Bi 2. Çocuk İkilemi de Burda

Offf ben de doğum sancısı çekerken kocam abartıyorsun terör estirdin yeter demişti de suyumu üstüne boşaltmamak için kendimi zor tutmuştum.

Offf ben de doğum sancısı çekerken kocam abartıyorsun terör estirdin yeter demişti de suyumu üstüne boşaltmamak için kendimi zor tutmuştum.
Suan kahkaha attım
Arkadasımında esı doguma beraber gırmıs
Kız dogururken ıkınırken acıdan aglamaya basladım bebek gelmek uzere dıyor.
Eşi o an sey demıs
'abartma ıstersen'
Sizin olay minvalinde

Kendileri ufacık siyah nokta sıkımını veya bir gribi abartıp yatak döşek yattıgı ıcın, bızım durumlarda Kendilerinin kı gıbı sahte sanıyorlar

Vay odun vay ilk doğumda doğumhaneye girene kadar yanımdaydı, nasıl acı çektiğimi gördü, böyle bir cümle kurmaya kalksa testislerini çekerek koparır eline verirdim. Bu adama 2. Çocuk çok bacım, hiç boşuna sorgulama kendini, vicdansız adama vicdan yapılmaz.

Küfür de edeceğim ama ban yerim edemiyorum

Bi de bayıl istersen Feriha?
Tamam ya bunlara tek çocuk yeter bak aklıma geldi kinlendim yine

Ya hakkını yemeyeyim biz doğuma ailesiz girdik. Malum pandemi. Erken doğum oldu bir de şoka girdi de saçmaladı diye düşündüm hep. Yani inşallah öyledir

2.çocuğu yapmazsanız kocaniza haksızlık etmiş olmazsınız. Hele ki iş seyahatleri dolayısıyla çocuk bakımına destek olmayacak bir koca için kendisine haksızlık eder miyim düşünmek nereden baksak saçma olur. Çocuk çok büyük bir kısmıyla anneye bağlı ve onun ne istediği önemli. Çok ilgili, vakti buna müsait bir baba olur da o zaman acabaya düşersiniz eş üzerinden.
Bunun yanında ben iki cocukçuyum. Bizimkilerin arası 2 bucuk yaş, ilerisinde araları nasıl olur elbette bilemem ama birbirlerine güzel oyun arkadaşı oldular, kavga edip kendi aralarını buldular, sosyal hayatlarına da olumlu yansıdığını düşünüyorum aralarındaki ilişkinin.
İşin maddi,manevi kısımları da var hepsini düşünmek lazım.

Hamileyken ve doğumdan sonra bu kadar sağlık sorunu yaşamışsınız, kocanız da pek evde olmuyormuş. Sizin de 2. çocuğa gönlünüz yok zaten. O zaman 2. çocuk hem mantıken hem duygusal açıdan olmamalı.

Evet evet içimdekileri bir kez daha özümsemiş oldum iyi ki danışmışım.

Bir kere bir kedinin doğurduğu ana şahit olmuştum. Kedi nasıl acı çekiyor, kıvranıyordu. Kediye çok üzülmüştüm o zaman. Yavrularını sorunsuz doğurdu ama doğurana kadar kedinin canından can gitmişti.

Kedi, köpek de doğuruyor ama aha da böyle doğuruyor işte.

Zaten dogumda benı gorunce yok oyle kolay degılmıs deyıp cok aglamıs cok endıselenmıs. Ablam mı kayınvalıde mı ne videoya almış.

Durumu ciddiye almasına, idrak edebılmıs olmasına cok sevındım.

Yabancı erkeklere suni sancı vermişler de koca adamlar yerinde duramamış. Bir de o kadar fazla kıvranıyorlardı ki en son sırtını dönen olmuştu. Bebek doğacak olsa adamın bacağının arasında sıkışıp kalır. Videoyu bulursam atarım.

Videoyu buldum. Sırtı dönük dediğim 2. 24 deki pozisyon . O pozisyonda bebek doğar mı doğmaz. Ama doğumda normalde olan şey iki bacak sonuna kadar ayrılıyor. Ikın dur, durabilirsen.

Benimde bir çocuğum var. Ne bakıcısı oldu nede anne baba desteği. Tek başıma büyütüyorum. İnan kafam kaldırmıyor. Çok çok zor. Allah isteyene versin. Bende sen gibiyim yapsam mı falan diyorum sonra dur diyorum kendime. 2. Çocuk olursa ben kafayı yerim. Psikolojim şuan bile bozuk. O zaman napardım bilemedim.

Gerçekten çocuğun her şeyine dikkat etmeye çalışırken manyak oluyor insan. Toplum baskısı, eski yaşamı özleme, herkesin her şeye ama her şeye karışıp yorum yapması gibi sayabileceğim bir çok etken aslında yükümüze yük bindiriyor.

Konu sahibesi ne kadar tatlı bir uslubunuz ne kadar tatlı bir enerjiniz var bayıldım. Bir çocuğun kardeşten daha çok ruhsal anlamda sağlıklı bir anneye ihtiyacı var. Zor zamanlar geçirmişsiniz tam tadınız neşeniz yerine geldi diye kocanızın gözüne mi battınız nedir? Vicdan azabı çekmeye gerek yok bence, evladınızla birlikte neşeniz bol olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…