Boşanıcam ama kafayı toplayamıyorum

Okudukça benim karnıma ağrılar girdi. Sabrınıza hayran kaldım, ben olsam neler yaşanırdı hayal bile edemiyorum.
Anasının memesinden kesilmeyen adamlar evlenmesin bi zahmet. Oğlunu evlendirmekte bu kadar sorunsa evlendirmesin bu analar da. Ölene kadar koyun koyuna yatsınlar öyle mal gibi.
Ama olur mu? Biricik paşaları evlenmezse eş, dost, akraba acaba bir sorun mu var erkekliğinde der. Yeter ki bir tanecik şehzadesine laf gelmesin, elin kızının başı yansın önemli değil.
Şu an ne yazsam öfkemi kusamam o derece. Yaşadığınız şeylere o kadar üzüldüm ki anlatamam.
Boşanın teslim edin anasının koynuna.

Boşanırken de bu sefer elalem ne der diye, boşanmamak için çirkefleşirler de çirkefleşirler kesin. Öyle zor zamanlardı ki, 3 aydır ayrıyız hala öfkem dinmedi hala daha her an bu pis muameleler aklımda dönüyor. Bazen unuttuğum şeyler aklıma geliyor ya da daha önce farkedemediğim detaylar. Resmen beni benden aldılar ya.

Ben boş an yada boşan demıorum ama allah yardımcın olsun. Rabbim bu sınavından seni başarıyla çıkarsın.

Eminim burada yazdıklarınız çeyreği bile değildir.. O kadar sinirlendim ve o kadar üzüldüm ki size anlatamam. Size yapılanı unutmayın ki bu adamı boşama cesaretiniz sönmesin.
Verin anasına ne halleri varsa görsünler, bir üye deccal gibi ana oğul yazmıştı eksiği var fazlası yok.

Offf böyle asalak erkekler boşanınca da annelerinin yüzüne bakmıyor. Her şey evli iken.

Bu da doğru. Bu modeller evlenince ne hikmetse garip anam, cefakar anam, anam da anam diye geziyor.
Ben de bunu anlamıyorum ya. İnsan evlatlarına "ben size şöyle baktım, böyle zor baktım, saçımı süpürge ettim" diye duygu sömürüsü yapar mı. Çok zordu madem şartların, doğurmasaydın. Doğurdun madem tabiki bakacaksın herkes bakıyor evladına zaten kız anaları bakmıyor mu oğlan analarına has bir durum mu dimi. Mantıksızlıklarla dolu değer yargılarını bir de dayatıyorlar sanki bizde beyin yok.

Bizim anamız bize bakmadı çünkü, saldılar bizi öylece büyüdük gittik. Bizde evlatlarımıza bakmıyoruz, bir bunların anası bakıyor, bir bunların anası zorluk çekiyor. Ay benim kaynana travmam da yok ama sizinkini evire çevire dövesim var.

Bu kadar şeye rağmen ben sizin boşanacağinizi düşünmüyorum. Öğretmendiniz diye hatırlıyorum, okul zamani geldi ne yapmayı düşünüyorsunuz? Evinize döndünüz mü? Eşiniz nerede şuan?
Gerçekten aksiyon alacak olsaniz son ana bırakmadınız bazı şeyleri. İki çocukla boşanma kararı almak kolay değildir elbette eleştirmek değil derdim ama hayatınızda çok bir şey değişecek gibi durmuyor.

Tabi, bizimkiler onlara hizmetçi doğurdu büyüttü. Bir de okuttu meslek sahibi yaptı, oğulları rahat etsin diye. Bu kafadalar. Sizden çıktı artık o diyormuş anneme.
Ben de nasıl girişmedim, tuttum kendimi bilmiyorum şaşırıyorum. Annemin karşısına çıkarsa sonu o ama:) Kadıncağız sinirden köpürüyor.

Yok daha dönmedim, rapor aldım 1 hafta. İkamet de önemli değil e devletten aldırabiliyorum ama iş yerim orada olduğu için davayı memlekette açamıyorum. Eşim geçende bir mesaj attı gelip almakla alakalı. Tersledim, ailemle döneceğimi söyledim. Bilmiyorum napar ne olur. Benim avukatım bile hazır şuan.

Hayatınızdaki idame şekliniz zaten yıllardır koca kişisinin sureti ile olmuş. Sureti de olmayacak kişi için baş ve karın ağrısı çekmeniz kendinize sadece şer.

Çok daha iyi olmaya layıksınız. Bunu kendinizden esirgemeyin

Sizden çıktı ne demek ya? Biz eşya mıyız? Sattınız artık kullanamazsınız der gibi. Bu eril dilden gerçekten etimle kemiğimle nefret ediyorum.
Banlanmayacağımı bilsem söyleyecek o kadar çok şeyim var ki. Kendime de şaşırıyorum, benim asla böyle bir travmam, yaram falan da yok hani bu şekilde kinleneyim ama sizinle inanılmaz bir empati kurdum.

Teşekkür ederim, anlaşılmak insanı çok rahatlatıyor insan yıllarca kendini anlamayan, empati kuramayanlarla cebelleşince.. ben anlattıkça benimle birlikte üzülen, bana hak veren insanlar olduğunu görünce nasıl manipüle edildiğimi daha iyi anlıyorum. Sanki dünyanın en suçlu insanıymışım gibi muamele görüyormuşum meğer..
Bizim toplumumuzdaki bu bireysellik reddi ve hadsizlik en büyük problem ya. Bireysel olduğun zaman, sınır koymaya çalıştığın zaman direkt saygısız oluyorsun ve envai çeşit hadsiz muamele ardından geliyor işte.

Bahsettiğiniz profildeki eş, evi de bırakmaz gibi geliyor bana.
Dava açınca evden gitme durumu nasıl oluyor?
Kolaylıklar dilerim, umarım çok sıkıntı yaşamadan anlatırsınız bu süreci.

Gerçekten tam olarak böyle, bizim toplumda ciddi bir bireyselleşme problemi var. En ufak bir laf etsen saygısız, terbiyesiz damgası yiyorsunuz..
Ben kız annesiyim ve sizi bütün kalbimle anlıyorum. Bu insanımsı varlıklardan uzaklaşın, işi gücü olan, eğitimli, iyi bir aileye sahip, 2 tane pırıl pırıl çocuğu olan aslan gibi kadınsınız. İnsan bile olmayı beceremeyen bu iki varlıkla bir 8 yılınızı daha heba etmeyin.
O kadar çok mutlu olmanızı diliyorum ki, mutluluktan bugünleri hatırlamayın bile.

Çok teşekkür ederim, gerçekten inşallah evlatlarımız iyi insanlarla karşılaşır, merhametli insanlara denk gelirler. Hayatta en önemli şey merhametmiş bunu anladım..

Çok teşekkür ederim, gerçekten inşallah evlatlarımız iyi insanlarla karşılaşır, merhametli insanlara denk gelirler. Hayatta en önemli şey merhametmiş bunu anladım..
Allah evlatlarımızı iyi insanlarla karşılaştırsın. Merhametli, kalbi iyi, niyeti iyi insanlarla yolları denk düşsün

Bugun avukatla görüştüm arkadaşlar. Yaşadığım olayları yazıcam. Vekaletimi haftaiçi vericem. Herşey iyi güzel de kvnin bunca hakaretine tanık nerden bulucam ben. Tanığım oğlu, o da yüzüme karşı bile kendi kulağı ile duyduğu hakaretler için annem öyle demek istememiştir diyor. Annem öyle demez diyor. Şaştım kaldım yaptıkları yanına mı kalacak?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…