Cahilligi bitmeyen koca, kv ve böyle bir günde aglatilan ben

Sevgili avrat hanım bence yaşayacağınız çok büyük sorunlar önünüzde size merhaba diyor.

Hayatta olgunlaşabileceğiniz mevzuları arkadaş okul ortamında yaşayıp kolayca sıyrılabilecek noktadayken, siz kocanız ve istemediğiniz bir hayatta daha yıpratıcı bir hal ile olgunlaşacaksınız.

Evlenmekle tüm bu sorumlulukları aldınız. Küçükte değilsiniz. Sızlanmaya hakkınız yok.

Abartmissiniz sanki kocaya söylenecek sözler değil her askere giden de cahilligini atıp gelmiyor maalesef doğuya giden bir de onun stresiyle geliyor bağırıp çağırıp üste çıkmaya gerek yokmuş sanki güzellikle de söyleseniz anlarlarmis ki KV bişey de dememiş yani sis iki lafın birinde ben annemin evinde is yapmadım diyorsunuz da kendi evinizde bile zaman geliyor dinlenmeye vakit bulamiyorsunuz kusura bakmayın ama gerçekten abartilmis

Ben pek de bir sorun göremedim kv ni takdir ettim çok makul davranmış emin ol su tavrına karşılık sana ne eziyet edecek kv lerle dolu bu bdv. Çocukluk etme, idare eden ol. Üstelik ciddiye alınmak istiyorsan kocana saydırıp saydırıp kv arayınca haberim yoktu bahanesine sığınma. Şimdi onların sana içten içten düşündüklerini söyleyim; oğlumu içten içten işliyor bizimle ilgili şikayet ediyo ama yüzüme gelince hiçbir şey tok gibi davranıyor. Güvenilmez bir durum.

Bir insan 18 19 20 sinde niye evlenir . Annemin evinde bulaşık yıkamazdım böyle yorulmazdım diyorsunuz .Onlar sizin aileniz değil düşünmüyorlar sizi işte . Baba evindeki rahatlığı çoğu kişi bulamaz heralde . Askerliği yapmasını bekleseydiniz birkaç sene .

kusura bakmayin ama ben abartilacak bir sey gormedim annenin evinde huzurluysan orda kalacaktin is yapmiyordum evlendim is yapiyorum ne bekliyodun evlenince sen oturacaksin hersey onunemi gelecek saniyordun?
annenin evinde sen yapmiyorsan annen yapiyordur neden cunku evin hanimi sen de evlendiysen ustune duseni yapacaksin ne yani sen yiyecektinde kaynanan mi toplayacakti bence gayette anlayisli esinin ailesi.
ayrica avrat ne ?
onlar cahilse sende cok gormus gecirmis gibi durmuyorsun 21 yasinda askere bile gitmemis adamla kosa kosa evlenip birde askere gitmemis adam olmamis diye laf vurmaya calisiyosunuz bence size rahat batmis

Bir önceki gün yaptıklarınız bana fazla gelmedı ya .

Bence çocuk yap düzelir hem mazallah ya eltingil evlenip senden önce doğurursa? O zaman o hamile diye tum işler sana kalir benden söylemesi

Hic bir hakli tarafını göremedim. Kv kp bi cay, bi meyve istedi diye mi suclu oldu anlayamadim. Ustelik gorumceniz de varmis, beraber yapmışsınız. Damda yatmayin, siz evde yatin veya bi yeriniz açılmasin istiyorsaniz pijama giyin, onu da mı biz söyleyelim.
Kv gerçekten olgun kadinmis. Herkes arayip, aman siz mutlu olun gelmeseniz de olur ben yemek gönderirim demez.

avrat kelimesine neden takıldınız hanımlar ,avratın sözlük anlamını bilmiyorsanız saçma sapan yorumlarda bulunmayın...

konu sahibi sana gelince ben seni suçlu buldum kayınvaliden sana telefon açıp carlamamış bile yuvanıza kıymet veriyorlar demekki ,kocanıza hemen bağırana kadar bir derdinizi anlatsaydınız belki kayınvalideniz gibi alttan alacaktı.bu mevzuda tamamen siz suçlusunuz

Avrat lafina takilmis bazi arkadaslar ancak konu sahibinin yasadigi yerde belki bu cok kullanilan bir kelime zira yaz olunca damda falan yatmalar direk dogu bolgelerimizi cagristirdi. Yadirgayamam cunku avrat kotu bir kelime degil daha cok yerel kalmis bir kelime.

Neyse konuya yorumum ise sen o yemege git ve yardim etmeyen eltimi gorumce mi kimse aa canim sunu goturur musun bunu yikar misin seklinde calismaya zorla. Sonrasinda gitme gelme olaylarini aza indir madem esinde arkanda..

Bazı arkadaşlar yap eline mi yapışacak tarzı akıl vermişler. Kendi ailesinin evinde alışık olmayınca kV evinde yapılınca insanın zoruna gidiyor tecrübeyle sabit. Sanki kendi ailene ihanet ediyormuşsun gibi abartmıyorum. Hem yapmak zorunda değil. kim evine misafir çağırdıysa bırakında o ağırlasın, ya da evde kız varmış o yapsın. Gelinleri potansiyel hizmetçi olarak görmeyi bırakmazsak ileride bizimde arkamızdan böyle konular açılacak

Ben defalarca dile getirdim benimde dinlenmeye ihtiyacım var diye ama çok bu kadar annesine düşkün bir erkek görmedin ben.
Ben dramatize etmiyorum eşim den dolayı böyle oluyor evliliğin ilk günü başlamıştı kavgamiz evliligin üçüncü günü bogazimi sıkmaya çalıştı bir hafta falan sonra mıydı neydi iki eliyle birden kolumu sıktı düğün deki altınları almak istedi vermedim böyle şeyler kadınlara sorulmaz biz sana sorduk diye hata mı ettik dedi neler neler olmadı ki sinir krizi de geçirdi cama yumrukta attı nerdeyse dovecek gibi ustumede yürüdü bizimki normal evliler gibi değil canım
Annesiyle kardeşi gaz sıkıntısı olup karnı agridiginda en önemli kimse yok eşim için illakillaki onların yanında kalacaz onlara bakmam lazım ben olmazsam duzelemez gibi düşüncelere dalıp beni ise sinirlendirip aglattiginda duyulupta rezil olunmasın diye içime atıp migrenim tutup kafam i ağridan tasiyamadigim da bile sende alismissin en küçük birseyde ay başım ay ölüyorum demeye diyor ben ağridan kötü de olsam ölüyorum diyip kivranmadim kendi kendine lafta üretti. Hastayım kalkacak halim yok annemin yanına git şunu yap bunu yap. Kocam bana hediye alsa gorumcemle kv bazende kp hemen suratları asılıyor canları sıkılıyor sonra başlıyorlar midem ağrıyor başım dönüyor demeye. Kıskançlıklar ı var diye düşünüyorum. Benim üzüldüğüm eşim ailesinin en küçük birseyinde yanlarında olup ben rahatsız oldugumda ise sende alismissin başım demeye diyor halbuki kendinden kaynaklandığının farkında olsada üstüne alınmıyor

Evet 21 yaşında evlendim eşimleşimle tanıştık 5 gün içinde bana harika bir evlilik teklifi etti teklifi kabul ettim bir gun sonra da istemeye geldiler tanışma görüşme isteme hepsi bir hafta içinde oldu 1 yıl nişanlı kaldık ve ocak ayında da evlendik nişanlılık yani 1 yıl boyunca asla beni incitmezdi en küçük birsey de bile sarılıp buda geçecek sabredelim derdi ama evlenince biranda dolduruşa mi geldi ne oldu değişti. Eltim kv ve gorumceme onların hasta olduklarına inanmıyorum diyip yapan söylüyor muamelesi yapıp suan kayinimla nisanlilar türlü türlü kendi yalanları ortalığa çıkıp hala kv onları savunup kollayıp ne kadar buyuk hata yaparsa yapsın affediliyor. Ama bana gelince kurduğum bir cümle bile ezberleniyor

Ben hiçbir zaman gitmek istemedim ki zorladı kavga kıyamet ne varsa köprü istemiyorum dedim senin ailene de brn goturmeyecem diyor goturmezsen götürme beni ozleyen evime gelir demiştim yine olan oldu zorla götürdü halada zorluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…