Birlikte başarsak ?

Bende kahvaltılarda yaptığın müsliden yesem nasıl olur acaba ne dersin :)

seveceksen tabi cok iyi olur tatlim :) beni baya tok tutuyor ve ben icine tatli olsun diye 1 tatli kasigi bal koyuyorm ve türk kahvesi ekliyorum o kahve benim bagirsaklarimi calistiriyor :) he aksam yemegi yemedigime bakma bugun normalde yiyorum :) canim istemedi bugun sadece

Aslında çok iştah açıcı geliyor müslinin tarifi sen nasıl yapıyorsun peki ve yuşaf ezmesini nereden bulabilirim :)

Aslında çok iştah açıcı geliyor müslinin tarifi sen nasıl yapıyorsun peki ve yuşaf ezmesini nereden bulabilirim :)

eti nin var canim lifalif olmasi lazim adi karton bi kutuda satiliyor sari renk :) 1 bardak sütü bi minik tencereye koyuyorum, icine hangi meyveden yemek istiyorsam dograyip koyuyorum, kaynayana kadar isitiyorum, sonra 2 corba kasigina yakin yulaf ezmesi koyuyorum o kaynarken yulaf yumusuyor biraz, en son 1 tatli kasigi balla beraber türk kahvesi ekliyorum biraz, karisitirip altini kapatiyorum yiyorum :)
badem ceviz findik gibi cerezlerden de koyabilirsin istersen. ama sütü isitmadan koy koyacagin meyve ve cerezleri yoksa süt kesiliyor :)

Peki yulaf ezmesini nereden buldun yarın sabah bunu denemek istiyorum sanırım hoşuma gidicek :))

Peki yulaf ezmesini nereden buldun yarın sabah bunu denemek istiyorum sanırım hoşuma gidicek :))

iste yulaf ezmesi marketlerde satiliyor canim dedim ya :) etinin lifalif olmasi lazim adi :) diyet ürünlerin satildigi yere bakarsan markette rahatca bulursun yada misir gevreklerinin oldugu yerde olabilir.

iste yulaf ezmesi marketlerde satiliyor canim dedim ya :) etinin lifalif olmasi lazim adi :) diyet ürünlerin satildigi yere bakarsan markette rahatca bulursun yada misir gevreklerinin oldugu yerde olabilir.

Ooov sanırım onu bulmam birazcık zor olucak bugüne kadar hiç raslamadım dediğin türden ürünleree :/

canim mutlaka vardir ya dikkatli bak derim cünkü ben her yerde karsilastim o üründen resim atabilir miyim ki dur bi deneyeyim bak resmi bu

Eklentiler

• $EtiLifalifYulafEzmesi500Gr-500x500.jpg
    154,1 KB · Görüntüleme: 154
Son düzenleme:
Teşekkürler canım akşam alışverişe gidince ilk işim buna bakmak olucak eğer bulursam yarın kahvaltıda hemen deniyeceğim umarım bulurum :))

market görevlilerine de sorabilirsin :) bu arada yulafi 3 kasik falan koy istersen cünkü ilk kez yedigin icin acikabilirsin bu arada misir gevrekleri gibi tatli bisey degil bu :) mutlaka bal koy derim icine.

market görevlilerine de sorabilirsin :) bu arada yulafi 3 kasik falan koy istersen cünkü ilk kez yedigin icin acikabilirsin bu arada misir gevrekleri gibi tatli bisey degil bu :) mutlaka bal koy derim icine.

Bu konuda anladıklarımı söyliyeyim mesela ben bir bardak sütün içine 4 tane çilek yarım yeşil elma bulursam (umarım bulurum) 3kaşık yulaf ezmesi koyup süt ısınana kadar karıştırıyorum sonrada içine 1tatlı kaşığı bal ekliyorum öyle mi :)

aynen öyle :) ben yulaf ezmesinin süt isindiktan sonra koyuyorum bazen iyice mama gibi olmasin diye o senin damak zevkine kalmis yani :) ama hep bu kahvaltiyi yapma bikiyo insan he bide bu yulaf ezmesini yogurdunun icine de koyabilirsin cok tok tutan bisey .)

Son düzenleme:

Ama bu senin kan grubuna göre yaptığın bişey mi bendede etkili olur mu ki :))

Ama bu senin kan grubuna göre yaptığın bişey mi bendede etkili olur mu ki :))

yulaf butun kan gruplarina iyi gelen birseydi sanirim öyle hatirliyorum :) ki cok saglikli, ben 1 ayi geckindir ekmek yemiyorum ve bunun tek yardimcisi yulaftir bence :) cok besleyici ve tok tutuyor. bi ara ben yesil salata var ya onun icine de koyuyordum :) hic bir sorun yasayacagini sanmiyorum canim :) tabi sadece yulaf kilo vermene yardimci olmuuyor, hareket ve yiyecekleri azaltmak yulaf orda tok kalman icin bi etken :)

Tabikide öyle kendimi tutmam gerek ama bence esas zorlanacağım hafta ilk 2hafta sanırım sonra midem küçülür :) Dediğin gibi tok tutan bişeyse çok işe yarar vallahi çünkü artık kepeklide olsa ekmeği kısmak istiyorum alıştıktan sonra elmeği aramıyacağımıda biliyorum :))

yani bana cok iyi geldi tatlim :) ilk 2 hafta yapman gereken canin cok istese de tatliya hayir diyebilmen, bunu yapabilirsen sonra zaten canin istemeyecek, bu arada illa tatli yemeliyim diyorsan bu yulaf kepegiyle yapabilecegin puding gibi bi tarifim var :) ayni yine süte yulaf kepegi ekliyorsun biraz pisiriyorsun, icine kakao koy ve bal ekle :) hem hafif bisey oluyor hemde kakaodan dolayi tatli istegin geciyor aklinda bulunsun derim :)

Varya sen harikasın iyiki seni tanımışım diyorum başkada bişey diyemiyoruuum :)) Bence zamanla saddce bu forumda kalmayacak arkadaşlığımız :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…