Bitmeyen isim kavgası

Eylulmucizesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
39
40
26
Kızlar bir evladım var. Rabbim nasip ederse ikincisi olucak. Daha çok çok yeni ve cinsiyeti bile belli değil. Kv kp şimdiden oğlan da koymadınız bari bunda adımızı koyun demeye başladılar.Evlendiğimden beri onlardan çekmediğim kalmadı. Çok saygısız,bencil insanlar. Çok fazla uzatmak istemiyorum ama bi örnek vereyim eşim borç para vermediği için ki normalde elinden geldiğince destek olur kv ilk çocuğumda o karın kan doğursun sende gittiğin yerlerde geber demiş.Eşim doğunun ücra bi köyünde ve çoğunlukla sınır ötesinde görevden göreve koşuyor ben her gece dualar edip gözümden sakınırken sesini uzun süre duymayınca aklıma en kötüyü getirirken oğluna bunu demiş.İlk çocuğumda eşimin çok yakın bi arkadaşı şehit olmuştu kısa bi süre önce onun ismini koymak istedik yani onların ismi olmadı. Bu isim konusunda eşim yüz göz olma koyalım gitsin ne kaybedersin ikinci ismi de bizim istediğimiz bi isim olur diyor ama ben yediremiyorum bana etmedikleri hakaret yok bide evladıma isimlerini koymak abartı olarak algılayabilirsiniz ama gerçekten ağır geliyor. İnsanlar evlatlarına örnek alınıcak birinin ismini yada anlamlı bi isim koymak isterler. Allah affetsin evlatlarımın onların saçının teline bile çekmesini istemiyorum. Eşimi çok seviyorum onunla hiç bi sorunumuz yok aramızdaki mesafeye evlendiğimizden beri ayrı olmamıza rağmen evliliğimiz iyi gidiyor. Biliyorum ki koymam dersem ortalığı karıştırmaya çalışıcaklar eşim onların dolduruşuna gelmiycek bi insan olsa bile aramızı huzursuz etmeye çalışıcaklar belkide bi yerde başarıcaklar en azından eşim al işte koymadın ne geçti eline olay çıkardın diyebilir. Ne yapıcam bilmiyorum çok saçma ve gereksiz bi konu biliyorum hele de ilk aşamada ama kendime hakim olamıyorum evladıma onların ismini yakıştıramıyorum. Eşimi de kırmak üzmek istemiyorum. Bunları sürekli ona anlatmam çok saçma olur adam orada onca dert içinde en son bunu kafasına takar biliyorum zaten çoğu derdimi de anlatmıyorum durumlarından dolayı ama gerçekten istemiyorum. Nasıl aşarım bu saçma durumu. Benimle aynı şeyleri yaşayan var mı?

Yaşayan tanıdığım var. Hatta kocası da babasının ismi olsun istiyordu.
Koymadı.
Hatta kocasının ailesine "soyadını siz veriyorsunuz öyleyse adını da ben koyucam" dedi ve kendi istediğini koydu.
Ama size bu denli acı çektiren ailenin hiçbir ismini koymamanız taraftarıyım. Koymak isterseniz de bunu düşünün,her gün evladınıza sizin canınızı yakan kişinin adıyla seslenmek ister misiniz?

Son düzenleme:
Kafanda isimleri belirle, sana Birdaha söylediklerinde “biz eşimle kararımızı verdik, kız olursa x erkek olura y ! Israr etmenize gerek yok , özellikle oğlunuz çok istiyor!

Evet bir illet isim vakası daha
Birilerinin buna dur demesi lâzım , keşke devlet bi kanun kural falan getirse bu konuya .Doğacak bebeğe Kvalide - kpeder isimlerinin rıza dışında verilmesi yasaklansa keşke .
Hayır noluyo onu da anlamış değilim , boyları mı uzuyo gençleşiyolar mı isimleri konulunca ..geçenlerde baktım baktım da kvalidemde hiçbir değişiklik yok .

En iyi kv ve kp bile olsa, koymak istemiyorsan koyma. Bu konuda son noktayı koy. Gerekirse bir kız ve bir erkek isim bul. Onları söyle. Konuşmaya devam ederlerse de bildiğini oku . Strese sokma kendini.

Koymayın yahu öyle iğrenç insanların adını niye koyacaksınız. Bu bahaneyle küserler bir daha konuşmak zorunda kalmazsınız belki geçsinler bunları

Her konuyu açışlarında "asla böyle bir şey olmayacak. Çocuğuma koymak istediğim bir isim değil o" de..

Eşin senin kadar düşünmüyor. Düşünse onlara rest çeker. Söyle ona seni arada bırakmasın o da "hayır" desin..

Hatta biraz daha cazgırlık yapıp "çocuk bizim çok isterseniz siz yapın bir tane ona kendi adınızı koyun" de..

Zoruma giden şeylerden biri de bu hatta annem bile normalde çok ılımlıdır. Bu konuda kızımı bu kadar yıpratan insanların ismiyle seslenmem ben torunuma dedi.

Zoruma giden şeylerden biri de bu hatta annem bile normalde çok ılımlıdır. Bu konuda kızımı bu kadar yıpratan insanların ismiyle seslenmem ben torunuma dedi.
O zaman kendi isteğinizi direticeksiniz,ne olursa olsun sözünüzden dönmeyip net bir çizgi çekeceksiniz. Ben istiyorum,bitti. Bu kadar.

Bu aile buyuklerınındekı ego da bı tuhaf.. Turk buyugu musun, din buyugu musun kimsin neden senin adını koyalım?
Sizinkiler ayrıca ıgrenc insanlar. İsimleri ne acaba bi daha cocugum olursa ben de koymayacagım o isimleri, cok kinlendim.

ben kv ve kp ister iyi ister kötü olsun çocuğa büyüklerin isimlerinin verilmesi taraftarı değilim. her çok özeldir ve kendi şahsına münhasırdır ve adı da özel olmalı ve özel seçilmelidir. sizi çok iyi anlıyorum özellikle yüreğinizdeki ağırlığı hissedebiliyorum. benzer şeyleri biz de yaşadık.

Her fırsatta hayatim sana böyle böyle beddua eden insan kim olursa olsun ben o ismi çocuğumda duymak istemem deyin ama sık sık. Bir zaman sonra eşiniz caktirmasada rahatsız olacak,

Benim kv de hiçbir çocuğuna kendisi isim koyamamis hep dıdi bidi karışmış filan ..neyse oğlum olacağını öğrendik eşimle öğrencilik zamanından beri bı isim vardı ozel bir isim bizim için ama çok bilindik değil neyse ben dedim koymasak mi çocuk büyüyünce küfür etnesin :) eşim istedi hatırası var filan diye normalde nefret etmeme rağmen 2. İsmi de olsun belki sevmez bu ismi dedim salak kafam bulamıyoruz 2.ismi bı türlu artık ailelere bile sordum annesi dedi ki ben kimseye karışmam kendi istedigjini köy ben koyamadım insan üzülüyor

Sonra ne hikmetse bı rüya çıktı ortaya eşim diyoki gördüm koyalım mi isimde uydu bildiğin ama içim rahat değil

Sonra annesi iyi bı zamanımda Dedi ki ben o ismi rüyamda görmüştüm ama asla söylemedim bı gün x (eşim) anne isim bulamıyoduk ya rüyamda gördüm capricorn da beğendi galiba deyince anlatmış sözde eşim hala yemin ediyo ilk ben görüp söyledim diye bilmiyorum artık ama sonuç herkes ilk adını söylüyor :) çünkü kv ye insan gibi fikir sorduğumda bana o rüyayı söyleseydi yemin ederim tek kelime etmezdim ama dalaveeye gelemiyorum o da o ismi asla söyleyemiyor
Koydurmayin aaa illaki huzurunuz kacacaksa koyun yanına istediğiniz ismi koyun kimse kp in yanında saygıdan o isimle seslenmez sonrada herkesin ağzı alışıyor kimse oğlumun ikinci adını kullanmıyo

Devlet kanun koysa falan denmiş de medeni hukukta zaten çocuğun isim hakkının anne babada olduğu yazıyor bildiğim kadarıyla. Konu kanun manun değil seçtiğimiz eşler. Ne tür bi eş annesinin 9 ay karnında taşıdığı çocuğun ismi için başkasına laf dedirtir anlamıyorum ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…