Bitmeyen isim kavgası

Ayni düşüncedeyim ve eşim sürekli aman tadımız kaçmasın tavırlarına girdiği için ona anlatamıyorum bunu

Ee çocuğa o ismi koyunca da sizin tadınız kaçacak. Belki çocuğa bakışınız bile değişecek. Lohusa halinizle sizi depresyona sokacak. Şu anda stres yaşıyorsunuz. Bunlar iyi mi ? Ailesi doğru düzgün bile koymak zorunda değilsiniz üstelik.

Aman ya, biktik bu sacma sapan kemiklesmis geleneklerden. Hayir yani isimleri bir baskasina konulunca ne oluyor, bunun neresi ovunc kaynagi? Bir de baski yapip insanlarin huzurunu kacirmiyorlar mi iyice ifrit oluyorum.

asla ama asla koyma esine de güzellikle anlat o bedduayi agzina alip dusecek tiplere degil evladimin ismini koymak sokaktaki ota çiçeğe koymam sen net ol iki isim bul eşinle anlaş ve dogunca koy çünkü bebeginle bağ kurmani dahi etkileyebilir abartmıyorum bir tanidik kv kp cok cektirmis ilk hamileliginde de oglu olucagini öğrenince kp zorla koydurmus kadin hirsindan asla dogurmadi oglunada cok zor sahip cikmis bazen aglardi bebekken ismini soyleyemezdim aklima gelir nefret ederim diye demem o ki kendinize ve evladiniza bunu yapmayın

Bence iş eşinizde biter o yok derse yok olur, bizede böyle söylüyorlardı bizim adımızı koyun diye birde erkek olursa isimlerinin sonuna can kız olursa isim sonuna nur koyacakmışız,eşim: çocuk benim kimseyi ilgilendirmez istediğimiz ismi biz biliriz dedi, ondan sonra bir kere bile demediler daha, hatta 2.si oldu ona ne isim koyacaksınız diye bile sormadılar. yıpratmayın kendinizi eşinize yumuşak bir şekilde istemediğinizi, ikinizin bulduğu özel ve değişik bir isim koymak istediğinizi söyleyin eminim ki ikna olur

Ortak bi isim belirleyip biz buna karar verdik desin eşin onlar ne karışır ki iki oğlum var Allah bağışlasın eşim sağ olsun evlenmeden düşünmüş doğunca koyuverdık :)

Böyle beddua mi olur, ilk kez duydum..Bir anne nasil der..
Çocuğuma isim koyarken kimseye sormadık karar verdik ve koyduk.. baskı olsa bile takmaz gider nüfus idaresine isim bu derdik.. siz ne derseniz n. Idaresi onu yazar.. o isim olur, net..isim belirleyin siz eşinizle ve bebeği anarken atıyorum Ayşe nin odasına perde diktirdim vs deyin.Alışsınlar...

Koyma çocukda yuzde 90 ismini koydugun kisiye ceker. (Sevmedigin ot burnunda biter hesabi) ömür boyu pisman olursun. Sevmediğin insanlarin ismini cocuguna koymak zorunda degilsin bu bir.
Sevsende onlarin ismini istemiyorsan yine koymak zorunda degilsin bu da iki.
Eşini kirmakla falan alakasi yok.

Kadinlar genelde boyle durumlarda şu numarayi yapar hemen bir isim bul kendine bir kiz bir erkek ismi. Bebegin cinsiyeti belli oldukdan sonra ruyamda gördüm bu ismi koyacagim de kimseyi karistirma.

Zmanindan söylediğin lafları unuttun elllammm şimdi ne ismi başka kapıya de okadar karnında taşı sıkıntı çeken doğum acısını çek onların ismini koy esinede böyle de herkes kendi doğurduğu çocuğa isim koysun eşinde ilerde bişey derse onuda ozman düşünürsün boşver koyma senimi bosucak bi isim koymadin die en fazla üç gün kuser çene yapar

Ya birde şunu anlamıyorum adamın anası babası ana baba da kadının anası babası ne ? Bu kadın ağaç kavuğundan mı çıktı ? Neden kocasının anasının babasının ismi çocuğa koyuluyor da kadının anasının babasının ki koyulmuyor mesela ?

Asla koymayın. Sizi o şekilde üzen,alçakça beddualar savuran insanların ismini neden veresiniz bebeğinize. Eşinizle de net konuşun, konu kapansın.

Katiyen kabul edemediğim bir konudur bu isim mevzusu.
2 çocuğum var, sormadım onlara.
Üçüncüyü bekliyoruz, yine sormam, hadi söylesinler sıkıyorsa, ne hakla, hangi cüretle.

Bu tarz konu açanlara hep aynı fikri veriyorum sana da söyleyeyim :)
Diyeceksin ki bizim memlekette büyüklerin ismi o kişi vefat etmeden bebeğe verilmez. Allah gecinden versin de vefat ederseniz tabi ki evladıma sizin isminizi vereceğiz anneciğim

kv ilk çocuğumda o karın kan doğursun sende gittiğin yerlerde geber demiş
Ne biçim anneler var tövbe yarabbim, analıktan bi haber insanlar ana olmasa keşke. Kendi oğluna geber diyen insan, torununa hiç acımaz. Yenilir yutulur şey değil söylediği, bence kesinlikle koymayın. Zaten eşinizinde böyle diyen anayla görüşmesi ayrı garip; anası evlat yerine koymuyo, oğlu ana diye g.tünde dolanıyo. Aciz ve onursuz buluyorum böyle erkekleri.

Çocuk büyüyünce yaramazlık yapar kızarız bu defa zorlarına gider bide bu yüzden aramız bozulur diyin.

Kocana rüyamda şu ismi duydum. Koymak zorundayım dersin. Sevdiğin bir ismi belirle. Kaynananlarin yanında da bebeğin hakkında konuşurken o isimle konuş. Mecbur kabul edecekler...

Bu çok iyiymiş canım eşimle kardeş torunları olmasak yerlerdi belki

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kocam yalvardı yıllarca dil döktü ben yine koymadım babasının adını . İş inada bindi galiba ozmanlar. Ama şimdi pişmanım keşke koysaydım. Ama kv adını büyük konuşmayayım ama beni kesseler koy- mam. Koymayın sizde sevmediğiniz insanların adını .

Benimkiler de çok kıvrandı ama asla koymadım. Kv kp hepsinden nefret ediyorum . Bir ömür çocuğuma onların adıyla seslenemem. Bizde de büyük kavgalar oldu , kocama eğer onların adını koyarsan hakkımı helal etmem, bir daha evlât sahibi olamazsın dedim, o da cesaret edemedi .

Kv ve kp deki biz anne baba isimleri koymak istemiyoruz ilk çocuğumda da koymadım zaten ben diyomuyum benim annemin babamın ismi olsun diye de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…