Boşanıcam ama kafayı toplayamıyorum

Mevcut bir düzenden bambaşka bir hayata geçiyorsunuz demişsiniz ya doğum sancısı çekiyorum diye yeniden doğacaksınız bu sancı ondan kolay değil ama sancı bitecek ve yeniden doğum olacak.
Gerçekten çok zor şeyler yaşamışsınız eminim ki boşanma yanında hafifi kalacak.
Ama insanın alışkanlıklarından vazgeçmesi, süregelen hayatını tamamen değiştirmesi kolay değil kafanızdaki seslerin susmayışı ondan.
Zamanla atlatacak ve normalleşeceksiniz.

ALLAH kolaylık versin.

Amin çok teşekkür ederim

Dün annemle konuşuyordum. Boşanma süreci sinir bozucu, sonrası belki 2 çocukla zor geçecek ama benim evliliğim daha zor dedim. Orada yaşadığım hayata 3 aydır uzaktan bakınca inanamıyorum nasıl dayandım diye. Evliliğim sadece benim üzerime yıkılmış sorumluluklar silsilesi, eşle aynı evdeyken sanki 3 çocuğum var. Hayat aksın diye kendini paralayan bir kadın var ortada ve buna rağmen sürekli eleştirilen hakaret edilen.

Bu anlattıklarım kadar, bir o kadar daha var yani böyle abuk subuk sözler davranışlar sorumsuzca yapılan hareketler. Hem kendimi hem ailemi çok ezdirdim. Üstelik benim ailem okumuş etmiş kültürlü naif insanlar. 2 cahilin oyuncağı olduk aman çocuklar var diye. Yazık çok yazık ya..

Ben akademik hayatımda hep derece yapan, sınıf başkanlıkları, okul başkanlıkları yapan bir insandım. Özgüvenim öyle bir yerle yeksan oldu ki, ortam içinde konuşmayı unuttum. Sosyal fobi geliştirdim resmen.

Cümleleri ile beni demoralize etmeyi başarıyorlar ve bunun farkındalar. Bunu kullanıyorlar. Bir an önce dananın kuyruğu kopmalı artık yoksa hasta olacağım...

Alsınlar analarını başlarına çalsınlar. O analar da gerçekten anne olabilseler evlatlarını bu duruma sürüklemezlerdi. Benciller.
Öyle maalesef bizi düşman olarak görüyorlar , ve en önemlisi herşeyinn sebebi biziz cocukları hep haklı benim kocam beni aldattıgın da kocanın yanında olsaydın seni aldatmazdı dedi bana kv.bende cocugma bakmak için anneme gitmiştim.değmez kimse için bende bir atanayım çalışayım bende boşanacağım böyle bir aileden komple sade kocayla evlenilmiyor bizde ailesiyle de evlisin.çalışıyorsunuz ne güzel siz en yakın zamanda tekmeyi basın gidp kendilerinin sözünden çıkmayan bir köle bulsunlar

İllaki bir dönem zor gelecek ama kangreninizden kurtulacaksınız.Deger görmediğiniz yerde durmayın.

Ya Allah diyeceksin kalkacaksin. Esinden de annesinden de midem bulandi. Bir silken kendine gel. Ailenin yaninda ayarlayabiliyorsan isini oraya aldir cocuklara baksinlar sende calisirsin. Birde bisey soracagim niye esine ve annesine cevaplari yapistirmiyosun. Yada ne bilim kadin sana laf attığında annene laf soylediginde kadinin yüzüne bir tokat gecirebilir kapiyi cekip cikabilirdin. Mantikli geldi bana yani. Bari evi terkedersen yap ne olur benim icimde kaldi

O bana her lafı sayacakmış ben yine küsmeyecekmişim öyle diyor... şaka gibi ya. Hadi hayalindeki gelin böyle bir gelin olabilir anlarım. Ama 8 yıl oldu ya, beni tanıdın ailemi tanıdın, bizim sınırlarımızın hiç mi farkında değilsin hiç mi tanımadın. İnsan biraz da karşısındakine göre davranır. Aptal.

Tokat ne kelime. Kanını içsem doymam denir ya o kadar öfkeliyim. Eşinden çok dayak yemiş zamanında ama ben inanın ki eşini anlıyorum. Boşanmasına izin verilmemiş boşanamamış adam. Benim konumum ve kuvvetim müsait olsaydı sanıyorum ben de girişirdim dayanamazdım.

İllaki bir dönem zor gelecek ama kangreninizden kurtulacaksınız.Deger görmediğiniz yerde durmayın.
Motivasyonum bu. Hayatımın hiçbir safhasında değer gördüğümü hissetmiyorum orada. Ne hastalıkta, ne sağlıkta, ne hamileliklerimde, ne lohusalıklarımda... insan en çok lohusalığında ona ne hissettirildiğini unutamazmış. Çok iğrenç muameleler gördüm lohusayken de.

Ya lutfen hemen bosan bir kere o evi terkedersen o guc gelir insana. Gercekten bu kadar degersiz etme kendini. Kuzenim iki cocuguyla bosandi biz dedik bir daha evlenmez daha bir sene dolmadi gitmis yeni bir adamla beraber agzi kulaklarinda ben nişonlonoyorooommm diyor.bak millet ne kadar cesaretli. Kim kuzenimin yerinde olsa oyle evlilikten sonra yanina erkek sinek senelerce yaklastirmazdi. Hala olmassa yine babamin evin gelirim rahatliginda korkuyoruz ucuncuyude yapacak gene cikip gelicek.aile apartmani oldugu icin bizlerinde evinden cikmiyo geldigi zaman.yani demem oki biraz kiymet ver kendine ciksin oda anasiyla yaşasin. Bak ailende arkandaymis yazik onlarin bu laflari isitmeye ne hakki var. Vallahi en fazla on gun kotu olursun ölümden baska herseye care var

Burayı okudukça hep bekar kalicam.

Çok sancılı bir süreç. Kuzeninizdeki cesarete çok imrendim. Kesinlikle haklısınız, insandan erkekten nefret ettim bir daha evlenmek istemem ama kuzeninizdeki rahatlığın birazına sahip olabilsem keşke ya.

Merhaba boşanma öncesi zor boşanma sonrası süreç de zor öncelikle söyleyeyim. Ancak yıllar önce boşanan arkadaşlarımdan duyduğum tek şey iyi ki diyeceksin boşanma travması gececek ama bu kocalarla ömür geçmez. Cesurlar bir kez korkaklar her gün ölürler adım at zamanla geçmeyen yara yok

Çok doğru artık zorlanmadan bir hayat yaşamak istiyorum ya. Evlilik zor, hele böyle benimki gibi adamlarla çok zor, boşanmak daha zor...offff.

Boşanma sürecindeyim boğazimda düğüm karnimda sancı sırtımda ağrı geceleri uyanıyorum sabahları mal gibi kitleniyorum sonra ne için dedim beni döven bir adam için kal dayağına hakaretine katlan o zaman o kadar degersizsin dedim kendime ve kendime geldim
Birdaha gelmeyeceğiz eşya mal değiliz bizimde ana babamız var onlara çocuklara yazık en önemlisi kendimize yazık
Bana yazık olmayacak o yüzden boşanıyorum sana da yazık olmasın al maaşını bak çocuklarına gez toz yazık etme kendine

Daha iyi anlatılamazdı... ben de aynen öyleyim. Size de kolaylıklar diliyorum
Bu sıkıntı hissi eşten uzaklaşıyor olmak da değil sebebi ne bilmiyorum ama tatsız tuzsuz hissediyorum..

Hayat kısa be , çok da güzel yaşamayı bilenle . Omzundaki yükle ezilirsin. Bırak git en fazla ne olabilir bu durumdan daha kötü olamazsın

Mutsuz anne mutsuz çocuklar demek lütfen kendine saygın olsun çocuklarına güzel örnek olan bı anne ol ve derhal o iki sünepeden /koca ve kv / derhal boşan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…