Böyle kaynana görmediniz

bence ses kayıtlarını o kadına dinlet. hayatımdan uzak durmazsan hepsini oğluna gösteririm de. sen de sinsi ol biraz. manyak kadın ya.
Geçen yaz dışarı çıktık bu da evde yalnız kaldı. Giderken odama kamera koydum. Biz gittikten az sonra odama çıkıyor. Ebeveyn banyosuna giriyor. Çekmeceleri açıyor. Şampuan kutularıyla oynuyor, birini açıp döküyor. Çöp kutusuna vuruyor arka arkaya hırslı gibi. Kirli sepetinin kapağını kırmaya çalışırcasına defalarca vuruyor sepete.

Biz geldik ben hemen açtım baktım gizlice. Sonra çocuğu banyoya soktum, sen oyna geliyorum dedim. Sonra kızmış gibi yapıp neden şampuanı boşalttın yazık değil mi dedim. Eşim duydu sordu ne oldu diye. Seninki şampuanı boşaltmış sonuna dek dedim. Eşim geldi niye yaptın yavrum yazık olmuş dedi. Çocuk ben yapmadım dedi. Ben de dedim ki, bak kamera açık kalmış şimdi anlayacağız kim ne yapmış. Mutfağa gittim elimde kamera. Kaynanam olmuş bembeyaz çarşaf gibi. Titriyor. Ne kamerası diyebildi sadece. Kamera açık kalmış babaannesi, şimdi olan biteni göreceğiz dedim.
Sonra yanıma geldi. Şey dedi, ben kamerada görünürsem, senin şampuandan almıştım azıcık dedi. Ben şaka yaptım dedim anlamadı. İki gün kendine gelemedi. Yüzlesem ne olurdu merak ederim hala.

İki ay sonra evine gitmiştik. Bana dedi ki yalnızken, sen beni kamerayla tehdit etmiştin. Ben de orada diyemedim kamera gerçekti diye. Sustum sadece. Hala kendime kızıyorum. Ama evindeydik ve bayramdı yine. Desem kıyamet kopardı ayılır bayılırdı. Kestiremedim ki ne yapacak.. işte böyle bir insan benim kaynanam.

Selam arkadaşlar,
Bayram yaklaştıkça sinirlerim bozuluyor çünkü kaynanama gideceğiz yine. Size başından anlatsam roman olur, özetlemeye çalışayım.
Eşimle çok kısa bir süre içinde tanışıp evlendik. Eşim kv'den tek çocuk. Üvey de 2 görümce bir de kaynım var ama bana hiç zararları olmadı, severim onları. Kv üç çocuklu adama varmış, binbir yalan dolan entrika ile üç kardeş birbiriyle görüşmüyor şu an. Biz hepsiyle görüşüyoruz. Kv birinden aldığı lafı diğerine taşımış haliyle olaylar büyümüş gitmiş. Şimdi aynısını kızkardeşinin üç kızına yapıyor, kendi kulaklarımla duydum. Birini ötekine kötülüyor sürekli. İçlerinden samimi olduğumu uyardım siz de bu oyuna gelmeyin diye.

Gelelim bana yaptıklarına. Yeni evliyken gelip 1 ay kaldı bizde. Eşyalarımın yerini değiştirdi izinsiz perdelerime kadar söktü yıkadı. Sonra elini beline koyup "iki ayda iki ayda bir geleceğim de öyle yıkayacağım bunları artık" dedi. Yani benim başımı ezmeye kalktı o zamandan. Sonra beni tehditler etti "saf bir kadın gibi görünebilirim ama gerekirse oğlumu duygularımla parmağımda oynatmasını iyi bilirim" dedi. Hiç birini eşime anlatamadım, anlatacak olunca ters tepki aldım hep sustum. Neticede biraz tatsızlık yaşasak akşamına oğlunun yanında bayılıverdi (!).

Yıllardır iki-üç ayda bir evime gelir 2 hafta kalır. Her geldiğinde yatak odama dek karıştırır. Bazı eşyalarımı saklar bazılarını çalar. Hiç yüzleyemedim anında canavara dönüşüyor çünkü. Çocuklarımı dolduruyor bana karşı, o geldiğinde bana düşman gibi davranıyorlardı, ben de ses kaydı koydum bir gün evden çıktığımda. Gelince dinledim ve ertesi gün zona çıkardım üzüntüden. Annemden kardeşimden konuşuyor, beni yeriyor, çocuğa diyor ki, çok üzgünüm ben ama sana sebebini anlatamam annen duyarsa yine bana bağırır sinirlenir. Çocuğun kafasına sanki önceden sinirlenip bağırmışım gibi sokmaya çalışıyor. Yani ortada olmayan şeyler çıkarıyor varmış gibi. Sonra çocuğu uyarıyor bunları anlatma kavga çıkar baban kemiklerini kırar. Eşime söylesem nasıl ses kaydedersin deyip cıngar çıkarır.

Yıllardır yaptıklarını anlatsam sayfalar dolar. Arkadaşlarıma kendini muhteşem göstermeye çalışıyor ben gelinimin odasının kapısından bile geçmem diye, halbuki kameraya aldım kaç sefer yaptıklarını odamda.
Bir sefer çıldırma noktasına gelip her şeyi göze alıp eşime anlattım. Eşim delirdi, 2 hafta küs kaldık, kaldırmadı anlattıklarımı, çok kızdı, bana karşı savundu ağzımı kapatmaya çalıştı ama geri adım atmadım. İstersen boşa ama bunlar olmadı diyemem daha da zorlarsan anlatacaklarımla ne annen ne sen yüzüme bakamazsınız utancınızdan deyince sustu.

Anladığım kadarıyla annesinin kulağını büktü, bir süre elini eteğini çekti kaynanam. Sonra yavaş yavaş eski hareketlerine döndü. En son gelişinde evde yaptığı gizli bir hareketi yardımcım görünce ben de yüzledim kv'yi. Yerin dibine geçmesi gerekirken şimdi surat yapıyor. Oradan buradan laflar sokup gönderiyor hepsinin farkındayım. En son yazdığı şey beni çıldırttı. İnsan dediğin susmasını edebiyle oturmasını bilecekmiş. Ben de şimdi karşısına geçip evimde karıştırmadığın yer yok, ellemediğin eşya yok, her gelişinde çantana evden aşırdıklarını saklıyorsun asıl sen edebinle otur diyemiyorum.

Çıldırmanın eşiğindeyim, eşimle o zamanki yaşadığım gerginliği yaşamak istemiyorum tekrar. Baba yok tek annesi var zaten sıcak davranmıyor, annesini hep azarlıyor görgüsüzlüklerini gördüğünde, ben de üzerine daha gitmek istemiyorum ama o kadın yapıp edip yine de bana ters gitmiyor mu çıldırıyorum. Şimdi bayramda orada olacağız, onun evine gideceğiz, sanki ayağına gidiyorum, oturmak sohbet etmek zul gelecek, uzak dursam eşim farkedip üzerime gelecek, yine laf sokacak yine çocuklarımı dolduracak.. gitmeyelim desem kavga çıkar, zaten eşim farketti dün akşam gitme muhabbetinden sonra yüzüm düştü. Bir yandan da diğer akrabaları hepsi beni sever ben de onları. Akıl verin nasıl davranayım nasıl tavır takınayım? Yüzde yüz haklı olduğum halde bu kadın nasıl oluyor da kendi haklıymış gibi davranabiliyor? Son yüzlememde o kadar kötü duruma düşmesine rağmen yüzü bile kızarmadı. Napacağım ben bu kadınla?
Gidin eger bisi derse laf sokarsa esimin hatiri icin geldim diyin. O evde yokmus gibi davranin muhabbete girmeyin.

kusura bakma ama eşin tam bir ezik.
anası kıymetli olsa ona kötü davranmaz. o yüzden ölünce de kıymeti olmaz.

annesi cahil, kötü niyetli olabilir ama eşin de pek farklı gelmedi bana.
annesinden utanıyorsa bile bunun seninle ilgisi yok ki. sen kv ile görüşmeye, idare etmeye mecbur değilsin ama eşin mecbur, çünkü ana oğul onlar.

sen gitme bayramda o gitsin. seni niye mecbur ediyor ki?

Bugüne dek aynen böyle yaptım aklın yolu bir. Ama şimdi buradaki yorumlarda yak yık deniyor, eşin eziyor deniyor. İnsan psikolojisi, hele de kompleksli birinin psikolojisi söz konusu burada. Yapılabilecek en aklı selim davranışı yapmalıyım. Ben ne salak bir insanım ne de saf. Hayatta her adımımı satranç oynar gibi atarım. Eşimle kısa süre içinde evlenmiş olsam da en doğru hamleydi benim için. Kaynanam ruh hastası. Yeğenleriyle bunu konuşuyorum zaten. Eşimi de iyi tanıyorlar. Bana söyledikleri teyzelerinin hasta olduğu. Üzerine basıldığında akrep misali yapabileceklerinin sınırını kestiremiyoruz. Bileklerini kesip not olarak da karın yüzünden yaptım diyebilecek kadar manyaktır. Yılların detayını yazamıyorum çok sürer. Eşim dediğim gibi boşanmaz annesi yüzünden. Bana ve çocuklarıma çok düşkün. Bana sormadan hiç bir şey yapmaz. Bir dediğimi iki etmez. Tek yumuşak karnı, kimse yoğurdun kara demesin.
benim kv de de kendini balkondan atıp, grill yüzünden diyecekmiş. nerede o günler dedim, güldüm geçtim. o halde sen de boşvermeyi öğreneceksin.
yalnız eşim annesinin hataları yüzünden bana sinirlenemez, pişman ederim.
eşin annesine kızabilir de hırsını senden almasına izin verme.

Geçen yaz dışarı çıktık bu da evde yalnız kaldı. Giderken odama kamera koydum. Biz gittikten az sonra odama çıkıyor. Ebeveyn banyosuna giriyor. Çekmeceleri açıyor. Şampuan kutularıyla oynuyor, birini açıp döküyor. Çöp kutusuna vuruyor arka arkaya hırslı gibi. Kirli sepetinin kapağını kırmaya çalışırcasına defalarca vuruyor sepete.

Biz geldik ben hemen açtım baktım gizlice. Sonra çocuğu banyoya soktum, sen oyna geliyorum dedim. Sonra kızmış gibi yapıp neden şampuanı boşalttın yazık değil mi dedim. Eşim duydu sordu ne oldu diye. Seninki şampuanı boşaltmış sonuna dek dedim. Eşim geldi niye yaptın yavrum yazık olmuş dedi. Çocuk ben yapmadım dedi. Ben de dedim ki, bak kamera açık kalmış şimdi anlayacağız kim ne yapmış. Mutfağa gittim elimde kamera. Kaynanam olmuş bembeyaz çarşaf gibi. Titriyor. Ne kamerası diyebildi sadece. Kamera açık kalmış babaannesi, şimdi olan biteni göreceğiz dedim.
Sonra yanıma geldi. Şey dedi, ben kamerada görünürsem, senin şampuandan almıştım azıcık dedi. Ben şaka yaptım dedim anlamadı. İki gün kendine gelemedi. Yüzlesem ne olurdu merak ederim hala.

İki ay sonra evine gitmiştik. Bana dedi ki yalnızken, sen beni kamerayla tehdit etmiştin. Ben de orada diyemedim kamera gerçekti diye. Sustum sadece. Hala kendime kızıyorum. Ama evindeydik ve bayramdı yine. Desem kıyamet kopardı ayılır bayılırdı. Kestiremedim ki ne yapacak.. işte böyle bir insan benim kaynanam.
inceldiği yerden kopsaydı.
yalnız seni de çözemedim.
sürekli delil toplamışsın ama kullanmamışsın. hiç kimseye söylemene gerek yok. kv ile yalnız kaldığında o görüntülerle tehdit edip her şeyin önüne geçebilirdin.

Bişe dedimi sıcagı sıcagına lafı sok agzına sen düşünüp snr aklına takacagına o taksın bırak haklıysanda anında esıne de yuzunu as moralını boz esın sorar zaten noldu dıye boyle böyle yaptı simdi dedı dersın kaldıramıyorum artık dersın o zaten gider der yanına annesının sen yokken bırak onlar taksın kafaya sen takip sınır hastası olmuşsun onlar olsun bişe oldumu sıcagı sıcagına hallet bende cok cektım kaynanamdan hala cekıyorum ama artık benımkı annesının gercek yuzunu gordu sayemde benım arkamda onun deıl kamera kaydı yap işe yarar delıllerı toplayınca kocana goster evıne de gıdınce bayram da kaba taslak iş yap gereği kadar akrabalarının yanın da iyi davran kaynanana sende tulu perdesını aaa anne yıkattımıydın bayram ıvın dur ben yıkıyım de indir tülü kaynar suda yıkat tak yerıne güzel bi şekilde hiç bişe yapamıyo musun azcık hanım efrndıligindrn sıyrıl bi az onlar senı nasıl bastırıyosa sende azcık susma dişini göster sende onları bastır pıskolojık olarak inceldigi yerden kopsun taktıgını uygula azcık gözunu yalandan karart bak nasıl onun degıl senın arkanda duruyo kocan haklısın cunku kuscek dıye kocan yumusak davranırsan tepene cıkar ıste boyle valla benmkılerde boyleydı bıldıgı halde kocam anasını savunuyodu ne zaman konusmaya basladım susmadım degerlı oldum o yuzden carlayan kadınlar tatlıymıs kocalarına bı dedını ıkı etmıyolarmıs daha gozumu acamadım sabah sabah sana dıyecıgım bu canım

Bak bak:KK70:Yaptığın dümenin farkında yani.Sonradan düşünebildi sanırım:KK70:

Sayfaları okuyamadım da

Çektiğiniz kayıtları bile eşinizle paylaşmıyorsanız neden çektiniz

Susun oturun o Zaman

İlk gün sana ne burası benim evim derdim

Yüz vermişsiniz

Oğluna ayılsın bayılsın

Ses kaydı var bayılsa kaç yazar konuşmazsa bayılmak zorunda kalmaz

Arsız insanla tek başına uğraşmak zor, eşiniz yanınızda olmalıydı, saygısızlık yine etmesin annesine ama enazından eğriyi doğruyu bilsin , annesinin hatasını kabul etsin. Ama bu mümkün değil. O halde arsızla arsız olun her yaptığını yüzüne vurun yalnızken.en azından dejarj olursunuz

Bende kv den nefret ediyorum ama esim ne evime adım attiriyor kadına nede ben onların evine gitmek zorundayım. Eşim tek başına gider gelir. Bizim evimize de benim ailem gelir. İzinde isek zaten ben çocukla kendi ailemde kalırım eşim de gelir bi kaç gün bizde kalır.
Sizin eşiniz de iş yok kusura bakmayın .

Bu ne ya, kv ayrı deli eşin ayrı.
Yani tamam kv suçlu ama eşin onun yaptıklarını bile bile nasıl hala savunur, nasıl seninle kötü olur işte bunu anlayamadım.
Eşinin bu durumda senin yanında durması gerekir ama maşallah annesi sanki dört dörtlük, mükemmel de birde onu savunuyor.

Bu ne ya, kv ayrı deli eşin ayrı.
Yani tamam kv suçlu ama eşin onun yaptıklarını bile bile nasıl hala savunur, nasıl seninle kötü olur işte bunu anlayamadım.
Eşinin bu durumda senin yanında durması gerekir ama maşallah annesi sanki dört dörtlük, mükemmel de birde onu savunuyor.
Arka sayfalarda yazdım. Başta savundu ama şimdi kendi görüyor sadece konu açılmıyor artık. Eşim farkına vardı ve asla annesi dört dörtlükmüş gibi konuşmuyor. Aksine olmadık yerde herkesin içinde annesini azarlayıp susturuyor.
Benim derdim kaynanama ne yapacağım. Aynı sinsilikte mi davranacağım. Zaten eskisi gibi çağırmıyor eşim, benim rahatsız olduğumun farkında. Biz de senede iki kez gidiyoruz en fazla, onda da iki gün ancak. Ben kaynanamın sinsiliklerine çare arıyorum, eşim gibi bir karakter zaten ancak bu kadar olurdu. Beklentimin de üzerinde davranıyor artık. Bağları kopartmak kolay değil çocuklar varken. Ben görüşmem sen git diyemem mi sanıyorsunuz? Peki çocukları yalnız götürdüğünde ne olacak? Götüremezsin diyemem ki, torunları sonuçta. Ha bana hakaret eder, o zaman .ah götürür çocukları da. Ama görüntüde bana bayılıyor gibi eşimin yanında.

Arka sayfalarda yazdım. Başta savundu ama şimdi kendi görüyor sadece konu açılmıyor artık. Eşim farkına vardı ve asla annesi dört dörtlükmüş gibi konuşmuyor. Aksine olmadık yerde herkesin içinde annesini azarlayıp susturuyor.
Benim derdim kaynanama ne yapacağım. Aynı sinsilikte mi davranacağım. Zaten eskisi gibi çağırmıyor eşim, benim rahatsız olduğumun farkında. Biz de senede iki kez gidiyoruz en fazla, onda da iki gün ancak. Ben kaynanamın sinsiliklerine çare arıyorum, eşim gibi bir karakter zaten ancak bu kadar olurdu. Beklentimin de üzerinde davranıyor artık. Bağları kopartmak kolay değil çocuklar varken. Ben görüşmem sen git diyemem mi sanıyorsunuz? Peki çocukları yalnız götürdüğünde ne olacak? Götüremezsin diyemem ki, torunları sonuçta. Ha bana hakaret eder, o zaman .ah götürür çocukları da. Ama görüntüde bana bayılıyor gibi eşimin yanında.
Offff böyle sinsi insanlarla baş etmek çok zor.
Yani ben seni çocuğu tek göndermeme konusunda çok iyi anlıyorum. Çünkü benim de buna benzer sıkıntım var ve asla zaten asla çocuklarını yalnız bırakma. Baksana bu kadın çocukları sana düşman eder de geri dönüşü olmaz.
İyi bari eşin anlamış da eskisi gibi görmüyorsun sık sık.
Böyle de nereye kadar gider ki, olan sana olur, evet gidersin ama için içini yer biliyorum. bu durumları yaşıyorum.
İnsan gitmek istemediğinde, o iki gün iki sene gibi geliyor.
Ne diyeyim ki, bu kadınla baş edemezsin ama şunu diyeyim ne olursa olsun kendini ezdirme.
Allah yar ve yardımcın olsun

Bugüne dek aynen böyle yaptım aklın yolu bir. Ama şimdi buradaki yorumlarda yak yık deniyor, eşin eziyor deniyor. İnsan psikolojisi, hele de kompleksli birinin psikolojisi söz konusu burada. Yapılabilecek en aklı selim davranışı yapmalıyım. Ben ne salak bir insanım ne de saf. Hayatta her adımımı satranç oynar gibi atarım. Eşimle kısa süre içinde evlenmiş olsam da en doğru hamleydi benim için. Kaynanam ruh hastası. Yeğenleriyle bunu konuşuyorum zaten. Eşimi de iyi tanıyorlar. Bana söyledikleri teyzelerinin hasta olduğu. Üzerine basıldığında akrep misali yapabileceklerinin sınırını kestiremiyoruz. Bileklerini kesip not olarak da karın yüzünden yaptım diyebilecek kadar manyaktır. Yılların detayını yazamıyorum çok sürer. Eşim dediğim gibi boşanmaz annesi yüzünden. Bana ve çocuklarıma çok düşkün. Bana sormadan hiç bir şey yapmaz. Bir dediğimi iki etmez. Tek yumuşak karnı, kimse yoğurdun kara demesin.

Yakıp yıkmakla hiçbir şey değişmez şuan. Çünkü bahsettiğin gibi psikolojik sorunları var. Yakıp yıkarak eşinin gözünde çok daha kötü duruma düşeceksin.

Ama eşinle şu şekilde konuşabilirsin. Ben annene iyi veya kötü gibi birşey demiyorum. Sen Zaten neyin ne olduğunun gayet farkındasın. Senden tek istediğim beni ezdirme. Ben ailemin korumaya çalışıyorum. Bu annen bile olsa kimse beni, eşime ve çocuklarıma karşı kötü gösterip ailemin huzurunu bozamaz.

Ek olarak, eşinin sevip saydığı bir aile büyüğü de varsa, bu durumun farkında olan, onla da durumu paylaşıp, eşinle konuşmasını sağlayabilirsin

Yapmasi cok zor ama kocana araniZdaki gerginligi hissettirme " olsn yasli kadin alttan alayim "de esinin gozune gir. Bayramda gitmem etmem deme Kaynananla aranizda sadece selam selam olsn . Yuzun asık olmasın ama mecbur kalmadıkcada konuşma. Mesafeyi hissettir.

X