Bu kez haklıyım bence

gkk1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
1.699
482
32
Tek tek anlatıyorum hadi bakalım..
Dün benim ailem ve eşimin ailesi bize geldi. Saat 2 buçuk gibi geldiler.
Sabah kalktık 11 gibi ben evi temizledim, eşim markete gitti gitti alışveriş yaptı kahvaltı hazırladı (ben o sırada temizlik yapıyorum) oturduk kahvaltı ettik. O sırada benim ailem geldi. Biz bu dediklerimi yaparken saat 2 olmuştu.
Eşim duşunu almıştı sabah kalkınca ben pijamalarla kaldım işlerle uğraşmaktan.
Neyse işte benim ailem geldi ben odaya geçtim giyinmeye eşim aileme çay ve çaylık şeyler çıkardı ikram etti o sırada. Sonra kayınvalidemler geldi çayları kaldırdım hepsine kahve yaptım ikram ettim.
Sohbet muhabbet herşey gayet güzeldi.
Sonra akşam 5 gibi oldu eşim yemeği yapmaya başladı (o seviyor yemek yapmayı bende çok bilmiyorum zaten) pilav mercimek çorbası et köfte ortaya iki çeşit meze salata tarzı şey yaptı. Bende sofrayı kurdum.
Yedik kaldırdık kayınvalidem ve annemle sonra onlar gitti. Biz eşimle koçtaşa gidip birkaç birşey alacaktık onlar da biliyorlardı o yüzden çaya kalmadılar kalkalım sizde işlerinizi halledersiniz yavrum dediler.
Neyse işte eşim de bende baya yorulmuştuk. Bayağıdır onları misafir etmemiştik.
Sonra eşim gitmesek mi koçtaşa diye bir iki mırın kırın etti. Bende dedimki gideceğiz olmaz halledelim neyse işte ben bulaşıkları yerleştirdim makineye o sırada eşim azcık oturdu çıktık gittik.
Oradan dönüşte bir mekan var oba diye oraya takılırız genelde orda çay içip tatlı yiyelim dedim. Eşim çok yoruldum eve gitsek çay kestane yapsak filan dedi bende iyi neyse sen bilirsin dedim çok ısrar etmedim ama ısrar etsem giderdik. Bende surat düştü tabi bu bana "ye iç gez s*ç yat ancak" dedi aklı sıra espriyle karışık ben acayip bozuldum sanki ben hiçbirşey yapmıyormuşum gibi. Caddeden geçerken birşey ister misin aşkım durup alalım dedi. Bende "yok istemez yerim s*çarım filan aman" dedim. Sonra dediği laf için özür diledi benden. Bende uzatmadım. Ama suratım asıldı iyice. Bişey demedim. Eve geldik sonra.
Bu bana cilveler işveler sonra ben dedimki sırf dizi izlemek için bizi eve getirdin o dizi izlenmeyecek dedim. Savaşçı diye bir dizi.
Neyse kumanda kapma yarışı yaptık evde ama şakalaşarak sonra dedimki kumandayı alsan ne olacak fişi çekerim. Dediğimi de yaptım. Tavla oynayalım izlemek yok dedim. Bende hiç bir işi yapmayacağım dedim makineden çamaşırlar alınacaktı asılacaktı, tekrar çamaşır atacaktım mutfağı güzelce toparlayıp ütü yapacaktım bunları yapmadım oturdum.
Eşim bana "beni böyle cezalandıramazsın aklın sıra ceza kesiyorsun" dedi.
Bende dedimki "nasıl cezalandırabilirim peki sen beni cezalandırabilirsin ama dimi" dedim.
O da "bende seni cezalandıramam" dedi. Söyle abuk bir konuşma geçti.
Sonra eşim kestaneleri hazırladı kesti fırını hazırladı pişirdi çay demledi getirdi tatlı filan getirdi dolaptan neyse tavlaya başladık sonra eşim mutfağa bize muz getirmeye gittiğinde televizyonu açtım hadi izle aşkım filan dedim güzelce uzandık yan yana izledik.
Sonra dizi bitti şey yaptık (anlarsınız ya hani) duştan çıktık giyindik filan canım yumurta çekti ne alakaysa sonra eşim bana yumurta pişirdi hazırladı. Beraber yedik.
Hadi yatalım dedik eşimin başına masaj yaptım 3-4 dk filan sonra ben işleri halledeyim hayatım sen uyu dedim. Baya işim var dedim. O da senin işin de zor aşkım filan dedi. Yat sonra yaparsın dedi. Bende yok yapayım aşkım dedim. Dün gece 3 e doğru yattım işleri hallet filan derken 2 saatimi aldı.
Buraya kadar sorun yok..

Sabah kalktık beni güzelce uyandırdı filan sonra laf arasında eşim bana aşkım erken yatalım bundan sonra dedi. bende dedimki bide beni düşün kaçta yattım işleri halletmekten filan dedim. Bende yoruldum dedim sonra birden ortam gerildi. Bana senin g*tün kalktı filan dedi ben bu lafa çok sinirlendim evet tüm gün uykusuz kalınca iniyor dedim millet gibi kıçı devirip yatmak lazım filan dedim o bişey demedi.
Evden küs çıktık beni iş yerime bırakıyor sabahları. beni bıraktı arabadan inerken hiçbirşey demedim. O da birşey demedi.

Şuan konuşmuyoruz. Bişey yazar diye bekledim ama yazmadı. Az önce eniştem aradı eşine sürpriz doğumgünü yapacakmış bizi de davet etti eşimi aradım açtı (aşkım diyerek açmadığı için bende aşkım demedim) eniştem çağırıyor gidelim mi var mıydı yapılacak birşeyimiz dedim o da olur gideriz dedi. Eşim eniştemle teyzemi sever baya. Neyse iyi görüşürüz dedim kapattık.

Velhasıl kelam herşeyi detaylı anlattım size hiçbirşey atlamadan.
Ben mi suçluyum bu küslükte yine? Ben evin yemek hariç tüm işleriyle ilgileniyorum ki bir misafir gelmese eşimle ben yiyecek olsak yine yapıyorum yemek. Hepten yapmıyor da değilim ikimiz olunca genelde ben ev işleriyle ilgilenirim eşim yemek yapar yada az gecikince ben yapıyorum yemeği ki onu zorlamıyorum kendi istiyor seviyor bana öyle diyor.
He bir dağınıklığı yoktur eşimin gayet düzenli tertiplidir. onun dolabı benimkinden kat kat düzenlidir yani.
Ama ben evin her işine koşturuyorum o bir yemek yapıyor diye ben haksız mı oluyorum yorulmamış mı oluyorum. O gün tüm gün bende koşturdum hiçbirşey yapmamış muamelesi gördüm resmen. Ona da dedim bunları bende yoruldum filan diye akşam tatlıya bağladık ama bu sabah ben çok kırıldım.
Bana bir de dediki sabah o kadar biriktirmesem sürmezmiş o saate kadar biriken de birşey yoktu yani. O gün çıkan işlerdi.
Sinir oldum akşam ne tepki vermeliyim bilmiyorum.
O tatlılık yapmadan yapmayı düşünmüyorum.
Telefonu açışı çok soğuktu zaten. Gıcık adam.

ikiniz de tuhafsiniz.
esiniz olmadik yerlerde gereksiz cikislar yapmis.

siz cocuk gibi dizi izlenmeyecek, bi is yapmiyorum hadi bakalim gibi degisik tavirlardasiniz.

hakliyi haksizi pek goremedim ben acikcasi.
Tamam da yani bende o kadar yoruldum ama o görmezden geldi gibi resmen.
oysa ben içimden onun için adam yemek yapıyor hizmet ediyor bana aileme ailesine filan diyorum hep.
Sinir olunca bile içimden bunu geçirip kırmamaya çalışıyorum. Sanki ben yattım tüm gün.

Tek tek anlatıyorum hadi bakalım..
Dün benim ailem ve eşimin ailesi bize geldi. Saat 2 buçuk gibi geldiler.
Sabah kalktık 11 gibi ben evi temizledim, eşim markete gitti gitti alışveriş yaptı kahvaltı hazırladı (ben o sırada temizlik yapıyorum) oturduk kahvaltı ettik. O sırada benim ailem geldi. Biz bu dediklerimi yaparken saat 2 olmuştu.
Eşim duşunu almıştı sabah kalkınca ben pijamalarla kaldım işlerle uğraşmaktan.
Neyse işte benim ailem geldi ben odaya geçtim giyinmeye eşim aileme çay ve çaylık şeyler çıkardı ikram etti o sırada. Sonra kayınvalidemler geldi çayları kaldırdım hepsine kahve yaptım ikram ettim.
Sohbet muhabbet herşey gayet güzeldi.
Sonra akşam 5 gibi oldu eşim yemeği yapmaya başladı (o seviyor yemek yapmayı bende çok bilmiyorum zaten) pilav mercimek çorbası et köfte ortaya iki çeşit meze salata tarzı şey yaptı. Bende sofrayı kurdum.
Yedik kaldırdık kayınvalidem ve annemle sonra onlar gitti. Biz eşimle koçtaşa gidip birkaç birşey alacaktık onlar da biliyorlardı o yüzden çaya kalmadılar kalkalım sizde işlerinizi halledersiniz yavrum dediler.
Neyse işte eşim de bende baya yorulmuştuk. Bayağıdır onları misafir etmemiştik.
Sonra eşim gitmesek mi koçtaşa diye bir iki mırın kırın etti. Bende dedimki gideceğiz olmaz halledelim neyse işte ben bulaşıkları yerleştirdim makineye o sırada eşim azcık oturdu çıktık gittik.
Oradan dönüşte bir mekan var oba diye oraya takılırız genelde orda çay içip tatlı yiyelim dedim. Eşim çok yoruldum eve gitsek çay kestane yapsak filan dedi bende iyi neyse sen bilirsin dedim çok ısrar etmedim ama ısrar etsem giderdik. Bende surat düştü tabi bu bana "ye iç gez s*ç yat ancak" dedi aklı sıra espriyle karışık ben acayip bozuldum sanki ben hiçbirşey yapmıyormuşum gibi. Caddeden geçerken birşey ister misin aşkım durup alalım dedi. Bende "yok istemez yerim s*çarım filan aman" dedim. Sonra dediği laf için özür diledi benden. Bende uzatmadım. Ama suratım asıldı iyice. Bişey demedim. Eve geldik sonra.
Bu bana cilveler işveler sonra ben dedimki sırf dizi izlemek için bizi eve getirdin o dizi izlenmeyecek dedim. Savaşçı diye bir dizi.
Neyse kumanda kapma yarışı yaptık evde ama şakalaşarak sonra dedimki kumandayı alsan ne olacak fişi çekerim. Dediğimi de yaptım. Tavla oynayalım izlemek yok dedim. Bende hiç bir işi yapmayacağım dedim makineden çamaşırlar alınacaktı asılacaktı, tekrar çamaşır atacaktım mutfağı güzelce toparlayıp ütü yapacaktım bunları yapmadım oturdum.
Eşim bana "beni böyle cezalandıramazsın aklın sıra ceza kesiyorsun" dedi.
Bende dedimki "nasıl cezalandırabilirim peki sen beni cezalandırabilirsin ama dimi" dedim.
O da "bende seni cezalandıramam" dedi. Söyle abuk bir konuşma geçti.
Sonra eşim kestaneleri hazırladı kesti fırını hazırladı pişirdi çay demledi getirdi tatlı filan getirdi dolaptan neyse tavlaya başladık sonra eşim mutfağa bize muz getirmeye gittiğinde televizyonu açtım hadi izle aşkım filan dedim güzelce uzandık yan yana izledik.
Sonra dizi bitti şey yaptık (anlarsınız ya hani) duştan çıktık giyindik filan canım yumurta çekti ne alakaysa sonra eşim bana yumurta pişirdi hazırladı. Beraber yedik.
Hadi yatalım dedik eşimin başına masaj yaptım 3-4 dk filan sonra ben işleri halledeyim hayatım sen uyu dedim. Baya işim var dedim. O da senin işin de zor aşkım filan dedi. Yat sonra yaparsın dedi. Bende yok yapayım aşkım dedim. Dün gece 3 e doğru yattım işleri hallet filan derken 2 saatimi aldı.
Buraya kadar sorun yok..

Sabah kalktık beni güzelce uyandırdı filan sonra laf arasında eşim bana aşkım erken yatalım bundan sonra dedi. bende dedimki bide beni düşün kaçta yattım işleri halletmekten filan dedim. Bende yoruldum dedim sonra birden ortam gerildi. Bana senin g*tün kalktı filan dedi ben bu lafa çok sinirlendim evet tüm gün uykusuz kalınca iniyor dedim millet gibi kıçı devirip yatmak lazım filan dedim o bişey demedi.
Evden küs çıktık beni iş yerime bırakıyor sabahları. beni bıraktı arabadan inerken hiçbirşey demedim. O da birşey demedi.

Şuan konuşmuyoruz. Bişey yazar diye bekledim ama yazmadı. Az önce eniştem aradı eşine sürpriz doğumgünü yapacakmış bizi de davet etti eşimi aradım açtı (aşkım diyerek açmadığı için bende aşkım demedim) eniştem çağırıyor gidelim mi var mıydı yapılacak birşeyimiz dedim o da olur gideriz dedi. Eşim eniştemle teyzemi sever baya. Neyse iyi görüşürüz dedim kapattık.

Velhasıl kelam herşeyi detaylı anlattım size hiçbirşey atlamadan.
Ben mi suçluyum bu küslükte yine? Ben evin yemek hariç tüm işleriyle ilgileniyorum ki bir misafir gelmese eşimle ben yiyecek olsak yine yapıyorum yemek. Hepten yapmıyor da değilim ikimiz olunca genelde ben ev işleriyle ilgilenirim eşim yemek yapar yada az gecikince ben yapıyorum yemeği ki onu zorlamıyorum kendi istiyor seviyor bana öyle diyor.
He bir dağınıklığı yoktur eşimin gayet düzenli tertiplidir. onun dolabı benimkinden kat kat düzenlidir yani.
Ama ben evin her işine koşturuyorum o bir yemek yapıyor diye ben haksız mı oluyorum yorulmamış mı oluyorum. O gün tüm gün bende koşturdum hiçbirşey yapmamış muamelesi gördüm resmen. Ona da dedim bunları bende yoruldum filan diye akşam tatlıya bağladık ama bu sabah ben çok kırıldım.
Bana bir de dediki sabah o kadar biriktirmesem sürmezmiş o saate kadar biriken de birşey yoktu yani. O gün çıkan işlerdi.
Sinir oldum akşam ne tepki vermeliyim bilmiyorum.
O tatlılık yapmadan yapmayı düşünmüyorum.
Telefonu açışı çok soğuktu zaten. Gıcık adam.
Muhtesem bir esiniz var.Kiymetini bilin.

Ay ne gergin bir ev çocuk gibi tripler. Benim adam yemekleri yapacak misafiri ağırlayacak da dinleneyim koctasa gitmeyeyim dediğinde yok diyeceğim. Bırak adam tatil gününde yatıp izlesin dizisini. Çok dominant bir karakterdiniz eşiniz de içten içe kinini böyle arada laf söyleyerek atıyor. Eşinizle konuşma seviyeniz de baya düşük birbirinize saygınız yok mu?

Her yorumda soranlara sinir olurdum ama bu kez ben soracağım. Allah aşkına yaş kaç? adam dzi seyretmek isteyebilir sırf istediğiniz yere gitmediniz diye dzi izletmemek nedir? Bi de kötü bir şey dememiş ki erken yatalım demiş. Siz de dönüp ‘bitirmeme yardım edersen neden olmasın’ deseydin kavga çıkmazdı. Biraz aksi davranıyorsunuz bana kalırsa

Ama bu arada burada birazdan gelecek yorumlara kulak asmayın. Eşin yemek yapıyor da öp de başına koy tarzında olanları. Hayat müşterek yapması kadar doğal bir şey yok.

Valla siz mi evin hanimisiniz yoksa esiniz mi ben anlayamadim kusura bakmayin ama.Muzu bile adam getiriyor mutfaktan yemek yapmasini gectim..
Derdiniz nedir anlayamadim.Yemek yapmis adam zaten,mutfagi tabi ki siz toplayacaksiniz.Utuyu de esiniz mi yapsin?
Yapilan isler evinizin isleri.Gece 2de yapmasaniz ertesi gun mutlaka yapacaksiniz.Adamin basina neden kaktiniz anlayamadim.Sen sunu yaptin ben bunu yaptim diye yarisiyor musunuz?

Bende yoruldum dedim sonra birden ortam gerildi. Bana senin g*tün kalktı filan dedi ben bu lafa çok sinirlendim evet tüm gün uykusuz kalınca iniyor dedim millet gibi kıçı devirip yatmak lazım filan dedim o bişey demedi.
Zibilyon tane cümle yazıp asıl konu olan ortamın neden gerildiğini yazmamışsınız ki.

Adam size ben yoruldum sen oturdun dememiş ki. Siz alınganlık yapmışsınız. Hatta ben çok iş yaptım, sen oturdun da yoruldun sankiye gelmiş sizinki. Üşenmedim okudum hepsini:))
Bi de çok abartıyorsunuz her tartışmanızı. Konu açmaya değecek bir şey değil bence.

aşkım diyerek açmadığı için bende aşkım demedim
Canım sen şaka misin ya :KK70: :KK70:
Bu arada adam yumurtana kadar yapiyor. Ailenize akşam yemekleri hazirliyor. Ben bilmiyorum diye aradan cekiliyorsun. Bilmedigin çok şey var evlilikte ogrendigin. Bunlarida ogren. Üzülerek yazicam ama yine haksizsin. Tavla oynayacağına dizi izleyeceğine halletseydin islerini. Her zaman takıldığınız yer ise bir günde takilmayiverin hemen cocuk gibi surat yapmissin. Dunyanin en mutlu olabilecek insaniyken nasil kendini bu hallere sokuyorsun merak ediyorum yeminle

Bide eşinin niye sürekli mutfakta olmasını anlayamadım ben cidden yemekleri eşin yapıyo çayı eşin yapıyo meyveyi tatlıyı eşin mi getiriyo?? Helal valla ama bunları biraz da kadının yapması daha doğrusu en cok kadının mutfakta olması dogru geliyo bana..erkek te yardım etmeli sadece

gun cok yogun gecmıs bence, o gunun ustune ben koctasa bıle gımezdım, evde oturup dızı ızlemeyı tercıh ederdım. esınız yorulmus gercekten bellıkı. Ben koctastan sonrasını teklıf bıle etmezdım boyle bır durumda heralde.
Aksama opusur barısırsınız, haklılık gutmeyın boyle bır konuda bence.

X