Biktim Sizden!!!!!!

Görümcenin kafa yapısı 100 yıl öncesinde kalmış hanım ablacağım. Çocuğa isim koymak birinin hakkı olacaksa bu annenindir. 9 ay taşıyan anne çünkü, baba mutlu mesut hayatına devam ederken anne mide bulantısı, şişlikler, ağırlık, ruh hali değişimleri ile uğraşıyor çünkü. İlla bir hak iddia edilecekse bu hak kadınındır.

iste gorumce bu hakki kullanacak ama baba koyar diyerek bizde deyip kendi istedigini dayatmistir kocasina.ama kendi gelinlerine kv kp ismi dayattirilar.ben bile sinir oldum hee..hic adil degil..

Ayy hem ne cahiller bu daha ne!! Kadinlar hakkindaki düşüncelerini anlatsam adres istersin, gelir iki çift laf edersin o kadar yani.

Bu kadar üzülme!
Sen iyi olmazsan, çocukların da iyi olmaz!
Sen dimdik, kapı gibi, sapasağlam duracaksın ki, çocukların da seni örnek alsınlar.

Ben olsam ömrü billah unutturmaz, fitil fitil getirirdim. Doğru mu? Değil, ama ben böyleyim.

sende bu kadar uzme kendini haberleri varmi senin bu hallerinden yok uyuyorlardir fosur fosur..hasta olursun boyle..evlatlarini kendini dusun..
Yoktur tabi doğru uyuyordur hadsizler. Dun eşime ilk msj i etmiştim kızı olacakmış ama baba koyar kayanan karisamazmis diyor kardeşin dedim gerisini bilmiyor. Cevap ta vermedi konusunu açmadı da yüzü yok tabi

kafası kopasica diyecem simdi tövbe yaa. Ayy bunlar kadını anneyi bi nane yerine koymuyorlar ,bana karşı tabii kadın dayak ta yese susar oturur,kadın çocuğa karışamaz,ismine cismine laf edemez virttiri zittiri

Bu kadar üzülme!
Sen iyi olmazsan, çocukların da iyi olmaz!
Sen dimdik, kapı gibi, sapasağlam duracaksın ki, çocukların da seni örnek alsınlar.
sağol canım doğru söylüyorsun tabii. Dışardan belli etmemek için cabaliyorum ama içimde öyle olmuyor iste. Ne diyelim Allah yardim etsin

İsim koyma babanın değil annenin hakkıdır.
Zira 9 ay karnında baba değil anne taşıyor.
Aynen böyle söyleseydiniz.

iste gorumce bu hakki kullanacak ama baba koyar diyerek bizde deyip kendi istedigini dayatmistir kocasina.ama kendi gelinlerine kv kp ismi dayattirilar.ben bile sinir oldum hee..hic adil degil..
Şeytan diyor ara kizin kayananasini anlat herşeyi. Senin hakkında boyle böyle konuşuyorlar , onlara kralı gelse karisamazmis ,hele sen hic karisamazmissin de yansın buralar . Az da onlar ugrassinlar

Şeytan diyor ara kizin kayananasini anlat herşeyi. Senin hakkında boyle böyle konuşuyorlar , onlara kralı gelse karisamazmis ,hele sen hic karisamazmissin de yansın buralar . Az da onlar ugrassinlar

Hiç bu davalara girme, su akar, yolunu bulur. Herkes birbirinin gerçek yüzünü vakti gelince görecektir.

Sen aydın ol, oku, geliştir kendini, cocuklarına daha cok vakit ayır, onlarla daha cok ilgilen. İşin gücün derdin tasan onlar ve onların egitimi olsun.

Akrabalarının hepsi kösede dursun, umursama. Senin gelecegin cocukların ve kendin. Lütfen kendini ihmal etme, böyle basit seylerle kendini ugrastırma ve ugrasma!!!

Hakime hanım, sen bir an evvel boşanmaya bak. Valla çekilecek gibi değiller.

bu fikrin aklima gelmedi degil sen aran iyise bi ziyarete git onun kaynanasina sohbet arasinda bana gorumcem boyle demisti bende koycam kv ismini sende koy yapcak bisey yok demisti falan..bi baski gelsin o taraftan hatta kadinida etkile..anamm cokmu kotuyum ben be haketti amaa

E biraz öyle olmuş
Sen alttan alttan laf sokuşturmuşsun, abisi ve annesi olduklarını unuttun mu
Anne ve baba beraber koyar desen neyse ya da 9 ay ben taşıdım diye bence en çok annenin hakkı desen neyse yani

Konuyu bir anlamayan ben miyim? Kim kimin gorumcesi, babasi, abisi, vs derken devrelerim yandi.
Konu sahibinin ikizleri varmış zorla (?) kayınpeder ve kayınvalide isimlerini koydurmuşlar
Konu sahibi de hamile olan görümcesine demiş ki, sende artık annenin adını koyarsın?
O da bizimkinin adını eşim koyar kimseyi de karıştırmaz demiş
İsim konusunda hala içerlenen konu sahibi hımmm senin eşin abin gibi değil demek demiş
Görümce de annemle abime laf sokuşturuyosun ben seni anladım demiş

Bence haklı, bariz laf sokuşturma var

Ben konu sahibinin yerinde olsam zamanında kabul etmezdim, görümce ya da eltinin bebeğinin adı beni bağlamaz

İsim koymak babanın hakkı mıymış? Şu erkek egemen kafadan kurtulamayan kadınları anlamak mümkün değil. Zaten kadınları ezen ezene, bari siz kendi kafanızda kendinizi ezmeyin değil mi? 9 ay karnında taşımışsın, vücudunun, hormonlarının, psikolojinin pestili çıkmış, üstüne sancısıydı, doğumuydu... vs. Ondan sonra isim koyma hakkı babanın... Yok yeeaaa! Anne bostan korkuluğu mu, kuluçka makinesi mi? Te allam ya... Neyse... İsim koymak anne, babanın ortak hakkıdır, orta yol bulunmalıdır. Ancak baba uyuzluk eder, burnunun dikine giderse, annenin istediği ismi koyup, babayı göz ardı etme hakkı sonuna kadar vardır bana göre. Babanınsa böyle bir hakkı yoktur.

Görümcenizle aranızdaki muhabbeti tam bilmiyorum ama zaten o kafadaki bir insandan ne duymayı bekliyorsunuz ki? Evet, haklısın, sana haksızlık ettiler mi diyecekti? Adil olmayı becerecek kapasite var mı onda sizce? Yani bazı insanların yaptıkları bizi şaşırtmamalı, ondan diyorum. Bence asıl hedef tahtanızda eşiniz olmalı, kendi kararını, eşinin kararından önde tuttuğu için...

Hakime Hanım, çalışıyor musunuz?

Veya söyle sorayım, boşansanız, cocuklarınızla hayatınızı yeniden kurup, yaşayabilir misiniz? Maddi durumunuz var mı?

İsim koyma hakkına başlayacağım az kaldı, 2 gündür zorla isim koyduran kv ile kpleri okuyorum gidip benim kvgilin evini basmak üzereyim

Nasipse benim de bi bebişim olacak, ne kv ne kp gelip de ağızlarını açmadılar. Eşime ben söyledim kpin ismi olsa mı acaba diye. Eşim de iki babamızın adını koysak mı dedi. Sonra ikisinden de vazgeçtik, ailelere diyoruz aklınıza gelen isimleri yazın verin bize. "Siz bilirsiniz çocuğum" diyorlar da daha bir şey demiyorlar. İlk torun olacak üstelik.

Burada okuyorum bu konuları, için için öfkeleniyorum ne biçim bir anlayış, ne biçim bir müdahil olma çabası...
Biri erkek biri dişi, bunu yapan iki kişi arkadaş, size noluyor? Kadıncağız da taşıyor, uykusundan, dişinden, tırnağından, kemiğinden veriyor... Affedersiniz de, biri gelse "İsim hakkı babanındır, kv - kp tarafınındır" dese, "Bi bak canım sen buraya dikkatlice" der nah yaparım yani.

Sinirden konuyu unuttum ama, görümcenle eski bir dava var sanırım aranızda.
Aman iyi olmuş, mademki menzile girmiş, arada yaylım ateşine tutmak iyidir

9 ay karnında taşı ismini koyma hakkı babanın olsun oh ne ala . İsme karisanlara sinir oluyorum 10 tane çocuk dogurmuyoruz ki bırakın insanlar dilediği beğendiği ismi özgürce koysunlar. Ufacık bişey yüzünden milletin sinir sistemini yerinden oynatiyorlar. Boşver gorumceyede iyi demişsin hepten susarak da olmuyor

Hakime Hanım, çalışıyor musunuz?

Veya söyle sorayım, boşansanız, cocuklarınızla hayatınızı yeniden kurup, yaşayabilir misiniz? Maddi durumunuz var mı?
Konunun basini bir de sonunu okudum ortalari bilmiyorum da is bosanmaya nasil geldi ya isim yuzunden mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…