Bitmeyen isim kavgası

Eşimle tek anlaşamadığımız konu bu aslında. çok fazla annen şöyle annen böyle demesemde arada şikayetlerim olunca başlıyor hemen çok yaşlı hasta ne dediğini bilmiyor aslında kötü biri değil tanıyıp bilmesem kendimden şüphe edicem. Kendisi bunu acizlik pasifik değilde kötülüğe iyilikle gitmek olarak yorumluyor. Tabi kaçıncı kötülük bu sayamıyorum artık

O bedduadan sonra kapı ziline bile ismini yazmam terbiyesizler .. haklısınız tabi. Eşinizle güzelce konuşup istemediğinizi açıklayın . Bu arada Allah yardımcınız olsun eşinize görevinde güç kuvvet nasip etsin Rabbim Türk askerini korusun..

Ben daha olmadan bir biri ile uyumlu 5 kız 5 erkek ismi belirledim. Herkes bunu bilir yok onu koy yok bunu koy muhabbeti en baştan yapılmaz ki benim pco var 3 yıldır hamile kalamıyorum bile. Bence ismi belirler ve sürekli aynısını söylersen onlarda alışacaklardır. Sen kararlı olursan onlarda anlar koymayacağını.

Kızının yani görümcemin yanında oğlandan olan daha bi torun olduğunu hissettiriyor soyumu devam ettiriyor sonuçta gibi cahilce bi yorum yapmıştı kp. Çok normal düşüncelere sahip değiller canım. Normal bi kişiliğe sahip olduklarını da düşünmedim hiç. Eşimle evimizi benim annemlerin yaşadığı şehirden alınca eşime iç güveysi gittin diyebilicek kapasitedeler

Isim hakki annededir de gec.hatta hangi ismi istiyorsan konu acildiginda.su isme.karar verdim dersin

O kendi kılıf uydurmuş yorumlaması; erkekler saf ayağına yatıyo kendi ailelerinin yaptıkları söz konusu olunca. Ailelik yapamamış aileyi, aile yerine koymak acizliktir. Umursanmamak, insan yerine konmamak hoşlarına gidiyo sanırım bazı erkeklerin. Her doğuran ana olamaz; dışardaki kedi köpek de doğuruyo.

abla ya Allah iyiliğini versin bende kp ismi koycm oğluma çok kavga ettim ama siz gibi yenildim maalesef adam nerdeyse kendini yirtacakti babasının ismini koymuyom diye bende söylemem ben ismi ele güne karşı koy dedim bu arada diğer 2eltimde de var babasının ismi ama olsunmus bende bnm kp ile çok sorunum olmadığı için kabul ettim ama inadim inat söylemicem İnşallah yani

Ayni düşüncedeyim ve eşim sürekli aman tadımız kaçmasın tavırlarına girdiği için ona anlatamıyorum bunu
Asıl ailenden birinin adını koyarsak tadımız kacacak de
Sakın ha koyma,bak ben koydum sekiz sene oldu hala tartısırız esimle.keske ilk basta tartışsaydık ve koymasaydık

Bir arkadaşım kp ismini sadece kulağına okuttu. Kimlikte başka isim yazıyor. Herkeste kimlikteki isimle sesleniyor ama yabancı biri sorarsa iki isimle tanıtıyorlar ve biz ikinci ismi kullanıyoruz diyorlar(kimlikteki ismi kastederek)

Siz de kulağına okutun geçin sadece. Kendi koyduğunuz ismi kullanın devamlı. Alışırlar zamanla.

Bir çocuğa isim kyma hakkı sadece anne babadadır. Sonuna kadar haklısınız. Zaten hoşuma gitmez böyle isim koymak bide sizinkiler hiç haketmiyor.

Kesinlikle koymayın. Saçma gelebilir ama çocuğa onlardan birinin ismini koyarsanız çocuğunuza da ister istemez ters davranırsınız. Neden koymadınız derlerse açık açık bana bebeğime ve eşime beddua eden insanların ismini koymam deyin. Eşinize de hiç aldırmayın. En fazla ne olabilir ki deyin. Sizi öldürecek değiller ya

Burada yine yazmıştım benzer bir konuya , bir akrabam kızı 25 yaşında kv nin ismini koydukları için bir kere bile o isimle seslenmedi kadın . çocuğuna ve kendine bu zulmü yapma . Bütün.derdi çileyi ben çekeceğim ismi başkası koyacak ,eşinizin bile karışmaya hakkı yok . Bu duruştan çıkın bir kere çok fazla naif aman kızmasınlar kirilmasinlar modundasiniz . Bir isim belirleyin ben çocuğuma bu ismi koyacağım deyin susturun . Azcik kaba tabirle cazgır olun ya .

Koyarsan çok pişman olacaksın bırak yüz-göz ol eğer bunun adı yüz-göz olmak ise ne alakası var ya evlat senin evladın kimse karışamaz Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
Kesinlikle koyma derim

Daha hamilelik çok yeni, doğurana kadar isim kavgası yapmayın. Hiçbir şey demeyin. Nüfusu da eşinle birlikte git. Ve istediğin ismi koy. Yoksa hamileliğin burnundan gelecek.
İki oğlum var isimlerini de ben koydum. Eşime de dedim on çocuk mu yapıyorum da ona buna isim koydurcam. Ben doğurdum ben koycam.

Biz çok kardeşiz annem birine bile isim koyamamış. İkincisinde anne bi isim söyle koyayım dedim. Keza annem de çok hastaydı. Kızım dedi ben hiç isim koyamadım evladıma sen koy ismini. Anne baba koysun adını dedi. Ve doğumdan önce anne mi kaybettim. Çok zorlamama rağmen isim koymadı. Düşünceli kadın işte. Annem rahmetli oldu ve 20 gün sonra doğum yaptım. Keşke bir isim bıraksaydı bana o kadar çok üzülmüştüm ki.

Beklenmedik bi üçüncü gebelik yaşadım. Kv dem ben şu ismi çok seviyorum dedi. Bi kız ismi söyledi. Ben sevmedim dedim. Hem daha erken dedim. Neyse oğlum varmış ve karnımda öldü. He doğsaydı yine onun dediğini koymazdım.

Benim ilk üç sene mi burnumdan getiren bir kadın benim çocuğuma isim koyamaz. Net.

Hatta kız olursa eşim dedi ki annelerimizin ismini koyalım dedi. Sırf kvde ye inat kusura bakma ama dedim koyamam. Sırf o kadının ismi olmasın yeter dedim içimden.

İnsan nefret ettiği bi kadının ismini koyar mı ya. Üstelik ismi de erkek ismi olurda sonunda ye eki alır ya öyle bi isim.

Demem o ki sessizce kimseye bişey demeden git koy istediğini.

Sizinle aynı durumdayız. Benim bebegım olmuyor ama. Kv kısısı esime toprak başına dıyr sürekli laf söylüyordu ve taaaaa nısanlıykrn bizim adımızı koyacaklar ilk torun ilk oglan bende o zamanlar tamam diyordum cunki benim yanımda esime bu lafı hiç dememıstı. Taki evlendik 8 ay sonra esim gorev gitti ben onlara kavga ettik bu lafı dedi. Bende ona karşılık sen ne biçim bir annesin evladın dagda bayırda vicdanın yokmu dedim daha niceleri. Ki oda anlatsam buralara sığmaz. Ev aldık ınsllah kredi odeyemezsiniz banka elinizden alırlar mı sen oğlumu kandırdılar mi... Neyse bu kavgadan sonra esim asla dedi onların adı geç harfi bile olmucak şimdide görüşmüyoruz. Telefonda bile bazen böyle anneler nasıl var diye düşünmeden edemiyorum. Çocukları savastaykrn arayıp sormazlar bide hak talep ederler. Bencede koyma koymadan bir iki esinle tartisirsin ama koysan her gün o kadının yada adamın adını duyarsın canım

İlk çocuğuma ismini ben koydum,ikincisine ablası koydu ismini...İlk cocugunuzda esinize manevi mutluluğu yaşatacak birşey yapmışsınız zaten. İkincisinde "analık hakkı olarak ben karar vermek istiyorum" diyebilirsiniz.

Her türlü derdini sen çekeceksin ismini onlar koyacak yok öyle! Açık açık söyle benim aklımda var bosuna ugrasmayın diye eşin de kırılırsa kırılrsın bizim kırıldığımızı kimse düşünmüyor. Hele ki beddua etmişler bir de yazık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…