benim ayrılalım demem gerekirken eşim ayrılalım diyor

Bence hep bu cadı kaynanadan ne diye eşinden boşanacak mışsın kesin seni karalıyordur , oda bunu böyle sana yansıtıyor sende söyle eğer annen beni sana karalıyorsa hakkımı helal etmiyorum de ,sessiz kalma , kaynana sana savaş açmış haberin olsun sende aileni kendi evine daha çok çağıracaksın bilsinler arkan sağlam olduğunu
öyle bir durum olsa hissederdim. telefonu ortada. gizli bir şeyi yok. hemde ekonomik olarak mümkün değil. o kadar geliri yok.

KABAK GIBI BLOF YAPIYOR.AKLINCA ANNESINDEN ALDIGI UFAK AKILLARLA SIZI SINDIRECEK.PEKI AYRILALIM ZATEN HAMAL ARIYORMUSSUNUZ DEYIN BAKALIM NE DICEK...APTAL HERIF YA

Bence hep bu cadı kaynanadan ne diye eşinden boşanacak mışsın kesin seni karalıyordur , oda bunu böyle sana yansıtıyor sende söyle eğer annen beni sana karalıyorsa hakkımı helal etmiyorum de ,sessiz kalma , kaynana sana savaş açmış haberin olsun sende aileni kendi evine daha çok çağıracaksın bilsinler arkan sağlam olduğunu
ay nefret ettim anasından da babasından da. bi tane de bana yön vermeye çalışan bir de görümce var. kaplumbağa gibi kafamı içime sokup hiçbirşey duymak istemiyorum onlardan.

KABAK GIBI BLOF YAPIYOR.AKLINCA ANNESINDEN ALDIGI UFAK AKILLARLA SIZI SINDIRECEK.PEKI AYRILALIM ZATEN HAMAL ARIYORMUSSUNUZ DEYIN BAKALIM NE DICEK...APTAL HERIF YA
zaten söyledim. akşam ailemle konusucam dedim. annemi aramış, benden izin almadan geliyormuş ben eşek başımıyım. akşam bende gelicem size demiş. ayrılmak isteyen insan neden gelsinki.

merhabalar arkadaşlar,
eşimin ailesi ile mesafeliyim, genelde yapım böyledir aslında.
nişanlılık dönemimizde bize ev alacaklarını söylediler, sonra bu yalan oldu. sonra kendileri evinden çıkıp uygun bir ev alacaklarını söylediler. bu da yalan oldu. ne benim ne de ailemin bu yönde talebi olmadı. ben her zaman dürüstlük aradım karşımdaki insanlarda. sonra bi ev buldu kp evin tutarının yarısını kendisi vereceğini söyledi, yarısını da düğün takısı ile kapatacağını söyledi. ben kabul ettim. çeyizim gitti yerleşti, ancak bina yeni olduğu için doğalgazı ve suyu yoktu. düğüne kadar gelecek dedi kp ama gelmedi. 3 ay bu şekilde yaşadık. bu süreçte kv yakın mesafede olmamıza rağmen çamaşırlarını getir yıkayalım bile demedi. ben dayımlara götürüp yıkayıp getirdim.
sonra evin yarısının parasını kp vermedi aslında bizi eşimi de beni de kandırmış oldu. düğünde takı fazla olmadığı için borç olduğu gibi kaldı ve kredi çektik. eşime destek olmak için 2,5 saatlik mesafede olan işimden ayrılmadım. 7 ay boyunca çalıştım. fakat süreçte benim annemlere yakın olan işime gitmem sorun oldu. elalem ne der diye eşimi doldurdular ama bir kuruşta destekte bulunmadılar. evime yakın bir iş buldum ve şuan şükürler olsun çalışıyorum yine. eşimin maaşı olduğu gibi krediye gidiyor. kv olsun kp olsun bir kez olsun sormazlar ne durumda olduğumuzu, çok zor günler geçirdik. kv nin huyu genelde bizimle alakası olmayan şeyleri anlatır, bizimle ilgili tek soru sormaz geçim sıkıntısı ile ilgili. eşimi yanımda över, kötü alışkanlığı yok vs vs sanki ben kötü bir insanmışım gibi.. beni oğluna düşkün olduğu için sevdiğini söyledi.
eşimde çok dağınık alışarak büyümüş. üstünden çıkanı neresi olsa oraya atar, toplamaz. bende eşimi uyarıyorum olmaz böyle bende çalışıyorum, yoruluyorum vaktim kalmıyor dinlemeye üstünü topla diye.. o da annem böyle değildi dedi. bende senin annen değilim ben, hem annen çalışmıyor dedim. dün kv lere gittik. eşim durup dururken benim için annesine, kendisi çok rahat alıştırdığını söylediğimi anlattı gülerek. kv de ben kıyamam oğluma çalışıyor, yoruluyor olsun ben hep toplardım dedi. bende dedimki ben çalışıyorum anne yoruluyorum, evin bütün yükü bende. insanın çorabını kirliye atması çok değil dedim, ben yapamam öyle kendisi toplasın dedim. kv, biz seni gelin olarak aldık, sende toplayacaksın mecburen dedi. bunları duyduktan sonra çok üzüldüm çok sinirlendim, çok kızgınım.. bende dedim ki benim görevim buysa o zaman işe gitmeyeyim evde olup, bu işlerler uğraşayım, o da evi geçindirsin gece gündüz çalışsın dedim. evet çalışır dedi benim oğlum. eşim annesinin bu sözlerine bişey demedi. üstüne ben neden cevap verdim diye beni suçladı sonradan. beni oğluna hizmet eden biri olarak mı görüyor anlamıyorum. zaten pek hoşlanmıyordum, bu sözler üzerine iyice soğudum kayınvalidemden. ben fedakarlık gösteriyorum, eşimle evimiz olsun diye. onlardan bir talebim de yok ama bu muameleler, kayırmalar hiç hoşuma gitmiyor.. onların yalanlarından dolayı sıkıntılar çektik. ama utanacakları yerde yağ gibi üste çıkıyorlar..
yeni aklıma geldi arkadaşlar. uzak mesafede olan işime giderken, kv yine '' oğlumun yemegimi işten gelir gelmez hazır et, o dayanamaz aç kalmaya ben hep hazır ederdim'' demişti. ki ben işten eve eşimden 2 saat sonra geliyordum. eşim benden önce evde oluyordu... bunu da kendisi biliyordu bu arada.

arkadaşlar bu konu eşimle aramda iki gündür kavgaya sebep oldu. annesinin ısrarla saflıktan dolayı söylediğini anlatıyor. sorun bendeymiş gibi yansıtıyor, annesine toz kondurmuyor. ben herşeyi problem yapıyomusum. annesi melek gibiymiş. dedim ki annen saf gibi görünüyor ama laf sokmaya çalışıyor bana. ikimizde insanız çalışıyoruz, birbirimize saygımız olmalı. bana çalışma çık işten ben kime çalışıyorum sana çalışıyorum senin için ikimiz için çalılıyorum anneme babama götürüp vermiyorum paramı dedi. sonra bu eve de kimse gelmesin ne senin tarafından ne benim tarafımdan. kuzenim kız arkadaşını getirmişti önceden bize, onu öne sürdü xxx bu eve karı kız getiriyor ben senin hatırına ses çıkarmıyorum (ki kuzenim ilk defa kız arkadaşıyla gelmişti, eşim kendisi çağırmıştı kuzenimi avize taktırmak için o da kız arkdasıyla gelmişti) sonra abimi öne sürdü abim evlendim evleneli 1 kez geldi evime alkol içti diye başıma kalktı. eniştemi öne sürdü sonradan telefonda kendisi efendim dememiş açarken buyur demiş. bunları bahane edip benim hatrıma sustuğunu söyledi. bende sinirlendim her kavgada bunları söylüyor çünkü. şimdi de böyle olmaz ayrılalım demeye başladı. bende annemi aradım anlattım durumu kavga sebebini annemde bana kızdı kv den desen ne var bunda dedi. eşime de kızdı bana da kızdı. bugün annem rahatsız olduğu için yanına gideceğim iş çıkışı, eşim bunu duydu. benden izin almadan gidemezsin diye sms atmış. ama kendisi bana söylemeden annesine gizli gizli gidiyor. ben bunu gündeme getirmiyorum. son sms inde ayrılalım böyle evlilik olmaz diyor. bu arada ailesiyle problemimim olmadığını yani onların değil, kendisinin hatalarını gözden geçirmesini söyledim. gerçekten aile umrumda değil, onun yaptıkları hoşuma gitmiyor. sizce ben mi abartıyorum, ne yapmam gerekir?
Eşimin annesinin eşime düşkünlüğü onu bağlar.Bana ev alacaklardı sözlerinde durmadılar diyelim yine onları bağlar.Ben eşimle olan evliliğime bakarım.Yaşlılar cahiller kendi kafalarında bir gelin imajı var ona göre konuşurlar.Bana hakaret etmediği sürece kafaya bile takmam.Kendim evim için evliliğimiz için ne yapıyoruz neler yapıyoruz ona bakarım.Diğerleri kapının dışında kalır.Sonuçta annesi.Ne yapabilir.Gidip annesini mi dövecek.Sonra işte senin ailen benim aileme dönüyor olay.Kuzenin kız arkadaşını sizin evinize getirirken sormalıydı.Herkes kabul etmeyebilir.

allah allah bu erkeklerin hemen boşanalım demeside yeni moda herhalde.ortada ne var boşanacak kadar büyük bişey.anneniz rahtsızsa tabiki gidiceksiniz izin almak nedir.k.v içinde söyledklerinizde sonunu kadar haklısınız resmen oğlunu pof pofluyor hem size yardımcı olacaklarını söylüyorlar hem yardım etmiyorlar hem çalışıyorsunuz ee sizde insansınız eşinizden yardım beklemeniz çok normal.ama k.v çok muhattap olmayın k v için eşiniz ne derse desin cevap varmeyin siz eşinize anlatın k.v konuşmadan hani böyle böyle olacaktı diye.o ailesine laf söyletmiyor bu çok belli kimi erkekler böyle maalesef.çekemiyorum diyorsunuz çekmeyin zaten çalışan bir bayansınız bakın keyfinize oda evin borcunu ödesin kolay mı bakalım öyle ödemek he şunuda bilemem siz aradan çıkaranız belkide yardım ederler.sizden memnun olmadıklarıda aşikar.yazık ya bu büyükler yardımcı olacaklarına daha çok olayları büyütüyorlar.hakkınızda hayrlısı olsun inş

zaten söyledim. akşam ailemle konusucam dedim. annemi aramış, benden izin almadan geliyormuş ben eşek başımıyım. akşam bende gelicem size demiş. ayrılmak isteyen insan neden gelsinki.

al işte hemen manevra..hıc tavız verme.cok fazla tolerans sagladın.senınde saygıya ıhtıyacın var bu ne be ! braz yırtık ol..cıddıyım

Canim benim, anladigim kadariyla yaslariniz bayagi kücük. Ikinizde aslinda evlilige hazir olmadan evlenmissiniz. Tüm yazdiklarindan ikinizinde daha cok hayat tecrübesine sahip olmaniz gerektigini gösteriyor.
Olgun insanlar bir kere baskasinin lafina inanmaz, yok size daire alacagiz vs. gibi.
Olgun insanlar baskalarinin lafini kaideye almaz, yok kaynanam bunu dedi vs vs. Evlendikten sonra herkesin evi ayri, ev kurallari ayri.
Onun icin bu saatten itibaren evliliginizi kurtarmak istiyorsaniz, ayaklari üzerinde duran olgun davranan bir cift olun.

Canim benim, anladigim kadariyla yaslariniz bayagi kücük. Ikinizde aslinda evlilige hazir olmadan evlenmissiniz. Tüm yazdiklarindan ikinizinde daha cok hayat tecrübesine sahip olmaniz gerektigini gösteriyor.
Olgun insanlar bir kere baskasinin lafina inanmaz, yok size daire alacagiz vs. gibi.
Olgun insanlar baskalarinin lafini kaideye almaz, yok kaynanam bunu dedi vs vs. Evlendikten sonra herkesin evi ayri, ev kurallari ayri.
Onun icin bu saatten itibaren evliliginizi kurtarmak istiyorsaniz, ayaklari üzerinde duran olgun davranan bir cift olun.
eşim 29, ben 26 yaşındayım. bence olgunluk büyüklerden gelmeli ilk önce. eşim aslında olgundur ama ana kuzusu olduğu için savunmaya geçiyor. aslında benim dediklerim doğru geliyor ona ama gururundan dolayı müdahale etmiyor.

al işte hemen manevra..hıc tavız verme.cok fazla tolerans sagladın.senınde saygıya ıhtıyacın var bu ne be ! braz yırtık ol..cıddıyım
bundan sonra bende fena olucam. ben yanlış şeyler yapmıyorum bana karşı oluyorlar.

Eşimin annesinin eşime düşkünlüğü onu bağlar.Bana ev alacaklardı sözlerinde durmadılar diyelim yine onları bağlar.Ben eşimle olan evliliğime bakarım.Yaşlılar cahiller kendi kafalarında bir gelin imajı var ona göre konuşurlar.Bana hakaret etmediği sürece kafaya bile takmam.Kendim evim için evliliğimiz için ne yapıyoruz neler yapıyoruz ona bakarım.Diğerleri kapının dışında kalır.Sonuçta annesi.Ne yapabilir.Gidip annesini mi dövecek.Sonra işte senin ailen benim aileme dönüyor olay.Kuzenin kız arkadaşını sizin evinize getirirken sormalıydı.Herkes kabul etmeyebilir.
ne demek ev alacaklar sözlerinde durmadılar, onları bağlar. farkındaysanız tartışmalarımız onların yüzünden. ben ev talebinde bulunmadım. ben mevcut durumu bilemedim, yalan söylendi. gerçekleri bilseydim ona göre planlarımı yapardım. ya bütçeme uygun bir ev bulurdum, ya da düğünü 2 sene ertelerdik. çocuk oyuncağımı bu. planladığımız gibi olmadı hiç bir şey. kp yüzünden mutahip balayında eşimi arayıp durdu, kp söz verdiği parayı vermediği için evden çıkmamızı eve müşteri getireceğini söyledi. bunlar yüzünden ilk aylarda tadımız kaçtı. neden bu onu bağlar soruyorum size?

Evliligimizin ilk zamanlari buna benzer cok sey yasadim ben de, ama simdi sukur hicbiri yok.
Esinizle ilgili problemleri esinizle cozun, ailesini karistirmayin.esiniz daginik mi birakin herseyi oldugu yerde evi pislik gotursun.
Ailesinden hoslanmiyor musunuz, zaten sevmek zorunda degilsiniz ama esinize sikayet etmeyin ve kafayada takmayin, konusup dursunlar var mi size zarari.
Cok caninizin yandigi bir durum varsa cevabini esinize sikayet etmeden verin.
Oynamayi ogreneceksiniz.

kayınvaliden senin çalıştığının farkında değil mi? sende bir evlatsın anne kuzususun.ağaç kovuğundan çıkmadın.bunu ona hatırlat.eşin sana yardımcı olacak hiiiç kusura bakmasın.benim kayınvalidemde diyecek oldu ağzının payını verdim..hiç kusura bakmasınlar.bende her bayan gibi evde oturmak isterim ama tek başına dönmüyor ev..haddini bilsin kayınvaliden.
sanırım benim çalışıp, maddi anlamda destek olmam zoruna gidiyor. çünkü bunu sıradan bir şey gibi görüyor. çalışır benim oğlum geçindirir diyor. eşimde ses çıkarmıyor. ben buna takıldım. verdikleri vaatleri ben çalışıyorum diye yerine getirmediler. bana güvendiler. çalışıyorum diye, ama değmezmiş eşim için. verecektim bütün yükü kendisi çekecekti.

Bence annene soyle, esin gelince kv. gibi davransin. Biz seni damat diye aldik, kizimi calistirma, ele muhtac etme, ihtiyaclarini karsila, kolunda bir bilezigi bile yok, elakemin gelinleri boyle mi, madem gelin aldiniz kizimi, o zaman sizde yapmaniz gerekenleri yapin desin de bakalim noluyormus. Bakalim ne diycek esin. Zaten hep kiz annelerinin aman kizimin yuvasi yikilmasin diye herseye sessiz kalmalarindan boyle tepelerine cikiyor insanliktan nasibini almamis mahlukatlar.

Evliligimizin ilk zamanlari buna benzer cok sey yasadim ben de, ama simdi sukur hicbiri yok.
Esinizle ilgili problemleri esinizle cozun, ailesini karistirmayin.esiniz daginik mi birakin herseyi oldugu yerde evi pislik gotursun.
Ailesinden hoslanmiyor musunuz, zaten sevmek zorunda degilsiniz ama esinize sikayet etmeyin ve kafayada takmayin, konusup dursunlar var mi size zarari.
Cok caninizin yandigi bir durum varsa cevabini esinize sikayet etmeden verin.
Oynamayi ogreneceksiniz.
işte yapamıyorum, benimle böyle konuştuklarında lafı ağızlarına tıkamak istiyorum. eşimde cevap veriyorum diye bana karşı çıkıyor. diyorum ki o zaman sen bana laf ettirmeyeceksin, kimse benimle böyle konuşamaz. ne yapayım, iyi niyetliler aslında düşünmeden konuşuyorlar diyor. ama ben farkındayım bana laf sokmak istiyor kayınvalidem.

Bence annene soyle, esin gelince kv. gibi davransin. Biz seni damat diye aldik, kizimi calistirma, ele muhtac etme, ihtiyaclarini karsila, kolunda bir bilezigi bile yok, elakemin gelinleri boyle mi, madem gelin aldiniz kizimi, o zaman sizde yapmaniz gerekenleri yapin desin de bakalim noluyormus. Bakalim ne diycek esin. Zaten hep kiz annelerinin aman kizimin yuvasi yikilmasin diye herseye sessiz kalmalarindan boyle tepelerine cikiyor insanliktan nasibini almamis mahlukatlar.
evet bende anneme diyorum anne sende böyle söyle. boşver diyor, çocuğun durumu bu kadarına yetiyor. aileside maddi gücü olmadığı için yalan söylemiş belli. bir de benim muhatabım annesi babası değil, ben onların notunu düğünden sonra verdim diyor. gençsiniz çalışın, yapın kendinize birşeyler diyor, onlar size yardım etmek zorunda değiller diyor eşime de aynen bu şekilde konuşur hep. ama eşim benim ailemi hak etmiyor. dediğiniz gibi söylediğiniz şeyleri söyleyen bir kv yi hak ediyor benim eşim. allah ıslah etsin.

Bu sonuca nerden vardinz cok merak ettim. Konu soylediginizin cok uzaginda.

Sudan sebeplerle eşine eziyet edip, durduk yerde boşanmak isteyen erkeklerin çoğunun hayatında başka bir kadın oluyor. Evdeki kadının canını çıkarıp bezdiriyorlar ki ne olursa olsun kurtulayım desin, hemen boşansın diye. Ayrıca kesin böyle demedim. Olabilir dedim. Fark ettiyseniz arada "ya da" var.

anlamadım ,anneni mi arayıp, kızınız benden izin almadan size geliyor demiş?? annen ne demiş? dememiş mi kızımın baba evine gelmesi için kocasından izin alması mı gerekiyor diye

anlamadım ,anneni mi arayıp, kızınız benden izin almadan size geliyor demiş?? annen ne demiş? dememiş mi kızımın baba evine gelmesi için kocasından izin alması mı gerekiyor diye
evet, aynen öyle demiş. annemde saçmalama demiş, çocukmu benim kızım sadece haber verir. isterseniz birlikte gelirsiniz, istersen ayrı gelir demiş. sonra da demişki anneme bende gelicem akşam beni beklesin. annemde beni aradı, bende gelmesin dedim. annemde yazık diyor, gelsin. eşim aradı, açmadım.

evet, aynen öyle demiş. annemde saçmalama demiş, çocukmu benim kızım sadece haber verir. isterseniz birlikte gelirsiniz, istersen ayrı gelir demiş. sonra da demişki anneme bende gelicem akşam beni beklesin. annemde beni aradı, bende gelmesin dedim. annemde yazık diyor, gelsin. eşim aradı, açmadım.
bence madem akşam gelicek, annen baban alıp karşılarına iyi bir konuşsunlar. Ama ciddi bir konuşma yapsınlar, madem kocan ayrılalım diyor, kolaymıymış öyle ailenin karşısında da desin bakalım. Ailen öyle bir arkanda durmalı ki değil onun ayrılmak istemesi , senin aileni arayıp ta benden izinsiz size geliyor gibi bir şey deme cesareti olamaz olmamalı

X