Eşimle boşanmalı mıyım ?

İyi banka gibi maddi yönden eksiğiniz yok çok yorgun işi sıkı.Haber izlemeye geldimi yorgun değil gezmekten sıkılıyor.Paylasim yok sohbet yok .Nesi evlilik bunun adımı evlilik.Bahane bunlar bir öpücük bir sarilma bir günün nasıl geçti bir kahve yoksa ne anladım ben bundan.Babanizda doyururdu bende doyururum kendimi.İs dini video izlemekte değil iş yanındakini görmekte.Hayalet eş e donmüşsünüz .İlgisizlik içten çürütür insanı . Çiçek bile ölüyor ilgi görmeyince insan napsin
Aynen öyle çok güzel özetlemişsiniz

Bence bu sebepten boşanılmaz. Dışarı da sana ve çocuğuna kollarını açmış ilgili insanlar beklemiyor. Bunu terapiyle çözebilirsin. Eşin gelmezse sen git. Önerilerini uygula. Ben boşandım durum bu yani. Ama tabi benim nedenlerim aşırı ağırdı.
Terapiye gidicem ve onada söylicem yoksa gerçekten çok can sıkıcı

Boşandığınızda daha mutlu olacağınıza inanıyor musunuz?
Çoğu kadın bu dertten muzdarip
Tekrar evlilik düşündüğünüz de ilgisiz bir eş çıkma olasılığı %90

Türkiye şartlarında ağır işlerde çalışan erkeklerin gerçekten içinden birşey yapmak gelmiyor, hali kalmıyor
Abimden biliyorum
Kimisinin de huyudur tabiki , siz eşinizi daha iyi tanırsınız

Arkadaşlar merhaba 8 yıllık bir evliliğim var .
Eşim özünde iyi merhametli ,bana karşı maddi olarak hiç bir şeyi eksik etmez ,ama aşırı ilgisiz ,işi gereği çok yorgun sürekli uyku halinde ,oturduğunda ise elinde telefon sürekli haber bakıyor .
Oğlumuz var 7 yaşında ,2.sınıfa gidiyor çok seviyor onu ama zaman zaman onada ilgisiz 😐
Yani defalarca konuştum bu konuyu onunla ,çok yorgunum diyor yada öyle şey olur mu seni çocuğumu çok seviyorum diyor sürekli .
Ama gerçekten sıkıldım örnek vereyim bu hafta gece vardiyasında ,az önce oğlumu almaya gittik arabamızla 20 dakika vardı çıkmasına çocuğun ben telefonu elimden bıraktım öyle oturuyorum yanında ,o ise hâlâ telefon ile ilgilenmeye devam etti .
O kadar sinirlendim ki susacaktım aslında ama dayanamadım .
Zaten işi gereği çok konuşamıyoruz hani baş başayız hiç mi konuşacak bir şeyimiz yok ya dedim hiç sorunumuz yok bizim dedim .
Her şey maddiyat değil gerçekten ilgisiz insan hiç çekilmiyor .
Evet aşırı yorucu bir iş beyin olarak aşırı yoruluyor ama az bi zaman bile olsa düşünebilir ,nasıl böyle yapabiliyor anlamıyorum ,çok zoruma gidiyor ve az önce arabada baya saydırdım .
İkimizede beddua ettim bir anlık baya ağır kendimi çok bunalmış hissediyorum sizce ben ne yapmalıyım .
Öncelikle boşanma kararı eşin ve sizin aranızda olmalı herkes kendi hayatından deneyimlediği kadar fikir verir bu yüzden kendimden örnek vermek istiyordum çocuğum olmadan önce ben eşime alanlar açardım varlığı yokluğuna çok takılmazdım eşimde daha da yapışırdı ama çocuk olduktan sonra nefes dahi almasına izin vermez oldum hep benim istediğim olsun istiyordum o dahada uzaklaştı. şuan lohusalık psikolojisinden yeni çıktım 2 yılın sonunda .ve aramız düzeldi sohbet edemiyorduk, eşim ilgisizdi ,hep kavga hakaretler havada ama ben nezamam değişmeye kendime odaklanmaya başladım oda değişti belkide problem sizdedir kendinize dönün oğlunuz büyümüş bi kursa gidebilirsiniz hep size çok şey katar birde kavga anında nekadar sessiz ve yerinde konuşursanız o kadar az haksız olursunuz

İstemiyor sevmiyor o zaman
Sevmiyor. Bunu anlamak istemiyoruz ama gerçek olan bu. Hepmiz için geçerli bu durum. Hani bir söz vardır size zoru oynayanların kolay olduğu biri mutlaka vardır diye. Çok doğru bu cümle. Aklının bir köşesinde kalsın. Kimsenin senin için yapacağı şeyleri lütuf gibi sunmasına izin verme. Değerini bil, biriciksin. Seni sevmiyorsa gitsin hayatından. Çiçek gibi sevecek biri elbet gelir karşına.

X