Boşanmak için erken mi? Bu evliliği sürdürmeli miyim?

Ana Oğul sizi proje olarak görmüs ve almislar. Oh altin yumurtlayan memur Tavuk. Etinden sütünden yararlaniIiriz demisler siZ de kuzu kuzu herseye goz yummusssunuz, o nisan kurdelasi istenildiginde bu nisani atacaktiniz
Daha memur ve atanmış degilim. Sinava hazirlaniyorum. Ama daha kesin degilken kredi cekersin 8 binini senin maaşından oderiz demek nedir? Yanlis anlasilmasin hic yardım etmem demek degildi fakat 8bini maasimdan cekicek, üstunu ihtiyacini ben karsilayacağım demek cok güvenilir olmuyor. Harçlık verip kendine baglamayi seviyor benim eşim. Ekonomik ozgurluk kazanirim diye korkuyor heralde..Boyle kocalar olmaz olsun..

Evet erken.Cocugu yap oyle bosan.Bir omur bagin kopamasin bu asalaklarla.
Herhalde oyle dememizi bekliyorsunuz .Nisanda daha birakmaniz lazimdi,hadi birakamadiniz bari cocuk olmadan bitirin.
Asla cocuk dusunmuyorum. Elbette açıkça vakit kaybeedem ayrılın demeniz daha net dogru bir yorum olur. Ben bu adamı evlilik öncesi anlayamadım cozemedim hata ettim. Daha fazla hataya tahammulum yok...

Daha biraz önce '' flört zamanıda böyleydi '' diyen kadının pişmanlığından geldim bismillah ya 10 yıllık sevdiğim diyorsunuz çoğunlukla kayınvalidenizde yemek yediğinizden bahsediyorsunuz ama niye devamını getirmek için çabalıyorsunuz ben onu anlamadım? Nişanı atmanız gerekirken birde evlenmişsiniz kusura bakmayın ama bu her haliyle kabul etmek demektir o yüzden karşı tarafta yanlış bulamadım açık ve netler.

21 yaşında başlayıp 31 yaşında evlenip evlilik öncesi o kadar sorun yaşayıp eşim değişmeye başladı demek bence de tuhaf.
Şu anlamda değiştı; annesini bu kadar savunmuyordu, bana daha şefkatliydi, belki gözüm kördü belki de hic sevgi dolu degildi aslında ama şu an acımasız, umrunda degilim, beni eziyor, ailesine daha çok düştü. Yani kötü yanları daha kötü oldu demek daha dogru:) Yoksa dort dortluk degildi ben toleransli davranmisim..

Nişanliyken goremiyorsunuz, altinları elimden zorla alacagimi nerden bilebilirdim..Flort zamanı söyledikleri de şu an tam tersi..Ben öyle demedim diyor. Gercek yuzunu şimdi gosterdi.

İteklesen de yürümez. Altınlarını da al boşanma davasında, kendine finansör arayan adama kapak et.
Yürümez zaten de altınları alamayacagimi kendinin hakki oldugunu düşünen bir kişi bu. Benimle alay ediyor altınlar uçtu gitti oyle farzet diyor. Annesi yememis icmemis bilezik yapmis bizim hakkimiz diyor yapmasaydı Su an kasadalar da mahkemede altınlarimi alma hakki olmaz degil mi? Mağdur olmak istemiyorum.

Annem emekli yapamaz diye söylediysem de şu an eşim %50 olması gerekiyordu deyip beni üzüyor.
Sadece bu cümle bile bir erkekten soğumaya yeter. Kendi başına yaşayıp çocuk evlendirmeye çabalayan kadına söylenen lafa bak. Karakteri beş para etmeyen böyle adamlara bu hayranlığın sebebi araştırılmalı. Kendilerini ezdirdikleri yetmiyor bir de analarını yem ediyorlar bunlara. İnsanın içi acır annesine yapılana söylenene.

Bir şekilde idare ettim, kabul etmek zorunda kaldım, perdelerimi seçen görümceyi bir şekilde alttan aldım, çok ağladım ama sustum...
Niye, dünyanın en yakışıklı en cazibeli en mükemmelini mi buldunuz? Kredi çek ev al sen memursun sana verirler diyen paragöz cahil barzonun önde gideni. Hesaplamış bir de. Kölesinin pardon karısının kazanıp ödemesi gereken para da 8.000TL.

Siz, aman bırak anasını ablasını arkadaşlarına bile hürmetinizi hizmetinizi esirgemeyin. Gerekirse krediyi ödeyebilmek için ek iş yapın kocanız memnun olsun.

Ben boşanırdım

Nişan günü bütün takıları çekip almış adam bunun için nasıl bir açıklama yapılabilir? Düğünde takılanları da almış ve sen unut o altınları demiş. Fikir uyuşmazlığından bahsedilmiyor burada.

Ben saygisizmisim, düş yakasından dedim nasıl boyle bir sey soylermisim...Hep suc bende..Annesi de guzel doldurmus, doldurmaya da devam ediyor
Herkesin anası bu kadar kıymetliyken sizinkinin niye değeri yok. Her şeyi geçtim annenizi yerden yere vurmuş adam, bir sürü saygısızlık yapmış bi de gidip üstüne evlenmişsiniz. Altınlarına çökmüş, daha kazanmadıpın paraya çökmeye uğraşıyor, vallahi anlamıyorum gençlerin evlilik motivasyonunu. Neden kendinize değer vermiyorsunuz, neden sizi seven aileniz bu kadar değersiz, bunların muhasebesi neden yapılmıyor. Bak anasına iki laf etmişsiniz adam dünyayı saydırıyor, kendisi sizin annenizle konuşmuyor ama buna sesiniz çıkmıyor. Anasının da oğlunun da ağzını yırtarım dakika düşünmem. Bu kadar edepsizlik olur mu yahu. Kendinizle birlikte annenizi de ezdiriyorsunuz neden?

Mahkemeye dilekçede altınlarımı aldılar diye beyanda bulunacaksın. Hakimin kararında gerisi..

Sakin cocuk yapmayin. Zamani gelince bosanirsiniz

Eşinizden ne köy olur me kasaba , paranızı yedirmeden ve çocuk yapmadan acilen boşanın, asla düzelmez...

Asıl, bu evlilik sandığın birliktelikten bir çocuk yaparsan, o zaman geç kalmış olacaksın.

Annesine direk mesafe koy vs demeniz hoşuma gitmedi o yüzden sizi de kısmen hatalı buldum, mesafe olayını eşiniz çözmeliydi. Yerinizde olsam öncelikle kendi hatalarımı telafi ederim sonra duruma bir bakarım, kendileri de hatalarını telafi eder orta yol bulmaya yaklaşırlarsa evliliği sürdürebilirim. Diğer türlü böyle ailelere ambargoyla falan bir evlilik yürümez yani bilmelisiniz ki bir gün bitmeye mahkumdur.

Esiyle para uzerine dalga gecip , surekli baskı kuran biri. Kusura bakmayın sevgi de yok. Sizi kasa olarak almis. 10 yilda buyuk rol yapmasi lazim ama siz inanmak istemissiniz 10 yilda da boyleydi kesin bir dusunun neler neler cikar gormediginiz. Hic dusunmeden bosanin. Kuzenim 40 gun icinde bosandi . O kadar anneciydi ki en son kızin ustune yurudu annesi yuzunden elinde bicakla . Herkes sabredecek diye birsey yok bosanmamak icin hic bir engeliniz yok sizden baska. Degisir diye beklemeyin, egitmeye ,duzeltmeye calismayin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…