Ben mi paragözüm o mu cimri?

Sizin para biriktirememeniz sıkıntı ama şuanki konumuz bu değil.Cimri olduğu bariz ortada.Nasıl yapalım? dediği anda şöyle yapalım sen al şu yediğimin içtiğimin parasını beni de bir daha arama canım diyip masadan kalkmak lazımdı.Ayı yani çok afedersiniz.Erkekler şöyle düşünüyor(bu tarz çıkarcı erkekler asla hepsi değil) ben bu kızla devamlılık sağlayabilir miyim net değil o zaman neden bu kadar para ödeyeyim gibi düşünebiliyor.Ama şu da var benim başıma on liralık yirmi liralık parayı öderken de yarısını talep eden de oldu.Herkesin de dediği gibi koşarak uzaklaşın.

Çoook katılıyorum çünkü ben hep arkadaşça davrandım mesela ondan böyle düşündü diye düşündüm sonra kendi içimden.
10-20 de çok kötüymüş ya

Ya bilemedim şimdi.
Daha ilk buluşmalarsa ve o davet ettiyse,seninde çalışmadığını biliyorsa o ödeyebilirdi aslında.
Ama biz alışmışız ilk buluşmada hesabı erkek öder falan diye aksi bir durum olunca garibimize gidiyor.
Belkide normali onun yaptığıdır bilemedim ya.

Yemeğe kendisinin davet edip hesabı ödememesi çok ayıp. Hesap ödemek istemiyorsa yemeğe çıkarmasaymiş o zaman. Bence bilinçli olarak sizi denemek için yapmış. Ve bariz cimri.

Bence de garson hesabı getirip masanın ortasına koydu o da orda açtı nasıl yapalım dedi. Hiç önüne çekip de direk ödeme yapmadı yani. Ben de o an hesaba bakıp yarısını koydum.
Hadi yanınızda o kadar para olmasaydı ne olacaktı ne biçim erkek o öyle be yol yakınken bırakın.

İlişkinin devam edip etmeyeceği net değil ama bunun için de görüşmek, buluşmak gerekir değil mi? Adam da yemeğe gidelim demiş. Yani ikinizden birinin illaki bir şey demesi gerekiyor buluşmanız için.
Size ne kadar mantıklı gelir bilmiyorum ama bundan sonra belki hiç görmeyeceğim birinin benim yediğim içtiğim şeyleri ödemesi bana hoş gelmiyor.

İllâ erkek öder mantığında değilim ben açıkçası öyle olaylar gelişmiştir ki öncesinde bir tanışmışlık vardır ne bileyim zaten adam date adı altında görüşmemiştir ama para konusunda bir acaba düşündürmemiştir siz de nezaket olsun diye ilk buluşmada ödemişsinizdir.Burada kadın erkek kim ilk öder lafı olmaz.Dümdüz kafa erkek öder bitmiştir demiyorum ben kendi adıma.Adam almıştır evden belki sallıyorum elinde çiçeğiyle gelmiştir işte ne bileyim şarjınız bitmiştir hemen çareler bulmuştur vss siz de bir kadın olarak dersiniz ki ya çok kibar bir yemeğin lafı mı olur içinizden gelmiştir ama bu nedir hesabı açıyor nasıl yapalım diyor.Bişey yapma zaten olayın en büyüğünü yaptın şu sorunla

İlk buluşmada starbuckstan kahve alıp açık havada oturmuştuk o ödemişti.
Bu 2. Buluşmaydı kendisi yemeğe davet etti. Bana da garip geldi katılıyorum

Anladım doğrudur farklı bakış açılarını seviyorum. Kendi arkadaşlarıma anlatınca beni gazlıyorlar

Ya bilmiyorum benim erkek arkadaşımla aramda hiç para muhabbeti olmadı.
Çok hatırlayamıyorum ama ilk buluşmada o dedi hesanı ben öderim,ben dedim yok ben öderim,o tarz bir çekişmemiz olmuştu.
Teklif etse bile yeter aslında,ben öderim teklif ettikten sonra zaten.
Ama dediğim gibi biz bazen çok mu geleneksel davranıyoruz acaba?
Aksi olunca da ondan mı garipsiyoruz?

Ben de size diyorum ki çocuk ağzıyla nasıl yapalım dediği için iğreti olmuş.Yoksa kızcağız ya olur mu ben de veririm bitti gitti dese çocuk da işte ayıp oldu olur mu öyle şeylere girse tavır olarak ödensin nedir.Ama burada hadi yediğini içtiğini öde tavrı var bizim olayımız giden paradan çok davranış hatasını konuşmak.

Anladım doğrudur farklı bakış açılarını seviyorum. Kendi arkadaşlarıma anlatınca beni gazlıyorlar
Arkadaşlarınız da eğer hesabı erkek ödemeli düşünce yapısına sahipse gazlaması normal

Burada da mesela kimi size hak verdi kimi vermedi. Ben mesela "ben erkeğim hesabı ben öderim" cümlesini duyunca biraz soğurum, aklıma direkt o zaman başka konularda da beni kısıtlayacak. Kafasında kadin-erkek rolü biçmiş ve hayatı ona göre yaşıyor diye düşünür, tedirgin olurum. Ama siz bu sözü duyduğunuzda hoşunuza gider. Adam aynı adam ama davranışı birimizin nazarında artı puan iken digerimizde eksi.

Eee yeri de o secmemis işte. Hani burda başkalarının fikrini kafasının içindeymiş gibi bilenler "Madem ödemeyecek uygun yere goturseydi" diyor ya.
Aslinda tam tersi olmuş. Madem siz onun ödeyeceğini düşünüyorsunuz sorduysa bile fark etmez deyip bütçesine göre yer seçmesini beklemeliydiniz.
Benim böyle düşüncelerim yok da bazıları öyle demiş ya...
Kalıplaşmış düşüncelere çok kapılıyor bazıları.

Eee kizcagiz dememis ki öyle bir şey. Hesabı onun ödemesi gerektiğinden çok emin. Yalandan da olsa ben de odeyeyeyim dememis öyle beklemis.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…