Bir haftada birisi sevilir mi?

Sanal olmasa mumkun derdim de sanal diyince bi soru isareti olustu. Fotograflardan gormekle yuz yuze konusmak bence farkli seyler. Siz yakin zamanda bulusacakmissiniz, o zamanda ayni hisleri paylasiyorsaniz neden olmasin. Benim esim de ilk bulusmamizda buyuk laflar etmek istemem ama ben seninle evlenmek isterim demisti. Tabi insanin boyle bisey duymak hosuna gidiyor ama 22 yasinda gencler olarak evlilik tuhaf geliyor. Sonuc olarak 5 sene sevgililikten sonra evlendik bi yamugunu gormedim. Ve sevgililik suresince hep durust davrandi. Iyi insanlar var yani. Allah herkesi dengiyle karsilastirsin diyelim.

Merhabalar hemcinslerim, tecrübelerinize sığınarak durumumu özet geçip başlıkta ki sorudan kastım nedir açıklamak istiyorum. Benimle fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. 🙏

Ben ağırlıkla yurtdışında yaşıyorum, şu anda doktoramı yapıyorum. Hayatım ders çalışmakla ve farklı ülkeler gezmekle geçti, haliyle insan ilişkilerinde pek iyi değilim, kadın-erkek ilişkilerinde ise durum içler acısı 😅sadece bir tane sevgilim oldu 29 yaşıma kadar. Ayrıldıktan sonra en yakın arkadaşım (yabancı) bana Bumble uygulamasını tavsiye etti, ne kaybedersin? Hiç değilse tecrübe eder azıcık insan tanırsın dedi. Birde arkadaşım hayatının aşkını bu uygulama sayesinde bulduğunu göz önüne alarak neden olmasın dedim? Bir kaç kışı ile konuştum, birisi ile buluştum, ertesi akşam adam abaza çıktı. 🤣😆 neyse.
14 ağustostan bu yana birisi ile kendimi çok uyumlu hissediyorum, ilk konuşmamızdan itibaren aklı aklıma hayalleri hayallerime denk. O cümleyi bitirmeden ben onun cümlesini bitirebiliyorum, oda benim aklımı okurcasına o an yazdığımı benden önce yazmış göndermiş oluyor. Bir kaç defa görüntülü konuştuk, her gün arayışıyoruzda müsait zamanlarımızda. Kısaca bu adamı sanki bir ömürdür tanıyormuşum gibi geliyor her konuşmamızda. 29 ağustosta yüz yüze görüşmeyi ondan sonra da yurtdışında uzak mesafe ve mümkün oldukça birbirimizin yanına gidip gelmeyi hedefliyoruz. (oda yurtdışında master yapıyor)

Sorun şu ki, bana konuşmaya başladıktan tam bir hafta sonra “seni seviyorum” dedi. Benim cevabım “daha neyimi gördün ki böyle anlamlı bir cümle sarf ediyorsun bu kadar kısa sürede” diyince “haklısın, hata değil çünkü seni çok uzun zamandır tanıyormuşum gibi, ama zamansız oldu özür dilerim hiç dememişim farz edilim” dedi. İki hafta sonrada (bugün) saçlarından öpüyorum diyor, canım diyor, güzelim diyor 😆
Yani sizce ne düşünmeliyim? Ben söylemeden o “benim hayatım hep okumakla geçti, ilişki yaşamayı önce üniversiteyi kazanmak için, sonra bir dönemden diğerine erteledim, ailem beni okumaya göndermek için elinden geleni yaparken karı kız peşinden koşamazdım, sonrasında da bir baktım yaş geçmiş böyle şeyler tecrübe gerektiriyormuş” dedi, kısaca benim gibi 😆 bunuda göz önünde bulundurursak: gerçekten bir haftada benim en azında fikrimi sevmiş olabilir mi? Yoksa bir patolojik vaka mı?

Arkana bakmadan kaç diyorum.. Ben de böyle bir şey yaşamıştım. Biz yüzyüze de görüştük evlilik vs alacağımız yemek tabağına kadar konuşur hayaller kurardı telefonda. Sonra noldu biliyor musun '' ben sana umut mu verdim, bir şey mi yaptım '' dedi .. ben şok! Acaba şizofren miyim diye bile düşündüğüm olmuştu. Yani erkekler böyle güzel iddialı sözleri çok kolay söylüyorlar. sana dediklerini bir başkasına da söylüyordur aynı anda , hiç şaşırmam bile...

Gerçek olsa bu kadar basit kolay dökülmez , laçka edilmez o hisler. acı tecrübem bana bunu öğretti.

ben genelde tanıştigim gün aşık olur, dolu dolu başlar hatta ilk günden öpücüğümü alirim.
sizin konuda netten olmasi biraz sikinti geldi. netten nete neyi görmüş de sevmis. ayrica madem uygulama kullaniyorsunuz neden kendi yaşadığınız ulkeden birini bulmadiniz?
baska ulkeden biriyle olmak amelelik. cok ciddiyim, benim sevgilim de baska ulkedendi, 9 ayda 8 kere geldi (9 olacakti da savas cikan bir ülkeye biletimiz yandi)
maddi olarak masraf, izin vs ayarlamak mesele, uzak mesafe iliskisi zirt pirt gelip bir ton para dokmezsen sıkıntı. neyse ki ülkeme tasindi da son buldu bu süreç.
hic sevmediğin, alınmadığın biri icin bence bu zorlu yola girme bile.
Hemen açıklayabilirim, tatil dönemindeyim, sadece uzaktan ödevlerim oluyor onuda Türkiyeden halledebilirim diye memleketime, ailemin yanında geldim, o sırada uygulamayı indirmiş bulundum. Oda aynı şekilde tatilde ve memleketinde. Uygulama 160km uzaklığa kadar gösteriyor, yani ikimizde aslında iç anadoluluyuz, böyle bir tesadüf oldu. Yakın olmamıza rağmen yüz yüze buluşmayı başta ben biraz daha konuşalım yurtdışına dönmemize ikimizinde daha vakti var, sonrada onun çok daha önceden ayarlanmış bir tatil programı vardı orada şimdi.
Geri kalan her şeyde haklısınız 🥲aslında uygulamadan pek bir beklentim yoktu kesin doğru dürüst insan helede benim yaşlarımda yoktur düşüncesi ile girdim, bir hafta birisiyle konuştum, ikinci mi üçüncümü konuştuğum adamdı, temiz aile çocuğuna benziyor diyerek buluştuk: abaza çıktı🤣, işte bu kadar insan tanıyorum ajahhahahaha. Neyse. Dedim kesin hepsi böyle, biraz Tinderin elit versiyonu gibi geldi bana bu uygulama, ama en iyi arkadaşımın zoru ile devam ettim. Bi saatten sonra insanlara konuşmaya başlar başlamaz kriterlerimi dayamaya başladım 😆 bir baktım ki bu çocukta benim gibi, merhabadan hemen sonra mantığa dayalı bir soru ile girdi konuşmaya, genellikle benim yaptığım gibi… böyle doğal gelişti her şey. Şu anda hiç mantıklı gelmesede merakta etmiyor değilim nasıl ilerleyeceğini. Aynı yaştayız, aynı statüdeyiz, şimdiye kadar konuştuğumuz kadarıyla hayata aynı pencereden bakıyoruz gibi, değer ve inançlar ve hayaller vb açısından yani bu çıkışı olmasaydı bu seferde gerçekten çok mu mükemmel acaba diye bir halbur cücüğü arardım açıkcası 😆

Bir haftada sevebilen adam bir haftada artik sevmeyebilir de. Yani illahi yalan soyluyor diyemeyiz ama su da bir gercek ki hemen seven tiplerin bir o kadar da cabuk duygulari bitebiliyor.

Tabii sizi düşürmek icin soylenmis bir laf da olabilir
Ay kesinlikle haklısınız, bu boyutunu düşünmemiştim bile, şu anda koktum ileride ghosting de olabilir yani 🥲

Eşim tanışmamızın 10.günü SARI KIZIM SENİ ÇOK SEVİYORUM demişti. Ben şok olmuş vaziyette BEN İNEKMİYİM demiştim 🐄 :skandal:. Ananemin ineğini adı SARI KIZ dı 🤪. 11 yıl oldu hala seslenirken SARI KIZIM der. Artık alıştım 🤭

ey gidi
ben boyunu posunu tipini yüzünü bile görmediğim adama aşık oldum bir bakışta
arkamı döndüm göz göze geldik ,ikimiz de çekemedik gözlerimizi
sonra onun arkasından bir kadın girdi,benim eteğimden kızım çekiştirdi
bir aşk başlamadan öylece bitti

X