BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

aybeniz15

Cahilsen öl lütfen!!!
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2014
2.078
2.023
Merhabalar. BEn evleneli agustosta 3 sene olacak. Ama galiba 3 sene olmadan bitecek..ben en iyisi esimin ve evliligimin arti eksilerini yazayim siz yorum yapin, cunku ben artik saglikli dusunemez oldum..artilar : esimin ickisi sigarasi alkolu vs yok, namaz kilar oruc tutar (nafile oruc vs) , siddet yok, esimin benden yemek yapma, utu talla gibi bir beklentisi yok, yaparsam yer yapmazsam kendi pisirir birlikte yeriz ya da hazir yemek alir gelirken .., temizlige yardim era dersem yardim eder ( yardim et demeden etmez ), isten gelince kizimizi parka, gezmeye goturur, altini degistirir, kizimizi birlikte banyo yaptiririz, kizimin aksam uyku saati gelince uyutur (15 aylik ), ucretsiz izindeyim (1 haziranda bitecek) ne zaman para istesem verir asla hesap sormaz, aileme gitmek istersem sikinti yapmaz giderim ne zaman istersem ( ailem 4 saat uzaklikta baska bir sehirde, ortalama olarak 40 gunde bir giderim) , ailesine gitmeye veya telefon etmeye beni asla zorlamaz.bunlar aklima gelen artilardi. ama gelin gorun ki bunlarin hepsini yok edecek eksileri var esimin : esim anneme selam.bile vermez. ( sebebi yok desem yalan soylemis olmam, guya bir tartisma sirasinda esim anneme aybeniz boyle boyle soyledi cededi, annem de aybeniz soylemez oyle birsey dedi, esim de artik anneme selam bile vermiyo, neymis esim yalanci miymis ) ,esim annemle gorusmemek icin bahane ariyordu cunku 3 senelik evliyiz da.
ha hicbir bayram evimize gelmedi , herkes bayrami kendi memleketinde gecirdi.bayramda babama telfn ettin anneme etmedi hicbir bayram. Bayram harici zaten Tel etmez babama.babam umreye gidecekti annemle, yalvardim genede Tel etmedi agladim, babam hava alanina gidrken aradi babamla bi dakka konustu annemle konusmadi.daha once kizim 7 aylikken bosancaktik sozler verdi, baristik, baslarda sozlerini tutuyordu ama sonra hicbirini tutmadi.neredeyse 10 gundur ayri yatiyoruz., ben iki tane ablamla ayni sehirdeyim, ne zaman nizi davet etseler esim gelmiyor.ailem farkinda herseyin.. bir de son olarak, annesi dogum yaptigimda bana telefon bile etmedi ama ben yine saygida kusur etmedim , kizim 2 aylik olunca ben gittim bebegimle , ve evlerine hep gidip geldim ( 1 bucuk saat mesafede vasos bir ildeler ) annesi beni asla aramaz sormaz, birbirimizde telefonumuz bile yok.beni hic istemedi ..ama esim annesini hic Suclamaz. (Nisanliyken bana, ailem cahil insanlar, onlarla cok muhatap olma.Yoksa seni kirarlar diyen adam ).ve simdi esim bana onun calistigi sehire tayin istememi soyluyor esim 50 dakika mesafede basma bir ilde calisiyor.bende iba dedim ki anneme kim tutmazsan gelirim.cunku gelsem, annem de evime misafir gelse selem bile vermiceksn, o da dedi ki annen tek gelmesin.(babanla gelsin diyor, babama kini yok ya hani , annem tek gelirse muhatap olmazsa goze batacak, babamla gelirse babamla muhatap olup annemle olmayinca goze batmicak guya ) ben de dedim bu mumkun degil.bugun bulundugum sehirde basma bir okula ok ici dogu gorevi tayini isticem dedim. Basvuru icin yarin son Gun.yani esimin calistigi sehre gitmicegimi ve bosancagimi soyledim ve esim ise gitti.. EDIT :esim evlendigimizin ilk senesi evi cihazlarla dinlemis surekli, bana kendisini aldatiyor olabilecegimi ima etti. ve arkadasiyla aldatiyor olabilecegimden suphelendigini sonrasinda itiraf etti..surekli evi dinledi.bu gunleri atlattik, geride kaldi , o zamanlar abd deydik turkiyeye donduk.o konulari orda birakip geldik.burada bir daha tekrarlamadi. Ama benden ayri uyuyordu cogunlukla. Ve 7 ay once net bir sekilde bosanmak uzere olunca bir daha ayri yatmadi benden. Taa ki bir haftadir ayri yatiyoruz.yani esimle alakali cok seyler yasadim hepsini attim icime ama abd den donunce duzeldi hersey. Ama annemle yildizi barismadi. ESIMLE DUN KONUSTUKLARIMIZ... Hanimlar hepinize tesekkurler bana yardimci oldugunuz icin. Son durumumuz soyle: esimle dun aksam bu konuyu konustum esim onun calistigi sehirdeki lojmandan bahsetti tasinmaktan bahsetti ve ben de gelirim ama annem bile evime gelemicekse nasil tasinayim, sen merhametli birisin kendini yerime koy dedim..yarin bir gun senin kizinin esi de sana boyle yaparsa sen deme ki kime ne yaptim da boyle oldu..direkt aklina bunlar gelsin dedim..ben senin icin il ici tayin istemedim dedim falan. Hic degilse anneme bir selam vermeyi cok gorme dedim ..kirilmissindir elbet birseye ama sev demiyorum , selam ver merhaba nasilsiniz de sadece dedim. O da kem küm etti falan tamam veririm selam dedi. Mesela otogarda bizi oylece biraktiginda oyle kirildim ki , bu kadar mi tiksinilecek bir annem var benim diye dusundum dedim. Eger senin calistigin sehre gelirsem annem gelince otogardan alir misin mesela dedim..tek gelmesin diyorsun ama babam calisan biri nasil annemle hep gelsin dedim..bizde tek gitmek olmaz bir yere falan dedi ( halbuki oyle birsey yok ben anneme hep tek giderim ) sonra yine kem küm ederek kabul etti , sen de binersin arabaya gider alir geliriz dedi..arada bir beni arabayla memleketime goturur musun dedim , tatili ve yaz tatilleri goturup bir gun kalirim dedi, ölur musun bir degil 2 gun olsa, 3 gun olsa, senin o lutfettigin bir gunu ben hep gelip kaliyorm senin annende dedim. Yaa olabilir bakariz falan dedi.merhabalasmanin disinda bir samimiyet beklemememi soyledi.. annesi ve babasiyla beraber umreye veya hacca gitmemizi teklif etti , ben de peki benim de annem babam gelsn dedim, sizinkiler defalarca gitti zaten dedi. Olsun dedim, ben oyle dedim diye mi hemen oyle diyorsun deyip , gitmeyelim oyleyse dedi.. ha bir de sunu soyledi: tasinmak istemiyorsan tasinmayalim seni asla zorlamam, yasamak istemedigin hicbirseyi yapma dedi, sadece gidelim seni bir lojmani gor, ortami gor, icine sinerse tasiniriz sinmezse birsey olmaz burada da yasariz dedi. napmaliym arkadaslar..gitmeli miyim esimle..

Son düzenleme:
kendi anneside soğukmuş baya yani herhalde kendi annesi sizi aramıyor diye kendince o da sizin annenizle görüşmüyor, ama neden sadece "kızım öyle şey demez" lafı mı, o anlık kırılabilir ama uzatması bence gereksiz gerçekten anladığım kadarıyşa çok inatmış eşiniz valla işiniz zor ya, bu arada eşiniz nereye gitti anlamadım,siz boşanıcam diyince

sanırım öğretmensiniz bu ne yazılım hataları Allah aşkına!!!
ailenizle görüşmek zorunda değil eşiniz keza siz de onun ailesiyle
artı neden kv nize ısrarla gidip geldiniz ki anlamadım.. eşinizin de ısrarı olmadığına göre
ailemi say da say diye ısrar edemezsiniz..
sanırım aileniz size baskı yapıyor konuşmuyor diye

Ne yazayim size nasil fikir vereyim bilemedim. Cocuguyla ilgili size saygili bir babaymis. Bence soylediginiz sebepler nedeniyle yuvanizi yikmaya degmez. Annenizi sevemedi mi acaba ondan mi boyle davraniyor yada olayi buyuttu gurur meselesi haline mi getirdi. Sonuc olarak boşanmayın.

Çok saçma, aileler yüzünden boşanılmaz.

Sebep gerekli değil; kimse kimsenin ailesini sevmek zorunda değil bence.

50 dk'lık yol nedir ki? İstemiyorsanız olduğunuz yerde kalın; İstanbul içi millet 2 saat yol gidiyor.
Esim yard.doc. universitede.yeni yard.doc oldu, asistandi once..simdi kadro yukselince lojman hakki kazandi, 3+1 kampuste , yeni bina ve sadece 300 tl kira.bulundugumuz ilde kira850 veriyoruz aidatla beraber 900. Bir de yeni egitim_ogretim yilinda ikinci ogretim derslerine girecegi icin gece gec saatte gelcek , o saatte 50 dk araba suremezmis. Bunu gerekce gosteriyor.

Bence ortada o kadar buyutulecek yani bosanma sebebi olabilecek bir durum yok. Bi cocugunuz var onu düşünün. Esinizin artıları eksilerinden daha fazla, annenizi sevmiyor diye bosanmak zorunda değilsiniz, benim esimde annemi pek sevmez ama ben bunu o kadar buyuk bir sorun olarak gormuyorum. Şiddet, ihanet, yalan vs yok işin icinde. Lütfen yapmayin bir yuva kolay kurulmuyo, bosanmak çözüm olmaz...

Böyle bir sebepten boşanmak çok saçma olur.Size ve yavrunuza yeteri kadar ilgi alaka gösteriyor ailenize gidip gelmenize karışmıyor açıkcası artıları çok daha fazla annenizle ilgili inşallah ileride değişir.Lakin adam kendi ailesine bile buzdolabı gibi ortada evladınız var.Hayat sizin hayatınız ama bir kere daha düşünmenizi tavsiye ederim.

sanırım öğretmensiniz bu ne yazılım hataları Allah aşkına!!!
ailenizle görüşmek zorunda değil eşiniz keza siz de onun ailesiyle
artı neden kv nize ısrarla gidip geldiniz ki anlamadım.. eşinizin de ısrarı olmadığına göre
ailemi say da say diye ısrar edemezsiniz..
sanırım aileniz size baskı yapıyor konuşmuyor diye
Tel den giriyorum evimde net yok, bir de bebegimle ilgileniyorum bir yandan, duzeltmeden yolladim kusura bakmayin.hayir
Ailem umursamiyor , ama ben hep karsilikli iyi olunsun istedim ailelerle.

kendi anneside soğukmuş baya yani herhalde kendi annesi sizi aramıyor diye kendince o da sizin annenizle görüşmüyor, ama neden sadece "kızım öyle şey demez" lafı mı, o anlık kırılabilir ama uzatması bence gereksiz gerçekten anladığım kadarıyşa çok inatmış eşiniz valla işiniz zor ya, bu arada eşiniz nereye gitti anlamadım,siz boşanıcam diyince
Sabah konustuk, esim işe gitti.

Tel den giriyorum evimde net yok, bir de bebegimle ilgileniyorum bir yandan, duzeltmeden yolladim kusura bakmayin.hayir
Ailem umursamiyor , ama ben hep karsilikli iyi olunsun istedim ailelerle.
boşverin istemeyin bundan sonra
siz de onun ailesiyle uzak durun...
eşiniz en azından evinize geldiğinde az ilgilense olur da yapmıyorsa da yapılacak bişey yok
sizden ailesine hürmet beklesydi o zaman kızardım ama oda beklemiyormuş..

boşanacak bi şey yok. sizin görüşmenize karışmıyormuş ki. diğer yönlerinde de bi eksi yok.
analaşamayabilirler. kavga etmek yerine uzlaşın. annene sadece merhaba merhaba yapsın. muhabbet etmesine vs. gerek yok. bayramda da 30 dk gelsin otursun tatlısını yesin gitsin.
ben de eşimin annesiyle sadece senede 2 kere bayramlarda yarım saat görüşüyorum.
o da benim babamlarla az görüşürüyor. anlaşıp gidiyoruz.

Esim yard.doc. universitede.yeni yard.doc oldu, asistandi once..simdi kadro yukselince lojman hakki kazandi, 3+1 kampuste , yeni bina ve sadece 300 tl kira.bulundugumuz ilde kira850 veriyoruz aidatla beraber 900. Bir de yeni egitim_ogretim yilinda ikinci ogretim derslerine girecegi icin gece gec saatte gelcek , o saatte 50 dk araba suremezmis. Bunu gerekce gosteriyor.
Canım bak, git eşinle eğer siz birbinizi seviyorsanız. Annen de gelince konuşur, oğlum ben sana ne yaptım da düşman kesildin bana diye. Tatlı dilin çözemeyeceği şey yok.

Olmadı, katır inatı devam mı ediyor; o ev onun olduğu kadar seninde. Annen ne zaman istiyorsa gelsin kalsın. Beyefendi başka oda da oturur, siz de onu muhatap almassınız, n'olcak yani?

Aile için boşanmak çok yalnış, Erkekler yapınca da yanlış, kadın yapınca da. Siz birbirinizle evlisiniz, ailelerinizle değil.
Sen gidersin kalırsın, ne zaman anneni görmek istersen. İstediğin kadar kalmak için miss gibi bahanen de var işte. Eşin Türk standartlarının üstünde anlattığın kadarıyla; siz karı-koca olarak mutluysanız yollarınızı ayırman çok yersiz.

Sen de boşver onun ailesine yaranmaya çalışmayı; belli ki sen yaptıkça, kendini iyice gaza getiriyorsun; ben onun ailesine herşeyi yapıyorum, o benimkileri saymıyor diye. Halbuki adamın senden bu hususta bile beklentisi yokmuş.

Canım bak, git eşinle eğer siz birbinizi seviyorsanız. Annen de gelince konuşur, oğlum ben sana ne yaptım da düşman kesildin bana diye. Tatlı dilin çözemeyeceği şey yok.

Olmadı, katır inatı devam mı ediyor; o ev onun olduğu kadar seninde. Annen ne zaman istiyorsa gelsin kalsın. Beyefendi başka oda da oturur, siz de onu muhatap almassınız, n'olcak yani?

Aile için boşanmak çok yalnış, Erkekler yapınca da yanlış, kadın yapınca da. Siz birbirinizle evlisiniz, ailelerinizle değil.
Sen gidersin kalırsın, ne zaman anneni görmek istersen. İstediğin kadar kalmak için miss gibi bahanen de var işte. Eşin Türk standartlarının üstünde anlattığın kadarıyla; siz karı-koca olarak mutluysanız yollarınızı ayırman çok yersiz.

Sen de boşver onun ailesine yaranmaya çalışmayı; belli ki sen yaptıkça, kendini iyice gaza getiriyorsun; ben onun ailesine herşeyi yapıyorum, o benimkileri saymıyor diye. Halbuki adamın senden bu hususta bile beklentisi yokmuş.
Canim, esim bana diyo ki sen istersen benim aileme omur boyu selam verme, senin bilecegin sey, ama esim annem konusunda buzzzz gibi, anne kelimesi gectigi an surati ekşiyo .yanimda annem var diye, memleketten donerken bizi otogardan almaya gelmedi , yanimda annem var diye.ablamlara gidecekti annem, sblamlarla ayni sehirdeyim.otogarda oylece kaldik, enistem gelip aldi, dusun artik cnm :KK43:

ya yazık günah adama yaaa.. kimse kimseyi sevmek zorunda değil adam saygısızlık da yapmamıs ailene.. allah askına düzenini bozmak için bahane arama. seninde bir ailen var artık eşin sen ve cocugun tamam annenler var ama annenle konusmuo die yada diğer seyler için yuva yıkılmaz

Bakın açıkçası siz onun ailesiyle görüşmüyorsunuz o da sizinkiyle. Karşılıklı her şey. Bence onu zorlamayin bu konuda. Boşanmak için erken gibi geldi bana asla hallolmayacak sorunlar göremedim ben. Sizin icin tek sorun ailenizle görüşmemesingibi duruyor. Bence bu isrardan vazgecin ve ona "sen benim ailemle böyle oldukça bende senin ailenle böyle olacağım. Herkes kendi ailesiyle görüşsün konuşsun onun dışında saygısızlık yapmasin kapansin bu mevzu" diyin.

X