BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

Ya canım sen annemle gorusuyorsun .eşinin anne ne olan takıntısı seni neden boşanmaya sürüklüyor bu kadar rahatsız ediyor vermesin selam . Bence sen anne ni eşinin önüne koymussun tek soru bu .

Ya canım sen annemle gorusuyorsun .eşinin anne ne olan takıntısı seni neden boşanmaya sürüklüyor bu kadar rahatsız ediyor vermesin selam . Bence sen anne ni eşinin önüne koymussun tek soru bu .
Hayir tatlim..vu konu acilali 1 sene oldu.. Sirf evliliğim düzelir umuduyla il dışı tayin istedim eşimin calistigi şehre. Oncesinde günlük 1 saat gidip geliyordu ben ablamlarla ayni sehirde yaşıyordum..ama duzelen birsey olmadı..mesele tek anne meselesi değil.. Bizim aramizda da sogukluklar var .. Kızımız icin ayni evde yaşayan ev arkadasiyiz artik.

Oturup konuştuğumuzda tartışan bi cift misiniz.
Senin ondan onun senden beklentileri dile gelse. Nasıl olur.
Ona biz neden aynı evdeyim dedi mi hiç yada kendine .çocuğu bahane etme canim bence eşinden de vazgecemiyorsun.belliki oda senden geçmiyor.
Ya böyle gitsin raziyim yada bu gemiyi kurtarma l iyim dedinmi hiç. Ya canım yaşadıklarını bilmek imkansız ama o evde geçirdiğim zamanlarda mutlu olmanın bi yolu çaresini bulmalısın. Yoksa en güzel yılların hüzünle geçer.

Mrb tulipa. Konum bayagi eski. 1 sene onceki konum..konu hortlatilmis sanirim..şöyle soyleyeyim ÖZET olarak.. Aradan gecen 1 sene boyunca ilerleme kaydettigimiz bor nokta yok..esim için il dışı tayin istedim bu konuyu actigim zamanlar..1 senedir onun çalıştığı sehirde oturuyorum..ablamlarla oturdugumuz sehirden ayrılıp geldim.. Mutsuzum..evliligimde cok mutsuzum..
ya eşinin seni abd de dinlemesi meselesi zamanla seni soğuttu,ya da sen ana kuzususun.
eşin senin ailenle görüşmekadar zorunda değil, sen de değilsin. ben de eşimin ailesi ile görüşmüyorum, eşim de zorlamıyor.
ya sana rahat batıyor ya da annen için yuva yıkacak kadar delirdin. bence bir psikoloğa danış. ondan sonra karar ver.

ya eşinin seni abd de dinlemesi meselesi zamanla seni soğuttu,ya da sen ana kuzususun.
eşin senin ailenle görüşmekadar zorunda değil, sen de değilsin. ben de eşimin ailesi ile görüşmüyorum, eşim de zorlamıyor.
ya sana rahat batıyor ya da annen için yuva yıkacak kadar delirdin. bence bir psikoloğa danış. ondan sonra karar ver.

Adam bir de ayri yatiyormus ama..Acaba ayri yatmasindaki sebep sizi terbiye etmek istemesi olabilir mi, yataklari ayirmakla ilgili bir tavsiye var malum. Ama hersekliyle tuhaf biri esiniz bence

Ailelerden dolayı boşanılmaz bence. Bu anlattıklarınızdada eşinizi anorml kötülücek bişi göremedım. Anem de anem dıye tutturmuş gıbı halınız var. Bence ara yapmak yerıne akışına bırakın. Önemlı olan eşinizle ilişkinizdir.

Annenize olan tutumuna gelmeden önce eşinizin evi sürekli dinleyip sizi en yakın arkadaşına yakıştırma konusunu nasıl hazmettiniz ? Bence evliliğiniz o zaman sarsılmış ve şu an parçaları oturtamıyorsunuz.

Ailelerden dolayı boşanılmaz bence. Bu anlattıklarınızdada eşinizi anorml kötülücek bişi göremedım. Anem de anem dıye tutturmuş gıbı halınız var. Bence ara yapmak yerıne akışına bırakın. Önemlı olan eşinizle ilişkinizdir.
Konu bayağı eski. Ve mesele sadece anne meselesi değil. Ondan da vazgectim zaten . hatta hersey duzelir umuduyla eşimin istedigi sehre il dışı tayin de istedim. 1 senedir orda yasiyorum. Düzelen bir sey yok. Şu son 1 aydir da esim yanimda uyumuyor. Küs de degiliz.ama icerde uyuyor. Yani mesele ana kuzulugu meselesi değil. Eşimle ev arkadaşı olduk artik resmen .

Konu bayağı eski. Ve mesele sadece anne meselesi değil. Ondan da vazgectim zaten . hatta hersey duzelir umuduyla eşimin istedigi sehre il dışı tayin de istedim. 1 senedir orda yasiyorum. Düzelen bir sey yok. Şu son 1 aydir da esim yanimda uyumuyor. Küs de degiliz.ama icerde uyuyor. Yani mesele ana kuzulugu meselesi değil. Eşimle ev arkadaşı olduk artik resmen .
Ayri uyumanizin sebebi ne? Ilk mesajinizi da okudum. Artilari iyiymis yani, simdi neden ayri yatiyorsunuz?

Tuhaf. Allah yardımcınız olsun
Üzerınden bi sene grcmiş bişilerin degişmemiş olması üzücü.eşiniz durumdan memnun öyleyse

Ne diyeyim bilemedim Allah sabır veriyor çekmeye...

Çocuğunuzu siz çalışırken bakabilecek birisi nerede bulursanız çocuğunuz için neresi uygunsa orayı tercih edin
Bir de eşiniz sizi kabul ettirmek için peki diyor gibi geldi çok beklenti içine girmeyin
Ama aileler yüzünden boşanılmaz (hakaret Vs. Olmadığı sürece)

Keşke paragraf yapsaydın, bi süreden sonra okumak zor geliyor insana inan ki.
Eşinin artılarını-eksilerini yazmışsın.
En azından saygı gereği konuşabilir ''anneni sevmese bile''
Ben de kaynanamı zerre sevmem ama bi saygısızlıkta etmedim şimdiye kadar, eşimin hatırı için gerekli saygıyı gösteririm.
Ana-baba hakkı diye bir şey var.
Eşinde aynısı yapabilir. Dinine düşkün birisi yazdığın kadarıyla ama ana baba hakkından bi haber maalesef.

Merhabalar. BEn evleneli agustosta 3 sene olacak. Ama galiba 3 sene olmadan bitecek..ben en iyisi esimin ve evliligimin arti eksilerini yazayim siz yorum yapin, cunku ben artik saglikli dusunemez oldum..artilar : esimin ickisi sigarasi alkolu vs yok, namaz kilar oruc tutar (nafile oruc vs) , siddet yok, esimin benden yemek yapma, utu talla gibi bir beklentisi yok, yaparsam yer yapmazsam kendi pisirir birlikte yeriz ya da hazir yemek alir gelirken .., temizlige yardim era dersem yardim eder ( yardim et demeden etmez ), isten gelince kizimizi parka, gezmeye goturur, altini degistirir, kizimizi birlikte banyo yaptiririz, kizimin aksam uyku saati gelince uyutur (15 aylik ), ucretsiz izindeyim (1 haziranda bitecek) ne zaman para istesem verir asla hesap sormaz, aileme gitmek istersem sikinti yapmaz giderim ne zaman istersem ( ailem 4 saat uzaklikta baska bir sehirde, ortalama olarak 40 gunde bir giderim) , ailesine gitmeye veya telefon etmeye beni asla zorlamaz.bunlar aklima gelen artilardi. ama gelin gorun ki bunlarin hepsini yok edecek eksileri var esimin : esim anneme selam.bile vermez. ( sebebi yok desem yalan soylemis olmam, guya bir tartisma sirasinda esim anneme aybeniz boyle boyle soyledi cededi, annem de aybeniz soylemez oyle birsey dedi, esim de artik anneme selam bile vermiyo, neymis esim yalanci miymis ) ,esim annemle gorusmemek icin bahane ariyordu cunku 3 senelik evliyiz da.
ha hicbir bayram evimize gelmedi , herkes bayrami kendi memleketinde gecirdi.bayramda babama telfn ettin anneme etmedi hicbir bayram. Bayram harici zaten Tel etmez babama.babam umreye gidecekti annemle, yalvardim genede Tel etmedi agladim, babam hava alanina gidrken aradi babamla bi dakka konustu annemle konusmadi.daha once kizim 7 aylikken bosancaktik sozler verdi, baristik, baslarda sozlerini tutuyordu ama sonra hicbirini tutmadi.neredeyse 10 gundur ayri yatiyoruz., ben iki tane ablamla ayni sehirdeyim, ne zaman nizi davet etseler esim gelmiyor.ailem farkinda herseyin.. bir de son olarak, annesi dogum yaptigimda bana telefon bile etmedi ama ben yine saygida kusur etmedim , kizim 2 aylik olunca ben gittim bebegimle , ve evlerine hep gidip geldim ( 1 bucuk saat mesafede vasos bir ildeler ) annesi beni asla aramaz sormaz, birbirimizde telefonumuz bile yok.beni hic istemedi ..ama esim annesini hic Suclamaz. (Nisanliyken bana, ailem cahil insanlar, onlarla cok muhatap olma.Yoksa seni kirarlar diyen adam ).ve simdi esim bana onun calistigi sehire tayin istememi soyluyor esim 50 dakika mesafede basma bir ilde calisiyor.bende iba dedim ki anneme kim tutmazsan gelirim.cunku gelsem, annem de evime misafir gelse selem bile vermiceksn, o da dedi ki annen tek gelmesin.(babanla gelsin diyor, babama kini yok ya hani , annem tek gelirse muhatap olmazsa goze batacak, babamla gelirse babamla muhatap olup annemle olmayinca goze batmicak guya ) ben de dedim bu mumkun degil.bugun bulundugum sehirde basma bir okula ok ici dogu gorevi tayini isticem dedim. Basvuru icin yarin son Gun.yani esimin calistigi sehre gitmicegimi ve bosancagimi soyledim ve esim ise gitti.. EDIT :esim evlendigimizin ilk senesi evi cihazlarla dinlemis surekli, bana kendisini aldatiyor olabilecegimi ima etti. ve arkadasiyla aldatiyor olabilecegimden suphelendigini sonrasinda itiraf etti..surekli evi dinledi.bu gunleri atlattik, geride kaldi , o zamanlar abd deydik turkiyeye donduk.o konulari orda birakip geldik.burada bir daha tekrarlamadi. Ama benden ayri uyuyordu cogunlukla. Ve 7 ay once net bir sekilde bosanmak uzere olunca bir daha ayri yatmadi benden. Taa ki bir haftadir ayri yatiyoruz.yani esimle alakali cok seyler yasadim hepsini attim icime ama abd den donunce duzeldi hersey. Ama annemle yildizi barismadi. ESIMLE DUN KONUSTUKLARIMIZ... Hanimlar hepinize tesekkurler bana yardimci oldugunuz icin. Son durumumuz soyle: esimle dun aksam bu konuyu konustum esim onun calistigi sehirdeki lojmandan bahsetti tasinmaktan bahsetti ve ben de gelirim ama annem bile evime gelemicekse nasil tasinayim, sen merhametli birisin kendini yerime koy dedim..yarin bir gun senin kizinin esi de sana boyle yaparsa sen deme ki kime ne yaptim da boyle oldu..direkt aklina bunlar gelsin dedim..ben senin icin il ici tayin istemedim dedim falan. Hic degilse anneme bir selam vermeyi cok gorme dedim ..kirilmissindir elbet birseye ama sev demiyorum , selam ver merhaba nasilsiniz de sadece dedim. O da kem küm etti falan tamam veririm selam dedi. Mesela otogarda bizi oylece biraktiginda oyle kirildim ki , bu kadar mi tiksinilecek bir annem var benim diye dusundum dedim. Eger senin calistigin sehre gelirsem annem gelince otogardan alir misin mesela dedim..tek gelmesin diyorsun ama babam calisan biri nasil annemle hep gelsin dedim..bizde tek gitmek olmaz bir yere falan dedi ( halbuki oyle birsey yok ben anneme hep tek giderim ) sonra yine kem küm ederek kabul etti , sen de binersin arabaya gider alir geliriz dedi..arada bir beni arabayla memleketime goturur musun dedim , tatili ve yaz tatilleri goturup bir gun kalirim dedi, ölur musun bir degil 2 gun olsa, 3 gun olsa, senin o lutfettigin bir gunu ben hep gelip kaliyorm senin annende dedim. Yaa olabilir bakariz falan dedi.merhabalasmanin disinda bir samimiyet beklemememi soyledi.. annesi ve babasiyla beraber umreye veya hacca gitmemizi teklif etti , ben de peki benim de annem babam gelsn dedim, sizinkiler defalarca gitti zaten dedi. Olsun dedim, ben oyle dedim diye mi hemen oyle diyorsun deyip , gitmeyelim oyleyse dedi.. ha bir de sunu soyledi: tasinmak istemiyorsan tasinmayalim seni asla zorlamam, yasamak istemedigin hicbirseyi yapma dedi, sadece gidelim seni bir lojmani gor, ortami gor, icine sinerse tasiniriz sinmezse birsey olmaz burada da yasariz dedi. napmaliym arkadaslar..gitmeli miyim esimle..
Bence sizden aldatma ile ilgili şüphe ettiği dönem boşanmadıysanız şimdi bu konuya boşanmanız çok yersiz olur. Çünkü asıl problem oymuş ama siz atlatmışsınız.
Ben bazı arkadaşlara katılmıyorum. Annenizi sevmek zorunda değil eşiniz evet ama ağaç kovuğunda doğmadınız. Annenizin evinize ziyarete gelmesine kalmasına bir şey deme hakkı yok.
Sevmeyebilir ama sizin için saygı duymak zorunda.
Saygı gereği de hal hatır sormak zor bir şey değil - ki benim eşim bunu yapmasa önce bana saygısından şüphe ederim.
Bence eşinizin ailesiyle görüşmeyi kesin.
Aile olmak bu değil.
Yarın bir gün evladından görürse aynısını anlar.

X