Bir haftada birisi sevilir mi?

İşte bundan çok korktuğum için konu açıp fikirlerinizi almak istedim. Sizce temkinli bile mi devam etmemem gerekiyor? Çünkü gönülde, nalet🥲, bu uyumu bulmuşken en azından ileride gerçek olabileceğine inanmak istiyor
Bence sıkıntı olan tek nokta yüzyüze görüşmemeniz hiç. Yoksa bence sevilebilir sürede sıkıntı olmayabilir, sevgisini çok gösteren biridir vs. Eşimle ben sınıf arkadaşıydık mesela birbirimizden hoşlanıyorduk açıldık gibi oldu konuşmaya başladık, eşim bana 5.günde falan seni seviyorum dedi. Ama işte sizin olayda bi uzak mesafe internet ilişkisi olayı var. Bilemedim yani arada kaldım ben, temkinli bir şekilde devam edebilirsiniz güven sağlayana kadar

Merhabalar hemcinslerim, tecrübelerinize sığınarak durumumu özet geçip başlıkta ki sorudan kastım nedir açıklamak istiyorum. Benimle fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. 🙏

Ben ağırlıkla yurtdışında yaşıyorum, şu anda doktoramı yapıyorum. Hayatım ders çalışmakla ve farklı ülkeler gezmekle geçti, haliyle insan ilişkilerinde pek iyi değilim, kadın-erkek ilişkilerinde ise durum içler acısı 😅sadece bir tane sevgilim oldu 29 yaşıma kadar. Ayrıldıktan sonra en yakın arkadaşım (yabancı) bana Bumble uygulamasını tavsiye etti, ne kaybedersin? Hiç değilse tecrübe eder azıcık insan tanırsın dedi. Birde arkadaşım hayatının aşkını bu uygulama sayesinde bulduğunu göz önüne alarak neden olmasın dedim? Bir kaç kışı ile konuştum, birisi ile buluştum, ertesi akşam adam abaza çıktı. 🤣😆 neyse.
14 ağustostan bu yana birisi ile kendimi çok uyumlu hissediyorum, ilk konuşmamızdan itibaren aklı aklıma hayalleri hayallerime denk. O cümleyi bitirmeden ben onun cümlesini bitirebiliyorum, oda benim aklımı okurcasına o an yazdığımı benden önce yazmış göndermiş oluyor. Bir kaç defa görüntülü konuştuk, her gün arayışıyoruzda müsait zamanlarımızda. Kısaca bu adamı sanki bir ömürdür tanıyormuşum gibi geliyor her konuşmamızda. 29 ağustosta yüz yüze görüşmeyi ondan sonra da yurtdışında uzak mesafe ve mümkün oldukça birbirimizin yanına gidip gelmeyi hedefliyoruz. (oda yurtdışında master yapıyor)

Sorun şu ki, bana konuşmaya başladıktan tam bir hafta sonra “seni seviyorum” dedi. Benim cevabım “daha neyimi gördün ki böyle anlamlı bir cümle sarf ediyorsun bu kadar kısa sürede” diyince “haklısın, hata değil çünkü seni çok uzun zamandır tanıyormuşum gibi, ama zamansız oldu özür dilerim hiç dememişim farz edilim” dedi. İki hafta sonrada (bugün) saçlarından öpüyorum diyor, canım diyor, güzelim diyor 😆
Yani sizce ne düşünmeliyim? Ben söylemeden o “benim hayatım hep okumakla geçti, ilişki yaşamayı önce üniversiteyi kazanmak için, sonra bir dönemden diğerine erteledim, ailem beni okumaya göndermek için elinden geleni yaparken karı kız peşinden koşamazdım, sonrasında da bir baktım yaş geçmiş böyle şeyler tecrübe gerektiriyormuş” dedi, kısaca benim gibi 😆 bunuda göz önünde bulundurursak: gerçekten bir haftada benim en azında fikrimi sevmiş olabilir mi? Yoksa bir patolojik vaka mı?
Valla ben sevgilimle tanıştığımda ikimiz de hayatımızın aşkını bulduğumuzu ilk dakikadan anlamiştık.hatta ne sevmesi yandık kül olduk ilk dakikadan.

Benim kardeşimin yaşadığı bir anısı var bununla alakalı. Jaumo muydu uygulamanın adı tam bilmiyorum oradan birini buluyor konuşmaya başlıyor ilerletiyorlar falan sonra bana danıştı bende test edelim adamı dedim. Uygulamada her telefon numarasına bir hesap açabiliyordu. Hesabı açtım 5 dakika sonra adamdan cevap geldi. Sonuç olarak o gibi yerlerde dürüst insan bulamazsın adam belki de aynı anda 15 kadını idare ediyor olabilir. Her seni seviyorum diyene inanma.

İşte bundan çok korktuğum için konu açıp fikirlerinizi almak istedim. Sizce temkinli bile mi devam etmemem gerekiyor? Çünkü gönülde, nalet🥲, bu uyumu bulmuşken en azından ileride gerçek olabileceğine inanmak istiyor
Oncelikle ilk konustugunuz insana bu kadar kapilmamaniz gerekiyor. Ama bunu tecrubesizliginize bagliyorum. Dating uygulamalarinda her cesit insan var, cogu da ruh hastasi. Hayatinin askini bulan binde bir. Maalesef tecrube ede ede ogreniyorsunuz bunu. Su anda her sey toz pembe gorunuyor, hayatinizin askini buldugunuzu saniyorsunuz siz de. Bence oyle degil acik acik soyleyeyim. Bu adamla yurumez.
Iki ihtimal var, ya bu adam cok saftirik ve tecrubesiz bir haftada seni seviyorum diyebiliyor. Ki bence boyle bir adamla olmayin cocuk gibi resmen.
Ikinci ihtimalde de sizi lovebombingle manipule etmeye calisiyor. Bence hic normal degil yuz yuze gormedigin birine seni seviyorum demek, sacindan/orandan burandan opuyorum demek. Biri bana bunlari dese bir haftada direkt sogurdum herhalde. Hadi diyelim gercekten bu kadar yogun duygular hissetti size karsi, bunlari dile getirmemesi her seyin bir zamani oldugunu bilmesi gerekir. Sizi kendine baglamak icin soyluyor bunlari.
Illa konusmak istiyorsaniz ve bu davranis sizi sogutmadiysa konusmaya devam edin derim ben mesafenizi koruyarak. Tam olarak emin olmadan da bu adamla bir sey yasamayin. Ama bence baska insanlarla da konusmaya devam edin. Sadece bu kisiye yogunlasmayin.

Merhabalar hemcinslerim, tecrübelerinize sığınarak durumumu özet geçip başlıkta ki sorudan kastım nedir açıklamak istiyorum. Benimle fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. 🙏

Ben ağırlıkla yurtdışında yaşıyorum, şu anda doktoramı yapıyorum. Hayatım ders çalışmakla ve farklı ülkeler gezmekle geçti, haliyle insan ilişkilerinde pek iyi değilim, kadın-erkek ilişkilerinde ise durum içler acısı 😅sadece bir tane sevgilim oldu 29 yaşıma kadar. Ayrıldıktan sonra en yakın arkadaşım (yabancı) bana Bumble uygulamasını tavsiye etti, ne kaybedersin? Hiç değilse tecrübe eder azıcık insan tanırsın dedi. Birde arkadaşım hayatının aşkını bu uygulama sayesinde bulduğunu göz önüne alarak neden olmasın dedim? Bir kaç kışı ile konuştum, birisi ile buluştum, ertesi akşam adam abaza çıktı. 🤣😆 neyse.
14 ağustostan bu yana birisi ile kendimi çok uyumlu hissediyorum, ilk konuşmamızdan itibaren aklı aklıma hayalleri hayallerime denk. O cümleyi bitirmeden ben onun cümlesini bitirebiliyorum, oda benim aklımı okurcasına o an yazdığımı benden önce yazmış göndermiş oluyor. Bir kaç defa görüntülü konuştuk, her gün arayışıyoruzda müsait zamanlarımızda. Kısaca bu adamı sanki bir ömürdür tanıyormuşum gibi geliyor her konuşmamızda. 29 ağustosta yüz yüze görüşmeyi ondan sonra da yurtdışında uzak mesafe ve mümkün oldukça birbirimizin yanına gidip gelmeyi hedefliyoruz. (oda yurtdışında master yapıyor)

Sorun şu ki, bana konuşmaya başladıktan tam bir hafta sonra “seni seviyorum” dedi. Benim cevabım “daha neyimi gördün ki böyle anlamlı bir cümle sarf ediyorsun bu kadar kısa sürede” diyince “haklısın, hata değil çünkü seni çok uzun zamandır tanıyormuşum gibi, ama zamansız oldu özür dilerim hiç dememişim farz edilim” dedi. İki hafta sonrada (bugün) saçlarından öpüyorum diyor, canım diyor, güzelim diyor 😆
Yani sizce ne düşünmeliyim? Ben söylemeden o “benim hayatım hep okumakla geçti, ilişki yaşamayı önce üniversiteyi kazanmak için, sonra bir dönemden diğerine erteledim, ailem beni okumaya göndermek için elinden geleni yaparken karı kız peşinden koşamazdım, sonrasında da bir baktım yaş geçmiş böyle şeyler tecrübe gerektiriyormuş” dedi, kısaca benim gibi 😆 bunuda göz önünde bulundurursak: gerçekten bir haftada benim en azında fikrimi sevmiş olabilir mi? Yoksa bir patolojik vaka mı?
HİMYM

Benim gözlemlediğim ağız alışkanlığı.
Kadını kendine bağlamak için erkekler genelde bu Seni seviyorum çok kullanıyor.onlarin çoğu için yemek içmek gibi birşey o kelime.

Yaaa olabilir neden olmasın herkes felfecir olmak zorunda mı?

Bizde eşimle ilk tanışmada tamam bu demiştik oysa ki ikimizde tecrübesizdik. Ama ben sanki yıllardır onu görmüşüm tanımışım gibiydi.. Tabi gururdan hemen seni çok seviyorum demedik ama her buluşmada elim kolum uyuşuyordu.. Ne güzel günlerdi ya🫠🫠

Benimde hayatim akademik camiyada gecti (ve hala geciyor). Bu yüzden sizi anlayabiliyorum. :) Insan heyecanlana biliyor ama bu uygulamalarda böyle olan erkek cok. Buna Love Bombing deniyor hatta. Bence biraz gözlemleyin. Daha bulusmadan birisi seni seviyorum diyorsa bunu tam olarak neye dayanarak söylüyor bunu sorgulardim. Telefonla görüsmekle (görüntülüde olsa) yüz yüze görüsmek cok farkli (tecrübeme dayanarak söylüyorum :KK66:). Tabi negatif bakin demiyorum; bu cok güzel bir ask hikayesinin baslangici olabilir. Ama böyle cok hizli olan erkeklerde genelde sunu fark ediyorum: Bir anda hevesleri gidiyor ve öylece irtibati kesiyorlar. Temkinli olun ve ilk bulusmayi gerceklestirmeye bakin derim (tabi disarda baska insanlarinda bulundugu bir yerde). Bol sans. :)

ben çok uzun zamandır internetten tanışan biriyim
bu zamana kadar daha yüz yüze gelmeden benden etkilendiğini söyleyen insanlar oluyordu ve bunu inanılmaz yapay buluyordum
mümkün değil gibi geliyordu yani etkilenmesi henüz yan yana bile gelmemişiz, bişey yaşamamışız vs
ve ben de kimseye karşı öyle bişey hissetmemiştim daha görüşmeden etmeden
sonra yaklaşık 2 sene önce, en sonuncu sevgilimle tanıştım internetten ve hayatımda ilk kez birisinden, onunla yüz yüze gelmeden etkilendim
tabi bu sadece etkilenmekti ve inanılmaz bi tanıma isteği vardı içimde. heyecanlanıyordum, sahiden etkilenmiştim
o zaman anladım ya insan yüz yüze gelmeden bi etkilenme hissedebiliyormuş demek ki
yüz yüze geldik ve hemen sevgili olup inanılmaz yoğun bir ilişki yaşadık bu kişiyle mesela
sonra ayrıldık. şimdi bi anı olarak kaldı
demem o ki bir insan etkilenebilir, kısa süre içinde yüz yüze gelmese bile
ama "seviyorum" kısmının gerçek olacağına asla inanmıyorum
olsa olsa etkilenme olur heyecanlanma olur ama sevme, hayır

X