Bu cimri adamlar hep bana mi denk geliyor?!?!

Fiona22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2018
744
1.500
34
Bastan soyluyorum,uzun bir yazi bu.
Cunku icimi dokmek istiyorum, uyku da tutmadi.
Nerden baslasam, nasil anlatsam.
Benim kadar sanssiz insan var mi acaba diye giris yapmak istiyorum.
Yahu insan dogru duzgun bir iliski yasayamaz mi ?
Yok, ben yasayamiyorum.
Anlamadim butun cimriler bana mi denk geliyor nedir,adam cimri degil de ben mi abartiyorum diyecegim de cok iyimser olurum.
Efendim bir bey var(di). Yasi yasima, huyu huyuma uygun dedigim.
Ama adam cimri cikti ya.
Soyle anlatayim, bir ay once arkadas ortaminda tanistik. Cok guzel sohbet ettik, baya bi ortak noktamiz cikti vs vs.
Ben de normal arkadas gozuyle baktim ilk basta. Iyi,guzel arkadas gibiyiz ama son zamanlarda cok yogun bir iletisimimiz var telefonda. O zaman niye bulusmuyoruz dedi arkadas.
Nerden dediyse,telefonda daha iyiydik.

Bu arada kendisi calisiyor, isi gucu yerinde.
Neyse bulusacagiz ben o gun izinliydim evden gidecektim o da isten cikacakti.
Direkt bulusacaktik, telefonda konusurken " sen evde yersin, ben de yol uzerinde bir sey atistiririm" dedi.
Benim de o an aklimdan kotu bir sey gecmedi acikcasi. Olabilir, birlikte bi kahve iceriz , direkt oyle dusunmus de olabilir dedim. Maksat evrene pozitif enerji yollamak
O gun bir yere gittik ya hakikaten yaziyorum ya su an saka gibi.
Bana denk gelip durmasina inanamiyorum artik neyse devam edeyim.
Gittigimiz yer self servis. Neyse 2 cay aldik,oturduk.
Bir cay kac dakika icilir ? Ciddi soruyorum.
Ben ki cayi cok yavas icen biriyim, ben bile 5 10 dk'da bitirdim. Yahu adam karsimda 2 saat boyunca gidim gidim ice ice o cayi bitiremedi.
O an sinir olmamistim ama su an acayip sinir oluyorum. Bu arada sohbet ediyoruz,onda sorun yok.
Ben hala yok ya cocuk belki unuttu,ne olacak diyorum.
Benim cayim bitince bi muddet sonra bir seyler icmek istedim, gayri ihtiyari.
Yok ben icmicem, devam ediyorum dedi. ( Neye devam ediyosa kirk saatte)
Yahu ben premses sendromuna mi yakalandim kizlar ? Sorun mu var bende ?
Ben bir seyler alayim dedim kalktim, 2 kat asagida bu arada kasa.
Adam ben alirim demedi ya, icimden dedim ki ,Fiona piremses misin sen, al kendi cayini ne olacak yani ? Hen sevgili de degiliz,arkadasiz. (Arkadas demek de dogru degil de )
Neyse o gun o cay krizi disinda guzeldi.
Ben de okuz mokuz demedim. Sorun etmedim.
2. Kez bulusalim dedik. Bu kez ben de isten cikacagim, isten cikip direkt bulusacagimi da biliyordu. Hatta cok aciktim vs dedim konusurken.
Isten cikmama yakin bir mesaj
"Fiona, ben bir seyler atistirdim. Sen de atistirirsin, surda bulusurz "
Surda bulusuruz dedigi de bir onceki yer.
Ya kendi kendime diyorum ki, hani ben tombigim ya,bu adamlar " bu kiz var ya bi yerse dunyalari goturur,hesabindan altindan kalkamayiz" filan diye mi dusunuyor. beni boyle mi goruyolar ya anlamiyorum.
Cildircam artik.
Hayir, kendi hesabimi kendim oderim zaten.
Ben de mesaj attim. " birlikte yeriz diye dusunmustum."
"Olur tabii : )" demis.
E simdi boyle olunca da ben kendimi kotu hissettim. Belki paradan degil de yemege gitmek istemiyor ne bileyim zorla yemek yiyelim demis gibi. Ay ne kadar cirkin diyerek yine yazdim.
" sadece bir seyler de icebiliriz, istersen "dedim.
Direkt " tamam daha iyi olur " dedi.
Insan nezaketen bi sey der.
Neyse. Ayni mekana gittik, tek cay aldi. 2 saatte icti karsimda.
Ben de sordum, boyle de bulustuk ama yemegi naptin dedim, bi durum aldim yolda dedi.

Bonus olarak cikista kirtasiyeye gittik,bana bir seyler lazimdi. Kendi de gelmek istedi. Cok severim kirtasiyeyi, boyle kawaii defterler kalemler olsun bana
Bi tane kucuk ama tatli bi not defteri buldum ama nasil sevdim, fiyati da yazmiyor. Acaba ne kadar filan diye mirildandim ama cidden merak ettim.

Adam elimden aldi, Fiona bi dk bekle dedi ve kasaya gitti.
Ben de saf, diyorum ki ay goruyo musun,begendim ya gidip alacak.
Dondu ve 4.5mus dedi.

Belki butun bu olanlar komik ama benim icin dram resmen.
Normal bir iliski yasicagima dair inanclarim tukendi.
Yok ben anladim, normal bir insan evladiyla karsilasamicam

Belki parası yoktur diycem de kendine dürüm alıp yutacak parası varsa sana simit ısmarlayacak kadar var demektir. Yok bildiğin cimri hem de bencil. Hiç ilerletme sen bu meseleyi böyle sinir ola ola kendini yıpratırsın. Bi dahiline şansın açık olsun ne diyim

Dmi, ben de parasi yok dedim de o kadar da olamaz heralde. Kaldi ki neyin havasina girdi,kendi hesabimi kendim oderdim zaten.
Sinir oluyorum ya,baya sinir oluyorum.
Her sey iyi guzel derken,bi bakiyorsun sacma sapan bir seyler cikiyor.
Umarim,guzel dileginiz icin tesekkurler ama ben bir muddet kimseyle cikmasam daha iyi :))

Birdakine ben termosa çay koyuyorum diyin öyle gidin ciddiyim bi yapın bunu 2'de sandviç hazırlayın evde vallahi ciddiyim bi boyle yapin bakalım napicak .. Hayir adamda çalışıyor ben anlamadım nedir bu cimrilik , hadi ilk buluşma derim heyecan derim ama 2. Buluşmada adam yine aynı öküz ve en cok kirtasiyede koptum gercekten. ..

Cimri insanlara bir siniriniz varsa veya etrafinizda boyle kisilere sinir oluyorsaniz cekiyor olabilirsiniz mi dicem cunku ben de hep belli bir tipi cekiyorum.

En sevmedigim insan tipi cimriler.
Surekli denk geliyorum, etrafimdaki iliskilere bakiyorum insanlar normal, boyle anormallikler bi benim ozel iliskilerimde.
Bu nasil bir sans : ) siz nasil tipleri cekiyorsunuz ?

Cok sevinir heralde.
Aslinda cok guzel fikir doya doya icsin.
Termosta goturdugumde de 1 saatte icemezse adamin gunahini almisim derim. :))
Kirtasiye olayi saka gibiydi ya.

Benim esimin de bazen cimriligi tutar gicik olurum gicikkk.. gercekten itici bi durum. Nisanliyken bi kafeye kahve icmeye girmiştikte kahvenin fiyatini menüde görünce geri icmeden cikmistik o mekandan. Tabi o zaman yüzüne yüzüne bisey söyleyememiştim ama evlendikten sonraki bi kac cimri hareketinin sonucu olan tartismamizda onu da yüzüne vurmuştum. "Sen bi kahvenin fiyatini biraz fazla buldun diye bizi o masadan kahve icmeden kaldirmistin ne bekliyorum ki" demistim. Baya bi alindi ama napim yani.

Cok sevinir heralde.
Aslinda cok guzel fikir doya doya icsin.
Termosta goturdugumde de 1 saatte icemezse adamin gunahini almisim derim. :))
Kirtasiye olayi saka gibiydi ya.
Bak gerçekten dene bi bakalım neler olucak bende Merak ettim bide keşke o gittiğiniz mekanda yeniden siparis vermek için asağ indiginizde onada bir çay alıp ciksaydiniz yukarı tekrar "soğudu senin çayın sıcak sıcak iç " deseydiniz bakalım ne dicekti. ..

En sevmedigim insan tipi cimriler.
Surekli denk geliyorum, etrafimdaki iliskilere bakiyorum insanlar normal, boyle anormallikler bi benim ozel iliskilerimde.
Bu nasil bir sans : ) siz nasil tipleri cekiyorsunuz ?

Cok takmayan insanlardir o etrafinizda iyi iliskisi olanlar diye dusunuyorum.
Cunku takan kisileri hep ayni kisiler buluyor galiba hani barikat gibi dusunun enerji falan olayi bunu kisisel gelisimcilerde soyluyorlar.
Ben de hep fazla gamsizlari dusunce yapimin uymadigi kislmileri buluyorum.

Ay kirtasiye meselesi gerçekten komedi. Bir de siz 2.çayı almak icin indiginizde orada kös kös oturması. Hani herseyi gectim bu bir görgü meselesidir bence. Olur mu öyle sey,otur sen ben alir gelirim ne istiyorsun? Diye sormasi lazimdi
Mesaj atıyor mu peki simdi?
Dürüm alacak parasi var ama. Çalışıyor da. Hayir paran yoksa da buluşma cok kotu bir durum ya.

Defterin fiyatını söylediği yerde kahkaha attım resmen. Sizin için hiç komik değil biliyorum kusura bakmayın. Bence görüşmeyin bir daha. Durumu olmasa, borcu harcı olsa ya da Alman usulü yapalım dese yine tamam diyeyim. Bu resmen görgüsüzlük. Yolda kendine dürüm alıyor. Siz iş çıkışı bir yerde tek başına mı karnınızı doyuracaksiniz buluşmadan önce. İnsan değil flört ettiği kıza yedi kat yabanciya sorar aç mısın diye. Durumu yoksa şurası pahalı başka yere gidelim desin yine tamam. Hatta dürüst olur hoşuma gider.
Bundan sonra aklınıza bu da cimri mi çıkacak acaba diye getirmeyin. Bence insan korktuğunu çekiyor. Gerçi söylemesi kolay uygulaması zor.

Bence dürüm yememiştir o simitede para vermez malum ekmeği geçti şuan Kemal Sunalın filmindeki gibi ya çeyrek ekmek alıp yemiştir ya hiç yememiştir :))

Hani demişsin ya ikinci çayı almaya asagi indim diye. Orada ben olsaydim cay almaya gidiyorum der direkt evime giderdim herhalde. Bu cimrilik olayları kendini ilk dk dan belli ediyor. Ben gelmeden atistiricam demesinden belliymis. Bu tip durumlarda ikinci bulusmayi yapmayin kesinlikle. Yiyicilik falan diye dusunmeyin bir çayı bile ismarlamamis adam. 2 tl lik cay yani. Bu tiplerden yol olmaz. Zaten seni ciddiye alsaydi muhakkak gozunde olmazdi cayi corbasi vs.

Dürüstmüş en azından bu açıdan bakıp olumlu düşünelim. Köprüyü geçene kadar... misali yapmamış.
O haliyle itici gelmeyeceği birini bulabilirse bravo

Sabırlısın canm ne diyim ya ama ciddi sabırlsn yani. Ben olsam altı üstü bi çay içiosn yenisini almamak içinmi 2 saatte içiosn derdim yada 4.5 sa al yani cebinde 5 liradami yok merak etme bn parasını verrm sana hacı derdim. Kanki derdim sende çok cimrisin darlandm gel len sana yemek ismarlaym yazık falan derdm derdm de derdm yani delirdim resmen burda :))) sonuç olarak isi laçka bı arkadaslga döker bidha asla gorsmezdm .

Allah allah gercekten cok garip. Dün buna benzer bir konu daha acildi. Erkekler tamamen deliriyorlar herhalde. Bu cok ayip birsey ya. Gercekten. Siz de böyle insanlarla vaktinizi bosuna harcamayin bence. Ben okurken sinir oldum resmen.

Öğrenciyken bile tek çayla geçirmedik hiçbir buluşmamızı biz.. Acaba insanlar yaş aldıkça mı daha cimri oluyor,balıkçılara dünyanın parasını vermeye başladıkça o meze de olsun bu meze de olsun derken hesabı şişiriyorum ben mesela,eşime evde balık yiyelim diyorum artık,öğle yemeklerine çok para harcadığımı farkedince evden götürüyorum vs gibi. Bu erkekler de zamanında harcamaları yapıyorlar 30 yaş üstü biriyle tanışınca böyle tek çayla kırk saat. Adam sizin dürüm paranızı da ödememek için yolda yemiş ya yuh,bi çubuk kraker alıp onu didikleseydi bari,görgüsüz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…