bunaldım..

No408

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2012
270
237
23
kızlar çok büyük dert mi bilemedim hatta sadece bi olay gözüyle bakarsanız bu da dert mi diyebilirsiniz ama sürekli olunca beni çok bunalttı artık

ben evlenmeden önce gayet bakımlı güzel giyinen oje kullanan vs vs biriydim..eşimde ilk başlarda herşeyime bayılır sürekli iltifat ederdi. sonra ilişkimiz evliliğe doğru gidince benim için bazı şeylerden vazgermisin dedi mesela eşimin kırmızı oje sürmesini istemem senden bunu istesem ne dersin dedi. ben de abartmamak koşuluyla kabul edebilirim dedim. eşim gerçekten çok çok iyi biri gerçekten bi oje bi topuklu ayakkabı feda olsun.

herneyse ben gerçekten onun için kendimi çok değiştirdim sapsarı saçlarımı kahve yaptım asla topuklu giymiyorum etek giymiyorum..ama hala bakımlıyım yani bi şikayetim yok eşimin istediği gibi giyinirken aynı zamanda şık olmayı başarıyorum ..

sorun şu ben bu kadar değişmişken eşim hala memnun olmuyor , bu konuda beni takdir edeceğine hala şikayet ediyor. bi örnek vereyim mesela eskiden daha çok makyaj yapardım şimdi bi kalem bi rimel bi allık o kadar..ben eşimden teşekkür beklerken daha da diyor ki niye allık sürüyorsun..ben şikayet edince de evlenmeden önce söylemiştim diyor

birincisi evlenmeden önce bu kadar abartacağını söylememişti, ikincisi ben bu kısıtlamardan çok onun memnuniyetsizliğinden şikayetçiyim. haksız mıyım kızlar..haklı isem bunu ona nasıl anlatırım çünkü ben anlatmaya çalışınca kavga çıkıyor:KK50:

haklsın canım
baştan bu kadar taviz vermemen lazım üstelik buna rağmen hala memnun olamayan birine
ben boyleyim daha fazlasını ısteme benden de bence
herşeyin bir ölçüsü var,abartmasın gerçekten de...

Bence daha ilk başlarda kendinden bu kadar ödün vermemeliydin. Anladığım kadarınca sen onun isteklerine ne kadar evet dersen o daha da fazlasını istiyor şunu da yapma bunu da yapma şeklinde. Aslında erkekler genelde böyleler. O yüzden ilk baştan ben nasıl giyinmem ne yapmam gerektiğini biliyorum bu konuda bana müdahale etme dememiz gerikiyor sanırım.

eşin yaptıklarına güvenip,yapabileceklerinin sınırını zorluyor.
eşleri memnun etmek çok güzeldir.
eğer bundan şikayetin olmasaydın,devam derdim.
fakat bundan sonrası seni rahatsız ediyorsa,
ben yapabileceğimin maksimumunu yaptım benden bu kadar,lütfen artık müdahele etme,
bundan sonrası benim kişisel alanıma müdaheleye girer de.
evlilik fedakarlıklardan oluşur,
fakat bu kadar küçük meselelerle kredileri tüketmeyin.
yoksa ileride yapacağınız hiç birşeyin kıymeti olmaz.
aynı bugüne kadar yaptıklarınızın olmadığı gibi.

Son düzenleme:
haklısınız başta taviz vermemek gerekir ama oldu artık
bundan sonra yapacak bişey yok mu bu konuyu hem halletmek istiyorum hem de tartışma çıksın istemiyorum

eşime kalsa, bikini giyemez, askılı giyemez, şortu rüyamda bile göremezdim. kararlı olmanız gerekiyor. kimse kimsenin malı değil. elinizi verirseniz, kolunuzu kaptırırsınız, ki sizin durumunuzda öyle olmuş. eşimle anlaşmamız şu şekilde, ailesinin yanındayken ben kolsuz giyiyorum ama askılı giymiyorum, şort giyiyorum ama çok kısa değil, ruj sürüyorum ama kırmızı değil. diğer zamanlarda da bana karışmasına müsaade etmiyorum.

Eşine ayak uydurman elbetteki gerekli bir meziyet, fakat senden devamlı bir şikayetçi olması hali hoş değil.
Benim eşim kıyafetime veya kullandığım makyaja, ojeye karışmaz.
Fakat bende eşimi rahatsız edici kıyafetler giymem, herşey yerine göre olur.
Zaten çok fazla abartılı giyinmeyi veya çok aşırı makyaj yapmayı seven bir insan değilim.

Sen birden bu kadar taviz verdiğin için, o her daim fazlasını isteyecektir.
Keşke biraz daha tavizlerinde aceleci davranmasaydın.
Tabii ki dediğim gibi eşine ayak uydurmak ayrı birşey, fakat bunun aşırıya kaçması güzel birşey değil.
Bunu nasıl tersine çevirebilirsin tam olarak bilemiyorum, nasıl seni anlamasını sağlarsın, fakat artık bu kadar taviz vermesen belki o da anlayacaktır.

Şöyle düşün, biz eşim ile bu konular üzerine çok konuştuk ve ben ona demiştim zamanında "beni değiştirmeye çalışma, ben seni olduğun gibi kabul ediyorsam, sende beni olduğum gibi kabul etmelisin, eğer benden değişmemi farklı olmamı istersen, ben Souvvenir olmam... Senin istediğin kişi de olamam, çünkü ben benim, ortaya abuk subuk birşey çıkar. Ne souvvenir olabilirim, ne de istediğin kişi, ikimizde mutsuz oluruz..."
Belki sende eşine bu şekilde yaklaşabilirsen, seni değiştirdiği taktirde sen içinden geldiği gibi sen olamayacağından dolayı sorun yaratacağını, belirli dozda zaten eşine uyum sağlayacağını, onun istek ve düşüncelerini kulak ardı etmeyeceğini anlatabilirsen, belki faydası olur... :KK31:

eşin yaptıklarına güvenip,yapabileceklerinin sınırını zorluyor.
eşleri memnun etmek çok güzeldir.
eğer bundan şikayetin olmasaydın,devam derdim.
fakat bundan sonrası seni rahatsız ediyorsa,
ben yapabileceğimin maksimumunu yaptım benden bu kadar,lütfen artık müdahele etme,
bundan sonrası benim kişisel alanıma müdaheleye girer de.
evlilik fedakarlıklardan oluşur,
fakat bu kadar küçük meselelerle kredileri tüketmeyin.
yoksa ileride yapacağınız hiç birşeyin kıymeti olmaz.
aynı bugüne kadar yaptıklarınızın olmadığı gibi.

hakılısın canım beni çok iyi anlamışsın
bu kadar küçük ve gereksiz bişey evliliğimi yıpratmasın istiyorum ama sesimi çıkarmassam da bu iş nereye kadar gidecek bilemiyorum

Buna elini verip, kolunu kurtaramamak deniyor maalesef

Bizler verdikçe onlar daha çok istiyor.

Kavga etmeden sakince konuşmayı dene, bana söylediğin bu değildi, bu memnuniyetsizlik ve kısıtlama beni yoruyor de, bize anlattığın gibi anlat. Çok yararı olur mu bilemiyorum, çünkü hep almaya alışmış birini ikna etmek zor, elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi oluyorlar. Biraz uğraşmak gerek ama bunu yapmalısın, ileride daha çok sıkılıp, daha büyük sorunlar yaşayabilirsin.

arkadaşım sende eşine müdahale et,
atıyorum top sakal istiyorum de, spor giymeni istiyorum de, (yani yaptıklarının tersi olacak şekilde) isteklerini sırala,
senin için değişmek istemeyecektir büyük ihtimalle, ben böyle rahatım diycektir.
al işte sana cevap hakkı, seni vurduğu yolla onu vur:)))))
sorun kalmıycaktır, biraz anlayışlıysa seni anlayacaktır...

Eşine ayak uydurman elbetteki gerekli bir meziyet, fakat senden devamlı bir şikayetçi olması hali hoş değil.
Benim eşim kıyafetime veya kullandığım makyaja, ojeye karışmaz.
Fakat bende eşimi rahatsız edici kıyafetler giymem, herşey yerine göre olur.
Zaten çok fazla abartılı giyinmeyi veya çok aşırı makyaj yapmayı seven bir insan değilim.

Sen birden bu kadar taviz verdiğin için, o her daim fazlasını isteyecektir.
Keşke biraz daha tavizlerinde aceleci davranmasaydın.
Tabii ki dediğim gibi eşine ayak uydurmak ayrı birşey, fakat bunun aşırıya kaçması güzel birşey değil.
Bunu nasıl tersine çevirebilirsin tam olarak bilemiyorum, nasıl seni anlamasını sağlarsın, fakat artık bu kadar taviz vermesen belki o da anlayacaktır.

Şöyle düşün, biz eşim ile bu konular üzerine çok konuştuk ve ben ona demiştim zamanında "beni değiştirmeye çalışma, ben seni olduğun gibi kabul ediyorsam, sende beni olduğum gibi kabul etmelisin, eğer benden değişmemi farklı olmamı istersen, ben Souvvenir olmam... Senin istediğin kişi de olamam, çünkü ben benim, ortaya abuk subuk birşey çıkar. Ne souvvenir olabilirim, ne de istediğin kişi, ikimizde mutsuz oluruz..."
Belki sende eşine bu şekilde yaklaşabilirsen, seni değiştirdiği taktirde sen içinden geldiği gibi sen olamayacağından dolayı sorun yaratacağını, belirli dozda zaten eşine uyum sağlayacağını, onun istek ve düşüncelerini kulak ardı etmeyeceğini anlatabilirsen, belki faydası olur... :KK31:

sağol canım yorumun için..inan ben de nasıl giyineceğimi bilen biriyim kendimi hiç değiştirmesem bile kıyafetlerimde ve makyajımda rahatsız edici birşey yoktu inan

en son bu sabah botlarımı bulamadım babetle de üşüyeceğim için eski den kalan topuklu bi ayakkabım var dı onu mu giysem diye eşime sordum bu arada topuk dediğimde 5 cm i bulmaz inanın ben şu an sadece babet ve dümdüz ayakkabı giydiğim için topuk diyorum..neyse eşim diyor ki 'sen onları giymek istiyorsun giy içinde kalmasın' halbuki gerçekten botlarımı bulamamıştım ve servise geç kalıyordum

aslında içimden eşime şöyle demek geçiyor ; hata ben de ki sana soruyorum , senin isteklerini ciddeye alıp senin memnun olmayacağın bişey yapmak istemiyorum, buna rağmen bi kıymetim yok bu konuda takdir görmüyorum madem öyle bu kadar özveriye gerek yok bundan sonra bunları yapmayacağım....

arkadaşım sende eşine müdahale et,
atıyorum top sakal istiyorum de, spor giymeni istiyorum de, (yani yaptıklarının tersi olacak şekilde) isteklerini sırala,
senin için değişmek istemeyecektir büyük ihtimalle, ben böyle rahatım diycektir.
al işte sana cevap hakkı, seni vurduğu yolla onu vur:)))))
sorun kalmıycaktır, biraz anlayışlıysa seni anlayacaktır...

canım çok iyi fikir
ama eşim ben ne dersem yapar sağolsun beni kırmaz
zaten bazen konuyu açınca da iki savunması var klasik
1)ben de seni mutlu etmek için herşeyi yaparım senin rahatsız olduğun bişey olsa asla yapmam ve bu beni rahatsız eden bişey
2) ben bunu evlenmeden söylemiştim

Bence taviz tavizi doğurduğundan hiç bir hemcinsim eşi istiyor diye birşeylerinden ödün vermesinler.. Lütfen..

Oje istiyorsanız sürün , istemiyorsanız sürmeyin.. Ama sizin tercihiniz olsun bu, eşinizin ya da bi başkasının değil..

Size mantıklı gelmeyen birşeyi uygulamayın, sonra göreviniz olarak üstünüze kalır.. Ayda yılda küçücük birşey yaparsanız jest olarak yapın, o zaman teşekkür bile ederler..

Böyle her dediklerine he dersek ohooo.. Bırakın teşekkürü ardı arkası kesilmez..

Ben kısıtlamaya hiç gelemem, biri bana yapma derse daha beterini yaparım hiç aklımda yoksa bile.. Boğa burcuyum da :KK23:

Elbetteki birinci yöntem karşılıklı iç döker gibi konuşmaktır. Ona böyle mutsuz olduğunuzu kavga etmeden söyleyin, onun havası yerindeyken, birden dönün hayatım sana birşey diyeceğim içim içimi yiyor ne zamandır diyin ve başlayın. Ona evlenmeden önce nasıl olduğunuzu anlatın, evlendikten sonra söylenmeden onu mutlu etmek için neleri feda ettiğinizi söyleyin. Beni üzen bunlardan vazgeçmek değil ama ben azaltmama rağmen senin sürekli daha azını istemen diyin. Ben böyle mutlu olmuyorum diyin.

İkinci yöntem isimolmasa adlı arkadaşın yazdığı, baktınız anlamıyor mu, siz de onu değiştirin farklı şeyler isteyin ondan, belki o zaman anlar istemediği bir görünümde olmak nasılmış. Bence faydalı bir yöntem olabilir.

Ben de evlenmeden önce çok göz makyajı yapardım hemen her gün kalem sürerdim, tek yaptığım göz makyajı idi, hayatımda allık kapatıcı falan kullanmadım. Ruj hiç kullanmıyordum. Kırmızı beyaz bordo oje sürmeyi çok seviyordum. Kırmızı ojeyi eşim sevmediği için baştan bırakmıştım. Düşün sadece göz makyajım vardı eşim ona bile yapmasan demeye başlamıştı evlenmeden önce, sonra benim gözlerimde problem oldu, makyaj yapamaz oldum gözlerime...

Oje de sürmez oldum, yüzüm bir soluk geliyor ki gözüme anlatamam. O kadar çok sıkıldım ki, bunaldım resmen bu halimden. Sonra bir gün içim doldu ben ağlıyorum. Dedim kendimi iyi hissetmiyorum oje sürmüyorum makyaj yapmıyorum, kadınsı hissedemiyorum....Sonra o da sen böyle de güzelsin, ben seni çok güzel görüyorum dedi, makyaja zaten ihtiyacın yok dedi, sonra ben de ben zaten makyajı kimse için yapmıyorum kendimi aynada güzel görmek istiyorum dedim. Bu benim kendimi mutlu hissetmemi sağlayan birşey..

Sonra eşim beni mutlu etmek için tuttu kolumdan, gel makyaj malzemesi alalım dedi :):):) Gözüme zarar vermeyecek ürünleri bulmaya çalıştı falan:) Ruj da aldık, bordo :) Beyaz kahve tonlarında ojeler aldı, sür sür diyor :KK70: :KK70: :KK70:
O böyle davranınca ben de abartmamak kaydı ile özel zamanlarda güzel güzel süslenmeye başladım. Benim kendimi güzel hissetmem nedense onun için önemli olmaya başladı.

Belki eşinize ne kadar üzüldüğünüzü belli etmeniz gerek:)

Bu yöntemlerden biri mutlaka tutacaktır :)

canım çok iyi fikir
ama eşim ben ne dersem yapar sağolsun beni kırmaz
zaten bazen konuyu açınca da iki savunması var klasik
1)ben de seni mutlu etmek için herşeyi yaparım senin rahatsız olduğun bişey olsa asla yapmam ve bu beni rahatsız eden bişey
2) ben bunu evlenmeden söylemiştim

anladım, bende bu yöntem işe yarıyor, belki sanada uyar diye yazmıştım..

Son düzenleme:
X