Bitmeyen isim kavgası

Bence bu konuda yorum yapmayın doğana kadar doğunca da istediğiniz ismi koyup haber vermeyin

Ben olsam derim siz isminizin koyulmasını hakedecek ne yaptınız diye çat çat söylerdim Vala eşime de onlar kırılmasın diye niye benim çocuğum bir ömür onların ismini taşısın ki. O sizin çocuğunuz bütün sıkıntıyı siz çekiyorsunuz kimseye laf düşmez bu konuda anca siz sorarsanız söylemeleri gerek.

yıllardır buraya yazıyorum
madem boyle bir aile yapıları var

test sonucu çıktıgı gun kız olursa X erkek olursa Y koyacaz inşallahhh diyeceksin ,
soyadı sizden isim bizden diyeceksin , açık kapı bırakmıyacaksın ,

Sakin koyma, kraliyet ailesini sanki anadan babadan isim kalsın.
anlamlı güzel isimler secin 9 ay taşıyan kadının ilk hakkıdır isim. Sonrada babaya düşer.

Cocuguma beddua eden,askerde gorevde olan esime beddua eden birinin asla asla aslaaa ismini koymam. Kapıda ki kopege bile koymam. Sakin koyma,en fazla laf eder dururlar. Sende cocuuma esime beddua eden birilerinin ismi koyamam dersin

Oyy oyy . Aynı konudan bende açmıştım haftalar önce şu an son haftalarımdayım hemde ilk bebeğim. Bende istememiştim ama eşim babasının ismini koymak istiyor. Hemde yanına isim eklememe bile izin vermiyor. Çok çabaladım çok konuştum ama baktım eşimle aram kötü olacak ısrar etmedim. Aslına bakarsan onlar bizi kırmaya kırıyor biz kıyamıyoruz gibi ama esasında evliliğimizi yıpratmamak amaç . Analar çeker demişler ya yükü öyle bence. Eğer eşin çok sıkıntı çıkarmazsa küsmezse bence istediğin ismi koy ya da benim abimin ismi levent ama kimlikte yazmayan bir ismi daha var mustafa. Kimse kullanmıyor çoğunluk bilmiyor maksat doğumundan sonra başın ağrımasın öyle bişey de deneyebilirsin

bende suan hamileyim ve ayni dertten muzdaribim. eşimin ailesi çok iyi insanlar ama brn yinede istediklerini koymak istemiyorum çünkü bu benim hakkım diye düşünüyorum. eşimde ailesinden yana nolcak sanki deyip duruuo ne yapcam bilmiyorum..hemde en sevmedigim isim.

ama sizin yerinizde olsam saygisiz sevgisiz beddua eden bi annenin dedigi ismi koymazdin..net olun belki ısrar edemezler

Eşim bu konuda bi sıkıntı çıkarmaz canım öyle yapmayı düşünüyorum iki ismi olur ben istediğimi kullanırım aslında onun böyle bi isteği bile yok ama ailesi ısrar ettikce o da bi yerden sonra bıkıyor. Koyalım gitsin nolucak falan umursamaz bi tavrı var. Ne zormuş yıpransanda bişeyleri güzellikle halletmeye çalışmak Rabbim yinede huzur versin yuvalarımıza, bebeğini de sağlıkla kucağına alırsın İnşallah

Olsun isim boncuktur derler , Ayşe Fatma Ömer Mehmet :) sağlık olsun gerisi boş Hifacım , biz de çok direndik ama başaramadık

İnanın yüzlerini bile görmeye tahammülüm yok.Uzun bi süre konuşmadık yalvar yakar barışmaya çalıştılar insanlık bizde kalsın diyip barıştık ama gel gör ki eşim bu insanların isteklerine karşı tavrıma sen fazla abartıyorsun diyor. Çok sağolun ayrıca Allah razı olsun Rabbim hepsinin yardımcısı olsun.

O bedduadan sonra asla ve asla koymayın zaten.Kendi isimleri olunca mı sevecekler torunlarını yani başka isim olunca sevilmiyor mu bu torun.O kadar ağır laflar geçmese belki eşimin hatrına düşünürdüm ama öyle bir sözden sonra eşimde boş gelir yani taşıyıp dünyaya getiren ben soyadını verip kütüğüne alan o zaten isim de bıraksınlar annenin hakkı olsun.Bende annemin ismini koymak istedim kızıma eşim ve aileside annenin adı olsun dedi ama annem ne ismi ya öldüm mü ben öylede olsa sevmem öyle şeyler dedi koydurtmadı.

Eşimle anlaştık biz ne senin annenin babanın ismi ne de benim dedim. Orda bizim için kapandı konu. Kv arada söyleniyor cevabını alıp susuyor. Sanki bi tek kendileri anne baba kız tarafının anne babası yok ağaç kavuğundan gelme.

Cocugun tek dedesi ve buyukannesi gibi davraniyor erkek taraflari. Cocugu tasiyan sen, doguran sen, uykusuz kalan sen, senin annenin babanin adi bile anilmiyor. Sirf bu bencillikleri icin konulmaz. Ben koymam asla

Böyle insanların suratına suratına “benim doğurduğum çocuktan sanane” demek istiyorum. Sizin durumunuzda olsam dünyanın en güzel ismi bile olsa koymam.
Eşinizde istediği kadar kızsın. Gidip annesne babasına “elinize ne geçecek o isim konduğunda” desin size çemkireceğine.

Cocuk sizin gibi vicdansiz olsun diyemi koyayim isminizi derim cocuguma boyle beddua eden insanlari evime sokmam ben isim koymak bir yana

Allah affetsin evlatlarımın onların saçının teline bile çekmesini istemiyorum
istesenizde istemesenizde çocuklarınız onların genlerini taşıyor
o gözünüzden sakındığınız insanda onların evladı
kimse bana (istisnalar kaideyi bozmaz) bir annenin evladını sevmediği ölümünü istediği zırvalığını anlatmasın
inanmıyorum çünkü
isim konusuna gelince sizin evladınız
kimse size benim ismimi koy deme hakkına sahip değil

Evladını sevmediğini nereden çıkardınız ki? Evet kv sadece bize değil genel olarak saygısız bi insan. Ben değil eşim söyler bunu bana da hep dua eder senin yerinde başkası olsa farklı tepkileri olurdu diye.Az önce bi arkadaşa da yazmıştım uzun süredir konuşmuyorduk hatta ben değil eşim konuşup görüşmeme kararı aldı benim de konuşmamamı istedi ailesiyle. Anne baba sonuçta diyip ben ikna ettim gitmeye o şekilde barışıldı.Anlatmaya çalıştığım ben hiç bi zaman onlar kim ki kafasında biri olmadım ettikleri hakaretlere rağmen . Saçının telinin çekmesini istemem evet doğru herkes güzel huylu saygılı bi evladı olsun ister ve o şekilde yetiştirmeye çalışır. Bu onlara has bişey değil. Kendi babamdan çok çektik annem ve kardeşlerim ona da çekmesini istemem mesela. Evladının ölmesini istiyor demedim. Vahim olan durum sinirle bile olsa o bedduayı edebilmesiydi benim için.İnanma gibi bi durumunuz yok çünkü o zırvalama dediğiniz şeyleri siz hayal etmişsiniz. Öyle bi durum zaten yok. Yorumunuz için teşekkürler. Hayırlı akşamlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…