Boşanmak için erken mi? Bu evliliği sürdürmeli miyim?

Altınları kasaya koymuş, ortak bir kasa olsun dedim henuz bankaya gitmedik ancak altınları alacagini dusunmedim. Saymak istedigini dusundum ve alıverdi ve vermedi. Inanın aklimin ucundan gecmedi, yapmaz oyle sey dedim yaptı. Herhangi bir altini satmamis kasada ama onurum kirildi tabi ki...

Ağırlığınızı koyun bankaya gidin halledin. Bu pasiflikle bu şeytan adamla yaşayamazsınız.

Onurum kırıldı, incindim geçin bunları. Bunlar önemsiz.

Bunlardan sonra ne yaptınız o önemli.

Onurunuzu geri kazandınız mı? Size ait olana sahip çıktınız mı? Onur sizin için önemliyse sahip çıkmalısınız.

Siz yazarken biz fark ettik adamın durumunu, siz yaşarken fark etmediniz mi. Ya da fark ettiniz de hele bir evlenelim de, evlenince ben onu yola getirmesini bilirim mi dediniz. Genelde çoğu kadın bu yanılgıya düşüyor da.

Öğretmen olduğunuz için evlenmiş sizinle. Maaş kartı + ev işleri hizmeti olarak kullanıyor sizi baya. Bir de pasif bir karakter olmanızdan dolayı ben nasılsa bunu sindiririm, lafımdan çıkmaz demiş. İstediği gibi de olmuş nitekim.

Düşünüyorum eşim elimden altınları alıp saklasa, psikolojik şiddet uygulasa kıyametleri kopartırdım. Gerçekten çok pasif bir karakteriniz var.

Daha nişanda bitmeliymiş böyle adammı olur yahu gitsin anasının ablasının eteğinde yaşasın daha kendin yetiştirememiş. Sahip çıkamayacaklarsa alemin kızının başını neden yakarlar hiç anlamam.

Benim bir sorum olacak çok merak ettiğim için soruyorum.
Evlilik öncesi dönemde de bir sürü olay yaşanmış, sizi evlenmeye iten ne oldu?
Baska kimseyi bulamam korkusu mu?
Aşk gözü kör mü ediyor nedir?
Gayet iyi bir soru...Ilk sevdiğim erkek olması, belki de fazla bağlanma, illa bu adamla evleneceğim hırsı...Hepsi boştu. Yeterince bedel öduyorum şu an..

Siz yazarken biz fark ettik adamın durumunu, siz yaşarken fark etmediniz mi. Ya da fark ettiniz de hele bir evlenelim de, evlenince ben onu yola getirmesini bilirim mi dediniz. Genelde çoğu kadın bu yanılgıya düşüyor da.
Ben de o yanilgiya dustum, ailesinden ayrışır dedim daha da düştü..Benimle mutlu degil aile ve arkadaslarıyla mutlu...Bu bile boşanmak icin sebep zaten

Bence erken değil hiç de pişman olmazsınız zaman geçtikçe daha beterlerini yapacaktır,hatta böyle erken farkettiğinşz için Allahım sevgili kulu olduğunuz dahi söylenebilinir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…