BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

ya yazık günah adama yaaa.. kimse kimseyi sevmek zorunda değil adam saygısızlık da yapmamıs ailene.. allah askına düzenini bozmak için bahane arama. seninde bir ailen var artık eşin sen ve cocugun tamam annenler var ama annenle konusmuo die yada diğer seyler için yuva yıkılmaz
Cnm adama niye yazik olsun. Yanimda annem var diye otogara gelmedi bebegimle kalakaldim enistemi aradik o geldi aldi :KK43:

Bakın açıkçası siz onun ailesiyle görüşmüyorsunuz o da sizinkiyle. Karşılıklı her şey. Bence onu zorlamayin bu konuda. Boşanmak için erken gibi geldi bana asla hallolmayacak sorunlar göremedim ben. Sizin icin tek sorun ailenizle görüşmemesingibi duruyor. Bence bu isrardan vazgecin ve ona "sen benim ailemle böyle oldukça bende senin ailenle böyle olacağım. Herkes kendi ailesiyle görüşsün konuşsun onun dışında saygısızlık yapmasin kapansin bu mevzu" diyin.
O zaten kendi diyo gorusme ailemle canin istemiyorsa diyo, ama ben karsilikli iyi olmak istiyorum :KK43: cilemmis bu da benim :KK43:

Anneme selam vermesi yeterli benim icin. Cok mu birsey istiyorum
O kadar basit bişiyse evlilik de bitirilmez dimi? Ben eşinizin yerinde olsam annesi için beni bırakıyor diye daha da kinlenir ne annenize ne size selam vermezdim. Bence bunun yolu yordamı yatak ayırıp inat etmek olamaz tam aksine kocanızı ne kadar sevdiğinizi ondan daha önemli hiç bişi olmadığını anlatmalısınız o da buna ikna olmalı. Daha sonra tatlı dille hayatım bu beni biraz üzüyo gibi inceden vermelisiniz mesajı .

Ben de esimin annesini sevmem naapsin simdi esim beni bosasin mi? Kimse kimseyi aramak zorunda da degil esinle ayri bir ailesinizartik kapinizi kapayin keyfinize bakin siz ailenizle gorusuyorsunuz nasil olsa varsin esiniz annenizle gorusmesin nolacak

sanırım öğretmensiniz bu ne yazılım hataları Allah aşkına!!!
ailenizle görüşmek zorunda değil eşiniz keza siz de onun ailesiyle
artı neden kv nize ısrarla gidip geldiniz ki anlamadım.. eşinizin de ısrarı olmadığına göre
ailemi say da say diye ısrar edemezsiniz..
sanırım aileniz size baskı yapıyor konuşmuyor diye
Yazilim hatasi ancak bilgisayarda olur sizin demek istediginiz yazim hatasi. Madem birini duzeltmek istediniz sizde yanlis bilmeyin dedim arkadasim

Canim, esim bana diyo ki sen istersen benim aileme omur boyu selam verme, senin bilecegin sey, ama esim annem konusunda buzzzz gibi, anne kelimesi gectigi an surati ekşiyo .yanimda annem var diye, memleketten donerken bizi otogardan almaya gelmedi , yanimda annem var diye.ablamlara gidecekti annem, sblamlarla ayni sehirdeyim.otogarda oylece kaldik, enistem gelip aldi, dusun artik cnm :KK43:
Yaptığı çok aptalca, ona hak vermiyorum. Ama sırf bu sebepten boşanırsan senin de mutlu olacağını, iyi ki boşadım bu adamı diyeceğini sanmıyorum. Baban konuşsun. Hayır dindar biriymiş de; dinimiz de küslük , kin ve kibirin yerini hatırlatmalı biri ona.

Ama bu sebeple boşanılmaz diyorum hala. Çalışan bir kadınmışsın; binersin taksine gelirsin bence. Huyunu biliyorsan, böyle durumlarda kalmaktan kendini korursun. Annen ile babana bak; nasıl onlar bir aile ise sen de eşinle bir ailesin. Üstelik çocuğunuz da varmış. Öncelik kendi yuvan olmalı.

Bence kendi ailesiyle arası soğuk olduğu için senin ailene de yanaşmak istememiş, hanım köylü misali erkeklik taslaması.

Ya da yazdığın olay dışında anlatmadığın bi şey var, babanla konuşurken annenle konuşmaması daha büyük bi olay gerektirir.

O kadar basit bişiyse evlilik de bitirilmez dimi? Ben eşinizin yerinde olsam annesi için beni bırakıyor diye daha da kinlenir ne annenize ne size selam vermezdim. Bence bunun yolu yordamı yatak ayırıp inat etmek olamaz tam aksine kocanızı ne kadar sevdiğinizi ondan daha önemli hiç bişi olmadığını anlatmalısınız o da buna ikna olmalı. Daha sonra tatlı dille hayatım bu beni biraz üzüyo gibi inceden vermelisiniz mesajı .
Yatagi ben ayirmadim ki , soyle oldu: esim gec geldi 11 gibi, ben de gec Gelmesine tepki olarak yatakodasinin kapisini kilitledim eve gelince salonda uyusun diye, o da bozuldu 10 gundur salonda uyuyor. Kapiyi kilitlemek senle uyumak istemiyorum manasina gelirmis.gonlumu alas bu kadar uzamazdi. Tarafa cagirmami bekliyo ama cagirmam. Hep bunu yapiyo. Benim adim atmama alistirdm onu cnm :KK43:

Bence kendi ailesiyle arası soğuk olduğu için senin ailene de yanaşmak istememiş, hanım köylü misali erkeklik taslaması.

Ya da yazdığın olay dışında anlatmadığın bi şey var, babanla konuşurken annenle konuşmaması daha büyük bi olay gerektirir.
Tum ailemle gorusuyor, annem haric..ablamlarla ayni sehirdeyiz, evet her davetlerine gelmiyo yorgunsa vs ama bazen geliyo, piknige falan giderz beraber. gecen erosión kardesim geldi bekar ogrenci, piknikteydik hep birlikte, bana dedi kardesine soyle bizde kalsin ( piknik bitip kardesim ablamlarin arabasina yonelince )

Sen eşini seviyor musun gerçekten?
Evet.seviyorum.esim her isten geldiginde istisnasiz kucaklar beni, kizimiz da hemen kosar yanimiza birbirimizi gidiklar guleriz falan . Inanin tek sikintimiz bu su an , annenin konusunu acmicaksin. Ucuncu kisiler girmicek aramiza diyo anneme kim etme demeye kalkarsam gelen susturuyo beni, hayir diye sesini yukseltiyo, ucuncu kisilerin lafi gecmicek bu evde diyo

sırf bu nedenle yuva dağıtılmaz siz ailenizle iyi olmasını istiyorsun ama zorla olmaz kiiii bırak kendine ayrıca o kadar çok artısı varki eşinizi ailenizi düşünmekten eşinize şikayet eder olmuşsunuz...

uunutmayın aile önemli ama artık siz bir ailesiniz önce kızınız eşiniz ve siz sonra diğerleri gelir benim felsefem bu önce eşim kızım ve ben sonra diğerleri gelir... yani bu sebeplerden dolayı huzursuzluk çıkarıp eşinizide kendinizide üzüyorsanız suçlu sizsiniz...

Yaa bırakın aileleri kendi hayatınıza bakın ne bu annem babam yok onun annesi onun babası zaten evlilikler bu saçma şeyler bitiriyor... Hayır eşiniz kendi ailesine aşırı düşkün olsa diyecem haklısınız ama anlattığınız kadarıyla değil. eşinize kızınıza sahip çıkın.... herşeyi zaman bırakın kimse kimseye zorla saygı yaptıramazsınız... Evliliğinizin değerini bilin

Evet.seviyorum.esim her isten geldiginde istisnasiz kucaklar beni, kizimiz da hemen kosar yanimiza birbirimizi gidiklar guleriz falan . Inanin tek sikintimiz bu su an , annenin konusunu acmicaksin. Ucuncu kisiler girmicek aramiza diyo anneme kim etme demeye kalkarsam gelen susturuyo beni, hayir diye sesini yukseltiyo, ucuncu kisilerin lafi gecmicek bu evde diyo
kesinlikle hak veriyorum eşinize yaniii siz şuan zorla dayatıyorsunuz zaman bırakın ..

Merhabalar. BEn evleneli agustosta 3 sene olacak. Ama galiba 3 sene olmadan bitecek..ben en iyisi esimin ve evliligimin arti eksilerini yazayim siz yorum yapin, cunku ben artik saglikli dusunemez oldum..artilar : esimin ickisi sigarasi alkolu vs yok, namaz kilar oruc tutar (nafile oruc vs) , siddet yok, esimin benden yemek yapma, utu talla gibi bir beklentisi yok, yaparsam yer yapmazsam kendi pisirir birlikte yeriz ya da hazir yemek alir gelirken .., temizlige yardim era dersem yardim eder ( yardim et demeden etmez ), isten gelince kizimizi parka, gezmeye goturur, altini degistirir, kizimizi birlikte banyo yaptiririz, kizimin aksam uyku saati gelince uyutur (15 aylik ), ucretsiz izindeyim (1 haziranda bitecek) ne zaman para istesem verir asla hesap sormaz, aileme gitmek istersem sikinti yapmaz giderim ne zaman istersem ( ailem 4 saat uzaklikta baska bir sehirde, ortalama olarak 40 gunde bir giderim) , ailesine gitmeye veya telefon etmeye beni asla zorlamaz.bunlar aklima gelen artilardi. ama gelin gorun ki bunlarin hepsini yok edecek eksileri var esimin : esim anneme selam.bile vermez. ( sebebi yok desem yalan soylemis olmam, guya bir tartisma sirasinda esim anneme aybeniz boyle boyle soyledi cededi, annem de aybeniz soylemez oyle birsey dedi, esim de artik anneme selam bile vermiyo, neymis esim yalanci miymis ) ,esim annemle gorusmemek icin bahane ariyordu cunku 3 senelik evliyiz da.
ha hicbir bayram evimize gelmedi , herkes bayrami kendi memleketinde gecirdi.bayramda babama telfn ettin anneme etmedi hicbir bayram. Bayram harici zaten Tel etmez babama.babam umreye gidecekti annemle, yalvardim genede Tel etmedi agladim, babam hava alanina gidrken aradi babamla bi dakka konustu annemle konusmadi.daha once kizim 7 aylikken bosancaktik sozler verdi, baristik, baslarda sozlerini tutuyordu ama sonra hicbirini tutmadi.neredeyse 10 gundur ayri yatiyoruz., ben iki tane ablamla ayni sehirdeyim, ne zaman nizi davet etseler esim gelmiyor.ailem farkinda herseyin.. bir de son olarak, annesi dogum yaptigimda bana telefon bile etmedi ama ben yine saygida kusur etmedim , kizim 2 aylik olunca ben gittim bebegimle , ve evlerine hep gidip geldim ( 1 bucuk saat mesafede vasos bir ildeler ) annesi beni asla aramaz sormaz, birbirimizde telefonumuz bile yok.beni hic istemedi ..ama esim annesini hic Suclamaz. (Nisanliyken bana, ailem cahil insanlar, onlarla cok muhatap olma.Yoksa seni kirarlar diyen adam ).ve simdi esim bana onun calistigi sehire tayin istememi soyluyor esim 50 dakika mesafede basma bir ilde calisiyor.bende iba dedim ki anneme kim tutmazsan gelirim.cunku gelsem, annem de evime misafir gelse selem bile vermiceksn, o da dedi ki annen tek gelmesin.(babanla gelsin diyor, babama kini yok ya hani , annem tek gelirse muhatap olmazsa goze batacak, babamla gelirse babamla muhatap olup annemle olmayinca goze batmicak guya ) ben de dedim bu mumkun degil.bugun bulundugum sehirde basma bir okula ok ici dogu gorevi tayini isticem dedim. Basvuru icin yarin son Gun.yani esimin calistigi sehre gitmicegimi ve bosancagimi soyledim ve esim ise gitti..
eşin senin ailenle görüşmüyorsa görüşmesin sende onun ailesi ile görüşme bayramda al bebeğini ailenin yanına git diğer bayramda kayınvalidene git..ben burda boşanılacak bir sebep görmedim.

anneye de selam bile vermemek ne bilim,
ben sıkıntı yapardım herhalde. nedir yani 3 gunluk dunyada bu kadar kin.
klasik olacak ama kendı de kız buyutuyor.

Tum ailemle gorusuyor, annem haric..ablamlarla ayni sehirdeyiz, evet her davetlerine gelmiyo yorgunsa vs ama bazen geliyo, piknige falan giderz beraber. gecen erosión kardesim geldi bekar ogrenci, piknikteydik hep birlikte, bana dedi kardesine soyle bizde kalsin ( piknik bitip kardesim ablamlarin arabasina yonelince )
O zaman annen değişik bi insan, sevmemiş. Bak benim annem de terstir, olumsuzdur her cümlesi bile. Sinirlidir. Ben bile çekemiyorum bazen. Bu tarz insanlar bazılarının kanını emer. Böle bi yapısal uyumsuzluk vardır belki, boşver takılma. Sen kendi annenle rahat görüşebilmek için kızını anne baba bir olmayan bi eve mahkum edemezsin, bencillik olur. Sen anneni göreceksin diye, kızın babasız mı kalsın?

İkili gerginliğin bu kadar basit sebepten çıktığına emin misin??
Annenizle size aman ne var bunda gibi gelen olay belki de onun için ciddi bir olaydır
Annenizle eşinizin neden kavga ettiğini daha ayrıntılı yazar mısınız?

X