benim ayrılalım demem gerekirken eşim ayrılalım diyor

Öpsün başına koysun kaynanan
merhabalar arkadaşlar,
eşimin ailesi ile mesafeliyim, genelde yapım böyledir aslında.
nişanlılık dönemimizde bize ev alacaklarını söylediler, sonra bu yalan oldu. sonra kendileri evinden çıkıp uygun bir ev alacaklarını söylediler. bu da yalan oldu. ne benim ne de ailemin bu yönde talebi olmadı. ben her zaman dürüstlük aradım karşımdaki insanlarda. sonra bi ev buldu kp evin tutarının yarısını kendisi vereceğini söyledi, yarısını da düğün takısı ile kapatacağını söyledi. ben kabul ettim. çeyizim gitti yerleşti, ancak bina yeni olduğu için doğalgazı ve suyu yoktu. düğüne kadar gelecek dedi kp ama gelmedi. 3 ay bu şekilde yaşadık. bu süreçte kv yakın mesafede olmamıza rağmen çamaşırlarını getir yıkayalım bile demedi. ben dayımlara götürüp yıkayıp getirdim.
sonra evin yarısının parasını kp vermedi aslında bizi eşimi de beni de kandırmış oldu. düğünde takı fazla olmadığı için borç olduğu gibi kaldı ve kredi çektik. eşime destek olmak için 2,5 saatlik mesafede olan işimden ayrılmadım. 7 ay boyunca çalıştım. fakat süreçte benim annemlere yakın olan işime gitmem sorun oldu. elalem ne der diye eşimi doldurdular ama bir kuruşta destekte bulunmadılar. evime yakın bir iş buldum ve şuan şükürler olsun çalışıyorum yine. eşimin maaşı olduğu gibi krediye gidiyor. kv olsun kp olsun bir kez olsun sormazlar ne durumda olduğumuzu, çok zor günler geçirdik. kv nin huyu genelde bizimle alakası olmayan şeyleri anlatır, bizimle ilgili tek soru sormaz geçim sıkıntısı ile ilgili. eşimi yanımda över, kötü alışkanlığı yok vs vs sanki ben kötü bir insanmışım gibi.. beni oğluna düşkün olduğu için sevdiğini söyledi.
eşimde çok dağınık alışarak büyümüş. üstünden çıkanı neresi olsa oraya atar, toplamaz. bende eşimi uyarıyorum olmaz böyle bende çalışıyorum, yoruluyorum vaktim kalmıyor dinlemeye üstünü topla diye.. o da annem böyle değildi dedi. bende senin annen değilim ben, hem annen çalışmıyor dedim. dün kv lere gittik. eşim durup dururken benim için annesine, kendisi çok rahat alıştırdığını söylediğimi anlattı gülerek. kv de ben kıyamam oğluma çalışıyor, yoruluyor olsun ben hep toplardım dedi. bende dedimki ben çalışıyorum anne yoruluyorum, evin bütün yükü bende. insanın çorabını kirliye atması çok değil dedim, ben yapamam öyle kendisi toplasın dedim. kv, biz seni gelin olarak aldık, sende toplayacaksın mecburen dedi. bunları duyduktan sonra çok üzüldüm çok sinirlendim, çok kızgınım.. bende dedim ki benim görevim buysa o zaman işe gitmeyeyim evde olup, bu işlerler uğraşayım, o da evi geçindirsin gece gündüz çalışsın dedim. evet çalışır dedi benim oğlum. eşim annesinin bu sözlerine bişey demedi. üstüne ben neden cevap verdim diye beni suçladı sonradan. beni oğluna hizmet eden biri olarak mı görüyor anlamıyorum. zaten pek hoşlanmıyordum, bu sözler üzerine iyice soğudum kayınvalidemden. ben fedakarlık gösteriyorum, eşimle evimiz olsun diye. onlardan bir talebim de yok ama bu muameleler, kayırmalar hiç hoşuma gitmiyor.. onların yalanlarından dolayı sıkıntılar çektik. ama utanacakları yerde yağ gibi üste çıkıyorlar..
yeni aklıma geldi arkadaşlar. uzak mesafede olan işime giderken, kv yine '' oğlumun yemegimi işten gelir gelmez hazır et, o dayanamaz aç kalmaya ben hep hazır ederdim'' demişti. ki ben işten eve eşimden 2 saat sonra geliyordum. eşim benden önce evde oluyordu... bunu da kendisi biliyordu bu arada.

arkadaşlar bu konu eşimle aramda iki gündür kavgaya sebep oldu. annesinin ısrarla saflıktan dolayı söylediğini anlatıyor. sorun bendeymiş gibi yansıtıyor, annesine toz kondurmuyor. ben herşeyi problem yapıyomusum. annesi melek gibiymiş. dedim ki annen saf gibi görünüyor ama laf sokmaya çalışıyor bana. ikimizde insanız çalışıyoruz, birbirimize saygımız olmalı. bana çalışma çık işten ben kime çalışıyorum sana çalışıyorum senin için ikimiz için çalılıyorum anneme babama götürüp vermiyorum paramı dedi. sonra bu eve de kimse gelmesin ne senin tarafından ne benim tarafımdan. kuzenim kız arkadaşını getirmişti önceden bize, onu öne sürdü xxx bu eve karı kız getiriyor ben senin hatırına ses çıkarmıyorum (ki kuzenim ilk defa kız arkadaşıyla gelmişti, eşim kendisi çağırmıştı kuzenimi avize taktırmak için o da kız arkdasıyla gelmişti) sonra abimi öne sürdü abim evlendim evleneli 1 kez geldi evime alkol içti diye başıma kalktı. eniştemi öne sürdü sonradan telefonda kendisi efendim dememiş açarken buyur demiş. bunları bahane edip benim hatrıma sustuğunu söyledi. bende sinirlendim her kavgada bunları söylüyor çünkü. şimdi de böyle olmaz ayrılalım demeye başladı. bende annemi aradım anlattım durumu kavga sebebini annemde bana kızdı kv den desen ne var bunda dedi. eşime de kızdı bana da kızdı. bugün annem rahatsız olduğu için yanına gideceğim iş çıkışı, eşim bunu duydu. benden izin almadan gidemezsin diye sms atmış. ama kendisi bana söylemeden annesine gizli gizli gidiyor. ben bunu gündeme getirmiyorum. son sms inde ayrılalım böyle evlilik olmaz diyor. bu arada aile

Bu zamanda çalışan gelin bulmuş kadın beğenmemezlik yapıyor ve kp parasız ki senin altınların parasını yemiş utanmadan senin yüzüne nasıl bakıyor kaynanada az değil ailecek pek utanma sıkılma yok bunlarda benim bildiğim yeni evlenene yardım edilir ama sizde durum tersine dönmüş seni kızılay kurumumu sanmışlar ne , hem oğluna hem onlara bak

annesini koruduğu için büyüdü. benim derdim anası değil, neden annesinin hatasını ört pas ediyor. buna sinirleniyorum. annesi cahilliğinden yapmış, en son bunu söyledi. ne konuştuğunu bilmiyormuş.
Ah be canım bu erkeklerin hepsi böyle. Aslında annesinin hatalı olduğunu farkında ama yiğitleğe sürdürmüyor işte:KK11: Anneleri, kardeşleri ya şaka yapmıştır sen yanlış anlamışsındır ya cahilliğinden yapmıştır. Başka açıklama bekleme zaten hepsi aynı bunların. En Büyük KK Sen birşey dersin annesi melek olur, iyiniyetli olur. Sen hep yanlış anlayan yorumlayan olursun. Sanki anaları iyiniyetli de bir biz kötü niyetliyiz.En Büyük KKEn Büyük KK

Ah be canım bu erkeklerin hepsi böyle. Aslında annesinin hatalı olduğunu farkında ama yiğitleğe sürdürmüyor işte:KK11: Anneleri, kardeşleri ya şaka yapmıştır sen yanlış anlamışsındır ya cahilliğinden yapmıştır. Başka açıklama bekleme zaten hepsi aynı bunların. En Büyük KK Sen birşey dersin annesi melek olur, iyiniyetli olur. Sen hep yanlış anlayan yorumlayan olursun. Sanki anaları iyiniyetli de bir biz kötü niyetliyiz.En Büyük KKEn Büyük KK
dimi hep öyle olur. ben annemin hatası varsa söylerim, yapamam onun gibi.

Bu zamanda çalışan gelin bulmuş kadın beğenmemezlik yapıyor ve kp parasız ki senin altınların parasını yemiş utanmadan senin yüzüne nasıl bakıyor kaynanada az değil ailecek pek utanma sıkılma yok bunlarda benim bildiğim yeni evlenene yardım edilir ama sizde durum tersine dönmüş seni kızılay kurumumu sanmışlar ne , hem oğluna hem onlara bak
hayır utanma falan yok, sürekli oğlunu yanımda över durur, kötü alışkanlığı yok vs vs. sanki ben sokaktan gelmişim gibi. hiç bir saygısızlığım yok onlara karşı. ama beni el gibi görmelerine bozuluyorum. gelin aldık ne demek eşya mı aldın ya da hizmetçimi sandın beni.. oğlu çalışıyosa bende çalışıyorum. bende insanım. bir bayan olarak onun beni anlaması gerekmez mi?

ben eşek başımıyım diyor, benden izin almadın. izin vermiyorum, gidemezsin diyor bana. bende izin neden alayım, ikimizde eşitiz. sen annene giderken gizli gizli gidiyorsun dedim.
Sen is çıkışı git annene canım. Ayıp ya hasta kadın kendinin git annene hatta beraber gidelim bişeye ihtiyacı var mı diye bakalım demesi gerek

kv çok anlayışsız ve çok evinizin içinde gibi.
eşiniz de tam bir ana kuzusu.
evde konuşulan şeyi gidip anasına söylüyor.
böyle insanları ev sahibi yapmaya niye uğraşıyorsunuz ki ?
otursun kirada siz de evde keyfinize bakın.
boşu boşuna hırpalanıyorsunuz.
kv nin kızı sizin yerinizde olsa acaba ne hissederdi?

dimi hep öyle olur. ben annemin hatası varsa söylerim, yapamam onun gibi.
Başta bende senin gibi yaptım canım ama bir baktım olay büyüyor ailesini savunuyor beni kıskanç ve yanlış anlayan olarak ilan ediyor eşim evimizden de huzursuzluk, tartışma bitmiyor; annesini ağzıma almaktan vazgeçtim. Bana birşey dediklerin de ya da yaptıklarında üzgün olduğumu görünce annem böyle dedi ben çok üzüldüm kırıldım dedim baktım yine savunuyor annesini kardeşini başka hiçbirşey demedim. Şimdi bana ne derlerse desinler yalnızca yapılanı söylüyorum ama onu da çok kırıldım üzüldüm diyerek başka hiçbir yorum yapmıyorum ya da genele yaymıyorum yani zaten annen böyle vs. demiyorum. Seni de böyle şeylerle üzmek istemiyorum vs. diyorum. 2,5 yıllık evliyiz eşim bana sana hak veriyorum ama sen de beni anla diyor. O yüzden canım hiç lafını boşa harcama ne olursa olsun sen haksız olacaksın. Sana bir şey söylediklerinde eşin bilsin bırak sana karşı onları savunsun içten içe o da biliyor neyin ne olduğunu ama sen konuşunca yorum yapınca onları savunmaya geçiyor. Tüm erkekler böyle çünkü ben daha aksine davranan bir erkekle karşılaşmadım. Belki ender rastlanan bir tür olarak vardır bunlardan bilmiyorum:KK43:

sen yanlış yerden oynuyorsun. Bir erkeğin annesi onun gözünde kanatsız bir melektir.
Sen ne dersen de her zaman söyleyecek bir cevabı vardır senin tezini çürütmeye hazır.
O yüzden hiç efor harcama bence bu konuda.
annesini karıştırma, adını geçirme olaylarda. Daha da azmettireceğinden emin olabilirsin.
2,5 saat çok ciddi bir rakam. Ben de yol gidip geliyorum temiz 1,5 saat gidiş 1,5 saat dönüş yapıyorum. O yüzden nasıl zor olduğunu bilirim. İşi bırakmak için bir nedenin varsa bunu da değerlendirebilirsin.
2,5 saatlik işim eski işimdi. ben destek olmak için bekarken çalıştığın işimden çıkmadım. 7 ay boyunca çalıştım. şimdi evime yakın yerde çalışıyorum. 2,5 saat gidiş 2.5 saatte geliş. toplam 5 saat yolda zamanım geçiyordu. ailesi mesafeyi sorun yapmadı, anneme yakınmış diye eşimi doldurdular. el alem ne dermiş, hala annesigilin orda çalışıyormuşum derlermiş. ama bir kuruş bile faydalarını görmedim. bana taktıkları bileziklerde eşimin düğün için yaptığı kredi kartları borcuna gitti. herşeyi meğer kendisi yapmış, ama ailesi yapmış gibi göründü.

Boyle kocalara sínir oluyorum..annesinin agzina bakiyo resmen. Annene gitmek icin izin alman da gerekmez ayrica..fazla yuz veriyoruz snra tepemize cikiyorlar.kv yi muhatap almayin bir dahada..

kv çok anlayışsız ve çok evinizin içinde gibi.
eşiniz de tam bir ana kuzusu.
evde konuşulan şeyi gidip anasına söylüyor.
böyle insanları ev sahibi yapmaya niye uğraşıyorsunuz ki ?
otursun kirada siz de evde keyfinize bakın.
boşu boşuna hırpalanıyorsunuz.
kv nin kızı sizin yerinizde olsa acaba ne hissederdi?
doğru aslında bunu hak ediyorlar. ama çalışıyosam kendim için çalışıyorum. eşim bir de kendime bir şey alsam neden aldım diye tavır yapar. sanki onun parasıyla alıyorum. kendisine de ben alıyorum, ona bile bozulur.

doğru aslında bunu hak ediyorlar. ama çalışıyosam kendim için çalışıyorum. eşim bir de kendime bir şey alsam neden aldım diye tavır yapar. sanki onun parasıyla alıyorum. kendisine de ben alıyorum, ona bile bozulur.

ben iki sene öncesine kadar çalışmıyordum ve eşim sanki benim paraya ihtiyacım yokmuş gibi davranıyordu.
pek öyle harçlık vermek filan aklına gelmezdi, sadece ihtiyacım olduğunda alırdım bişeyler.
dün akşam bunu hatırlattım çok utandı ezildi büzüldü.
aman işte adam oluyorlar da biraz sabır istiyor.
çocuk gibiler büyümeleri için 35 i filan görmeleri gerekiyor.

Kaynana hep hazır yemiş sabahın köründe işe gitmemiş empatl bekleme kendini geliştirmemiş varsa yoksa oğluşu ve kocası sanada böylesi denk gelmiş ,napcan cahile geçinmek zor fazla yüz verme madem seni hiçe sayıyor ne ekerse onu biçecek
hayır utanma falan yok, sürekli oğlunu yanımda över durur, kötü alışkanlığı yok vs vs. sanki ben sokaktan gelmişim gibi. hiç bir saygısızlığım yok onlara karşı. ama beni el gibi görmelerine bozuluyorum. gelin aldık ne demek eşya mı aldın ya da hizmetçimi sandın beni.. oğlu çalışıyosa bende çalışıyorum. bende insanım. bir bayan olarak onun beni anlaması gerekmez mi?

Kaynana hep hazır yemiş sabahın köründe işe gitmemiş empatl bekleme kendini geliştirmemiş varsa yoksa oğluşu ve kocası sanada böylesi denk gelmiş ,napcan cahile geçinmek zor fazla yüz verme madem seni hiçe sayıyor ne ekerse onu biçecek
ben ilk zamanlarda her gittiğimde annemin yaptırdığı el emeği, başörtüsü havlu falan götürüyordum. sadece teşekkür ediyordu. ben ne zaman gitsem oğluna çorap almış, bir iki tane onları bana veriyor. sanki 1 - 2 liralık çorabına muhtacım ben onun. bana da bir şey yok.
şimdi akıllandım. zırnık bile vermem. küfür eder gibi oğluna aldığı çorabı bana veriyor.

Konu sahibi ben ortada abarttigin kadar birsey goremedim. Yuvani dagitmak icin ortada bir sebep yok. Kaynanan biraz hadsizlik yapmus ama cok da takilacak birsey yok. Anneni dinle. Huzurunu yok yere bozma.

Her hareketi küstahça kinlenmen çok normal bu sadece yaşamış ama yaşlanmamış o kadından birşey öğrenemezsin negatif enerji veriyor sana allah ıslah etsin böylesini
ben ilk zamanlarda her gittiğimde annemin yaptırdığı el emeği, başörtüsü havlu falan götürüyordum. sadece teşekkür ediyordu. ben ne zaman gitsem oğluna çorap almış, bir iki tane onları bana veriyor. sanki 1 - 2 liralık çorabına muhtacım ben onun. bana da bir şey yok.
şimdi akıllandım. zırnık bile vermem. küfür eder gibi oğluna aldığı çorabı bana veriyor.

X