kimse size çözüm sunmaz. açıkça söyleyin eşinize durumu
Ben de konu başlığını görünce empatik yaklaşacaktım, yıllarca çalışmıştır, yorulmuştur. Durumları da iyidir, çalışmak istemiyordur, normaldir diyecektim ama okuyunca iş değişti. Geçinemiyorlar, buna rağmen evde oturmak istiyor. Bu işyerinde mutsuzken başka iş aramak değil evde oturmak aklına geliyorsa net tembel bir insandır. Üstelik eş ailesinden para bekliyor. Nereden tutsan elinde kalıyor.
Allah eşinin yardımcısı olsun ne diyeyim.

Yetişkinlik dünyasına hoş geldiniz. Evliliğin tadını çıkarmak nedir tam olarak? Israrla bunu yazıp durmuşsunuz pek merak ettim. Kocistoperipella temalı yeni gelin sunumlarını kastetmiyorsunuzdur inşallah 😅
Ben de anlamadım. Oturup burada yazdığı gibi açıkça konuşamadığı, anlayışlı olmadığını söylediği kocasıyla tam olarak evliliğin neresinin tadını çıkaracak acaba 🤷🏼‍♀️

Ekonomik özgürlük mevzusu çok kişisel. O kısmın başkasını ilgilendirdiğini düşünmüyorum ben. Sonuçlarına katlanacak olan kişinin kendisi.

Eltiyi borçlu çıkarma potansiyeli var konu sahibinde 😂

Eltinin düğün ve eşya masraflarını eşinin ailesi karşılamış. O yüzden elti konu sahibinin borçlarına yarı yarıya ortak olmalı bence.
O da işe girsin, el ele verip bitirsinler konu sahibinin borçlarını.
Borçlar bittikten sonra da işten çıkıp eş ailesinden gelin aylığı bağlatırlar.

Ama bazı kadınların aklı başına gerçekten çoluğa çocuğa karıştıktan sonra geliyor.bir sürü video var internette yok bilmem kaç aylık bebekle nasıl derece yaptım, yok iki küçük çocukla nasıl bilmem ne puan aldım falan filan.benim de gıcığıma gidiyor ama var böyle bir tayfa.aile evinde rahat fazla geliyor heralde.hani yasaklar çekici gelir hesabı bence.işler zorlaşınca bir şevk geliyor bazılarına.

hayattaki amacınız ne asalak gibi evde tüm gün yatmak mı? ay bi uzaktan akrabamız vardı onu hatırlattınız bana. bi kere sabah hastaneye gitmiş hamileyken. (sanırım hayatında ilk defa sabah evden çıkıyor hafta içi). işe giden insanları görünce acıdım hallerine demişti. o da o kafadaydı ben çalışmam kocam baksın eşek gibi bakacak bana diyordu. Aman evlerden uzak bu tip insanlar. Yarın bir gün eşinden boşansan ne olacak veya dünya ahali Allah korusun ama eşin öldü diyelim yalnız kaldın çalışmak zorunda kalmayacak mısın?

Kocanız gerekirse 2 işte çalışacak evi geçindirmek erkeğin vazifesidir siz buradaki kadınların laflarına çok takılmayın çoğu akşama kadar iş hayatına küfreder de burnundan kıl aldıramadığı için üst perdeden konuşur. Bırakın işi zorla çalıştıracak değil ya eşiniz

Tabii ki haklısınız ama 7 yaşından beri senelerce okul için erken kalkmak sonrasında ara vermeden iş hayatı.. Geç kalkabildiğim son dönem okul zamanı yaz tatilleriydi. Bunu demek istiyorum işte evliliğimin tadını çıkaramadan evden çok işyerindeyim

Ben size çok üzüldüm ya.
Demek 7 yaşından beri erken kalkıyorsunuz :'(
Allah size sabır versin bir çıkar yol göstersin bu mübarek günde inşallah..
Durumunuz çok zor

X