Biktim Sizden!!!!!!

Konunun basini bir de sonunu okudum ortalari bilmiyorum da is bosanmaya nasil geldi ya isim yuzunden mi
Yok aile dengesiz biraz, konu sahibini ailesine yollamamak gibi garip davranışları var.
Sonra kocası da ailesinin gazıyla, konu sahibini dövmüş birkaç kere.
Bir de ikiz çocukları var konu sahibinin, birini kaynana almaya falan kalkmış. Öyle işte.

Hiç bu davalara girme, su akar, yolunu bulur. Herkes birbirinin gerçek yüzünü vakti gelince görecektir.

Sen aydın ol, oku, geliştir kendini, cocuklarına daha cok vakit ayır, onlarla daha cok ilgilen. İşin gücün derdin tasan onlar ve onların egitimi olsun.

Akrabalarının hepsi kösede dursun, umursama. Senin gelecegin cocukların ve kendin. Lütfen kendini ihmal etme, böyle basit seylerle kendini ugrastırma ve ugrasma!!!
sağol canım önerilerin için. Umursamamak için özel caba harciyorum , gitmiyorum,aramiyorum,arayani acmiyorum ama yine de maşallah yetisiyorlar bi yerden. Allah im evlatlarımi akilli vicdanlı büyütmeyi yaşatmayı nasip etsin.

Hakime hanım, sen bir an evvel boşanmaya bak. Valla çekilecek gibi değiller.
zaten bosanacagim yeterince sorunlu bi evlilik, hayat birde bunlar dayanilmiyor gercekten

bu fikrin aklima gelmedi degil sen aran iyise bi ziyarete git onun kaynanasina sohbet arasinda bana gorumcem boyle demisti bende koycam kv ismini sende koy yapcak bisey yok demisti falan..bi baski gelsin o taraftan hatta kadinida etkile..anamm cokmu kotuyum ben be haketti amaa
walla bazen kadınla denk geliyoruz, icimden anlat kiz yansın buralar diyorum sonra la havle diyorum gebersinler banane diyorum çekiliyorum koseme

O zaman hiç laf anlatmaya çalışmayın.
Siniri tavan yapan taraf siz olursunuz hiç uğraşılmaz böyleleriyle.
tamam konuyu ben acmayacagim zaten acarlarsa da gayet sakin kendimi ifade edip susacagim . Zaten anlamiycaklar

E biraz öyle olmuş
Sen alttan alttan laf sokuşturmuşsun, abisi ve annesi olduklarını unuttun mu
Anne ve baba beraber koyar desen neyse ya da 9 ay ben taşıdım diye bence en çok annenin hakkı desen neyse yani
:KK43: kız güya dinen yorum yapıyor bana, bende kabul ediyorum babanın hakkıdır sen ne konusuyon diyor ne anlatcan bu mal a

İsim koymak babanın hakkı mıymış? Şu erkek egemen kafadan kurtulamayan kadınları anlamak mümkün değil. Zaten kadınları ezen ezene, bari siz kendi kafanızda kendinizi ezmeyin değil mi? 9 ay karnında taşımışsın, vücudunun, hormonlarının, psikolojinin pestili çıkmış, üstüne sancısıydı, doğumuydu... vs. Ondan sonra isim koyma hakkı babanın... Yok yeeaaa! Anne bostan korkuluğu mu, kuluçka makinesi mi? Te allam ya... Neyse... İsim koymak anne, babanın ortak hakkıdır, orta yol bulunmalıdır. Ancak baba uyuzluk eder, burnunun dikine giderse, annenin istediği ismi koyup, babayı göz ardı etme hakkı sonuna kadar vardır bana göre. Babanınsa böyle bir hakkı yoktur.

Görümcenizle aranızdaki muhabbeti tam bilmiyorum ama zaten o kafadaki bir insandan ne duymayı bekliyorsunuz ki? Evet, haklısın, sana haksızlık ettiler mi diyecekti? Adil olmayı becerecek kapasite var mı onda sizce? Yani bazı insanların yaptıkları bizi şaşırtmamalı, ondan diyorum. Bence asıl hedef tahtanızda eşiniz olmalı, kendi kararını, eşinin kararından önde tuttuğu için...
Mal iste mal bir hemcinsim hemde yakım cevremde ne dersin iste? Hoş ayak yapıyor tabiki kendi koyacak çocuğun adını bana boyle söylüyor. Yani ben istediğim ismi koyarim ama sen essek gibi anama babama uyacaksin diyor şıllık

İsim koyma hakkına başlayacağım az kaldı, 2 gündür zorla isim koyduran kv ile kpleri okuyorum gidip benim kvgilin evini basmak üzereyim :KK70:

Nasipse benim de bi bebişim olacak, ne kv ne kp gelip de ağızlarını açmadılar. Eşime ben söyledim kpin ismi olsa mı acaba diye. Eşim de iki babamızın adını koysak mı dedi. Sonra ikisinden de vazgeçtik, ailelere diyoruz aklınıza gelen isimleri yazın verin bize. "Siz bilirsiniz çocuğum" diyorlar da daha bir şey demiyorlar. İlk torun olacak üstelik.

Burada okuyorum bu konuları, için için öfkeleniyorum ne biçim bir anlayış, ne biçim bir müdahil olma çabası...
Biri erkek biri dişi, bunu yapan iki kişi arkadaş, size noluyor? Kadıncağız da taşıyor, uykusundan, dişinden, tırnağından, kemiğinden veriyor... Affedersiniz de, biri gelse "İsim hakkı babanındır, kv - kp tarafınındır" dese, "Bi bak canım sen buraya dikkatlice" der nah yaparım yani.

Sinirden konuyu unuttum ama, görümcenle eski bir dava var sanırım aranızda.
Aman iyi olmuş, mademki menzile girmiş, arada yaylım ateşine tutmak iyidir :KK70:
ne güzel ne sanslisiniz. Mantıklı akli selim insanlara dusmussunuz. Evet hakettiği bende tutamadim kendimi ama Allah var yine de aman dedim hakime duyma uyma suna konuyu kapatalim canım yanlış anlıyor uzatiyorsun dedim ammma gel gelelim yok gel beni kası dedi. yüzüme nasil bakacak Acep utanmaz

9 ay karnında taşı ismini koyma hakkı babanın olsun oh ne ala . İsme karisanlara sinir oluyorum 10 tane çocuk dogurmuyoruz ki bırakın insanlar dilediği beğendiği ismi özgürce koysunlar. Ufacık bişey yüzünden milletin sinir sistemini yerinden oynatiyorlar. Boşver gorumceyede iyi demişsin hepten susarak da olmuyor
Ya iste benim sınır oldugumda bu . Esim gerçekten koymayacakti KV nin adını aman ne gerek var sen ne istiyorsan o olsun demişti. KV beddualar etti evlatlıktan reddetti , mal mülk vermez dedi kapılar çarptı evi yıktı başımıza benim salak pisirik ,rahatına düşkün kocada gitti benden habersiz kimliği çıkardı geldi .

Konunun basini bir de sonunu okudum ortalari bilmiyorum da is bosanmaya nasil geldi ya isim yuzunden mi
zaten sorunlarim diz boyu canım tek isim mevzuu değil. Dayak ta var, aileme gondermeme,onların gelmelerine veto koyma,sosyal hayattan tamamen koparma, çalışmama engel olma vs vs daha bi çok şey birde bunlar biz ozguruz ama sen essek gibi yapacaksın deyip alaylar edince haydeee tuz biber oluyor

banada bırı boyle dese bende kızardım
ne karısıyorsunuz kı
kadın haklı kusura bakma konu sahıbı :)
kucuk bı not: aradakı yorumları okumadım sadece acılan konuya gore yazıyorum

banada bırı boyle dese bende kızardım
ne karısıyorsunuz kı
kadın haklı kusura bakma konu sahıbı :)
kucuk bı not: aradakı yorumları okumadım sadece acılan konuya gore yazıyorum
:KK70: yorumları okuyaydin iyiydi babysi :KK70: cahil, hadsiz bir aileye düştüm . Ben doguracakken bende koyacam abartma Viet zirt dedi simdi kendi bizde baba koyar karışamaz kaynana dedi gicccccik görümce

uzme birak ne halleri varsa gorsunler..kv isminin yaninda baska isim yokmu onu soyle hic cekinme anne ne derse herkes onu soyluyor.al ikizlerini koy arabasina cik disari gez yuruyus yap havalarda guzel..

Hakime Hanım, çalışıyor musunuz?

Veya söyle sorayım, boşansanız, cocuklarınızla hayatınızı yeniden kurup, yaşayabilir misiniz? Maddi durumunuz var mı?
Meslegim var çok şükür. Şuan calismiyorum ama is bulurm Allah in izniyle zaten sinavlara hazirlaniyorum. Boşanmayı düşünüyorum zaten eşime de söyledim boyle gitmeyecek ben kararliyim dedim. Şuan kendini çekti fazlasıyla iyi davranıyor yani çabalıyor diyelim. Bakalım sabrim ne zaman tasacak?!!

uzme birak ne halleri varsa gorsunler..kv isminin yaninda baska isim yokmu onu soyle hic cekinme anne ne derse herkes onu soyluyor.al ikizlerini koy arabasina cik disari gez yuruyus yap havalarda guzel..
Bende öyle yapıyorum zaten, kendi istediğim isimle sesleniyorum benim cevremde öyle söylüyor. Şükür artik dışarıda çıkıyorum, geziyorum bunlardan uzak kalmak için elimden geleni yapıyorum.

Biraz igneleyi ci olmuş ben olsam kötü konusurdum:))
Benim ki mi iğneleyici olmuş ? Yok ya az bile soyledim . Bana doğum yapacağım zaman bizde koyacaz , KV adini virt zirt ötüp durdu simdi ayak yapıyor bize karisamazlar vs diye. Konunun buralara geleceğini bilsem girizgahi daha sert yapardım:KK11::KK59:

Benim ki mi iğneleyici olmuş ? Yok ya az bile soyledim . Bana doğum yapacağım zaman bizde koyacaz , KV adini virt zirt ötüp durdu simdi ayak yapıyor bize karisamazlar vs diye. Konunun buralara geleceğini bilsem girizgahi daha sert yapardım:KK11::KK59:
Karşılıklı atisiyonuz öyle mi siz baya bi zitlasmissiniz aman çok konuşmayın daha iyi birbirinizi igneleyeciginize kulak ardı et duyma gül geç daha çok sinir olur bence

Yorumum genel olacak ama birakin herkes ismiyle anilsin yaşasin yahu.nedir bu anne kv kp isimleri koyma yarisi.

Size gelince niye ondan musade alir gibi yada intikam alir gibi haber veriyorsuniz ki.dogunca ogrenirdi zaten.esinizle aranizda halletmeniz gerekir.gorumce kim ki

Ayyy pislik bunlar ya wallahi pislik al birini vur ötekine. Benim koca iki ismide söyler onlarada çocukların ismi bunlar bpykr söyleyin der ama inanın usulen söyler bunu, bilirim. Sırf ben kavga cikarmayim diye benim yanımda söyler,biraz gerçekçi olsa iki senedir herkes o dilini sokmuştu bi tarafına ama benim koca kim hala belli değil , önüne gelen bi laf söylüyor
Zaten ailesi evlenince kıymete binen kocadan ne beklenir bi de şu var bazı kadınlar gerçekten çocuk yetiştirmeyi bilmiyo.. benim de oğlum var ve kadınlara saygılı olmasını aşılıyorum şimdiden eğer başkalaşım falan geçirmzsem ben zaten ota b.ka burun sokan insan değilim.. şu kaynanalar her iki taraf için de söylüyorum evlatlarının evliliklerine müdahale etmese yerlerini bilse çocuklarını doldurmasa saygının da sevginin de alasını görürler Allah akıl fikir versin.. hele şu görümce uyuzları aaahhhh ah bundan 6 7 ay önce 4.5 senelik falan evliydik o zaman bana bulaşcak ya trişkadan bi hikaye çıkardı sonra da bana sen daha dün girdin içimize kardeşimin üstünde hakkın yok ona sadece biz laf söyleriz dedi.. saftirik kocam da mal mal güldü ortalık gerilmesin diye bende aman al senin olsun sen konuşmazsan çatlarsın benim öyle hırslarım yok.. laf senin olsun koca benim nasılsa dedim bi de bozulan taraf yine o oldu.. aahhh canım sağ oldukça daha nelerini duyup görcez ki aklına gelebilecek her türlü adiliği hem eşinden hem de ailesinden görmüş bi kadınım.. olanlar oluyo hiçbi şey olmamış gibi davranmaya devam ediyolar.. ben mesafeliyim ama saygımı da koruyorum.. hiç diyet ödetmeye kalkma olan yine bize oluyo takılma bence it ürür kervan yürür de onlar fesatlığından patlasın oğullarıyla her gece aynı çatı altında aynı yatağa giren benim ancak bakıp bakıp kıskanırlar.. isim konusuna da çok şey etme ben oğluma ali diyorum oğlum da adım ali. ömer değil diyo yani evlat senin annesi ne derse önünde sonunda seni doğru bilicek.. onlar kendi kendine gelin güvey olsun boşveerrr... görümcenle de çok muhattap olma olduğunda da onun laflarıyla çok da çaktırmadan geç dalganı çok rahatlıycaksın emin ol

Evet karisamam gelinim. Çocuklarımın ismine cismine karisamam ama onlar ozgurler benim çocuklarım konusunda da istedikleri gibi at koştururlar ben saman balyasiyim çünkü
Cıngar çıkarsaydın zamanında rezilliıe rezillikle cvp vermek lazımda... neyse. Edepli edebinden susar deli korkuttum sanır mıs...

Zaten ailesi evlenince kıymete binen kocadan ne beklenir bi de şu var bazı kadınlar gerçekten çocuk yetiştirmeyi bilmiyo.. benim de oğlum var ve kadınlara saygılı olmasını aşılıyorum şimdiden eğer başkalaşım falan geçirmzsem ben zaten ota b.ka burun sokan insan değilim.. şu kaynanalar her iki taraf için de söylüyorum evlatlarının evliliklerine müdahale etmese yerlerini bilse çocuklarını doldurmasa saygının da sevginin de alasını görürler Allah akıl fikir versin.. hele şu görümce uyuzları aaahhhh ah bundan 6 7 ay önce 4.5 senelik falan evliydik o zaman bana bulaşcak ya trişkadan bi hikaye çıkardı sonra da bana sen daha dün girdin içimize kardeşimin üstünde hakkın yok ona sadece biz laf söyleriz dedi.. saftirik kocam da mal mal güldü ortalık gerilmesin diye bende aman al senin olsun sen konuşmazsan çatlarsın benim öyle hırslarım yok.. laf senin olsun koca benim nasılsa dedim bi de bozulan taraf yine o oldu.. aahhh canım sağ oldukça daha nelerini duyup görcez ki aklına gelebilecek her türlü adiliği hem eşinden hem de ailesinden görmüş bi kadınım.. olanlar oluyo hiçbi şey olmamış gibi davranmaya devam ediyolar.. ben mesafeliyim ama saygımı da koruyorum.. hiç diyet ödetmeye kalkma olan yine bize oluyo takılma bence it ürür kervan yürür de onlar fesatlığından patlasın oğullarıyla her gece aynı çatı altında aynı yatağa giren benim ancak bakıp bakıp kıskanırlar.. isim konusuna da çok şey etme ben oğluma ali diyorum oğlum da adım ali. ömer değil diyo yani evlat senin annesi ne derse önünde sonunda seni doğru bilicek.. onlar kendi kendine gelin güvey olsun boşveerrr... görümcenle de çok muhattap olma olduğunda da onun laflarıyla çok da çaktırmadan geç dalganı çok rahatlıycaksın emin ol
Dun eşime msj attım kız kardeşine soyle benimle konuşurken üslubuna,kelimelerine dikkat etsin. Bu iki oldu 3.de kalbini kirarim affetmem ,yüzüme bakamaz bi daha , senin kardeşin sen konuş ben kotu konusurum dedim. Aksam eve gelince saygısızlık mi yaptı dedi evet fazlasıyla dedim. Sende haddini bıldır bi daha konusamasin öyle dedi. Hatta çok ilginçtir senin kıymetini anlayacaklarda işte zamanla dedi :eek: Çok şaşırdım walla benim kocada değişiklik var :KK70: :KK70::KK71::KK9:

Siz niye tutup 2. kayınvalide adı geliyor dediniz ki siz başlatmışsınız ayrıca size ne !!

Hem tartılma başlatan sensin hem bozulan sensin hiç şaka yapmıştım falan deme resmen laf sokmak için yazmışsın. Hayırlı olsun sağlıkla doğsun der geçersin sanane isminden..

ben tek isim isityordum.. ilk oğluma babasini adini verdik.. yaşamadi..
ikincisine yine vermek istiyo onu da benim gönlüm pek isinmiyor:KK43:
tek isimlere daha sicak bakmaya başladim.

Siz niye tutup 2. kayınvalide adı geliyor dediniz ki siz başlatmışsınız ayrıca size ne !!

Hem tartılma başlatan sensin hem bozulan sensin hiç şaka yapmıştım falan deme resmen laf sokmak için yazmışsın. Hayırlı olsun sağlıkla doğsun der geçersin sanane isminden..
Yoo saka yapmadım ki gayet ciddi söyledim
. o benim doguracagim çocukların her haltina burnunu sokuyor ya az bile söyledim

X