Bitmeyen isim kavgası

Lütfen öyle bir hata yapma lütfen.. sana böyle davranan bi insana bu ödülü verme..senin yavrun senin seçimin..o ismi versende kötü bu insanlar vermesende.o ismi verince hoopp herşey güllk gülüstanlıkmı olacak tabiki hayır...birşey değişmeyecek en azından yavrun arada kaynamasın..onlarda herzmnki gibi konşssn konşssn dursunlar vesselam..sevgiler

Benım eşimi 5 yasında terkedıp yıllarca arayıp sormayan ve yaşlanıp düşüncede oğlunu hatırlayan kayın peder var. Eşimle yıllardır gorusmezler. Gecen eve geldı ve cocukların ismine eylem ve özlem koycakmış. İkiz benım cocuklar nasıpse pazartesi doğacaklar. Bende sen kendi oğluna bakmamısın emeğin yok. Benım cocukların isimlerinede karar veremezsin diyip kesip attım.

Sende ettiği bedduayı hatırlat ve bu yuzden ismini koymıcam de. Benımle konusurken agzından cıkan her kelımeye dıkkat edeceksın de ve geç.

Ayrıca onların isimlerini verirsen ağrına gider. Benım giderdi. Benkm kayınvalidede oğluna kızıp bana cocugun inş olmaz dedi bende uzak tutuyorm kendımden. Ve cocuklar oldugunda da cok muhatap etmıcem.

hamile değilim, hatta 1.5 yıldır uğraşmamıza rağmen çocuğumuz olmuyor ama bizde şuan da aynı sorun var. kv nin sinsi sinsi erkek olursa babanın ismini koy demesi ve benim eşimin hemen gaza gelmesi.. istemiyorum dedikçe bu bir erkek için çok önemli diyor nesi önemli anlamadım ki aynı şekilde bizimkilerin de bana yapmadığı kalmadı. kp ismi kötü değil ama adamı sevmediğim için koymak istemiyorum. bir de benim babam vefat etti 18 yıl oluyor madem öyle benim babamın adı konsun demi ama?

size yaptıkları kötülük hala devam ediyorsa eşinize şu hamilelik ve doğum sürecine bakalım ailen de biraz düzelme varsa tabı ki düşünülebilir ama beni üzecek bir şeyler yapmaya devam ederlerse bizim istediğimiz bir isim olacak deyin..

ben eminim ki kendi hamileliğim de bu insanlar bana sorun çıkaracak sizde eminseniz bunu deneyebilirsiniz.

Büyüklerin isimlerini koyma taraftarı biri olarak, koyma sen istediğini koy. Sorduklarında sizin ismizinizi koyduk de. Nereden bilecekler. Kimliğe bakacak halleri yok.

Benim daha çocuk yok istiyorum ama kısmet olmadı henüz ve en basından eşime dedim asla çocuk olursa adına kimse ve kimse karışamaz sizinkilerdne koymak isteyen olursa benimde ailem var onlarda kırılır o yüzden asla istemem dedim eşimde böyle bise olamaz zaten merak etme dedi bence çok saçma ne gerek var zamanında kendi çocuklarına koysalardı şimdi ne demeye karışıyorlar

Şahsen babamın ismini ilk oğlumun ikinci ismi olarak taktım. Sonradan düşündükçe keşke onuda yapmasaydim diyorum. Sebebine gelince: Biz hep "x kişiye benzesin" kafasıyla isim takarız. Bazıları tek egoları için bunu ister. Benim rahmetli babam çok iyi bir insandi (mekanı cennet olsun inşallah).yani oğlum ona benzese iyi olur. Ama sonradan düşündüm de: neden başkasının kişiliğini doğmadan veya doğar doğmaz çocuklarımıza empoze ediyoruz ki? Neden çocuğa kendi ismini ve kişiliğini geliştirmeye fırsat bırakmıyoruz? Başkasının ismini taşımak o kişi ile eş tutulmak gibi birşey oluyor. Mesela kp ve kv kötü ise çocuklar da onlarla otomatik olarak es tutulur. Aynısı tabi iyi huylar için de geçerli. Şahsen tekrar imkanım olsa sadece çocuğun ismini verirdim. Ve eminim babamda buna kırılmazdi

BEn kayınpederimin ismini verdim çok severim sevmeseydim asla koymazdım yada içimden gelmeseydi sizde istemiyorsanız asla koymayın düşünürüz bakarız deyip geçiştirin önemli olan eşiniz ısrarcı olmasın

Çocuğun adını anne koyar.Nokta.Tabiki bu ismi babanın da sevip onaylaması önemli.Başka kimsenin fikri umrunda bile olmamalı.Neden milletin gönlü olsun aman kimse kırılmasın diye istemediğim bir ismi vereyim ki çocuğuma.İsim koyarken tek düşündüğüm benim ve eşimin hoşuna gitmesi birde çocuğumun ilerde bu ismi rahat kullanıp sevebilmesi oldu.Büyüklerimiz kendi çocuklarına isim verdiler onların sırası geçti.Hele ki size ettiği laftan sonra onun istediği ismi çocuğuma değil dış kapımın mandalına bile koymam.

İster çektirsin ister melek olsun büyüklerin ismini koyma taraftarı değilim. Ne oluyor ismini koydurunca anlamıyorum. Zaten genleriniz geçiyor, soyadı veriyorsunuz kiiii anne baba kararı olması gerek diğerleri sadece en fazla fikir verebilir o da sorulursa. KV çok istiyorsa dogurabiliyorsa bir tane daha dogursun ona istediği ismi versin her şeye karismasalar olmaz

Evet var, ben yaşadım hala yaşıyorum. Benim ismim söz konusu ve ben değiştirmeyi düşünüyorum nüfusta.. Sözlü olarak kullanmaya başlıyorum. İsim konusu çocuğu da etkiliyor.

O beddualardan sonra tabii ki koymayın.

Kız kardeşimin ismi babaannemden Ben çok zor doğduğum için babam isim konusunda kimsenin annemin canını sıkmasına müsade etmemiş. İkinci bebek de kız olunca annem gönül koymaısnlar diye kabul etmiş. Kız kardeşim adından neffffret ediyor ve her fırsatta anneme babama bunu söylüyor.

Erkek kardeşim de ismini dedemden aldı. Neymiş oğlundan olan erkek torununa ismi verilmezse gözü açık gidermiş. Kardeşim doğdu, kendisinin ismi kondu ama dedem altı ay sonra geldi görmeye.

Biz hiç babaanne ve dedemin kıymetli torunu olamadık. Hep halamın çocukları daha kıymetliydi, hatta onların eşleri de bizden kıymetliydi.

Diyeceğim o ki, isim koysanız da koymasanız da yaranmazsınız. Bildiğinizi okuyun.

İnsan adıyla yaşar. Hayatını güzelleştirecek, manası güzel bir isim koyun yavrunuza. Çocuğun anne baba üzerindeki haklarından biri de ona güzel isim vermektir. Çocuğunuzun hakkına girmeyin. Bu konuda hadis de var ama buraya yazmıyorum, araştırırsınız.

Kayinvalidenize o bedduayi hatırlayın isim konusu açıldığında ve koymuyorum sizin adınızı deyin
Yahu ne isim takıntısı var insanlarda ya. Senin ismin konsa basın göğe mı erecek

Yani bilmiyorum okadar ay karnimda tasiyacagim evladimin ismini baskasinin cenesi kapansin diye sirf isimlerini vermezdim vermedimde bence esin seni anlar icinden ne geliyorsa onu yap

Uzakta diye tartısamıyorsunuz da tabi şiştiniz:) uygun bir zaman da konusu kendiliginden açılınca başka isim düsünürüz onların adı olmayacak deyin ve kapatın. Nedeni çok acık zaten bahaneye bile gerek yok. Anne baba nedenini sorarsa da söyleyin belki biraz utanırlar da sanmam. Insan cocuguna sevmedigi birinin ismini koymamalı. Esinize de soyleyin bunu anlayacaktır bence. Dert etmeyin boşuna hayirsa hayir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…