Biletimi aldım. Buraya kadarmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence bu konuda haklısınız. Para verip biri çağırılabilirken kendi ve sizin vaktinizden yiyerek gidip temizlemesi hiç mantıklı değil. Hele ki çok biraraya gelemiyoruz demişsiniz. Eşinizin başkalarını bu kadar memnun etmeye çalışması bana normal gelmedi; terapi alsanız belki aciga çıkacak bir durum bu.

10 yıl çok uzun. Maalesef. Bazen olmayınca olmuyor.

Babasının ajitasyonunu saymazsak evet mutlu. Istediğini yapsın artık karışan biri olmayacak yanında
Sizin bileceğiniz iş orası ayrılmak istiyorsanız tabi ki ayrılabilirsiniz. Ama her konuda iyi bir adam diyip adamın kendi isteğiyle birilerine yardım etmesinden ötürü ayrılmak ne kadar mantıklı bilmedim kendiniz bilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun

Onu değiştirmeye çalışma hatasına düşmek istemiyorum. Belki başkasıyla gayet de uyumlu olur.

Eşim yarın terapiye başlasa oturup düşünürüm. Şuan vazgeçmiş durumdayım.
Boyle bir vazgecis sekli yok yalniz, siz o bileti alarak esinize goz dagi vermeye calisiyorsunuz bana kalirsa, yani surda biz bizeyiz, gitmek isteyen gider, siz, esim istedigim kivama gelirse dusunurum diyorsaniz evliliginizden yana umudunuz var demektir.

Ama ben anlattiginiz konularda sizi ezdirme goremedim son noktada anlattiginiz gorumcenizin tatilinize salca olmasi konusu haric. Orada da baska bir sehirde disarda kalmis bir kardes soz konusu aslinda, keske sizde yanlarinda oturup gorumcenize "abisini istediginde eline avcuna aliyor" tatmini yasatmasaydiniz.

Onu değiştirmeye çalışma hatasına düşmek istemiyorum. Belki başkasıyla gayet de uyumlu olur.
Onu değiştiremeyeceksiniz ancak orta yolu bulup aklını başına alırsa ne ala. Aksi halde ikinizi de üzecek bu durum. Erkeğin kadını ikinci plana atıp sürekli olarak kök ailesini düşünmesi onları öncelik edinmesi evlilikte çok ciddi sorunlar yaratiyor. Bir başkası da olsa bu durum sorun olacaktır. Eşiniz kendi kullandırtmaya istekli ne yazık ki, bu sizin ilişkinizi olumsuz etkiliyor. Eşinizi seviyorsunuzdur, size karşı iyidir- iyi bir insan çünkü. Ancak iyi bir insan her sana iyi bir eş olmuyor . Umuyorum terapi alıp kendini gözden geçirir ve sizi anlamaya çalışır

Demişler ki adam seni kullandırtıyor mu hayır, kendi keyif alarak yapıyorsa niye karışıyorsun?

Arkadaş insanların daha yakınları yardıma gitmeyip alem sefa yaparken benim eşim niye gidiyor niye kendini kullandırtıyor?
Milletin arkasından sırtını sıvazlayıp Allah razı olsun dediğini mi zannediyorsunuz? Millet kullanacak adam arıyor, iyi niyeti suistimal ediyor saf koca da bunu anlamıyor.

Ama eşler çok iyi görüyor bu durumu…

Ha birde mesajlara gaza gelip hareket etmeyin. Burada herkes boşa naraları atar ama gerçekte kişi aynısı yaşasa kaç kişi boşar acaba.

Ben aynısını yaşadım, boşanma yoluna girdim kendisi toparladı anlaştık düzelttik…
Hani kaç kişi boşar demişsin ya.

Bu konuda gaz verilmez, ciddi olacak sert konuşacak… En azından korku vermek gerek…

Ben yardım etmeyi çok severim. Sadece akraba değil tanımadığım insanlara da. Eşim buna tepki gösterse ben eşime mesafe koyardım. Sonuçta ona yap demedikten sonra benim karakterim ile ilgili bir şeye bu kadar karismamali. Amcasının evini temizlemesi çok güzel birşey . Düzenli gidip yapmadiktsn sonra arada bu gibi iyilikler yapmasınin ne sakıncası olabilir.
Tatil yeri yanlış olmuş. Görümce de aynı şekilde. Ama idare edilebilirdi yine de. Ben ipleri koparacak bir şey görmedim.
Her insanin eksiği zaafı vardır. Kusursuz insan kusursuz evlilik yok. Evlilik biraz da birbirine katlanmaktir.

Sizinde hakkınızda hayırlısı olsun. Herkesin derdi var. Bu platformda herkes hemen boşan yazıyor. Bazı durumlarda tabi ki insna görüyor boşanması en mantıklısı ama boşanmak ciddi bir karar. Kaç kişi boşanıyor. Keza sizde boşanmamışsınız ne güzel toparlamışsınız. Ben burada ki mesajlara göre gaza gelmemesi gerektiğini söyledim. Böyle durumlarda insna mantıklı düşünemiyor dışarının yönlendirmesine sözlerine belki başka zaman kulak asmaz böyle zamanlarda ciddiye alır. O yüzden. Yuları da ki mesajınızıda okudum aban göre doğru bir düşünce değil. Herkesin kendi düşüncesi. Ben çiftlerin hayatına bu kadar müdahale etmesini doğru bulmuyorum. Adamın aklı fikri yok mu? O görmüyor mu kuzenini yeğenini? Amcası zorlamış mı iş yap diye hayır. Kendisi mutlu. O şekilde kendi varlığını belki hissediyor. Neden müdahale edilsin ki?
He şöyle olur evliliğini riske atar eşini de zorlar ne bileyim aile parasını kısıp başkalarına harcar eşinin rızası olmadan evet bence de yanlış olur. Ama amcasının evini temizlemesinde ne bar niye salak oluyor bu adam gerçekten ben anlamadım. Ama kadın diyorsa ben böyle birini kabul edemem e zaten boşanırlar o zaman. Herkesin hakkında hayırlısı olsun

Yardımı maddi olarak da yapabilir - birini tutabilir temizlemesi için. Eşi ile geçireceği vakti amcası için harcaması - bunu başka kimsenin yapmayıp kendinin görev edinmesi durumu problem burada. Yoksa iyilik olarak Tabiki güzel

Bilet aldığımı bilgisayardan görünce saçmalama falan demişti. Asla ciddiye almıyor.

Kimse sırtını sıvazlamıyor zaten. Teşekkür de etmez amcası, niye temizledin diye çıkışır. Çünkü o çöp eve alışmış. Ama eşim temizleyince kendini mutlu hissediyor. Veya kız kardeşine 50 tane iyilik yaptı, yine bir bahane bulur çemkirir. O yine affeder. Gibi gibi.

Bir de bana demişti ki söz, telefonumu kapatıcam, iki gün sadece ikimiz olacağız falan. Şimdi sözünün de bir kredisi kalmadı. Sanırım kırıldığım şey bu. Söz-aksiyon uyumsuzluğu. İlk defa da olmuyor.

Peki şimdi evden oni terketme amaciyla çıkacaksınız, esinizde bunu bilecek, vazgecip döndüğünüzde ne olacak? Soz aksiyon uyumsuzlugu değil mi bu? Bence siz gidin bir hava alin gelin esinize de kafa tatiline ciktiginizi söyleyin.

Eski konularınızı hatırlıyorum
Eşiniz hadi kardeşini emanet olarak görüyordu buna sığınmıştı
Siz nesiniz onun için ?

Konunun başı amca olduğu için ve eski konularınız bilinnmediği için herkes oraya odaklanmış ancak eşiniz iyi niyetli birisi falan değil
Öyle olsa size bu kadar şey yaşatmazdı

Biletiniz Türkiye'ye mi bilmiyorum ama hakkınızda hayırlısı olsun
Eski konularınızın linklerini eklerseniz daha sağlıklı yorumlar alırsınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…