Boşanıyoruz

Lütfen linçlemeden yorumlarınıza ihtiyacım var. Ağlayarak yazıyorum bu satırları.. Eşim olacak kişi iş değişikliği yapacak, yapmak istiyor. 1 aya kadar iş yerini devir edecek. Sonrasında 2 ay kadar falan calısmayacakmış, dinlenmeye ihtiyacım var senelerdir bu işi izinsiz yapıyorum dedi. Saygı duydum baştan tabi, sonrasında ona bu işsiz kaldığı süre içinde sıkıntıya düşeceğimizi falan anlatmaya çalıştım.

Bana hak verdi. Zaten en son tartıştığımızda da boşanmayı netleştirmiştik kafamızda. Medenice konuştuk bu durumu. O da istiyor boşanmak, bende.. yani şöyle ki iş yerini devir ettikten sonra boşanacağız.. bu kadar kolay kabul etmesine şaşırdım çünkü biz hep konuşurduk boşanma konusunu ama o sonra hemen kapatır örterdi üstünü. Şimdi nasıl bu kadar kolay kabullendi?

Çünkü iş yerini verince bana ihtiyacı kalmayacak :KK43: bedava eleman birine ihtiyacı olmayacak.. beni gerçekten sevmemiş demek ki bu adam.. az önce ise ailesinin yanından geldi, ne yaptınız diye sordum. Konuştuk her şeyi ailemle anlattım her şeyi dedi. Neyi anlattın dedim. Dükkanı verince boşanacağımızı anlattım dedi. Ben şok oldum dona kaldım. Artık hayatlarımıza yön vermemiz gerekiyor ikimizde böyle düşünüyoruz dimi? Dedi. Bende evet tabi ki bizim için böylesi en iyisi dedim. Ama şu an ağlıyorum konduramıyorum. Beni sevmemiş mi gerçekten hiç?

Bana diyor ki birlikte gideriz adliyeye gün alırız protokol falan neyse hallederiz sonra boşanınca ailelerimize net olarak söyleriz öyle ayrılırız bu evden diyor. Yani boşanana kadar birlikte yaşayalımmış. Ben dedim olmaz ki öyle aileme boşandıktan sonra söyleyemem giderim ben bu evden öncesinde dedim..Lütfen benim yerme koyarak cevaplayın.
Genelde kadınlara o kişiden ayrılmak değilde emeklerine be yıllarına yazık olması koyuyor.
Boşanın gitsin az biraz zaman geçince sizde rahatlayacaksınızdır sizi istemeyeni siz hiç istemeyin. Ve tabiki asla aynı evde yaşamayı kabul etmeyin.
Ya ailenizin yanına gidin ya da boşanana kadar o kişinin eve gelmemesi gerektiğini söyleyin.

Olmaaaaz
Etin yanında asla ayran ıcmıyoruz
Demirin duser etten alacagın demirde duser
Gel portakal suyu sıkayım
etle c vıtamını tuketıcez demır emilimi artacak 🙏

Bebısı beslemeye mı uyandın🥹
Ah bebekim bu saatte yeni bir bilgi hemde senden++🥰

1 gibi besledim uyuttum 1 sonra kaldırmak için bekliyorum uyuyacaktım ama dikiş yerimde ağrı var uyutmuyor🥹

Kiraz, hakim boşanmalarına karar verildi deyip evrakları imzalayana kadar sizden ümidimi kesmiyorum. Mahkemede ben boşanmak istemiyorum diyeceğinizi düşünüyorum. Dükkanı devret tamam ama bari birini bulana kadar boşama beni de dersiniz. Adam müşteriye, komşu esnaf çalışanına, yoldan geçen kadınlara kadar sarktı ama siz oturdunuz bir şekilde. Karın tokluğuna köle gibi kullandırdınız kendinizi. Boşanmamak için elli takla attınız. Daha önce de boşandık yazdınız, sonra da ya öylesine şeyettim, aslında boşanmadık yazdınız. Dükkan yine devredilecekti, hatta müşteri hazırdı. Yani bu filmi gördük biz. Bu adamın peşini bırakmazsınız siz.

Kiraz sana dedik sayfalarca bu adamin borcu bitsin seni bosayack diye dimi bak herkez hakli çıktı,neden. Haklarını almıyorsun yillarca ekonomik siddet uyguladi sana aldattı dövdü, hakaret etti şimdi neden ağlıyorsun kurtuldugna dua edeceğine bosanana kadar evde kalma adamdaki zihniyete bak bosanana kadar seninle beraber olacak temizliğini, yemeğini yapacak Çamaşirini yıkacaksin birde adami yatakta memnun edeceksin sonra hadi gule güle

Kiraz sana dedik sayfalarca bu adamin borcu bitsin seni bosayack diye dimi bak herkez hakli çıktı,neden. Haklarını almıyorsun yillarca ekonomik siddet uyguladi sana aldattı dövdü, hakaret etti şimdi neden ağlıyorsun kurtuldugna dua edeceğine bosanana kadar evde kalma adamdaki zihniyete bak bosanana kadar seninle beraber olacak temizliğini, yemeğini yapacak Çamaşirini yıkacaksin birde adami yatakta memnun edeceksin sonra hadi gule güle
Dövmedi. Şiddet olmadı hiçbir zaman. Tek olmayan şey 😀

Ben sizi anlıyorum siz şu an o peşimden koşsun ayrılmamak için yalvarsın istiyorsunuz

Seviyorsunuz ya da öyle zannediyorsunuz
Ya da egonuz dürtüyor nasıl beni bırakır diye shakira nin aldatildigi terk edildigi dünyada çok ta şey yapmamak lazım
Olaya duygusal açıdan bakmayı bırakın
Kendinize gelin hakkınız neyse isteyin

Parası yok zannediyorsunuz yanıliyorsunuz

Herif planlı programlı gidiyor aklınızı kullanın bir avukat tutun habersiz ne hakkınız var araştırın davayı açın

Konu içeriğini okudum yorumları okumadım

Kiraz burda çoğu kişi biliyor ki

Sen boşanamazsın boşanmazsın

Hiç kendini de bizi de yorma o koca dediğinle böyle yıpranıp gidersin

Bari bizi yıpratma

Lütfen linçlemeden yorumlarınıza ihtiyacım var. Ağlayarak yazıyorum bu satırları.. Eşim olacak kişi iş değişikliği yapacak, yapmak istiyor. 1 aya kadar iş yerini devir edecek. Sonrasında 2 ay kadar falan calısmayacakmış, dinlenmeye ihtiyacım var senelerdir bu işi izinsiz yapıyorum dedi. Saygı duydum baştan tabi, sonrasında ona bu işsiz kaldığı süre içinde sıkıntıya düşeceğimizi falan anlatmaya çalıştım.

Bana hak verdi. Zaten en son tartıştığımızda da boşanmayı netleştirmiştik kafamızda. Medenice konuştuk bu durumu. O da istiyor boşanmak, bende.. yani şöyle ki iş yerini devir ettikten sonra boşanacağız.. bu kadar kolay kabul etmesine şaşırdım çünkü biz hep konuşurduk boşanma konusunu ama o sonra hemen kapatır örterdi üstünü. Şimdi nasıl bu kadar kolay kabullendi?

Çünkü iş yerini verince bana ihtiyacı kalmayacak :KK43: bedava eleman birine ihtiyacı olmayacak.. beni gerçekten sevmemiş demek ki bu adam.. az önce ise ailesinin yanından geldi, ne yaptınız diye sordum. Konuştuk her şeyi ailemle anlattım her şeyi dedi. Neyi anlattın dedim. Dükkanı verince boşanacağımızı anlattım dedi. Ben şok oldum dona kaldım. Artık hayatlarımıza yön vermemiz gerekiyor ikimizde böyle düşünüyoruz dimi? Dedi. Bende evet tabi ki bizim için böylesi en iyisi dedim. Ama şu an ağlıyorum konduramıyorum. Beni sevmemiş mi gerçekten hiç?

Bana diyor ki birlikte gideriz adliyeye gün alırız protokol falan neyse hallederiz sonra boşanınca ailelerimize net olarak söyleriz öyle ayrılırız bu evden diyor. Yani boşanana kadar birlikte yaşayalımmış. Ben dedim olmaz ki öyle aileme boşandıktan sonra söyleyemem giderim ben bu evden öncesinde dedim..Lütfen benim yerme koyarak cevaplayın.
Belki ağlamanızı sebebi onun boşanmayı kabul etmesi değilde bilinmez bir gelecek için endişeleniyor ağlıyorsunuzdur belki sizi görsün sevsin sahiplensin diye hep boşanalım dediniz gitmenizeden korksun istediniz amacınız boşanmak değildi bence sevinmelisiniz anlaşmalı boşanmayı kocası kabul etmediği için avukatlara para döken boşanamayan çok kadın var ne demiş şair ne malüm altı üstünden daha iyidir .bu yüzden kendinizden emin olarak hazır birşekilde bekleyin

X