Bu lüks takıntısı sizi de sinir ediyor mu

Tabiki sorun yaşarsın. Yüzde bir milyon beş yüz bin kez yaşarsın. Böylelerine rahmetli atalarımız ayranı yok içmeye atla gider s*çmaya demiş. Bir bildikleri var ki demişler.
Kusura bakmayın yeniden yazdım yanlıslıkla. Peki hicbir sey demeden mi bitirsem bunu acıklasam mı?

Bir insnanin Lüksü sevmesi tercih etmesi normal ama parası imkanı yetmemesine ragmen kredi kartlarini patlatarak sükseli bir hayatin icinde bulunmaya calismasi fazlasiyla trajikomik bu denli zorlamayla edinilen bir lüks e sahip olunca da yedi düvel duysun havasını atayim istiyorlar 🤣

Benim alacak durumum olmasina ragmen takintim yoktur bir tişört e 3000 5000 bağlamak saçma geliyor multimilyoner olmam lazim bunu yapmam icin

Hayatimda kesinlikle istemem ayranı yok içmeye atla gider ... misali bu tarz arkadaslarimla dahi arama sınır koydum zamanında.. kimseye malımı mülkümü anlatmam anlatıp daimi hava atanla da vakit geçirmeyi hiç sevmem ilgi alaanım değil çünkü herkesin yaşayış biçimi kendine ..

marka almış marka giymiş diye bunu yapmam tabiki sever alır giyer kimseyi illgilendirmez sadece övünüp hava atanları direek dekarte ederim hayatımdan ciddi bir karakter bozukluğu durumu çünkü

Flörtüm geçen hafta iph 16 almak istedi ben de abartı geliyor bana dedim ama mevcut kullandıgım telefon kasıyor dedi. Ben de format at dedim şayet devam ederse iph 13 vs alırsın. Neyse bugün telefonu yere düşmüş kırılmış iph 16 alacağım dedi bir şey demedim. 100 bin liraya da laptop almıstı onceden. Ama bu cocugun maası 30 bin tl. Gecici meslek yapıyor hatta suan. Kendi isine bile girmedi. 1.5 senedir issizmiş. Haretlerinde ben pek bir rasyonalite göremedim. Nedenini açıklamadan kessem mi konuşmayı?
Ben bin tlm bile olsa onu yatırıma kullanıyorum. İlerde cok anlasamayız gibi, sizce?
Bu tip hovarda bir tip mesela.
Evet bence de bunla olmaz.
Benim bakış açıma göre uzun seneler kullanacağın üründe kazancının 3te birine kadar ödeyeceğin şeyleri alabilirsin.
Ben mesela uzun senelerdir iPhone kullanıyorum. Genelde 5-7 sene arası kullanıyorum. Öyle olunca ihtiyacım olduğunda son çıkan ürünü alıyorum. Şu an 11bendeki hala taş gibi. İlk çıktığında almıştım. İki üç sene daha götürür beni. Ama 2-3 sene sonra almam gerekirse son çıkanı alırım.
Dediğim gibi bazı ürünlerde kaliteye ve kullanışa bakıyorum ben. Ucuz almayacağım şeyler vardır. Mesela ev aletleri, teknolojik aletler, bakım ürünleri makyaj malzemeleri, ayakkabı gibi. Kalan her şeyi ucuz alırım ama bunlara para veririm.
Bu beni bence görgüsüz yapmaz. Ama cebimde para kalmayacak kadar haddim olmayan ürünleri de almam. Sizin flörtte bu algı yok. Devam edilmez onla

Bir insnanin Lüksü sevmesi tercih etmesi normal ama parası imkanı yetmemesine ragmen kredi kartlarini patlatarak sükseli bir hayatin icinde bulunmaya calismasi fazlasiyla trajikomik bu denli zorlamayla edinilen bir lüks e sahip olunca da yedi düvel duysun havasını atayim istiyorlar 🤣

Benim alacak durumum olmasina ragmen takintim yoktur bir tişört e 3000 5000 bağlamak saçma geliyor multimilyoner olmam lazim bunu yapmam icin

Hayatimda kesinlikle istemem ayranı yok içmeye atla gider ... misali bu tarz arkadaslarimla dahi arama sınır koydum zamanında.. kimseye malımı mülkümü anlatmam anlatıp daimi hava atanla da vakit geçirmeyi hiç sevmem ilgi alaanım değil çünkü herkesin yaşayış biçimi kendine ..

marka almış marka giymiş diye bunu yapmam tabiki sever alır giyer kimseyi illgilendirmez sadece övünüp hava atanları direek dekarte ederim hayatımdan ciddi bir karakter bozukluğu durumu çünkü
Altını varmış birazda nakiti altını bozduracakmış. Bunun icin altın bozdurur mu allah askına ya ben mi cok abartıyorum acaba diye düşünüyorum ama arabası yok mesela 27 yasında ona biriktirsene öyle değilmi

Mesela ben de sırf Kocaman logo için binlerce lira ödemem. İstesem alırım ama almam. Bana ayaklı reklam ponosu gibi gezip üstüne para bayılmak gerçekten akıllı işi gelmiyor.
Multi milyoner olsam belki tabii de ben orta direk bir insan olarak bu tip şeylerde logoya para verilmesini anlamsız buluyorum.

Flörtüm geçen hafta iph 16 almak istedi ben de abartı geliyor bana dedim ama mevcut kullandıgım telefon kasıyor dedi. Ben de format at dedim şayet devam ederse iph 13 vs alırsın. Neyse bugün telefonu yere düşmüş kırılmış iph 16 alacağım dedi bir şey demedim. 100 bin liraya da laptop almıstı onceden. Ama bu cocugun maası 30 bin tl. Gecici meslek yapıyor hatta suan. Kendi isine bile girmedi. 1.5 senedir issizmiş. Haretlerinde ben pek bir rasyonalite göremedim. Nedenini açıklamadan kessem mi konuşmayı?
Ben bin tlm bile olsa onu yatırıma kullanıyorum. İlerde cok anlasamayız gibi, sizce?
Her kuruşunu yatırıma ayıran insan harcayan insandan daha itici bence. Anlaşamayacağınız aşikar.

50 bin maaş ile 10 binlik tel kullanıyorum her işimi de görüyor. ama çevremdekiler de aynı maaşı almasına rağmen hepsi kuyrukta. hersey lux ama pahalı olduğu bilinen markalarda. bence gerçek lux markaları bile bilmememiz lazım bizim gibilerin. bazen yanlış yaptığımı düşünüyorum. o kadar lux düşkünü var ki etrafimda

Eğer ailesini evinin ihtiyaçlarını aksatmıyorsa almak istemesini almasını yadırgamazdım şahsen. Sinir etmiyor. Ben de eğer borç bataklığına saplanmazsam alırım öyle şeyleri.

Canım bizim durumumuz hiç yoktu. Evlere temizliğe giderdik ben de üni okurken kredimle hep yatırım yapmıstım. Zorda kalma korkusu

Üzüldüm ama bu konudaki travmalarınızı çözmeniz gerek bence. Yoksa hayatta kalırsınız ancak yaşamazsınız, ömrünüz geçer gider.

Her konuda mı böyle yoksa belli zevkleri var onlara mı özen gösteriyor? Abartılmadığı sürece tolere edilebilir. Parası olmasına rağmen buna o para verilir mi diye diye emekli gibi yaşayan erkekten iyidir bence

Her kuruşunu yatırıma ayıran insan harcayan insandan daha itici bence. Anlaşamayacağınız aşikar.
Bence de. Parayı seviyor o insan. Yani paranın durmasını onu izlemeyi seviyor. para nedir? Harcamak için bir araç. Tabii ki geleceğini düşüneceksin. Ama paran gitmesin diye temizliğe vakit ayıramadığın evin b*k götürürse saygı duymam şahsen. Pinti derim. Ya da üstü özensiz pasaklı gözüküyorsa.

Altını varmış birazda nakiti altını bozduracakmış. Bunun icin altın bozdurur mu allah askına ya ben mi cok abartıyorum acaba diye düşünüyorum ama arabası yok mesela 27 yasında ona biriktirsene öyle değilmi
Yani buna karışıp kınayamazsınız aslında hava basıp caka satmadığı müddetce .. kendi tercihi .. o bu hayatı bu şekilde yaşıyor. sizde şuan bu durumu görüyorsunuz ters geliyorsa ayrılmalısınız

Benim eniştemde elektronik esya hastalığı vardi ikisi de fizik öğretmeniydi teyzemle.. yeni çıkan telefon kulaklık müzik aletleri tartı akliniza ne geliyorsa alıyordu durduramadı kimse ezelden beri böyleydi 25 senelik evliliğin ardından 1.5 sene evel ayrıldılar çünkü ikisi de emekli oldu ve adam kendini durduramadığı için teyzem yelkenleri suya indirmek zorunda kaldı

Size ters geliyorsa ugrasmayın degistiremezsiniz usulca çıkın hayatından

Mesela maaş 30 bin TL diyelim. Ama iphone 16 pro max alıyor hayatınızdaki kişi. İnsanın ayağını yorganına göre uzatması gerekmez mi? Çok saçma geliyor bana. Sizce?
Söyle düşünün , 30 bin maaşla ev, araba, yazlık alması mümkün değil. Açıkçası 30 bin ile insan gibi yaşaması da pek mümkün değil. Sanırım hayatındaki tek lüksüne ulaşmak için para harcaması normal. Size saçma gelebilir ama asıl saçma olan, son model bir telefonun hak yemeden, dolandırılıcık yapmadan çalışan bir insana fazla olduğu ve haketmediği düşünmek de bana saçma geliyor.

Mesela maaş 30 bin TL diyelim. Ama iphone 16 pro max alıyor hayatınızdaki kişi. İnsanın ayağını yorganına göre uzatması gerekmez mi? Çok saçma geliyor bana. Sizce?
Lüks sevmem kaliteli ve uygun fiyatlı severim. Kalite her zaman markada ya da pahalıda olmaz. Toplum bunu ne zaman fark ederse o zaman doğru yaşamayı öğreneceğiz zaten. Çocuklarımı da böyle yetiştiriyorum. Bizim evde apple protestosu var mesela, kendine müslüman ve uçuk fiyatlı mal sevmiyoruz 😁 en son kızıma 6500liraya telefon aldım. Kamerası mükemmel, 6+6 remi var, jarjı iyi gidiyor, her uygulamayı da kaldırıyor. Neden aynı şeyleri yapan bir başka telefona 70 80 bin vereyim ki. Yok satarken kâr ediyormuşsun. Telefon yatırım malı değil benim gözümde, al sat yapmayacağım, bozulana kadar kullanacağım. Beyaz eşya gibi uzun ömürlü olsun. Malum markayı ısrarla savunanlar da fazlasıyla komik geliyor bana.

Bence de. Parayı seviyor o insan. Yani paranın durmasını onu izlemeyi seviyor. para nedir? Harcamak için bir araç. Tabii ki geleceğini düşüneceksin. Ama paran gitmesin diye temizliğe vakit ayıramadığın evin b*k götürürse saygı duymam şahsen. Pinti derim. Ya da üstü özensiz pasaklı gözüküyorsa.
Mesela 27 yasına gelmis daha meslegiyle ilgili ise girememis ve arabası yok. Cok Mantıksız degil mi bu durumda ben mi abartıyorum

😂😂😂 Ama şöyle düşünün bu şekilde elektronik cihaza vs cok harcama yaparsanız güzel güzel evlerde oturma ihtimaliniz düşecek. Çünkü imkan kısıtlı ve bu daha önemli değil mi?
İyi de siz burdan kısılan parayla ev, araba ya da ciddi bir birikim yapılması mümkün değil. Parası var ki alıyor. Olmasa almazdı.

Sinir bozucu insan tipi

Olmayan parasıyla borca harca lüks yaşamaya çalışan 🤢

Hele de hayatınızdaki erkek buysa ayrılın yol yakınken

Ayağını yorganına göre uzatmayan birinden ne eş olur ne ebeveyn

X