Boşanmak için erken mi? Bu evliliği sürdürmeli miyim?

Ketum olun. Hırkası kalırsa kalsın size ne hiç önemsemeyin üstüne düşmeyin. Kaynanayla iletişimi minimumda tutun, sizi kötü etkileyen şeylerden uzaklaşın. Bir kuruş para yedirmeyin, gözünüz açık olsun geliri gideri takip edin. Bir kaç hafta içinde boşanıp boşanmama kararınız netleşir bence.

Evet erken.Cocugu yap oyle bosan.Bir omur bagin kopamasin bu asalaklarla.
Herhalde oyle dememizi bekliyorsunuz .Nisanda daha birakmaniz lazimdi,hadi birakamadiniz bari cocuk olmadan bitirin.

lan evlenmeden keske biri bana bu lafı söyleseydi keşke

konu sahibi altınlarınızı bankada ortak kasaya koydurun. ailesiyle iletişimi kesin derim bosanma konusunu bilmiyorum beklemek gerekiyormu nasil oluyor bebek işinede girmeyin derim

Aslında hiç değişmemiş aynıymışta herhalde sevdiğinizden olsa gerek gözünüz görmemiş.. Evlendikten sonra açılıyor o gözler ama o zamanda olan olmuş oluyor maalesef.. Eşinizi karşınıza alıp konuşun tavrınızı net koyun.. Anlaşamiyacağınızı düşünüyorsanız yol yakınken bitirin.. Zaten kimse kimseye zorla ev vs aldıramaz zaten almak zorunda değilsiniz.. Ha alırsan kendine alırsın üstüne alırsın o ayrı.. Anne kuzusu ile bir ömür geçirmek zordur.. Birde bu şekilde bir kv.. Allah yardımcınız olsun..

Bende 10 sene görüşüp evlendim kayınpeder yıllardır yurt dışında eşim tek erkek 3 kız kardeş hepsi yapışkan bide beni kıskandılar aileme e kadar laf edip kibirli egolu insanlardı ilk sene hayatım zehir oldu çok dedim kesin karar verdim boşancam diye sonra dedim yıllardır bugünü bekledim hayal ettim evlendim onlara bu fırsatı vermeyecem dedim ve akıllıca hareket ettim sorunları gün yüzüne çıkarıp eşime göstermekten ziyade sessizce zamanla herkesin yerini herkese gösterdim ama asla ne annesini nede kardeşlerini şikâyet etmedim böyle böyle yapıyorlar demedim onlarla da tartışmadım aksine iyi niyetli cana yakın olmaya çalıştım eşimde bunu gördü yani onlar beni eşime kötü ederken beni eleştirken benim onlara iyi davranmam eşimin değişmesine vesile oldu sonuç hiçbiri evime giremiyor ve eşim her defasında annesine ya eşime değer vereceksiniz saygı duyacaksınız yada böyle konuşmayacaz işinize gelirse dedi siz sabırlı olun ve öncellikle sizden önce var olan alışkanlıkları birden değiştiremeyeceğinizi bilin kabullenin evliliğinizin tadını çıkarın

Hayır.
Öyle erkenden boşanılmaz gibi bir düşüncem yok.
Özellikle psikolojik sorun vs gibi durumlarda hiç vakit kaybetmeden ayrılmalı insanlar.
Ama anladığım kadarıyla konu sahibinin de eşinin de evlilik kavramı, iletişim sorunları vs var.
Bir kaç ay daha mühlet verilir.
Olmazsa ayrılırlar.
Şu an ayrılsa ileride ah şunu deseydim/demeseydim modunda olacağını düşünüyorum kurduğu cümlelerden.

Konudan buraları cımbızla almışsınız da gerisi için diyecekleriniz yokmu?

İşe annelerle arayı düzeltmekle başlayın eşini karşına al konuş biraz edebiyat yap anneler çok kıymetli yanlış davrandım biraz korktum eskiden kayınvalideler çok katıymış ara bozarlarmış öyle olmasından korktum sanırım ondan mesafe koy dedim deyin annelerimiz yalnız mücadele etmiş kadınlar gel ikimizde onların gönüllerini alalım yoksa mutlu olamayız huzursuzluk olur deyin önce iki anneylede muhabeti düzeltin sonrası gelir zaten duruma göre hareket edersiniz ama asla eşinizin annesine laf etmeyin eleştirmeyin ki oda annesini size savunmak zorunda bırakmayın alışkanlık olur siz sonuna kadar haklı dahi olsanız o annesini savunmaya alıştığı için laf söyletmez evet sen haklısın demez

Adamın paragöz olduğu, bu evlilikte tek amacın ( tabirden hoşlanmasamda ) etinden sütünden faydalanmak olduğu bu kadar açıkken; daha sanırım atanamamışken bile atanıp krediyle ev al diye baskı kurmaya şimdiden başlamışken " daha erken, şöyle böyle yap" diye tavsiye verenlere hiç katılmıyorum. Bu adam da ailesi de asla düzelmez, sizde çok çekersiniz böyle devam ederseniz. Bence derhal dava açılmalı biran önce kurtulmaya bakılmalı. Adam esnafmış, 2 aylık evlilikte ne yaptı da karısı boşuyor diye çevre konuşmaya başlayınca o zaman otur izle şenliği. Böyleleri bundan anlar anca.

Konudan buraları cımbızla almışsınız da gerisi için diyecekleriniz yokmu?
Konuyu her iki taraftan dinlemeden mi? Yok hayır yapmayacağım. Geçmişte bende eşimle çok büyük tartışmalar yaşıyordum. Ben anlatınca ben o anlatınca o haklı oluyor. Öfkeliyken negatif düşünceler beni ekstra gaza getirir. Aynısını başkasına yapmak istemem. :)

Tüm yorumlari okuyamadim.Ama Allahakina 30 yaşını geçmiş ama annesinin karnından( kibar olsun diye böyle yazdim soz anlayin ) çıkamamış adami siz mi çıkartacaksıniz? Ne evliik danışmanı ne baska bişey adam olmaz o koca.Bosuna yıllarınizi vermeyin.Adam memur olup net maaş getirirsiniz diye evlenmiş.Anasina hizmet edip her dediğini yaparsanız köle olursaniz yürür evliliginiz tabii

Harikasınız, bu adamın ne oldugunu herkes ogrenmeli. Son gelişme olarak taktigi besi bir yerde altini teyzesine iznim olmadan iade edicekmis hemen dava aciyorum...

Harikasınız, bu adamın ne oldugunu herkes ogrenmeli. Son gelişme olarak taktigi besi bir yerde altini teyzesine iznim olmadan iade edicekmis hemen dava aciyorum...
Bencede biran önce açmalısınız davayı. Bir kez geliyoruz dünyaya dert, çile çekmek için mi ( ki çekilecek çile değil bu adam ) ? 30 yaşını geçmiş adam olamamış adam edeceğim diye ömrünü mü çürüteceksin bunlar için?

Canım aynı şeyleri bende yaşadım malesef oğullarının evlendiğini kabul etmiyorlar bnm kayinvalidemin annesi de karşı dairede oturuyor yani karşı caddede sürekli eve gelip camlarını fln silmek istiyor zaten ben çalışmıyorum yeni ev diyorum bn silerim diyorum yok diyor gelim istemediğimi dolaylı yoldan söyledim ama yinede ısrar ediyor , ve en küçük tartismada oğullarını savunuyorlar iki gülmeye gelmiyor ilk başlarda çok iyiydimgidip geliyordum ama şimdi mesafeliyim yani çok karisiyolar bizim evede ama eşim benden tarafa oluyor insllh oda değişmez bnm de babam yok banada yatak odası aldirdilar ben şok oldum aslında sinyaller önceden veriliyor bize bide bizim evde kiraydi annemin evi ona rağmen biz aldık eşin senden tarafı olsun kendine çek onu bir şekilde cnm üzülme

Ortak hesaba koyalım dedim. Ben eşyaları teyzemin bana verdiği borcla aldım dedi. 2 bileziği satalım dedi. Ben nerden bileyim ki nasıl güveneyim? Karşı çıktım. Teyzemin 5i bir yerdesini iade ediyorum gorursun sen dedi..Ben de talep davası acacağımı söyledim. Bu yalancı adamla bir evlilik yürütemem artık

Ben bu sene çalışmiyorum, hem yılların yorgunlugu dinlenirim hem sınavıma hazırlanirim diye anlaştık. Ancak goruyorum ki bunu kullanmaya basladı. Haklisiniz sessizim diye altınlara da el koyarım bu safı kandiririm dedi. Annem sen sessiz oldugun icin senle evlendi, senin sevgini kullandı dedi. Annem gibi ifade etmişsiniz, gerceği şimdi goruyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…