benim ayrılalım demem gerekirken eşim ayrılalım diyor

evet bende anneme diyorum anne sende böyle söyle. boşver diyor, çocuğun durumu bu kadarına yetiyor. aileside maddi gücü olmadığı için yalan söylemiş belli. bir de benim muhatabım annesi babası değil, ben onların notunu düğünden sonra verdim diyor. gençsiniz çalışın, yapın kendinize birşeyler diyor, onlar size yardım etmek zorunda değiller diyor eşime de aynen bu şekilde konuşur hep. ama eşim benim ailemi hak etmiyor. dediğiniz gibi söylediğiniz şeyleri söyleyen bir kv yi hak ediyor benim eşim. allah ıslah etsin.
Annen hata ediyor ama. Boyle yaparsa, arkanda durmazsa eni sonu bosanirsin. O iyilik hakedene gosterilir. Ama senin esin ve ailesi iyilikten anlayacak tipten degiller. Onlara anladigi dilden konusmak lazim. Suc senin ailende. Senin arkanda durmalari, sana sahip cikmalari gerekir. Ailenle konus. Seni ezdirmesinler.

ne demek ev alacaklar sözlerinde durmadılar, onları bağlar. farkındaysanız tartışmalarımız onların yüzünden. ben ev talebinde bulunmadım. ben mevcut durumu bilemedim, yalan söylendi. gerçekleri bilseydim ona göre planlarımı yapardım. ya bütçeme uygun bir ev bulurdum, ya da düğünü 2 sene ertelerdik. çocuk oyuncağımı bu. planladığımız gibi olmadı hiç bir şey. kp yüzünden mutahip balayında eşimi arayıp durdu, kp söz verdiği parayı vermediği için evden çıkmamızı eve müşteri getireceğini söyledi. bunlar yüzünden ilk aylarda tadımız kaçtı. neden bu onu bağlar soruyorum size?
Sen önce bir sakinleş.Evet onları bağlar.Madem ev çok önemliydi yoksa 2 sene ertelerdim diyorsun.O zaman evi aldırıp öyle evlenseydin.Sözlerinde durmadılar.Veya şartlar uymadı veya kandırdılar.Onları bağlar onların ayıbı.Bundan sonra güvenmemeyi öğrenmiş olursun.Onun dışında evlenmişsin evlilik ikinizin arasında geçen şey.Bundan sonra çalışıp didinecek olan ikinizsiniz.Başkaları yüzünden yuvada huzursuzluk çıkmamalı.Kendi annenin eşine karşı kışkırtmamalı,burda seni bu konuda yönlendirmeye çalışanların yorumuyla gaza gelmemelisin.Eğer evliliğin sürsün istiyorsan herşey ikinizin arasındaki bağla önemli.Dışardakiler istediği kadar kendi kapasitelerince konuşsunlar.Onun ailesi onun ailesdir.Senin ailen senin ailendir.Ne sen anneni ne o kendi annesini veya bir başkasını değiştiremez.En güzeli kulak asmamak.Hee yok ben boşanacağım diyorsan,burda tartışmanın anlamı yok.
Bu arada senin anneni çok taktir ettim olgunca yaklaşıyor.

Annen hata ediyor ama. Boyle yaparsa, arkanda durmazsa eni sonu bosanirsin. O iyilik hakedene gosterilir. Ama senin esin ve ailesi iyilikten anlayacak tipten degiller. Onlara anladigi dilden konusmak lazim. Suc senin ailende. Senin arkanda durmalari, sana sahip cikmalari gerekir. Ailenle konus. Seni ezdirmesinler.
ailem çok fazla detayı bilmiyor. içten içe kızıyor annem. ama eşimi bunalımda gibi görüyor ailesi söylediği şeyleri yapmadığı için eşim bir ara bunalıma girdi. annemde o yüzden pek üstüne gitmiyor.
bir de annem tamam boşanın dese, annemden kötüsü olmaz onun gözünde. babam hiçbirşey bilmiyor, ah bilse hepsine haddine bildirir, ama üzmek istemiyorum onları.

Bu Tartışmalar her evde oluyordur Vaad edilen ama tutulmayan sözler, senin annen benim annem falan...
Bence bırakın kavga etmeyi he diyiverin biz seni gelin aldık diyiversin sende Gül geç düzenini boz demiyorum sadece lafa Söze takılma sen yine yap bildiğini
Ayrılmak kolay mı sanki herşey güllük gülistanlık mı olacak...
Ben kayınvaldenin tavırlanırına takılmıyorum dert etmiyorum eşime de söylenmiyorum annen böyle dedi art niyetli laf soktu falan diye... Konuştukça daha çok düşüyor ailesine
Tavsiyem Çek süngeri şikayetten vazgeç hayatına devam et

Kv.niz çok kırıcı sonuna kadar haklısınız, fakat aileler yüzünden tartışılınca ortaya dökülen tüm cümleler saçma sapan oluyor zaten. Özellikle erkekler inanmadığı halde elinde ne kadar koz varsa kullanıyor.
Kendince haklı sebepler sunarak uste çıkmaya çalışıyorlar.
Elbette ki görüyordur annesinin hatalarını ancak bunu onaylamak demek kendi kafasınca size taviz vermek oluyor.
..

Annesinin yanında öyle bir konu açtığı için eşinize kızmalıydınız evdeyken ve iyi bir ilişim içindeyken. Keşke orada cevap vermeseydiniz,verdiyseniz eve geldiğinizde konuyu açmasaydınız.

Nr geçti elinize ? Ailesini ortaya sunarak kavga etmekle inanın hep kaybediyor kadınlar.
Hiç gerek yok. İçinizde kalsın. Siz sustukça kv.nizin zaten konuştuğu havada kalacak amacına ulaşmamış olacak.
Yazık oluyor evliliklere. Boşuna tartışmalar, boşuna tartışmalar.

Bu arada ailenize anlatmamanızı tavsiye ederim. Ne zaman ki tam boşanmaya karar verdiniz ya da işin içinden çıkamayıp eşinizi havale etmek istiyorsunuz o zaman devreye sokun onları. Boşuna yüz göz olunuyor.
..

Verilen sözün tutulmamasına takılmayın, ev sahibi oluyorsunuz oyle ya da böyle. Belkide hiç kalkışamayacaktınız böyle bir işe.

..

Eşinizle konuşun. Boşanmak istiyorsa versin dilekçeyi , böyle dillendirmenin doğru olmadığını kırıcı olduğunu, evin bereketini, huzurunu kaçırdığını anlatın.

Bu arada ailenize anlatmamanızı tavsiye ederim. Ne zaman ki tam boşanmaya karar verdiniz ya da işin içinden çıkamayıp eşinizi havale etmek istiyorsunuz o zaman devreye sokun onları. Boşuna yüz göz olunuyor.
..

Verilen sözün tutulmamasına takılmayın, ev sahibi oluyorsunuz oyle ya da böyle. Belkide hiç kalkışamayacaktınız böyle bir işe.

..

Eşinizle konuşun. Boşanmak istiyorsa versin dilekçeyi , böyle dillendirmenin doğru olmadığını kırıcı olduğunu, evin bereketini, huzurunu kaçırdığını anlatın.
bana ayrılalım diyor, yalnız dilekçe falanda verdiği yok, vereceği de yok. her kavganın sonucunda bunu dile getiriyor. annemi, ablamı arayıp bana kızmalarını söylüyor, ben bir şey anlatmadan kendisi ütüne de farklı koyup anlatıyor. onlara da bana kızmaları gerektiğini söylüyor. ailem de beni arayıp neden onu üzüyomusum diye sitem ediyor...

Ya kaynananız ev toplayacaksın tabi evin kadınısın dedi diye neden üzerinde duruyorsunuz bu kadar. Eşinizle ikinizin arasında büyütmenin anlamı yok ki an kendini savunursun ama eşine de annen bunu şunu dedi demenin de anlamı yok siz annen kötü niyetli iyi niyetli değil laf sokuyor deyince o da yaşadıklarını anlatmış kısas yapmış kendince o anda ağzından açıkmıştır neden hemen annenize söylüyorsunuz ki düzelebilecek şeyleri onunda canını sıkıyorsunuz durun bir bakalım boşanacak birşey yok ortada kaynanayla çok sorun da yok eşinize karşı kötülemeyin güzellikle söyleyin. Bıoşverin aileye anlatmayın her tartışmayı.

Ya kaynananız ev toplayacaksın tabi evin kadınısın dedi diye neden üzerinde duruyorsunuz bu kadar. Eşinizle ikinizin arasında büyütmenin anlamı yok ki an kendini savunursun ama eşine de annen bunu şunu dedi demenin de anlamı yok siz annen kötü niyetli iyi niyetli değil laf sokuyor deyince o da yaşadıklarını anlatmış kısas yapmış kendince o anda ağzından açıkmıştır neden hemen annenize söylüyorsunuz ki düzelebilecek şeyleri onunda canını sıkıyorsunuz durun bir bakalım boşanacak birşey yok ortada kaynanayla çok sorun da yok eşinize karşı kötülemeyin güzellikle söyleyin. Bıoşverin aileye anlatmayın her tartışmayı.
o anlamda evin kadınısın dese farklı söylerdi buna eminim. oğlunun çorabını da ben koltukların altından toplayacakmışım o çok yoruluyormuş, çalışıyormuş. bende dedimki bende çalışıyorum, yoruluyorum bu onun umru değil. beni gelin almışlar, onlar benim görevimmiş. oğlu da çalışırmış geçindirirmiş evi, ki bu imkansız aldığı maaşı krediye gidiyor, yol parası kalmıyor cebinde. ayrıca ben kendi aileme anlatmadan, o arayıp anlatıyor farklı şekillerde.

BEN BU CÜMLEYE TAKILDIM PARDON AMA KASAPTAN ET Mİ ALIYORLAR
En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK
bende buna takıldım işte... eşime söyledim, neden sustun cevap vermedin. annem saflığından söylüyor, düşünmüyor ne konuştuğunu iyi niyetli diyor.

allah allah bu erkeklerin hemen boşanalım demeside yeni moda herhalde.ortada ne var boşanacak kadar büyük bişey.anneniz rahtsızsa tabiki gidiceksiniz izin almak nedir.k.v içinde söyledklerinizde sonunu kadar haklısınız resmen oğlunu pof pofluyor hem size yardımcı olacaklarını söylüyorlar hem yardım etmiyorlar hem çalışıyorsunuz ee sizde insansınız eşinizden yardım beklemeniz çok normal.ama k.v çok muhattap olmayın k v için eşiniz ne derse desin cevap varmeyin siz eşinize anlatın k.v konuşmadan hani böyle böyle olacaktı diye.o ailesine laf söyletmiyor bu çok belli kimi erkekler böyle maalesef.çekemiyorum diyorsunuz çekmeyin zaten çalışan bir bayansınız bakın keyfinize oda evin borcunu ödesin kolay mı bakalım öyle ödemek he şunuda bilemem siz aradan çıkaranız belkide yardım ederler.sizden memnun olmadıklarıda aşikar.yazık ya bu büyükler yardımcı olacaklarına daha çok olayları büyütüyorlar.hakkınızda hayrlısı olsun inş
beni çok iyi anlamışsınız.

bana ayrılalım diyor, yalnız dilekçe falanda verdiği yok, vereceği de yok. her kavganın sonucunda bunu dile getiriyor. annemi, ablamı arayıp bana kızmalarını söylüyor, ben bir şey anlatmadan kendisi ütüne de farklı koyup anlatıyor. onlara da bana kızmaları gerektiğini söylüyor. ailem de beni arayıp neden onu üzüyomusum diye sitem ediyor...

Eşiniz hala olgunlaşamamış. Sürekli annesine annenize şikayet ederek mi hareket edecek ? Bir erkek kriz çözücü olmalı. Konuşabilmeyi, iletişim kurmayı,kavga etmenin adabını bilmeli.
Böyle olmaz.

Annesi kötü laf söylesede iyiniyetli diyen erkek sayısıda çok eşinin hakkını aramıyorlar anasıyla birlikte hareket etmeleri boşanma seviyesine getiriyor genelde kadınları erkekler bunun ölçüsünü bilmiyor kaynanalarda çoşuyor
BU İYİ NİYETLİ LAFININ DA SUYU ÇIKTI ARTIK :KK11:

ya valla ben böyle anneci erkekleri anlayamıyorum... arkadaş sen artık evlenmişsin, senin ailen karındır, varsa çocuğundur. madem anneni babanı savunacaksın her fırsatta ne diye evlendin o zaman?

ya valla ben böyle anneci erkekleri anlayamıyorum... arkadaş sen artık evlenmişsin, senin ailen karındır, varsa çocuğundur. madem anneni babanı savunacaksın her fırsatta ne diye evlendin o zaman?
annesine tapan erkek işte

arkadaşlar günaydın,
cuma günü, akşam eşimde peşime takılıp annemlere geldi. biz gittiğimizde babam uyumuştu. anneme, babama ve ablama konuyu yalan yanlış anlatıp durmuş. anneme anlattım bende doğru bir şekilde. annem ikimize de kızdı. eşim sabah erkenden kalkıp gitti, babamın ve ablamın yüzüne bakamayacağı için. sonra beni aradı yarın sabah gel, ben sana izin vermedim gitmen için. bir de önce annemi, sonra beni arayıp doğalgazı kesmişler diyor, halbuki 2 gün günü geçtiğinde kesinti olmuyor, kombinin baz ayarını yapamadığı için açamamış kombiyi. üstüne yalan söylüyor, hem de bunu anneme söylüyor kesinti olmuş diye. annemde sinirlendi. yeter artık dedi banane sizin gazınızdan o zaman faturanı zamanında yatırsaydın dedi. bende böyle söyleyince bana çok sinirlendim ve inadına gitmek istemedim. sonra tekrar annemi babamı arayıp neden akıl vermiyorsunuz, orda niye tutuyorsunuz diyor benim için. ben inatlaştığım için bu sabah oradan işime gelecektim. çünkü gittiğimden haberi vardı hatta kendisi de benimle geldi. ama ondan izin alacakmışım. bende izin ne dedim, ben çocuk değilim, sadece haber veririm. sana da uyarsa birlikte gideriz veya bana planın varsa söyleyebilirsin, şuan gitmeyelim birlikte bunu yapalım diyebilirsin dedim. ben annemle babam huzursuz olmasın diye dün eve döndüm. normalde iş yerinden bir arkadaşımla birlikte gelecektim. ama eşim babamı arayıp ben tanımıyorum geleceği adamı arabasına bindirmem dedi. babamda çok sinirlendi. o zaman toplu taşıma araçlarına da bindirme, hem 7 ay boyunca 5 saatlik yolda gece yarılarında iş gelip giderken neden bunu sorgulamadın dedi. babam ayrılacaksınız ayrılın dedi artık, sizin baştan beri yanlışlarınıza göz yumuyorum, kızım beni aramıyor derdi olduğunda sen neden arayıp detayı anlatıyorsun diye kızdı. neresi inceyse oradan kopsun, benim evladım sahipsiz değil dedi. ve eve gittim, eşim izin almak değil de rızamı alarak gitmeni isterdim dedi. sonra kendi ailesini aradı, gelmeyin bir daha buraya, bende size gelmiycem dedi. neden böyle dediğine de anlam veremedim. sonra da eşim, bensiz evde yapamadığını, annesine ve ablasına gittiğinde önüne yemek için peynir, zeytin koymuşlar çok sinirlendiğini benim yerimin bambaşka olduğunu söyledi. abisine gitmiş, orada da yatamamış, çok soğukmuş vs vs. yani bütün bunlara kızdığını bana da o yüzden böyle davrandığını söyledi. aslında babam bu denli kızmasaydı yumuşamayacaktı eşim. bir daha bu hareketleri tekrar ederse bir şans daha vermemeyi düşünüyorum..

X