Ben mi paragözüm o mu cimri?

İsterse 100 kez davet etsin. Ben yediğim içtiğim şeyi başkasına asla ödetmem. Kişilik meselesi sanırım
Şimdi bu noktada şuna dikkat çekmek istiyorum:
1. Hesabı ortaya koyup nasıl yapalım dense devam eder misiniz?
2. Hesabı o ödemeyi teklif ediyor ve siz hayır ben kendiminkini öderim mi diyorsunuz? Yoksa o hesabı ödemeyi zaten teklif etmiyor mu?

Yapılan yorumlara katılıyorum adam cimri ve sogumakta haklısın hızlıca uzaklaş

Ama bunun tersine anormal diyemeyiz. Bu yorumunuzu ve üstte "ben de harcamayı seviyorum, saçımı boyuyorum vs" tarzında bir yorumunuzu okudum.
Siz erkeğin hesabını ödemesini istiyorsanız, sizin giderlerinizi erkek karsilasin istiyorsanız o düşüncedeki birine denk gelmeniz gerekir. Bu düşüncede olmayan erkek de cimri değildir.
Normalde konunuzu okuyunca adam haksız görünüyor. Ama sohbetin içeriğini bilmiyorum. Adam bu düşünce yapınızı sezmişse adam haksız değil.

1. Hesabı nasıl yapalım derse, herkes kendi yediğini ödesin derim. Tam yarı yarıya bile değil yani. Sonuçta 2 kez gördüğüm insan, ne samimiyetim olacak. Mesela biri 3 bira içer biri 7 bira içer. Niye tam ortak olsun ki? Ve devam da ederim eğer karşı taraf bunu sorun etmiyorsa.
2. Evet hesabı ödemek isteyenlere de asla ödetmem şahsen. Kocamla ilişkimiz baya ilerleyip, artık evleneceğiz moduna girene kadar da bu şekilde devam ettik. İkimiz için de sorun değildi bu

Olaya çok yanlış yerden bakıyorsunuz. Meselenin para ödeme meselesi değil üslup meselesi olduğunu anlayamiyorsunuz. Siz de paragozsuznuz galiba, hesabı hep erkek öder dediğinize göre.

Aynen konu içeriği ve ilk mesaj çok farklı. Okudukça benimde fikirlerin değişiyor.

Babanız gibi birini bulun, kimse yorulmasın.

Birde konu sahibi eğer harcamaları, hesabı hep erkek ödesin düşüncesini değiştirmeyecekse bu adamla ilişki sürdürmeleri pek mümkün değil gibi.
Hele evlilik olursa benim maaşım bana kalır kendime harcarım o evi geçindirir gibi düşüncesi varsa bu adamı bıraksın, bunlara gelecek biri olduğunu sanmıyorum.

Sizin kafa yapınızda bu yönde gibi. Mesele hesabı kimin ödeyip ödememem meselesi değil yapılan tavır yanlış. yoksa siz de ödeyebilirsiniz

Birde konu sahibi eğer harcamaları, hesabı hep erkek ödesin düşüncesini değiştirmeyecekse bu adamla ilişki sürdürmeleri pek mümkün değil gibi.

Hele evlilik olursa benim maaşım bana kalır kendime harcarım o evi geçindirir gibi düşüncesi varsa bu adamı bıraksın, bunlara gelecek biri olduğunu sanmıyorum.
Evi erkek gecindirirse o zaman evdeki bütün işleri de kadın yapar, kadınlar bazen kadın erkek ilişkilerinde işlerinde geldiği gibi davranıyor.

Aynen konu içeriği ve ilk mesaj çok farklı. Okudukça benimde fikirlerin değişiyor.
Biz buradaki konuları genelde birkaç cümleye/paragrafa bakarak yorumluyoruz. Bazen çok keskin cümleler kuruluyor bdv de (ben de zaman zaman kuruyorum) ama doğru değil aslında bu. Olayı biraz irdeleme imkanı olsa belki işin öteki yüzü olduğu da anlaşılır. Tabi forum ortaminda anca ne kadar olabilirse o kadar..

Tabi aynen öyle. Belki buluşulan erkek bu enerjiyi aldı ve konu sahibini denemek istedi

Bana göre bir eve ne kadar çok para giriyorsa o kadar çok da çıkış oluyor. 9 bin alıyor diye bu adam hiç mi bişey yapmıyor belki birikim yapıyor yanında az parası var. Belki borcu var. Belki başka birşey. 9 bin maaşı var ama araba bile almamış mesela. Otobüs kullanıyor. Demek ki bir şeylere yetişemiyor. belki ailesine yardımcı oluyor. Belki de cimri. Ama tek bir ihtimali düşünüp daha iki kez görüştüğünüz insana böyle önyargılı olmayın.biraz daha zaman verin tanıyın. Zamanla öğrenirsiniz neden böyle davrandığını ona göre karar verirsiniz.

Bence konu sahibinin düşünce yapısında olan erkekler de; ev işi kadın işidir, çocuk bakmak kadının görevidir diye düşünür.
Ataerkil yapıda olmayıp, günümüz şartlarında zengin olmayip ama bütün bunların yanı sıra kadına ben eve bakarım sen çalıştığını kendine harca diyen bir erkeğin olduğuna inanmıyorum en azından görmedim ben.
Konudaki adamla zaten ilişkileri yürümezdi bence de.

Anlıyorum ama size hesbaı nasıl yapalım demedi bence. Doğru muyum? Sizin hesabı ödemek istemeniz farklı karşıdakinin sorması farklı

bence hiç düşünmeden bağlantığı kopar çünkü bu tipler değişmez yaptığı şey cimrilikten de çok öte sakın değişir şans vereyim diye düşünme devamında kim bilir neler yapar herkesin hayat standardı var madem sende iş güç sahibi olacaksın daha kim bilir nice güzel gönüllü insanlar çıkar karşına bende 29 yaşımda evlendim hiç pişman değilim inan gerçekten sana değer veren seven bütün herşeyiyle değer veren seni senden çok düşünen birisi çıkar karşına

Tabi aynen öyle. Belki buluşulan erkek bu enerjiyi aldı ve konu sahibini denemek istedi

Olabilir ama bu enerjiyi alsa hoşuma gider açıkçası çünkü ben hayatı böyle yaşamayı istiyorum. Bunu anlamış olur. Böyle gördüm böyle yaşadım. Hani diğer türlüsü çok garip hissettiriyor beni. Mesela kim ödedi olayı da değil böyle güçlü erkek imajı sanıyorum. Babama benzer birini istiyor olabilirim

İnşallah canım çok sağol amin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…