Bunalımdayım

Guzel diyosun da nasil bi harekete gecsin ver akil o zaman gecsin bakalim cepte para yok aile yok cevre yok alicagi uc kurus parayla nasil bi hayat d
Tek yapicagin suan bir ise girip para biriktirmek ondan sonra bir duzen kurup bosanma davasi acip cocuklarini yanina almak kucuk olduklari icin mahkeme sana verir ya bu yolu seciceksin yada siginma evine gidip dava acip cocuklarini alicaksin baska yol yok ama o evde durma bosan iki yoldan birini secerek

Darp raporu alıp ispatlı kanıtlı şikayetçi olacak.
Tazminat davası açacak maddi manevi.
Kadın sığınma evine gidip çalışacak. Her türlü yardımcı oluyorlar. Gerekirse iş ev bulana kadar çocukları devlet himayesine verecek. O ortamdan bin kat iyidir. Yeterince ayaklarının üzerine durduğunda geri alacak.
Adam korktuğunun farkında olduğu için böyle şiddetle bastırıyor.

Eşimde hiç mi hata yok burda tek hatalı benmiyim neden suçlar gibi konuşuyorsunuz dediklerinizi denemediğimi nerden biliyorsunuz 😢

Daha önce bir kağıda yazı yazdın diye çocuklarını istemediğini mi düşünecekler. Zorla yazdırıldığı ne kadar belli hakimi savcısı avukatı aptal da bir kendisi mi akıllı. Diyelim ki o yazıyı isteyerek yazmış ol, fikrin değişemez mi? Aklına başka biri düştüğü için aldatmış gibi hissettin maddi gücün olmadığı için ve utandığın için çocuklarını almak istemedin ama yanlışının olmadığına karar verdin ve maddi gücünü topladın şimdi çocuklarını istiyorsun. Olan bu olur. Onların annesi olduğun gerçeğini hiçbir şey değiştirmez. Annem paragözdür, umursamazdır videolar fotoğraflar paylaşıyor vs vs diyorsun. Bu durumda sen annenden vazgeçmemişsin. Çocukların mı senden vazgeçecek. Zaten adamın istediği de senin bu şekilde gözünü korkutmak.

Ayrıca kimse sana burada eşin pak masum suçsuz demiyor. Belli ki iğrenç bir adam. Onun için yorum yapalım, eşine giydirelim burada ne değişecek. Kendine gelmesi, silkelenmesi gereken kişi sensin. Çaresizliğime ah vah edin, eşime sayıp sövün sadece, bir şey değiştirmek için harekete geçmeyeceğim diye geldim diyorsan orası ayrı. Ama genceciksin, sen boyun eğdikçe o daha çok yapacak. Kır şu zinciri.

Evet ben eşimi hep sevdim çünkü gözümü açtım ilk onu gördüm. hep sabrettim düzelir dedim her evlilikte kavga olur dedim ve iyi davrandım alttan aldım. biraz da sessiz bi insanım çocukluktan kalan içine kapanıklık var. İkinci çocuğu düşünmüyordum korunuyorduk ama yine oldu bi şekilde ve aldıramadım

Yağmurdan kaçıp doluya tutulmuşsun, insanoğlu hatalar yapabilir ama bir noktadan sonra artık gerçeklerle yüzleşmek durumundasın…

Ben annem babam ayrıldıktan sonra kendi ayaklarımın üstünde durmaya başladım aslında güçsüz biri değilim hayatın zorluğunu biliyorum. Polise gitmeyi denedim ve bana ne yaptı biliyormusunuz. Kağıda yazı yazdırdı ben eşimi aldattım çocukları istemiyorum diye ve imza attırdı. Yani dava açarsam veya polise gidersem o kağıdı göstericekti ben çocukları göremiyim diye. O kadar çaresizim ki bu hayata göz yummaktan başka yapabileceğim hiç bişey yok

Gençliğin verdiği toylukla hata yapmışsınız ama hayata göz yummaktan başka yapabileceğim bir şey yok demek çok cahilce. Hadi kendinizi düşünmüyorsunuz, sizden sonra o çocukların halini de mi düşünmüyorsunuz. Baba annesini dövmüş, anne intihar etmiş, ölmüş. Ortada kalmış masum yavrular. Bence toparlanın. Polis de mahkemeler de salak değil, bir kadının böyle bir şeyi hür iradesiyle yazmayacağını az çok bilirler. Kadın sığınma evi var, KADES uygulaması var. Sizin toparlanıp ayağa kalkmaktan başka çareniz yok.

Ben annem babam ayrıldıktan sonra kendi ayaklarımın üstünde durmaya başladım aslında güçsüz biri değilim hayatın zorluğunu biliyorum. Polise gitmeyi denedim ve bana ne yaptı biliyormusunuz. Kağıda yazı yazdırdı ben eşimi aldattım çocukları istemiyorum diye ve imza attırdı. Yani dava açarsam veya polise gidersem o kağıdı göstericekti ben çocukları göremiyim diye. O kadar çaresizim ki bu hayata göz yummaktan başka yapabileceğim hiç bişey yok
Bu kâğıttan bir şey çıkmaz korkmayın. Cebir altında imzalatıldığını söylersiniz.

Ayrıca kimse sana burada eşin pak masum suçsuz demiyor. Belli ki iğrenç bir adam. Onun için yorum yapalım, eşine giydirelim burada ne değişecek. Kendine gelmesi, silkelenmesi gereken kişi sensin. Çaresizliğime ah vah edin, eşime sayıp sövün sadece, bir şey değiştirmek için harekete geçmeyeceğim diye geldim diyorsan orası ayrı. Ama genceciksin, sen boyun eğdikçe o daha çok yapacak. Kır şu zinciri.
Hayır gerçekten çok sabrettim düzelir diye ama baktım ki düzelmiyo daha da şiddet artıyo çekip gitmeyi denedim inanın ki. Harekete geçtim yani evet çok ezdirdim kendimi çok şeye boyun eğdim belki düzelir diye. Sonra çekip gittim. Dediğim gibi kağıda yazı yazdırdı imza attırdı ben de safım ya çocukları artık göremem diye inandım. Neyse dayanırım dedim belki zamanla fikirleri değişir verirler çocukları dedim eşim vermezse annesi babası belki oturur konuşur dedim ama ailesi de aynı düşünüyorlar. Onları doğuran benim ama benim elimden aldılar çocuklarımı hiç birine hakkım helal değil zaten. Yaşatan yaşattığını yaşar inşallah. 2 ay geçti ben daha fazla duramadım geri döndüm. İlk aylar düzelmişti eşim ağladı etti sonra yine aynı oldu

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Ben sizin yerinizde olsam bir süre çocuklarımı bırakıp o evi terkeder gider kadın sığınma evine sığınırdım. İskur ve halk eğitimin hasta yaşlı bakımı kursları var, oradan sertifikamı alır, yatılı bir iş bulur, orada yer içer, maaşımı da biriktirirdim. Biriktirdiğim paramla gider bir ev tutar sonra çocuklarımı yanıma alırdım.
Ben sizin şartlarınızda olsam bunu yapardım.

Eşimde hiç mi hata yok burda tek hatalı benmiyim neden suçlar gibi konuşuyorsunuz dediklerinizi denemediğimi nerden biliyorsunuz 😢
Eşiniz beş para etmez. Yazmaya bile gerek yok. Birikmişiniz var mı? Eğer yoksa yalnızken baroyu arayın ücretsiz avukat talep edin. Şiddet gördüğünüzde darp raporu alın. Eşiniz kendini kurnaz sanan biri ama zeki falan değil. Siz sessiz sessiz adımlarınızı atın. Tek başına olduğunuz için paraya çok ihtiyacınız olacak. Işe giricem deseniz eve mi kapatır? Paranızı elinizden mi alır? Eğer böyle olacağını düşünüyorsaniz evden de çıkmanız lazım.

Eşiniz beş para etmez. Yazmaya bile gerek yok. Birikmişiniz var mı? Eğer yoksa yalnızken baroyu arayın ücretsiz avukat talep edin. Şiddet gördüğünüzde darp raporu alın. Eşiniz kendini kurnaz sanan biri ama zeki falan değil. Siz sessiz sessiz adımlarınızı atın. Tek başına olduğunuz için paraya çok ihtiyacınız olacak. Işe giricem deseniz eve mi kapatır? Paranızı elinizden mi alır? Eğer böyle olacağını düşünüyorsaniz evden de çıkmanız lazım.
İnanın eşime dışardan bakanlar o kadar efendi bi insan diyorki konuşmasıyla kendini çok iyi ifade ediyor çünkü insanlatrın gözüne çok iyi giriyor. evde bana yaşattıklarını bilmiyorlar hatta anneme gittim diye beni suçladılar rahatmı battı yuvanı yıktın dediler. Başkasına kaçtı dediler hatta çocuklarını bırakıp. Kimse benim ne yaşadığımı bilmedi zaten içine kapanık biriyim kendimi ifade edemiyorum. Dediğinizi yapıcam artık yalanlarına kanmicam

Sorsanız beni çok sevdiğini çok kıskandığını söyler. Kavgadan sonra pişman olup gelip özür diler yüzüm gözüm şiştikten sonra. Sinirlerime hakim olamıyorum diyor git tedavi ol diyorum gitmiyor. Tamam eve çocuklarına çok güzel bakıyor ne isterlerse alıyor ama ben maddiyat istemiyorum ben beni anlayan seven sayan bi eş istiyorum. Bazen sevgisi bile canımı acıtıyor. Acaba bendemi hata var diyorum ben çok fedakar biriyim geçen sene hastalandı işten çıktı ben çalıştım 6 ay bütün maaşımı eline verdim. Birikmişimiz yok ayrı eve çıkmayalım zorlanma dedim hep kendimden ödün verdim ama anladımki fedakarlık ettikçe daha çok üzülüyorum

Hayır gerçekten çok sabrettim düzelir diye ama baktım ki düzelmiyo daha da şiddet artıyo çekip gitmeyi denedim inanın ki. Harekete geçtim yani evet çok ezdirdim kendimi çok şeye boyun eğdim belki düzelir diye. Sonra çekip gittim. Dediğim gibi kağıda yazı yazdırdı imza attırdı ben de safım ya çocukları artık göremem diye inandım. Neyse dayanırım dedim belki zamanla fikirleri değişir verirler çocukları dedim eşim vermezse annesi babası belki oturur konuşur dedim ama ailesi de aynı düşünüyorlar. Onları doğuran benim ama benim elimden aldılar çocuklarımı hiç birine hakkım helal değil zaten. Yaşatan yaşattığını yaşar inşallah. 2 ay geçti ben daha fazla duramadım geri döndüm. İlk aylar düzelmişti eşim ağladı etti sonra yine aynı oldu
Ben söyleyebileceğimi söyledim. Tuzu kuru uzaktan konuşuyor deme lütfen. Benim geldiğim çevrede çok vardı böyle şeyler. O çaresizliği çok gördüm. Ne diyim Allah kocanı ıslah etsin, sana da yol göstersin.

Yeri geldi tehdit etti seni bulur öldürürüm dedi. Beni borca soktun madem gidecen borçlarını öde git dedi. İçim o kadar doldu ki patlamak istiyorum sürekli ağlıyorum. Dertleşecek kimsem yok. Bu dünyaya boşu boşuna gelmiş biri olarak hissediyorum o kadar insan içinde sanki fazlalıkmışım gibi ölsem dünyadan boş bi insan eksilecekmiş gibi hissediyorum. O kadar değersizleştirdi beni hareketleriyle sözleriyle. Oturup 2 insan gibi bile konuşamıyoruz her lafıma bağırıyo hak vermiyo sen çocuksun diyo bana boş boş konuşma diyo

Sorsanız beni çok sevdiğini çok kıskandığını söyler. Kavgadan sonra pişman olup gelip özür diler yüzüm gözüm şiştikten sonra. Sinirlerime hakim olamıyorum diyor git tedavi ol diyorum gitmiyor. Tamam eve çocuklarına çok güzel bakıyor ne isterlerse alıyor ama ben maddiyat istemiyorum ben beni anlayan seven sayan bi eş istiyorum. Bazen sevgisi bile canımı acıtıyor. Acaba bendemi hata var diyorum ben çok fedakar biriyim geçen sene hastalandı işten çıktı ben çalıştım 6 ay bütün maaşımı eline verdim. Birikmişimiz yok ayrı eve çıkmayalım zorlanma dedim hep kendimden ödün verdim ama anladımki fedakarlık ettikçe daha çok üzülüyorum
Böyle eve bakmak olmaz. Yarın o çocuklar 19-20 yaşına gelip her şeyi idrak edince yıllarca terapiden çıkamayacaklar. Onlar için kendinizi kurtarmanız lazım.

Boşanma konusu geçince psikopata bağlıyorsa konuyu şimdilik açmayın. Alttan alta adımlarınızı atın. Çocuklar okula başlayacak, onlara para biriktirmek için çalışmak istiyorum diyin. Hiçbir şey çaktırmayin. Ama dediğim gibi sizin darp raporu almanız lazım. Evden çıkıp doktora nasıl gidersiniz bilemedim ama bir yolunu bulun.

2-3 aylık kiranizi ve çocuk masraflarını biriktirince dava açarsınız. Yok asla çalışmama izin vermez diyorsanız çocuklardan bir süre uzak kalıp evden ayrı çalışmanız gerekebilir.

Onlardan ayrı yaşayamam anlamıyosunuz beni galiba. Gidersen çocukları unut diyor bana. Ben boşanmaktan korkmuyorum çocukları verse tek başıma da yaşarım gül gibi de yaşatırım onları. Ama eşim hastalıklı biri seni polise şikayet edicem dedim diye beni döven biri
Belli ki ayrılacak gücün yok, lütfen kendini güçlendir.Psikolojik olarak sen güçlü olursan korkar senden.Polisi ararım deme,ara lütfen,kadese tıkla,sana zarar vermekten korksun en azından.Havlayan köpek ısırmaz afedersiniz böyleleri it gibi de korkaktır polis karşısında.

Yeri geldi tehdit etti seni bulur öldürürüm dedi. Beni borca soktun madem gidecen borçlarını öde git dedi. İçim o kadar doldu ki patlamak istiyorum sürekli ağlıyorum. Dertleşecek kimsem yok. Bu dünyaya boşu boşuna gelmiş biri olarak hissediyorum o kadar insan içinde sanki fazlalıkmışım gibi ölsem dünyadan boş bi insan eksilecekmiş gibi hissediyorum. O kadar değersizleştirdi beni hareketleriyle sözleriyle. Oturup 2 insan gibi bile konuşamıyoruz her lafıma bağırıyo hak vermiyo sen çocuksun diyo bana boş boş konuşma diyo
Sakin olun. Inşallah evden çıkınca psikiyatriye başlayıp güzelce toparlarsiniz. Aslında eşiniz tam hastaneye yatırmalık da neyse.

Dayak yediğiniz zaman ona belli etmeden polisi arayın
Sonra polisle beraber çocuklarınızı alın o evden çıkın şikayetçi olup darp raporu alın
Kadın sığınma evine gidin daha önce çalışıyormuşsunuz yine işe girin
çocuklarınızla yeniden hayat kurun
Çok zor ama imkansız değil

Bu hayatı çekmek zorunda değilsiniz hele çocuklarınıza yaşatmaya hiç hakkınız yok
Sizi sindirmişler ama anne evine gidebiliyor yada işe girebiliyorsanız o evden gitmenin yolunu da bulursunuz o güç var sizde ,inanın kendinize

Onlardan ayrı yaşayamam anlamıyosunuz beni galiba. Gidersen çocukları unut diyor bana. Ben boşanmaktan korkmuyorum çocukları verse tek başıma da yaşarım gül gibi de yaşatırım onları. Ama eşim hastalıklı biri seni polise şikayet edicem dedim diye beni döven biri
Sığınma evinde kalsanız bir müddet, sonra bir iş bulsanız ? Sığınma evine çocuklarınızı da götürebilirsiniz. Bir yerden de başlamış olursunuz. Eşiniz sizi çocuklarınızın önünde dövüyormuş, o çocukların psikolojisi normal olabilir mi ? Onlara bari yazık etmeyin.

Fatih reşit civelekoğlu nun videolarını izler misiniz lütfen,kadın kesinlikle fedakar olmamalı diyor ısrarla.Verici değil alıcıdır kadın,yoksa kıymeti kalmıyor .

Dayak yediğiniz zaman ona belli etmeden polisi arayın
Sonra polisle beraber çocuklarınızı alın o evden çıkın şikayetçi olup darp raporu alın
Kadın sığınma evine gidin daha önce çalışıyormuşsunuz yine işe girin
çocuklarınızla yeniden hayat kurun
Çok zor ama imkansız değil

Bu hayatı çekmek zorunda değilsiniz hele çocuklarınıza yaşatmaya hiç hakkınız yok
Sizi sindirmişler ama anne evine gidebiliyor yada işe girebiliyorsanız o evden gitmenin yolunu da bulursunuz o güç var sizde ,inanın kendinize
Annemin evine gittim ama başkasıyla evli olduğu için adamı tanımıyorum rahat kalamadım orda

X