Biletimi aldım. Buraya kadarmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

letthelightin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2023
699
1.402
31
Çok üzgün ve kırgınım kızlar. Daha önce de evliliğimle ilgili konular açmıştım. Tam her şey halloldu, bütün sorunlarımızı çözdük derken her şey başa sardı. Ben de artık kendi şehrime dönmek için biletimi aldım. Yazarken ağlayamıyorum bile.

Bizim en baştan beri tek bir sorunumuz vardı. Eşimin kendisini herkesin babası sanması. Geçen ay oturduk, çok uzun süre konuştuk, bir anlaşmaya vardık. "Senin ailen benim" dedim, anlar gibi oldu. Yalan yok, çabaladı, iyi de gitti bir ay. Ama yine başa döndük.

Geçen hafta eşim amcasının evini temizlemeye gitti ve 2 gün harcadı. Ev dediğime bakmayın, çöp ev arkadaşlar. Ocağın üstünde geçen seneden kalma bulaşıklar, duşta dağlarca kıyafet yığını, yatağın üzeri her tür eşyayla dolu. Neden sen temizliyorsun diyorum? Amcanın eli ayağı tutan 3 kardeşi, 5 tane yeğeni var diyorum. Ben yapmazsam kimse yapmaz diyor. Herkes para toplasın birini tutalım diyorum. Onu akıl edecek kapasiteleri yok diyor. Bunu misyon edindi, gitti, temizledi. Nolur kendini istismar ettirme bu kadar diyorum. Ben yardım etmeyi seviyorum diyor. Laf anlatamadım. O günden 1 gün sonra seyahat ettik.

Geldiğimiz yerde öteki amcasının yazlığı var. Daha önce de bu yazlık muhabbeti olduğu için katiyen başka bir yer kiralayalım dedim. Kiraladık. Amcasına biraz uzak. Birkaç gün başbaşa olacaktık. Peki ne oldu dersiniz? Görümcem amcasını ziyarete gelmiş, çünkü kuzeni yeni doğurdu. Ona hayırlı olsun demek için. Görümcemle aramda epeeeey bir mesafe var. Çünkü geçen sene bizi arabadan atmıştı. Ben o günden sonra onunla hiç konuşmamıştım. Anca bayramda seyranda denk geldik, o yüzüme güldü, ben sınırımı korudum.

Ta ki geçen gün amcasını ziyarete gelene kadar. Gece geri döneceğini düşünürken bir anda arabasıyla bizim kiraladığımız yere geldiğini gördüm. Eşime sordum, bu ne? Başbaşa olmayacak mıyız? Zaten 2 günümüz yok mu? "Sadece gece kalıp sabah gidecek, özür dilerim, hayır diyemedim" diyor. Orada bende kayış koptu. O günden beri konuşmuyoruz. Her şeyi saydım döktüm. Buradan artık bir dönüş olur mu, sanmam. Biletim birkaç gün sonraya. Gideceğim yer benim önceden yaşadığım bekar evim.

Sınır bilmeyen herkesten bıktım artık. Eyvallah kötü alışkanlığı yok, merhametli, aldatma şüphesi yok, yobaz değil, elinden her iş gelir, öfke kontrolü var. Ama ailesinin eteğinden kurtaramadım. İçim sıkışıyor. Fevri mi davranıyorum? Son bir defa konuşmaya değer mi?

Geçmiş konularını bilmiyorum, okudu isem de hatırlamıyorum. Eğer sürekli aynı şey dönüyor ve sen mutsuz isen bence yeterli.
Seviyorsan ilişki terapisi önerebilirim
Fakat mutsuz isen olasılıklar seni mutlu etmez. Diyelim ki fevrisin diyelim ki abarttın ama bu senin hislerini değiştirmez. Karşılıklı orta yol ile evlilik yürür sürekli adamı değiştirmeye çalışarak evlilik olmaz
Sana da zor ona da zor
Bazen kangren olmadan bağı koparmak gerekiyor. Her iyi yan yana iken mükemmel olmuyor maalesef

Eşiniz, görümcenizle aranızın iyi olmadığını bile bile başbaşa çıktığınız tatile çağırıyorsa, sizin düşüncelerinizi çokta umursamıyor demektir. Ayrıca yardıma ihtiyacı olana yardım edilir evet ama suistimal ediliyorsa da sınır çizilir. Eşinizin sınır problemi var belli ki ve konuşma ile de düzelmiyor diyorsunuz. Hemen boşanın vs diyemem ama belki aile terapisi deneyebilirsiniz.

Sizi ailesine ezdiriyor mu? Yani atiyorum o arabadan atildiginiz gun, gorumcenizle olan durumda ne yasadiniz tam olarak?
O gün görümcem eşime sinirlenip arabadan kovdu, eşim kovulunca ben de indim. Ne yapicam başka? 1 hafta konuşmadilar. Sonra görümcem babasını arayıp hastayım demiş. Eşim de babasını arabayla yanına götürdü. Dolaylı yoldan ayağına çağırdı yani.

Neyse eşim araba olayı için bizden özür dileyeceksin diye diretti. Görümcem dilemedi. Sonra bana saçmasapan bir mesaj atmıştı, "abimle aramıza girme, bizi asla ayiramazsin" diye. O mesajdan sonra ben asla muhatap olmadim. Onlar da 5-6 ay görüşmediler. Ama eşim çooook sert bir tepki vermedi. Beni gorumcenin evine yemeğe davet etti falan bir süre sonra. Ben daha da gıcık oldum. Yeni yeni araları düzelmeye başladı.

Benim de yakın bir akrabam var ve cok severim. Yardim da ederim. Ama kendimi heba etmem ya. 2 akşam geç saatlere kadar yemeğe bekledim. Yemek saati geçti yine uyumadım. Neredesin? Amcamın evini temizliyorum.

Sınır problemi var. Ben terapi alıyorum, sen de başla dedim. Belki diyor.

O kadar iyi anlıyorum ki, benim eş kişisi o kadar kardeşleri olmasına rağmen her şeye koşturan kendini feda eden milletin iyi niyetini suistimal etmesine müsaade eden biriydi…

Bak diyorum ki yapma kendine eziyet etme kendini düşün yok yok yok…

Taa ki o fedakarlık yaptığı anacığı bizim evliliğimizi bitmesine sebebiyet verene kadar.

Seninki de darbeyi yediğinde anlayacak ama iş işten geçmiş olacak…
Sert konuş kaybedecek hiçbir şeyinin olmadığını söyle inandır…
Ya herro ya merro ya çizgisini koyacak yada seni kaybedecek…

Ben de değiştirmeye çalışmanın asla fonksiyonel olmadığına katılıyorum. Zaten bir yetişkinin haddi değil başka bir yetişkini değiştirmek.

Sınır problemi var. Ben terapi alıyorum, sen de başla dedim. Belki diyor.
Ay kusura bakmasın da “belki” deme lüksüne sahip miymiş şu anda? Siz mutsuzunuz ve bununla ilgili kaç defa uyardım diyorsunuz. Belli ki kendisi çözemiyor, gidip yardım alacak o vakit. Ben sizi haklı buldum. Rahatsız olduğunuz konular, uyarmanıza rağmen sürekli tekrarlanıyorsa ve bununla ilgili karşı tarafın bir çabası yoksa kendinizi yıpratmaya, uğraşmaya değmiyor ne yazık ki.

Kaybedecek bir şeyim yok. Kalpten çok seviyorum ama mantığım salak olma diyor. Bu işler düzelsin diye çocuk bile yapmadım. Ya keşke aldatan, söven, kumarbaz bir tip olsaydı. Öyle iyi niyetli ki.

Kaybedecek bir şeyim yok. Kalpten çok seviyorum ama mantığım salak olma diyor. Bu işler düzelsin diye çocuk bile yapmadım. Ya keşke aldatan, söven, kumarbaz bir tip olsaydı. Öyle iyi niyetli ki.
Aç konularımı bak, protokol imzalamaya kadar geldik…
Şartlarımı sundum hepsini kabul etti barıştım çocuğa her şey oturunca karar verdim şimdi mutlu mesut gidiyoruz çok şükür….

Kaybedeceğini hissettirmedikçe böyle devam ediyorlar şimdi anladı beni kimseye koşturmaz telefon açmaz bir adam oldu.

İyi kalpli biriyle yurumediyse kimseyle yürümez gibi geliyor artık. Evlilik kurumuna inancımı kaybettim gibi.
Canım benim iyi niyet ile evliliğin alakası yok. Sen elmasın çok iyisin adam armut çok iyi, ama siz ikili olarak iyi değilsiniz. Ayrı ayrı çok iyi olabilirsiniz. Ama uyumlu değilsiniz
Adam başkasına iyi ama seni delirtmiş her şeyin fazlası zarar.
Sen terapiye devam et bundan da ayrıl sülalesi ile mutlu mesut yaşasın.

Bir ömür böyle geçmez
Git kendine bir şans daha ver
Ayrıl topla kendini bir çiçek aç kendine gel

Hadi amcaya hamallık yapması neyse.

Ama sana sormadan, senden onay almadan görümceyi kabul etmesi doğru değil. Kadın sokakta kalmamış, zaten bir akrabasını görmeye gelmiş, orada kalabilirdi kocan çok görmek istiyorsa gidip gelebilirdi aynı gün.

Görümceyi çağırma konusuna ne dedi?

Hayır demeyi bilmiyormuş. Onlar geceyi salonda geçirdi muhabbet ederek, ben de yatak odasında. Ve biz iş durumundan dolayı araya mesafeler girdiği için yeni evli sayılırız. Kendime yediremiyorum en ufak seyahatte ailesini de peşinden sürüklemek istemesini.

Mesajınızı yeni okudum kendimi sizin yerinize koydum eşiniz anladığım kadarıyla çok merhametli biri kaç yıllık evlisiniz çocuğunuz varmi bilmem ama ben ne yapardım diye düşündüm benim asla pes et git bir huyum yoktur bana kasıtlı birsey yapana dünyasını dar ederim öyle çirkeflikle falan değil mesela ben eşim amcasının evini temizliyor ama en yakınları kılını kıpırdamıyor mu ararım derimki kardeşiniz çöplük içinde yaşıyor kocam evini temizliyor bu bir kere olur bir daha gerek olursa mabadinizi kaldırıp yaparsınız birdaha bizide rahatsız etmezsiniz görümce olayına gelince kapıma geldimi gülerek karşılar kahvesini eline verir karşına oturur gözünün içine bakıp bu saatte geldiğine göre özür dilemeye geldin sanırım bunun icin daha uygun saatlerde var bu saatte pek misafir agirlamaya alışık degiliz der yatacak yer göstermez o yerin sahibi kim olduğunu gözüne sokarım millet rahat edecek diye ne evliliğimi bitiririm nede eşimle kötü olurum akrabariyla kötü ederim gerekirse benimde kayinbabam ilk zamanlar herseyime kariscak oldu bunlarla mı uğraşacim gencim isim var gücüm var çoluk çocukta yok diye düşündüm sonra arti eksileri düşündüm eşim merhametli bana iyi davranıyor kalbi iyi sorumluluklarını yerine getiren işinde gücünde biri ama beni savunamiyor sonra dedimki o zaman herkes bana ne ektiyse onu bicecek zor oldu ama iki yılda herkes ayağını denk aldı Şimdi kimse bana bir laf edemez ya da eşime bir şey diyemez eşim de alıştı bu duruma bir angarya bir iş istediği zaman diyor ki gelin bunu kabul etmez

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…