Bu lüks takıntısı sizi de sinir ediyor mu

Saçma tabi, bir çeşit aşağılık komplesi, eziklik psikolojisi olduğunu düşünüyorum. Bizim iş yerinde de var bir tane. Asgari ücretli üstelik. Ama hep marka giyiyor. Giymesi değil komik olan bir de bunu sürekli söylemesi markadan başka giymem diyor. Dünyanın en zenginleri de tam tersi markası hiç gözükmeyen dümdüz şeyler giyiyorlar mesela. İş yerimdeki kişi beni ilgilendirmez tabi ama hayatımda böyle birini istemezdim.

Mesela maaş 30 bin TL diyelim. Ama iphone 16 pro max alıyor hayatınızdaki kişi. İnsanın ayağını yorganına göre uzatması gerekmez mi? Çok saçma geliyor bana. Sizce?
Valla bizce de o sıraya girenler garipti. Zengin adam zaten o sıraya girmezdi.

Hayatınızda ki kişi böyle boş işlerin peşinden kosuyorsa ondan bir gelecek beklemeyin.

Değişir. Benim bir tanıdık var. İşi dolayısıyla iyi bir kamera lazım. Infleancer olmak istiyor. Şimdi bu kişi için tel çok önemli ama benim işim için fark etmiyor. Bence o almalı iş olarak bakarsak

Her şeyde lüksü arıyorsa haklısınız ama belli şeylerde standartları olabilir ve bunları değiştirmek istemiyordur. Maaşıma göre çok uygun bir telefon kullanıyorum ama bana saçma gelmiyor belki fotoğraf çekilmeyi oyun oynamayı vs çok seviyor ya da yıllardır kullanıyor ve tüm bilgileri i cloud sayesinde kayıtlı. Bence her şeyde lüks aramıyorsa sorun yok

Mesela maaş 30 bin TL diyelim. Ama iphone 16 pro max alıyor hayatınızdaki kişi. İnsanın ayağını yorganına göre uzatması gerekmez mi? Çok saçma geliyor bana. Sizce?

Sosyal medya ve gösteriş için kazandığının çok üstü borçlanarak yapılan harcamalar mantıksız geliyor bana da düğün yada partiler gibi

Ne oldum delisi olmuş. Kaç yaşında bir birikimi vs var mı ? Böyle ağustos böcekleri ile yaşamayın yaa.

Flörtüm geçen hafta iph 16 almak istedi ben de abartı geliyor bana dedim ama mevcut kullandıgım telefon kasıyor dedi. Ben de format at dedim şayet devam ederse iph 13 vs alırsın. Neyse bugün telefonu yere düşmüş kırılmış iph 16 alacağım dedi bir şey demedim. 100 bin liraya da laptop almıstı onceden. Ama bu cocugun maası 30 bin tl. Gecici meslek yapıyor hatta suan. Kendi isine bile girmedi. 1.5 senedir issizmiş. Haretlerinde ben pek bir rasyonalite göremedim. Nedenini açıklamadan kessem mi konuşmayı?
Ben bin tlm bile olsa onu yatırıma kullanıyorum. İlerde cok anlasamayız gibi, sizce?

Benim kuzenim atandı memur ailesiyle yaşıyor gideri çok yok her şeyin en lüksünü alıyor çünkü harcayacak başka yeri yok kızın. Ha ben almam ama heves edip almış kız kim ne diyebilir ki? Mantıklı değil ama heves meselesi.

Ne oldum delisi olmuş. Kaç yaşında bir birikimi vs var mı ? Böyle ağustos böcekleri ile yaşamayın yaa.
Flörtüm geçen hafta iph 16 almak istedi ben de abartı geliyor bana dedim ama mevcut kullandıgım telefon kasıyor dedi. Ben de format at dedim şayet devam ederse iph 13 vs alırsın. Neyse bugün telefonu yere düşmüş kırılmış iph 16 alacağım dedi bir şey demedim. 100 bin liraya da laptop almıstı onceden. Ama bu cocugun maası 30 bin tl. Gecici meslek yapıyor hatta suan. Kendi isine bile girmedi. 1.5 senedir issizmiş. Haretlerinde ben pek bir rasyonalite göremedim. Nedenini açıklamadan kessem mi konuşmayı?
Ben bin tlm bile olsa onu yatırıma kullanıyorum. İlerde cok anlasamayız gibi, sizce?
Ben lüksü severım
Sacma gelmıyor
Ama şöyle düşünün bu şekilde elektronik cihaza vs cok harcama yaparsanız güzel güzel evlerde oturma ihtimaliniz düşecek. Çünkü imkan kısıtlı ve bu daha önemli değil mi?

Tabiki sorun yaşarsın. Yüzde bir milyon beş yüz bin kez yaşarsın. Böylelerine rahmetli atalarımız ayranı yok içmeye atla gider s*çmaya demiş. Bir bildikleri var ki demişler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…