BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

Evet.seviyorum.esim her isten geldiginde istisnasiz kucaklar beni, kizimiz da hemen kosar yanimiza birbirimizi gidiklar guleriz falan . Inanin tek sikintimiz bu su an , annenin konusunu acmicaksin. Ucuncu kisiler girmicek aramiza diyo anneme kim etme demeye kalkarsam gelen susturuyo beni, hayir diye sesini yukseltiyo, ucuncu kisilerin lafi gecmicek bu evde diyo

Belki de eşinle annenin arasında senin bilmediğin bi konuşma geçtiği için eşin böyle tepki veriyordur?
En azından eşin annenle görüşmek istemiyor, Senin görüşmene karışmıyor.
Tamam anlıyorum seni eşinle annenle iyi olsunlar istiyosun ama eşini bu konuda zorlama.
Dini bütün bi insanmış madem elbet bu yaptığı şeyin farkına varır.
Zamana bırakmak en doğrusu. Bir çok arkadaşımızın dediği gibi artık senin de ailen var. Eşin ve kızın.
Eşin annenle konuşmuyor diye boşanman çok yanlış olur. Kızına bunu yapmaya hakkın yok.

ayrıca anneler babalar herzaman haklı olmuyorlar onları hemen eşimize karşı haksız yere savunmaya geçmekte bana göre dğil... Benim annemde ters biri yanlış yapıyor haliyle eşim diyorki annen burada haksız diyorum evet aşkım haksız ne diye şimdi göz göre göre haklı diyeyim haksız işte annem ne savunayımm keza kendi anneside yanlış bişey yaptığında annen haksız diyorum evet biliyorum haksız diyor yani savunmaya geçmek gerek yok ...zaten bundan dolayı evlilikler yıpranıyor...

O zaman annen değişik bi insan, sevmemiş. Bak benim annem de terstir, olumsuzdur her cümlesi bile. Sinirlidir. Ben bile çekemiyorum bazen. Bu tarz insanlar bazılarının kanını emer. Böle bi yapısal uyumsuzluk vardır belki, boşver takılma. Sen kendi annenle rahat görüşebilmek için kızını anne baba bir olmayan bi eve mahkum edemezsin, bencillik olur. Sen anneni göreceksin diye, kızın babasız mı kalsın?[/QUOTE)
Cnm vallahi oyle degil , annem esime hic saygisizlik etmedi, asla ama asla sinirli biri degildir. Alt tarafi toplasan 4 ya da 5 defa gormustur esim annemi zaten .biz esimle evlenip abd Ye yerlestik.bir yil kalip döndük..oradayken esim hep evi cihazlarla dinlemis benden gizli. Ve aldatmamdan bile suphelendi ben oysa Allahn abd sinde kimle goruscem. Neyse iste o zaman msn den annemle goruntulu konusurken esimin dedikodusunu yapmisiz esim de dinlemis SES kayit cihaziyla. Ne hakki var dinlemeye .galiba bunu kin etti .

Evet.seviyorum.esim her isten geldiginde istisnasiz kucaklar beni, kizimiz da hemen kosar yanimiza birbirimizi gidiklar guleriz falan . Inanin tek sikintimiz bu su an , annenin konusunu acmicaksin. Ucuncu kisiler girmicek aramiza diyo anneme kim etme demeye kalkarsam gelen susturuyo beni, hayir diye sesini yukseltiyo, ucuncu kisilerin lafi gecmicek bu evde diyo
Şunu da okudum ya.

Yaw bacım saçmalama Allah aşkına, ne boşanması ya. Kendine gel. Ara gönlünü al adamın.

Merhabalar. BEn evleneli agustosta 3 sene olacak. Ama galiba 3 sene olmadan bitecek..ben en iyisi esimin ve evliligimin arti eksilerini yazayim siz yorum yapin, cunku ben artik saglikli dusunemez oldum..artilar : esimin ickisi sigarasi alkolu vs yok, namaz kilar oruc tutar (nafile oruc vs) , siddet yok, esimin benden yemek yapma, utu talla gibi bir beklentisi yok, yaparsam yer yapmazsam kendi pisirir birlikte yeriz ya da hazir yemek alir gelirken .., temizlige yardim era dersem yardim eder ( yardim et demeden etmez ), isten gelince kizimizi parka, gezmeye goturur, altini degistirir, kizimizi birlikte banyo yaptiririz, kizimin aksam uyku saati gelince uyutur (15 aylik ), ucretsiz izindeyim (1 haziranda bitecek) ne zaman para istesem verir asla hesap sormaz, aileme gitmek istersem sikinti yapmaz giderim ne zaman istersem ( ailem 4 saat uzaklikta baska bir sehirde, ortalama olarak 40 gunde bir giderim) , ailesine gitmeye veya telefon etmeye beni asla zorlamaz.bunlar aklima gelen artilardi. ama gelin gorun ki bunlarin hepsini yok edecek eksileri var esimin : esim anneme selam.bile vermez. ( sebebi yok desem yalan soylemis olmam, guya bir tartisma sirasinda esim anneme aybeniz boyle boyle soyledi cededi, annem de aybeniz soylemez oyle birsey dedi, esim de artik anneme selam bile vermiyo, neymis esim yalanci miymis ) ,esim annemle gorusmemek icin bahane ariyordu cunku 3 senelik evliyiz da.
ha hicbir bayram evimize gelmedi , herkes bayrami kendi memleketinde gecirdi.bayramda babama telfn ettin anneme etmedi hicbir bayram. Bayram harici zaten Tel etmez babama.babam umreye gidecekti annemle, yalvardim genede Tel etmedi agladim, babam hava alanina gidrken aradi babamla bi dakka konustu annemle konusmadi.daha once kizim 7 aylikken bosancaktik sozler verdi, baristik, baslarda sozlerini tutuyordu ama sonra hicbirini tutmadi.neredeyse 10 gundur ayri yatiyoruz., ben iki tane ablamla ayni sehirdeyim, ne zaman nizi davet etseler esim gelmiyor.ailem farkinda herseyin.. bir de son olarak, annesi dogum yaptigimda bana telefon bile etmedi ama ben yine saygida kusur etmedim , kizim 2 aylik olunca ben gittim bebegimle , ve evlerine hep gidip geldim ( 1 bucuk saat mesafede vasos bir ildeler ) annesi beni asla aramaz sormaz, birbirimizde telefonumuz bile yok.beni hic istemedi ..ama esim annesini hic Suclamaz. (Nisanliyken bana, ailem cahil insanlar, onlarla cok muhatap olma.Yoksa seni kirarlar diyen adam ).ve simdi esim bana onun calistigi sehire tayin istememi soyluyor esim 50 dakika mesafede basma bir ilde calisiyor.bende iba dedim ki anneme kim tutmazsan gelirim.cunku gelsem, annem de evime misafir gelse selem bile vermiceksn, o da dedi ki annen tek gelmesin.(babanla gelsin diyor, babama kini yok ya hani , annem tek gelirse muhatap olmazsa goze batacak, babamla gelirse babamla muhatap olup annemle olmayinca goze batmicak guya ) ben de dedim bu mumkun degil.bugun bulundugum sehirde basma bir okula ok ici dogu gorevi tayini isticem dedim. Basvuru icin yarin son Gun.yani esimin calistigi sehre gitmicegimi ve bosancagimi soyledim ve esim ise gitti..
Kırmızıyla belirlediğim yerler dışındakiler benim hiçin önemsiz.Ailene çok iyi olsaydı da,evin içinde sen kan kussaydın daha mı iyiydi.Annene tepkisi varsa ve annen üzülüyorsa,adımı atacak kişi annen.Bunun için arada kalmana gerek yok.Herkesin bir tarzı vardır.Ailene saygısızlık,hakaret küfür etmedikten sonra,aramış aramamış gelmiş gelmemiş çok önemli değil.Bunun için inat edip boşansan (boşanacağına kendin inanıyor musun.Bunun için mi boşanacaksın) nolucak bebeğinle annende daha mı mutlu olacaksın.

Şy hayatta herşey dört dörtlük değil.Koca olarak baba olarak vazifelerini yerine getiriyormuş.Annenden elektrik alamadıysa zorlamanın ve araya girmenin anlamı yok.

Esim yard.doc. universitede.yeni yard.doc oldu, asistandi once..simdi kadro yukselince lojman hakki kazandi, 3+1 kampuste , yeni bina ve sadece 300 tl kira.bulundugumuz ilde kira850 veriyoruz aidatla beraber 900. Bir de yeni egitim_ogretim yilinda ikinci ogretim derslerine girecegi icin gece gec saatte gelcek , o saatte 50 dk araba suremezmis. Bunu gerekce gosteriyor.
sadece şu msjınıza kadar okudum, yorumları da okumadım.
ancak adamı öyle bir anlatmışsınız ki, melekten farksız biri canlandı gözümde.
siz şuan bence tabir yerindeyse bulmuşta bulanıyorsunuz.
kaldı ki nedir bu annecilik ya, tamam anne özlenir, saygı edilmez, hatta candır. ancak buraya yazdığınız kadarıyla ben bile boğuldum.
sonuçta eşiniz babanıza karşı öyle değil, demekki anneniz bişey yapmış besbelli.
bırakın adam görüşmesin ya , bu kadar da baskı neyin nesi.
adam annenizle mi evlendi???
tek kusuru bu olduğu için bu kadar sert yazıyorum, demekki anneniz gıcıklık yapmış ki , her türlü görevini yerine getiren adamı bile bu hale getirmiş.
size şunu söylüyorum son olarak, eşinizin kıymetini bilin, yoksa başkaları çok güzel bilirler!!!
sonra siz de o çok sevdiğiniz annenizle başbaşa kalırsınız...

İşte anlatmadığın şeylerden kastım buydu.

Ama burda eşinin ayıbı daha büyük. Bunu öğrendiğinde boşanmadıysan, annenle görüşmemesi çok çok daha hafif bi kabahat..

arkadaşım, annem hep der ki; eşinizin 9 kötü huyu 1 güzel huyu varsa siz hep o tek güzel huyunu görmeye çalışın. sizin eşinizin maşallah annenizle ilgili sorunu dışında hiçbir kötü huyu yok. eşinizin kıymetini bilin ne kadar güzel birçok kadının arayıp da bulamadığı güzel huyları varmış. annenizle de görüşmek zorunda değil siz de onun annesiyle ailesiyle görüşmek zorunda değilsiniz. illa araları iyi olsun diyosanız eşinizle güzelce konuşmayı deneyin, üstüne gitmeyin arada sırada açın konuyu, direk annenizden değil de bir filmden bir örnekten bu durumun sizi ne kadar üzdüğünü anlatmaya çalışın. böyle bir durumdan dolayı bir evlilik bitmez yazık günahtır, hem size hem çocuğunuza hem de eşinize.

İkili gerginliğin bu kadar basit sebepten çıktığına emin misin??
Annenizle size aman ne var bunda gibi gelen olay belki de onun için ciddi bir olaydır
Annenizle eşinizin neden kavga ettiğini daha ayrıntılı yazar mısınız?
Biz evlenir evlenmez 20 gun sonra abd Ye yelestik 1 seneligine. Esimin doktorasi sebebiyle. Sonra esim durduk yere evi dinlemis 1 sene boyunca ( benden suphelenmis aldatirmiyim diye ) tabiki aldatmadim asla..annemle msn de gorusurken esimin dedikodusunu yapmisiz guya ben demisim esim yemek pisirip okula goturuyor demisim. Bunu Dalga amacli soylemisim. Ne olmus yemek pisirip azık hazirlayip okula goturmusseymis falan. Asla Dalga gecmedim oysa..iste birde , biz evlenmeden once annem reine demiski aybenizin bu gune kadar hic sevgilisi olmadi demis.ama biz birkac aylik evliyken esim bir alzando bana dedi ki sana birsey soylicem , benim senden once sevgilim oldu, vicdanen rahatsizim soylemek istiyorum bunu dedi. O oyle diyince ben de itiraf ettim benim de oldu dedim. Ve filme koptu. Annem icin yalanci diyor esim hep. Yalancilarla isim olmaz diyor.

Bu sebeplerden dolayı boşanırsanız çok pişman olursunuz ortada bi çocuk var sonuçta yazık edersiniz sorunlarınız düzelecek şeyler bence duygusal yaklaşmayın olaylara biraz mantıklı olun derim

Ay niye bu kadar karistirirsiniz aileleri anlamam ki...
Aramazsa aramaz, sen de gorusmuyormussun annesiyle bak. Esin yine babani ariyormus sukret bence. Durduk yere bosanilir mi ya? Bi de cocugunuz var hala ucuncu sahislar yuzunden bosanmayi dusunuyorsunuz, yazik..

Eşinin zaten sana güveni yokmuş sanırım başından beri ev dinlemeler fln normal değil
Annen de tam erkek meselesinde yalan söyleyince ihale ona kalmış
Eşinden başka konuda şikayetçi değilsen ayrılma
Sonuçta sen anneni düşünüyorsun ama ortada bir çocuk var sadece aile ile görüşülmüyor diye çocuğu babasız bırakma

soran oldumu sayfaları okumadım bilmiyorum ama benim merak ettiğim anneniz ne diyor ?
- kıızm boşver selam vermesin yeterki siz mutlu olun sen iyi ol bana yeter ...
- kızım bana selam vermiyor ne kadar kötü kocan vaaar boşa bu adamııı .

yani hangisini diyor. annenizin düşüncesini merak ettim

.hayir
Ailem umursamiyor , ama ben hep karsilikli iyi olunsun istedim ailelerle.

Merhaba arkadaşım,bence şuan yanlış yoldasınız bu sebeplerden dolayı yuva Yıkılmaz evet eşinizinde annenize olan tutumu doğru değil kalbi kırıldıysa bile kendinden büyük bi insana böyle davranmamalı benim annemde eşimi çok kırdı haksız yere eşimde uzak durdu bi dönem ama gördüğü zaman elini öper hatırını sorardı bende annemi ikazlarımla firenledim.

Biraz zamana bırakın annenizde belliki haksız söylediğiniz bişey için benim kızım Söylemez dememeliydi,eşinizinde hassas bi anına denk gelmiş,bu kadar artısı varken eşinizin ve aileniz umursamıyorken neden ayrılık kararı alıyorsunuz.

Biz burda neler okuyoruz hergün ne sorunlar yaşıyorlar Israrla boşanmıyorlar,birazdaha objektif bakarsanız kararınızın yanlış olduğunu sizde görürsünüz.

eşin kendince konuşmamak için bahane bulmuş..onun ailesiyle görüşmediğin için oda aynısını yapıyor..ailene anlat durumu bu yüzden konuşmuyor diye anlat

Esinizi öpüp başınıza koyun bence.

ilk artilar eksi olsaydı daha mi iyi olurdu adamin bi eksisi var artisi çok.

Bu durumu ailenizle konusmalisiniz eşinizin huyunun böyle olduğunu kabul ettirmelisiniz bunun icin bosanilirmi allasen :KK51:

ha yazım ha yazılım ne farkeder pardon da
çok büyük bir yanlış yok ortada
ne mi farkeder?
şimdi araya girmek gibi olacak ama bu yazdığınızin ikisi çok farklı şeyler.
yazım hatası dilbilgisi ile alakalıdır.
yazılım ise bilgisayar diline denir.
bilmiyorsanız sorun derim. bu şekilde ne farkeder demek yerine.
hem siz de öğrenmiş olursunuz.

soran oldumu sayfaları okumadım bilmiyorum ama benim merak ettiğim anneniz ne diyor ?
- kıızm boşver selam vermesin yeterki siz mutlu olun sen iyi ol bana yeter ...
- kızım bana selam vermiyor ne kadar kötü kocan vaaar boşa bu adamııı .

yani hangisini diyor. annenizin düşüncesini merak ettim
Annem inanin ilk soylediginizi soyluyor. Esin cok iyi birisi, beni kendine kin etmis ama bosver sana iyi cocuguna iyi, birsey olmaz ben kendi oglumdan bile ilgi beklemiyorum damadimdan asla beklemem diyor

X